Blog

Jste v současné době snažíte zhubnout pro letní bikini sezónu, doufat, že se vejde do svého snu svatební šaty do velkého dne, nebo prostě chtějí cítit zdravější a méně unavené? Přírodní potlačující chuť k jídlu vám pomůže zabránit přejídání tím, že se budete cítit plnší po delší dobu. Vyndejte odtučněné lektvary a přísné diety a vyzkoušejte místo toho tyto přírodní a chutné potlačení chuti k jídlu.

Většina těchto přírodních látek na potlačování chuti k jídlu má nízký glykemický index (nízký GI), což znamená, že pomalu uvolňují konstantní energii během dne, namísto toho, že vám okamžitě zvýší energii, která rychle zhroutí a způsobí, že budete jíst více. Přidání do zdravé výživy a pravidelný cvičební režim přinese skvělé výsledky!

1. Mandle

přírodní appetite suppressants_1

Surové mandle jsou fantastické zdravé občerstvení, protože jsou bohatým zdrojem antioxidantů, bílkovin, hořčíku a vitaminu E. Jsou také plné vlákniny a mají nízkou GI, udržují energetickou hladinu stabilní a dělají, že se budete cítit plnější po delší dobu. Hrst mandlí (4-5 ořechů) asi 30 minut před jídlem může snížit vaši chuť k jídlu, takže budete jíst méně a pomáháte vám cítit spokojenější s méně jídlem.

2. Káva

přírodní appetite suppressants_2

Kromě toho, že se každé ráno probouzíte, může vám jeden nebo dva kávy denně pomoci při přejídání. Kofein je skvělý potlačující chuť k jídlu a káva je také plná antioxidantů. Omezte příjem až na dva šálky denně, abyste předešli problémům s kofeinem, a snažte se užít kávu černě a bez cukru za účelem dosažení nejlepších výsledků. Přidáním cukru, plnotučného mléka a smetany se zruší pouze výhody kávy! Pokud nemůžete žaludek silné černé kávy, přidejte na chuť trochu sójového mléka nebo odstředěného mléka.

3. Zázvor

přírodní appetite suppressants_3

Starověký lék na všechny druhy zažívacích onemocnění, zázvor je fantastický potlačující chuť k jídlu. Pomáhá také urychlit váš metabolismus a denní dávku můžete získat v jedné z mnoha forem: vyzkoušejte zázvorový čaj, ovoce kiwi, zázvor a banánový smoothie na snídani, kořeněnou asijskou misku obsahující zázvor nebo dokonce ovocnou šťávu trochu zázvoru v něm.

4. Jablka

přírodní appetite suppressants_4

Ať už jsou křupavé a kyselé nebo sladké a křupavé, jablka jsou skvělé pro hubení hladu a udržení zdraví. Nejen, že jsou baleny plné rozpustných vláken, které vám dodávají pocit plnosti, ale jablka také obsahují pektin, který pomáhá regulovat chuť k jídlu. Jablka mají nízký GI a pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi, což znamená, že se mezi jídly nemusíte více cítit závratě (a pocit hladovění!). Jablka také vyžadují hodně žvýkání, což dává žaludku čas, aby říkal Vašemu mozku, že jste plní.

5. Avokádo

přírodní appetite suppressants_5

Smetanové a lahodné, avokádo jsou plné zdravých mononenasycených tuků, které vám dávají pocit plnosti po delší dobu. Jsou také vynikající pro vaše srdce, protože obsahují dobrý cholesterol a pomáhají rozkládat špatný cholesterol. Můžete je přidat do salátů, jíst je na toast s trochou citronu a černého pepře, nebo jíst je přímo z kůže! Stačí si nakrájet avokádo na polovinu, odstranit pip, nakrájet několik řádků do těla jedné poloviny a sezonit s citronem a solí. Pak nakrájejte ovoce malou vidličkou nebo lžící - chutné!

6. Kajenský pepř

přírodní appetite suppressants_6

Přidejte nějaký koření do vašeho života, abyste urychlili váš metabolismus a snížili příjem kalorií! Cayenne pepper vám pomůže spálit kalorie a jíst pikantní jídla s touto složkou může snížit váš celkový příjem kalorií. Pokud nejste jíst kořeněné jídlo, začněte malý a jednou nebo dvakrát týdně zkuste mírnou kari nebo pikantní rýži.

