Blog

Son zamanlarda Michelle, sempatiyle okuduğum yağlı cildin kurtulmasına ilişkin bir okuyucu sorusuna cevap verdi çünkü kızım, bu benim hayatım. Bazen yüzüm parlıyor, gözlerini parlamadan incitebilirsin. 

Bu yazı sebum aşırı üretiminin temel nedenlerini tedavi etmek için uzun vadeli çözümlerin yanı sıra cilt bakım rutininizi nasıl hafifleteceğinize değindi & # x2014; fakat bugün, hızlı düzeltmeler hakkında konuşmak istiyorum. Bununla, sadece SAĞ ŞİMDİ yağını almanız gerektiğinde kullanmanız gerekenleri kastediyorum. ben've sonunda mükemmel parlaklık giderici makyaj rejimi geliştirdim ve ben'sırlarımı paylaşmaya istekliyim.

Benim deneyimime göre, herkes için çalışan tek bir mattifying ürün yoktur. Cildim, kışın kuru normalden yaz aylarında aşırı derecede yağlı olduğu için yağın emilmesi için altı farklı ürün alır. Neyse ki senin için bu ben've muhtemelen senin parıltısını ortadan kaldıran lütfu olacak bir ürün buldu. 

ben'ürünleri günlük giyime ayırdım ve'eğer ben çıkarsam'mesela, Temmuz ayında 15 saat açık bir tarih. Bazılarınız bu overkill'i bulabilir ve diğerleri bu ürünlerin her birini her gün giymek isteyebilir.! 

Düzenli Bir İş Günü Süren Mat Ciltler için Gündelik Ürünler 

Laura Mercier Secret Finish Mattifying Gel yıllardır benim HG mattifier oldu. Herhangi bir alanda parlaklığı hemen ortadan kaldırır.'(özellikle bir ampul gibi parlama eğilimi olan burnum) uygulanır. Sonrasında saatlerce cildimde mat bir son kat sağlamak için başka hiçbir ürüne güvenmem. Sabah makyaj yaptıktan sonra son adım olarak kullanırım ve bazen de öğlenleri tekrar uygularım. Parmaklarımın uyguladığı küçük bir lekeyi (Tic Tac'in yarısını düşünün) anında matlaştırma için hafif ve dairesel hareketlerle uygular. Bunun, bazılarınızdan nefret edecekleri, silikon açısından zengin bir ürün olduğunu unutmayın.. 

Silikon içermeyen bir seçenek için, BECCA Ever-Matte Poreless Priming Perfector'ı deneyin. Ben cennetim'Bunu gerçekten denedim, ama Michelle bunun yanında yemin ediyor ve onun incelemesini burada okuyabilirsiniz. O'bir jel ki'Yağlı bölgelerin (ya da makyajın altında veya altında) leke tedavisi için en iyisidir, çünkü çok kurur olabilir.!

MAC Blot Pudra, benim üst dudak gibi (tamamen iğrenç), terli terli alanlar için benim tasarruf lütuftur. MAC 217 gibi bir göz farı karıştırma fırçası yüklüyorum ve biraz yardıma ihtiyaç duyan alanlarda biraz tozum. Küçük bir fırça size daha fazla kontrol sağlar, böylece toz uygulamanızı gerçekten hedefleyebilirsiniz. Tozun cakey hızlı olabileceğini unutmayın, bu yüzden'Büyük gözenekleri olan bölgelere ambalajlamaya devam edin (benim için'burnumun her iki tarafında. 

Yüzünüzün yağlı olduğunu fark ederseniz, cildinizi oluşturmak için daha fazla ürün eklemeden yağ emmek için bir kurutma kağıdı deneyin. Blot kağıtları sadece bana çok yaklaşıyor ama Shiseido'Saflık Yağ Kontrol Blot Kağıtları herhangi bir I'in en uzun ömürlü etkisine sahiptir.'ve benim için yaklaşık yarım saat çalıştı ve # x2014. 

Bütçeye uygun bir blotlama seçeneği için Starbucks'ı deneyin.' peçeteler! Geri dönüştürülmüş, cızırtılı dokuları hakkında bir şey toplam yağ mıknatısıdır. 

Blot kâğıdı kullanırken, yüzünüze sarıldığından emin olun & # x2014;'t süpürün. Yapmamalısın'Yaptığın makyajın, tabakanın üzerine bulaştığını görebiliyorsun, sadece sebumun tatmin edici parlaklığı. 

