Blog

Fyodor Dostoyevski'nin Yeraltından Notlar gibi kitapları sevdim. Ne yazık ki, Dostoyevski olumlu ve ilham verici hikayeler yaratmıyor. Her okumadan sonra, üzgün ve mutsuz bırakacağım. Son yıllarda, okuduğum kitaplara nasıl yaklaştığımı değiştirdim. Dramatik, trajik hikayeler aramak yerine, daha olumlu bir perspektiften odaklanmaya çalıştım. Listede daha mutlu bir bakış açısı sundukları için bu listede aşağıdaki 20 kitap seçildi. Kadınlar için bu 20 en iyi ilham verici kitaplar herhangi bir sırayla okunabilir. Eklemeyi unuttuğum bir favori varsa, lütfen aşağıya yorum olarak ekleyin.

keşiş

Robin Sharma tarafından Ferrari'yi Satılan Keşiş

Bu kitap bana Paulo Coelho’nun Simyacı’yı hatırlatıyor. Temel olarak bir çocuğun masalının yetişkin versiyonudur. Ferrari'yi satan keşişte, kendini keşfetmeye doğru bir yolculuğa çıkan bir avukat hikayesini okuyoruz. Bir masal gibi yazılmış bu ilginç hikaye, hayat dersleri ve hem aydınlatıcı hem de ilgi çeken bir yolculuk boyunca bir yolculuğa çıkıyor. Gününüzü gerçekten aydınlatan derin bir hikaye bulmak istiyorsanız, Robin Sharma'nın Ferrari'yi Sattığı Keşiş lütfen emin olun.

doğmuş

Koşmak İçin Doğdu: Gizli Bir Kabile, Superathletes ve Dünyanın En Büyük Yarışı, Christopher McDougall tarafından Hiç Görülmedi

Aslında bu konuşmayı Ted konuşmasıyla duydum. Kitabın tamamını okumak için zamanınız veya paranız yoksa, onun Ted konuşmasını izlemek gerçekten harika bir alternatiftir. Temel olarak, Christopher McDougall Tarahumara kültürünü inceledi ve okudu. Meksika'da bulunan bu yerli kültür, yüzlerce yıl önce olduğu gibi hala aynı kalmaktadır. Tarahumara halkı, uzun mesafe koşuları ile tanınıyor. Onların çalışmasına odaklanmak, hepimiz uzun mesafeli koşucular olduğumuz teorisini yaratmak için Christopher McDougall'ı yönlendirdi. İnsanlık, mağara adamı günlerinden beri değişti, ama McDougall bir zamanlar daha göçebe bir grup koşucu olduğumuza inanıyor. Onun bakış açısını haklı çıkarmak için etkileyici bir dizi kanıt, ilginç karakterler ve birinci şahıs anlatıları marşalize eder. Geçmişe dair bir teoriyi aydınlatmanın yanı sıra, bu kitap koşmaktan ilham almanın harika bir yoludur..

Morrie

Mitch Albom tarafından Morrie ile Salılar

Güzel yazılmış, bu kurgusal olmayan hikaye ölmekte olan bir adamın anlattığı hikayeye odaklanır. Ölmekte olan adam onun eski bir öğrencisine anlattığı gibi romanda aktarılır. Bu anı içinde, Morrie’nin düşüncelerine ve hayatını nasıl gördüklerine son derece dokunaklı bir bakış bulacaksınız. Kitabın sonunda, hayatında neyin önemli olduğu hakkında sorularınız olacak. Bunu okuduktan sonra, günlük sorunlar ve kişisel hedeflerim konusunda yeni bir bakış açım vardı. Gerçekten, ölme zamanı geldiğinde, şu anda önemsediğim şeylerin çoğu artık önemli görünmeyecek. Bu kitap, yan problemler yerine yaşamda en önemli olan şeylere odaklanmanın mükemmel bir hatırlatıcısıydı..

sürmen

Hilary Rodham Clinton tarafından yaşayan Tarih

Cumhuriyetçi, Demokrat veya aralarında bir şey oynarsanız olsun, bu kitaptan bir şeyler öğrenebilirsiniz. Hilary Rodham Clinton’un anıları ilk olarak 2004’te yayınlandı. Politikaya ve hukuk fakültesindeki etkileyici rekorlara olan ilgisini yakından inceliyor. Bill Clinton'la ilişkisine dokunarak içten bir bakış açmanın yanı sıra, First Lady olarak hayatını ve kampanyanın rotası üzerindeki etkisini de içerir. Hayatı, inançları ve şu anki konumuna nasıl ulaştığı hakkında ilgi çekici bir bakış sunuyor..