7. Vejce

přírodní appetite suppressants_7

Začněte den s vydatnou snídaní vajec, abyste vyhnali ranní hlad! Míchaná vejce na toastu z celozrnné pšenice vás mohou cítit plné a spokojené až do oběda, takže se snažte získat vejce na jídelníčku, abyste pomohli zvládnout vaši chuť k jídlu. Kromě toho, že jsou plné bílkovin, vejce jsou skvělou volbou v případě sladkých cereálií se snídaní, které způsobují, že krevní cukr rychle stoupá a pak havaruje v polovině rána.

8. Voda

přírodní appetite suppressants_8

Pít sklenku nebo dvě vody před jídlem může mírně snížit chuť k jídlu, což způsobuje, že budete jíst méně a tím snížit příjem kalorií. Všichni máme různé potřeby, pokud jde o přívod vody (8 sklenic denně není vhodný pro všechny!), Tak se podívejte, co vám pro vás pomalu zvyšuje množství vody, kterou pijete každý den. Žízeň může být někdy i zmatena hladem v mozku, takže když se mezi jídly cítíte pekelně, zkuste před jídlem zkusit velkou sklenici vody.

9. Ovesné vločky

přírodní appetite suppressants_9

Může to znít nudné, ale ovesné vločky jsou fantastické snídani pro energii s pomalým uvolňováním (oves jsou nízké GI) a udržují vás plnší po delší dobu. Ovesné vločky také obsahují hormon regulující chuť k jídlu cholecystokinin, který může u některých lidí potlačit hlad. Jezte na snídani konzumní ovesné vločky a přidejte pokrmy z chuti k jídlu. Vyzkoušejte nakrájené surové mandle, strouhaná jablka a borůvky pro chutný a zdravý začátek vašeho dne.

10. Sladké brambory

přírodní appetite suppressants_10

Chutná alternativa k běžným bramborám, sladké brambory jsou skvělé potlačení chuti k jídlu kvůli přítomnosti speciálního druhu škrobu, který odolává zažívacím enzymům. To znamená, že brambory zůstanou v žaludku delší, čímž se budete cítit plnší a snižující se hlad. Obsahují také beta-karoten (vitamín A) a vitamín C, což je zvláště zdravé! Můžete si vyrobit sladké bramborové lupínky nebo klíny, nebo je můžete pečeme a vychutnávat si s kysanou omáčkou a salátem.

11. Mincovna

přírodní appetite suppressants_11

Mincovna je skvělá pro trávení a vůně je velmi povznášející pro vaši náladu. Je to také dobrý potlačující chuť k jídlu a udržuje hlad v zálivu. Po jídle si šálek čajového máta a při vaření doplňte mátovou pokličku. Čerstvá máta je také skvělá žvýkat na osvěžení dechu po garlicky jídlo! Můžete dokonce vyroste svou vlastní mincovnu jako pokojovou rostlinku ve vaší kuchyni. Udržujte je na slunném místě a pravidelně je nechte na čerstvých lístcích máty vždy, když je máte rád!

12. Zeleninový vývar

přírodní appetite suppressants_12

Nízký obsah kalorií a vysoký obsah antioxidantů a vlákniny, zeleninový vývar je plný a lehký, takže se cítíte spokojeni místo nafouknutého nebo těžkého. Nechte to jako startér, abyste se vyhýbali přejídání v síti, nebo jako hlavního chodu máte velkou misku! Pro vaši hlavu můžete udělat trochu těžší polévku s více vegetariáni a méně vývaru. Přidejte čerstvý, máslový chléb k příjemnému nízkoenergetickému svátku.

13. Kale a další zelené listy

přírodní appetite suppressants_13

Balené plné vlákniny, železa a vitamínů, zelená listová zelenina jsou vynikající potlačující chuť k jídlu. Kale, švýcarský čard a špenát jsou všichni hladoví supermarkety, které můžete do stravy snadno přidat. Vyměňte vodnatý a chuťový ledový salát pro čerstvý a chutný dětský špenát v salátech, lehce zapíjejte špenátem a feta jako omeletovou výplň, nebo si připravte kadeřní čipy na zdravé občerstvení.

