Blog

Bir zamanlar, çiçeklerin Tanrı'nın ruha sahip olmayan en tatlı yaratımları olduğunu söylediler ve daha fazla aynı fikirdeydik. Onlar bir kadın gibi çekici, romantik, narin ve kırılgan. Tanrı, hayal gücü dolu güzel bir sanatçıdır. Yarattığı çiçeklerin bazıları inanılmaz. Her ne kadar çoğu kısa bir yaşam sürseler de, bir şekilde en iyisini yapmaya başlıyorlar. Yüzyıllar boyunca, doğanın bu kırılgan armağanları derin duyguları ve önemli duyguları iletmemize yardımcı oldu. Bir çiçeğin kokusu ve güzelliği, ideal bir hediyedir. Sevgililer Günü'nün bir ay olduğu göz önüne alındığında, burada sevilen birine sunmak isteyebileceğiniz dünyadaki en popüler 15 çiçek..

1. Gül

1.blue rose

Kuşkusuz şüphe yok - gül, dünyanın en popüler ve en beğenilen çiçeği. Farklı boyutlarda, şekillerde ve renklerde mevcut olan güller, sevgi ve mutluluğu sembolize eder. İnsanlar doğum günlerinde ve yıldönümlerinde, düğünlerde ve özel etkinliklerde buketler sunuyor çünkü çiçekler gerçekten ilham verici. Güller ayrıca güzellik, masumiyet, siyaset ve savaş anlamına gelir ve günümüzde birçok insan evlerinde ve bahçelerinde gül yetiştirmektedir. Çiçekler son derece narin gözüktüklerinden bahsetmiyorlar, en taze kokusu var. Kırmızı ve beyazın doğal renklerinden başka, bugün mavi ve siyah dahil olmak üzere her türlü diğer renk kombinasyonlarında güller bulabilirsiniz..

2. Karanfil

2.Carnation

Karanfiller 2.000 yıldan daha eskidir. Mitolojiden, sembolizmden ve hatta çoğunlukla isimden dolayı tartışmalar ile zenginler. Bazıları bunun Antik Yunan'dan geldiğini söylerken, diğerleri et anlamına gelen “karnid” kelimesinden türetilmiş bir Latince sözcüğün türetildiğini, bu nedenle de enkarnasyonla ilgili olan çiçeğin orijinal pembe tonunu ortaya çıkardığını iddia ediyor. Karanfiller, hayranlığı, ayrımı ve sevgiyi simgeleyen son derece yaygın çiçeklerdir. Klasik kırmızı ve pembeden başlayarak, sarı ve mavi, fuşya, mor ve daha fazlasının sıra dışı kombinasyonlarına kadar çok çeşitli renk ve renk kombinasyonlarında bulunabilirler..

3. Lale

3.Carnation

Laleler 17 yılında popüler olduinci yüzyılda, başta Hollanda olmak üzere, büyük Avrupa ülkelerini işgal etmeye başladıklarında. Birçok insan, bu bronzlaşmış çan şeklindeki çiçekleri toplamaya başladı ve böylece “lalebi” olarak bilinen bir trendi tetikledi. İlkbaharda tüm Avrupa'da yaygın olan laleler, kırmızı ve sarıdan başlayarak daha sıradışı açık mavi ve mor tonlarına kadar birçok ilginç renkte mevcuttur..

4. Daisy

4.Daisy

En basit tasarıma sahip olsalar da papatyalar inanılmaz güzel çiçekler. Çok fazla coşku ve neşe taşıyorlar; Birçok insan onları bahçelerinde yetiştirir ya da onların önemli başkalarına hediye eder. Botanikçiler, önemlerine gelince, papatyaların saflığı ve masumiyeti simgelediğini savunuyorlar. Yaprak dökmeyen yaprakları ile çok yıllık çiçek, ince, beyaz yaprakları ve sarı bir merkez vardır; Yeterli su sağlamanız şartıyla her yerde yetiştirilebilir.

5. Ayçiçeği

5.Sunflower

Ayçiçeği, ayçiçeği olarak da bilinir ve dünyanın en çarpıcı çiçeklerinden biridir. Adı, Yunanca “güneş” anlamına gelen “helios” kelimesinden ve “anthos” anlamına gelir. 67 türe sahip olan ayçiçeği, Amerika kökenli olduğu düşünülmektedir. Günümüzde dünya çapında dağıtılıyor ve hatta tohumları için yetiştiriliyor. Ayçiçeği çapı 1 metreden fazla olabilir ve gerçek çiçek koyu sarı yaprakları ve kahverengi, keyifsiz merkezi vardır.