simyager

Paulo Coelho tarafından Simyacı

Kötü bir gün geçirdiğimde, kitabım rafından Paulo Coelho tarafından bir kitap (herhangi bir kitap) çekerim. Ciddi anlamda. Onun kitapları şimdiye kadar okuduğum en ilham verici ve içten gelen hikayelerden bazıları. Simyager'in Hac ile birlikte satılması amaçlandı. Hac Yolu, Santiago'ya giden yol boyunca gerçek yaşam deneyimini gösterirken, Simyacı, kurgusal bir karakter için kendi kendini keşfetme gibi bir masal gibi hacıydı. Her iki kitap da okunmaya değer ve size ilham veren bir şey bırakacaktır. Simyacıyı daha önce okuduysanız, Coelho’nun Portbello Cadısı'nı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Tüm kitaplarından, Portbello Cadısı benim favorim.

korku

Susan Jeffers'ın Korkusunu Hisset ve Hile Yap

Kurmaca olmayan bir kitap olmasına rağmen, Fetih'i Hissedin ve Yapın Yine de son derece ilham verici olmayı başarır. En çok satanlar olarak, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insanın gözlerine ve kulaklarına ulaştı. Temel olarak, başarısızlık korkunuzu veya başarı korkusunu gidermede size yardımcı olur. Eğer bir hedefi başarmaya çalışıyorsanız, bu daha motive olmak için okumanız gereken kitaptır..

ruh

Deepak Chopra'nın Yedi Ruhani Yasa Yasaları

Yedi Ruhani Başarı Yasaları, başarı odaklı kendi kendine yardım kitaplarının manevi teknikleri kullanmasına yönelik son eğilimlerden yararlanmaktadır. Bu trend hızla yorucu olsa da, Deepak Chopra’nın kitabı din için faydalı bir şey eklemeyi başarıyor. Bu kitapta, okuyucular başarıya ulaşmak için hayatı değiştiren bir görünüm bulacaklar. Binlerce yıldır çalışan bir mutluluk yoluna ulaşmanıza yardımcı olmak için eski Vedik bilgelik kullanır. Genel olarak, bu kitap okumak ve hayatın her aşaması için bir şeyler sunuyor son derece ilginç.

istisna

Jim Rohn tarafından sıra dışı yaşam sanatı

Eğer hayatınızda bir şeyler değiştirmek isterseniz, kendinizle başlamalısınız. Bu cümle, Jim Rohn'un Olağanüstü Yaşam Sanatı'nda sunulan her fikrin ve tekniğin anahtarıdır. Temel olarak, sıradan insanların aslen yapabildikleri kadar işleri yapmaya çalıştıkları bir yaklaşımı savunuyor. Her insan bir sonraki başkan, Picasso veya Michael Phelps olma yeteneğine sahip değildir. Her şeyimizi kendi yaşamımızda mükemmelliğe kavuşturabiliriz. Olağan dışı şeyler yaparak, olağanüstü bir şey yapmadan, olağanüstü hayatlar yaşayabiliriz..

meanign

Viktor Frankl tarafından Man arıyoruz

Viktor Frankl tarafından yazılan Man’ın Anlamı için Arama, kendi yaşamlarında anlam bulmakla uğraşan herkes için harika bir kitaptır. Bu kurgusal olmayan kitap, işleri bir perspektife koymanıza yardımcı olur. İkinci Dünya Savaşı sırasında Viktor Frankl, ünlü Auschwitz toplama kampında hapsedildi. Oradayken, birkaç kişinin yaşamı boyunca yaşadığı acı ve korku derinlikleri yaşadı. Bu zorluklara rağmen, manevi hayatta kalma ve varoluşta anlam bulma ile ilgili ders deneyimlerinden çıktı. Dikkat çekici bir hikayenin ötesinde, kitabı günlük yaşamımızda her birimizin kullanabileceği ilham veriyor..

kafesli

Maya Angelou'nun Kafesli Kuş Söylemesini Neden Biliyorum

ABD'deki en büyük şair ve yazarlardan biri yetenekli Maya Angelou. Seminal çalışmasında, çocukluğundan yetişkinliğe kadar büyümesini izler. Bu otobiyografi, herkesin aklında bulunan karanlık düşünceleri açığa çıkarır, ancak yine de okuyucunun zihninde olumlu bir perspektif bırakmayı başarıyor. Ölümden önce veya ondan bu yana, hayatın bu kadar gerçekçi ve aynı zamanda başka bir deyişle hayatını yakalamayı başaran birkaç yazar var. Maya Angelou'nun Kafesli Kuş Sings'in neden her Afrikalı-Amerikalı, herhangi bir kadın ve genel olarak herhangi bir kişi için okunması gerektiğini bildiğimi biliyorum.