14. Edamame fazole

přírodní appetite suppressants_14

Fazole Edamame (baby sójové boby podávané v podstavci) jsou jedním z nejlepších nízkokalorických náplní. Můžete je napařit, aby byly něžné, a nechte je jako občerstvení před večeří nebo mezi jídly. Nejezte kůži - jednoduše vydejte z fazolí z jejich skořápek a jíst je! Můžete si také objednat edamame v asijských restauracích jako startér, který vám pomůže snižovat příjem hlavního jídla, protože vás naplní a pomůže vám udržet si pocit plnosti po delší dobu.

15. Horká čokoláda

přírodní appetite suppressants_15

Jídlo zdravé nemusí znamenat vykrádání vašich oblíbených jídel! Pokud milujete čokoládu, ale zjistíte, že často přehánějí, zkuste náhradu mléčné čokolády za tmavou čokoládu s nejméně 70% kakaových tuků. Horká horká čokoládová chuť posílá signály do mozku, které potlačují chuť k jídlu, a stačí pouze jeden nebo dva bloky, aby uspokojili chuť. Tmavá čokoláda také obsahuje kyselinu stearovou, která zpomaluje trávení a udrží vám pocit plnosti po delší dobu. Trochu po večeři je skvělý dezert!

16. Semena lnu 

přírodní appetite suppressants_16

Do každé z těchto drobných semen je zabaleno mnoho nutriční energie - rozpustná vláknina, omega 3 mastné kyseliny, antioxidanty a vitamín B. Vlákna a esenciální mastné kyseliny pomáhají potlačit chuť k jídlu a udržují vám pocit plnosti po delší dobu. Přidejte surové semena do ovesné mouky, müsli s jogurtem a ovocem, nebo je přidejte do salátů, sušenek a receptů na pečení.

17. Semena Chia

přírodní appetite suppressants_17

Tyto podivné malé semena jsou plné omega-3 mastných kyselin, bílkovin a vlákniny, což je skvělé pro potírání hladu. Někteří tvrdí, že se zvětšují ve vašem žaludku, což způsobuje, že se cítíte plné, ale to nebylo prokázáno. Přitom absorbují tekutinu, takže je můžete namočit ve vodě nebo mléce (dokonce i sójové mléko nebo mandlový mléko) přes noc a pak si je užívat na snídani s některými ovoce a ořechy. Pudink Chia je také chutný zdravý dezert!

18. Zeleninová šťáva

přírodní appetite suppressants_18

Stejně jako zvyšujete denní příjem zeleniny, vegetariánská šťáva může být plísní mezi jídly. Potřebujete jenom mixér, abyste si udělali svou vlastní vegetariánskou šťávu doma! Vyzkoušejte kale, zelené jablko a okurku nebo vegetariánskou šťávu na bázi rajčat pro podporu vitamínu C. Pokud si kupujete vajíčkovou šťávu, zvolte si nízký obsah sodíku, abyste předešli nadýmání a vysokému krevnímu tlaku.

19. Tofu

přírodní appetite suppressants_19

Tofu je produkt z tvarohu, vyrobený ze sójového mléka, a můžete ho koupit v malých pevných blocích. Kromě to, že je pro vegetariány neuvěřitelně univerzální zdroj rostlinných proteinů, je tofu fantastickým potlačováním chuti k jídlu. Tofu obsahuje vysoké množství genisteinu, isoflavonu (hormonálně ovlivňující sloučeniny), který potlačuje chuť k jídlu a snižuje příjem potravy.

20. Losos

přírodní appetite suppressants_20

Losos je skvělé chudé maso, protože je plné bílkovin a omega 3 a 6 mastných kyselin. Tyto mastné kyseliny pomáhají tělu regulovat hormon leptin, který řídí hlad a sytost. Vyzkoušejte míchané vejce na celozrnném toastu s nějakým uzeným lososem na lahodnou a naprostou snídani. Tuňák a sleď jsou stejně užitečné, takže můžete přidat do jídla nějakou odrůdu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 6 = 1