Gece İçine Kadar Mat Ciltler için Ekstra Fantezi Ürünler (ve Muhtemelen Sonraki Sabah)

Sonra günlerim var.'Sadece parlaklık ile ilgili değil, aynı zamanda makyajımın yüzümde erimesiyle birlikte. Eğer terli olabileceğinizi düşünüyorsanız ya da sıcak bir iklimde yaşıyorsanız ve düzenli bir iş gününün ötesinde bir şeyler yapmak zorundaysanız (hayatınızın gidişatından iki kat daha fazladır!), İşte bazı ürünler sahip olmak ve kullanmak için harika bir lüks düşünün.

Makyajımı geceden geceye kadar sürdürebilmek için'Urban Decay 'da spritz olacak'De-Slick Yağ Kontrollü Makyaj Ayarı Temizleyici sonra cildime dokunmak için ilk şey olarak ve makyaj uygulamasından sonra en son şey olarak spreyleyin. Hafif yapışkanlığının (birkaç dakika sonra ortadan kaybolan), makyajımın çıplak derimden gerçekten korunmasına yardımcı olduğunu görüyorum. Son rötuş olarak, tüm mattifying işlerini yerine oturtuyor. 

Eğer ben'makyajımı sürdürmek için çaresizim'Bir kum saati ve Mineral Mineral Astarı katmanı ekleyerek hazırlama formüllerini ikiye katlayacağım. (O'Ayrıca SPF 15, ama'Yeterli değildir ve güneş koruyucunuz olmak için asla makyaj yapmaya güvenmiyorsunuz.) Astar olarak, ah-mah-zing. Kum saati benim için yeni bir marka ama ben've çabucak süren makyajı ustalaştırdıklarını öğrendiler. (Cidden, Opak Ruj Sıvı Rujları ağzımda kalıyor ve # x2014; hangi yiyecekleri yiyor, içiyor ve sohbetler yapıyorlar. # X2014; TÜM GÜN.)

Kum saati astarı, bir şekilde vaktimi sekiz saat sonra yağlı bir karmaşaya dönüşmesini engelleyen beklenmedik bir akıcı dokudır. Bununla ilgili sahip olduğum önemli bir püf noktası, vakıfla kapatmadan önce yüzümde beyaz bir döküntü bırakması. (Güzellik şirketleri, insanların yüzde 99'unu ne zaman tanıyacak?'cilt tonları aren't Yazıcı kağıdı beyaz mı? Eğer sen'1 yüzde yeniden, hiçbir suç demek ...'Sadece binlerce güzellik çizgisinin ten rengimi unuttuğunu hissediyorum.)

Genellikle bu lüks temel ürünlerin bir arada olması ve benim günlük ürünlerimin bir arada olması yüzümü bir iş günü ve akşam içecekleri için ışıltılı tutmak için yeterlidir. Söylediğim gibi, kendimi bir antreman yapılmayan odada sunum yaparken bulduğum gün için bir son numaram var: Pudra temeli. 

ben'MAC Studio Fix Powder Plus Foundation'ın uzun bir hayranıyım. Yüzümün her yerine bir kabuki fırçası kullanarak girdiğimden eminim. Bu son adım, daha önce sözü edilen tüm ürünlerde, parlaklığı saatlerce cildimden uzak tutar. O'ne zaman istersem son rötuşlarım'Bir aynaya 24 saat bakmayı planla.. 

O'oldukça açık ki bu çok fazla makyaj ve günlük kullanım için kişisel olarak savunacağım bir rutin değil. Bence cildinizi lekelemek kesinlikle yağlı bölgelere gitmenin yoludur ve genel olarak'Sadece saklamak yerine sebum üretimini azaltmaya odaklanmak daha iyidir. 

Yani, parlaklık yeni kazandığında'bırak, o'çantanızda saklanan birkaç seçeneğin olması güzel. Artık mükemmel mat ciltler için büyülü iksirimi tanıdığınıza göre, hangi ürünleri kullandığınızı bana bildirin.!

Hikayeyi Satın Al

Söyleyeceğin mi var

Sizde de yağlı cilt sorunlarınız var mı? En sevdiğim mattifying ürünlerimi denediniz mi? Ne'parlamayan cephaneliğinizde?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − 43 =