sihirli

Sihirbazın Yolu William Whitecloud

Kurgu olmayan eserlerden bir mola vermek istiyorsanız, Sihirbazın Yolu mükemmel bir hikaye. Simyacı gibi, bir hikaye anlatmak için masal gibi bir yaklaşım kullanır. Bu, hemen herkes tarafından anlaşılabilen son derece kolay ve hızlı bir okuma yapar. Hikaye, Mark Vale'nin hikayesini takip ediyor. Birçok insan gibi, evliliğinde ve maliyesinde sıkıntı yaşıyor. Kitap ilerledikçe, Mark Vale bir grup modern simyacıya tanıtıldı. Ona altın fırsat arayışında rehberlik ediyorlar. Bu masal sırasında, okuyucular kendi hayatlarında meydana gelen olayları nasıl algıladıklarını etkileyecek ilginç bir yer, karakter ve hikaye yelpazesiyle karşılaşırlar..

tao

Benjamin Hoff tarafından Pooh Tao

Uzun zaman önce, Tao Te Ching'in Çinli bir baskısını Tayvanlı bir arkadaşa getirdim ve bunu okumak için yardım istedi. Dilin, bir Çinli Çinli konuşmacının okuması için çok zor ve arkaik olduğunu söylediler. Ortalama bir Çinli konuşmacının Tao Te Ching'i anlaması neredeyse imkansızsa, çeviri ne kadar iyi olabilirdi? Bu düşünceyle orijinali kullanmayı bıraktım ve bir alternatif aradım. Anlaşılabilir, çağdaş bir Tao Te Ching arayışım beni Pooh Tao'ya yönlendirdi. Çin klasiğini modern, anlaşılabilir bir şekilde almak istiyorsanız, Tao of Pooh başlamanın mükemmel bir yoludur. A.A.'nın karakterlerini kullanarak geleneksel Taoizm'in iyi yazılmış bir versiyonunu sunar. Milne’nin Winnie'si Pooh. İçinde, Winnie the Pooh, Taoizm'in temel ilkelerini kapsar. Bu bir hile gibi gelse de, sonuç son derece derin ve ilham verici bir kitaptır..

oturma yeri

Gary Zukav tarafından Soul Koltuk

Oprah’ın Kitap Kulübü aracılığıyla Ruh'un Koltuğunu duymuş olabilirsiniz. Bu kitap hakkında henüz bir şey duymadıysanız, yapmalısınız. Temel olarak, bu kitap ortalama insanın hayatına bakar. Günlük yaşamlarımızı nasıl dönüştüreceğimizi, eşsiz ve ilham verici bir deneyime dönüştürdüğünü araştırıyor. Her birimiz istisnai olmak için içimizde bir güç var. Ruhun Koltuğuna göre, bu istisnai özellik farklı bir yaklaşımla harcanabilir ve kullanılabilir. Bakış açınızı veya genel ilhamınızı değiştirmek istiyorsanız, Gary Zukav’ın kitabı oldukça iyi okunabilir.

siddhartha

Siddhartha Hermann Hesse tarafından

Son birkaç on yıl boyunca, Paulo Coelho’nun Simyacı ve William Whitecloud’un Magician’ın Yolu iki popüler, masal gibi roman haline geldi. Bu iki kitaptan önce, Siddhartha orijinal yetişkin masaldı. Güzel, özlü bir eserle Hermann Hesse, Buda'nın (Siddhartha) hayatını gösterir. Bu ilham verici hikâye, gerçek aydınlanmayı başarmaya çalışırken Siddhartha'nın yolculuğuna hayat verir. O, sofulik keşişleri takip eder, saraylarda yaşar ve ailesini gerçek anlamını ayırt etme çabasında bırakır. Her ne kadar bu acı ve çaresizlik içinde bir yolculuğa yol açsa da, ortaya çıkan insan ve aldığı yol, hepimizin anlatabileceği şeylerdir. Bu tekrar tekrar okuduğum bir kitap. Bu kitabı çok seviyorum ve hiç şaşırmam, ilham verme ve beni meşgul etme. Bu kitabı henüz okumadıysanız, istek listenize eklediğinizden emin olun..

savaşçı

Dan Millman'ın Sıradan Anları Yok

Dan Millman'ın Sıradan Bir Anı yazmadan önce, en iyi satıcı olarak Barışçıl Savaşçı Yoluyla meşhur oldu. Bu yeni romanda temel olarak orijinal eserinden ayrılıyor. Her birimizin barışçıl bir savaşçının hayatını nasıl yaşayabileceği hakkında bilgi veriyor. Alışılmadık derecede ilginç olmanın yanı sıra, bu hikaye son derece ilham verici..

deli

Mad, Bad ve Ranulph Fiennes tarafından bilmek Tehlikeli

Bazı kitaplarda, hikayelerini yansıtmayan zayıf başlıklar var. Deli, Bad ve Tehlikeli Bilme doğru noktada. Ranulph Fiennes, bilecek kadar tehlikeli olabilecek birisine benziyor. Bu adam şu anda dünyadaki en büyük yaşayan kaşif olarak kabul edilir. Oman'da hizmet ettiği İngiliz ordusunda başlamasını aldı. Macera ile bu erken fırçadan sonra karısıyla evlendi ve Antarktika'daki yürüyüşün iyi bir fikir gibi göründüğüne karar verdi..

Halen dünyayı kuzeyden güneye doğru sürdürebilmiş tek iki insandan biri (diğeri de keşifteki ortağıydı). Antarktika'da herhangi bir destek olmadan gezindi. Gezisi sırasında günde 8000 kalori yakıyor. Ne yazık ki, kervanları günde sadece 5,000 kaloriyi besleyecek kadar yiyecekleri vardı. Son yıllarda, yedi gün boyunca yedi gün boyunca yedi maraton yaptı - kalp krizi geçirdikten birkaç gün sonra. Kanlı parmaklar, dudak soyma ve kangren ayak parmakları aracılığıyla, onun hikayesi onun maceralarının esprili ve ilham verici hikayesini anlatıyor. Ranulph Fiennes'in yaşadığı sıkıntı düzeyini asla yaşamak istemememe rağmen, onun hikayesi, günlük hayatım için bir içgörü ve ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Paranın kısaysa ve bu kitabı satın almaya gücü yetmiyorsa, YouTube'da izlemeye değer birçok konuşması var..

yine

Yine de Christopher Reeve tarafından

Pek çok kişi, Superman'ı oynayan Christopher Reeve'nin hikayesini duydu. Hayatının hikayesini ve atından gelen trajik düşüşe aşina olmamıza rağmen, bu hikayeyi kendi sözleriyle duymak tamamen farklıdır. Boynunu kırar ve hayatını yeniden inşa etmeye başladıktan sonra yaşadığı deneyim, kendi kendimize özgü ayrıntılarla yaşamamış olsak bile, hepimizin özdeşleşebileceği bir masaldır. Bu olağanüstü adam, çoğu insanın uğraştığı şeylerin ötesinde zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bu zorluklara rağmen, hala olağanüstü cesur ve ilham verici olmayı başarıyor..

gandhi

Gandhi - Mahatma Gandhi tarafından bir Autobiography

Eğer Gandhi'yi seviyorsan, bu kitabı seveceksin. Batı medyasında yer alan barışsever eylemci yerine, bu kitap kahramanın ardındaki gerçek adama gerçekçi bir bakış sunuyor. En sevdiğim parçalardan biri, ete çalışıp fahişe alması için yaptığı genç girişimini anlattığı yerdi (kendisini takip etmeyi başaramadı ve ona isimler verdi). Gençliğe isyan girişiminden sonra, derecesini aldı ve Güney Afrika'da hukuk pratiğine başladı. Her ne kadar onu bugün Hindistan'daki çalışmalarıyla tanıyor olsak da, Gandi aslında Güney Afrika'da meşhur bir avukattı. Bu kitap, şiddet içermeyen direnişten yararlanmak isteyen herkes için fazlasıyla düşündürücü ve mutlaka okunmalıdır. Gandi, Martin Luther King Jr’un sivil itaatsizliği için ilham kaynağıydı. Modern protestocular ve sivil haklar aktivistleri için ilham almak istiyorsanız, Gandi’nin kitabını okuyun..

peygamber

Kahlil Gibran tarafından Peygamber

Bu listedeki kitapların çoğunu okudunuzsa, Kahlil Gibran’ın Peygamberi sizin için tasarlandı. Bu kitap dahil edilmedikçe, bir ev kütüphanesinin tamamlanmasını düşünmek mümkün değildir. Gibran’ın kitabı, insan durumunu benzersiz bir şekilde ele alan bir dizi öğretileri ve şiir denemelerini içerir. Kitabı her okuduğunuzda, hayata farklı bir bakış sunuyor. Kitabın en iyi yanı elbette, Kahlil Giban’ın eşsiz nesiridir. Hikaye olarak anlatılıyor, ama gözlere ve kulaklara zevk veren şiirsel bir sahnede.

Aşk

Rahibe Teresa tarafından Büyük Aşk Yok

Avrupa'da doğdu, İrlanda'da İngilizce öğretti ve Hindistan'daki çalışmalarıyla tanınıyordu, Rahibe Teresa herkesin ilham vermesi gereken kişidir. Hindistan'daki yoksullara ve hastalara yardım etmek için yorulmadan çalıştı. Çalışmasıyla, 20. yüzyılın en tanınmış dinsel figürlerinden biri oldu. Hristiyan, Yahudi ya da Ateist olsanız da, bu kitap son derece ilgi çekici bir okumadır. Rahibe Teresa her bir okuyucunun kalbine dokunan ilham verici öğretiler kullanır..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 5 =