6. Nergis

6.Daffodil

Nergis, arkadaşlığı sembolize eden istisnai çiçekler ve Narcissus cinsine aittir. Bir yıldız şeklinde bir arka plana karşı yerleştirilmiş trompet şeklinde bir yapıya sahip olan nergis, koyu sarı renkte gelir. İlkbahar mevsiminde gelişirler ve kümelerde çiçek açarlar. Akdeniz bölgesine özgü, bu muhteşem çiçekler sarı ve turuncu, beyaz ve turuncu, kireç ve yeşil, pembe ve daha fazlası tonlarında bulunabilir..

7. Gerbera

7.Gerbera

Gerberalar ayçiçeği ailesinin bir parçasıdır ve hem saflığı hem de masumiyeti sembolize ederler. Zengin renklerde mevcut oldukları için, bir ev dekorasyonunda idealdirler. Bu çok yıllık çiçek, olağanüstü iki dudaklı ışın çiçeği ile geniş bir capitulum özellikleri. Kapitulum tek bir çiçek gibi görünse de, aslında birçok çiçeklere ev sahipliği yapar..

8. Orkide

8.Orchid

Orkide dünyanın en zarif çiçeklerinden biridir. Bu pembe, beyaz, derin mor, fuşya ve daha güzel tonlarında mevcut bir süs bitkisidir. Orkide, gücü, güzelliği ve lüksü sembolize eder ve antik Yunanistan'da erkeklikle ilişkiliydi. Antik Yunanistan'da gebe kadınlar, kocaları orkidelerini, doğmamış bebeklerinin erkek olacağı umuduyla besledi..

9. İris

9.Iris

İris, gökkuşağı anlamına gelir ve çiçek, bir Yunan tanrıçası ve bir aşk peygamber olan İris'e aittir. Bu çiçeğin ana sembolü, elokyondur; süsenleri bahçede yetişen sıra dışı bitkilerdir ve kırmızı ve kahverengiden sarıya, turuncuya, pembeye ve hatta siyahtan çok çeşitli renklerde mevcutturlar..

10. Leylak

10.Lilac

Yunan mitolojisinde lila çiçeğinin hikayesi oldukça büyüleyici. Aslında çiçeğin botanik adı olan "Syringa" adında mükemmel bir perisi ile başlar. Tarlaların ve ormanların tanrısı olan Pan, Syringa'nın güzelliğiyle büyülendiğinde, onu kovalamaya başlar. Pan tarafından dehşete düşürülen nimf, aromatik bir çiçeğe dönüşür, leylak. Mor çiçek, bahar mevsimi için bir alamettir ve sevgi ve hayranlık duygularını sembolize eder..

11. Gardenya

11.Gardenia

Gardenias, Avustralya, Güney Afrika ve Asya'nın subtropikal ve tropikal bölgelerine özgü son derece hassas ve kırılgan çiçeklerdir. Bu dökmeyen çalılar parlak yaprakları ve sarhoş edici tatlı bir kokusu olan şeffaf beyaz çiçekleri var. Söylentiye göre gardenler gizli aşk demek, bu yüzden bu güzel çiçeğin arkasına gizlenmiş bir gizem var..

12. Yasemin

12.Jasmine

Bilimsel olarak “jasminum sambac” olarak bilinen yasemin çiçeği, cinsin popüler bir türü ve Endonezya'nın ulusal çiçeği. Dünya çapında son derece popüler olan yasemin, dünyadaki ılıman ve tropikal bölgelere özgüdür. Tatlı kokulu ve ilk bakışta son derece cazip olan kokusu, genellikle güneşin battıktan sonra ve özellikle de dolunay doluyken, akşamları ortaya çıkar..

13. Manolya

13.Magnolia

Çiçekler ve formları için dünya çapında takdir edilen, manolyalar ağaçlarda veya çalılarda yetişir. Beyaz, pembe, sarı veya mor çiçekler üretirler ve yaprakları yaprak dökmeyen ve süper parlaktır. Dünya çapında, çoğunlukla Orta Amerika, Asya ve Karayiplerin tropikal, subtropikal ve ılıman bölgelerinde bulunan 200'den fazla manolya türü vardır. Çiçeğin adı, Pierre Magnolia'dan geliyor.inci yüzyıl botanikçi; Çiçeğin sembolizmine gelince, birçoğu manolyaların azim, asalet, doğa ve haysiyet gibi şeyleri temsil ettiği konusunda hemfikirdir..

14. Sümbül

14.Hyacinth

Sümbül çiçeği, uzun boylu katlanan dar yapraklı ve kalabalık kümelerde çiçek açan hoş kokulu rengârenk çiçeklerle gerçek bir doğa harikasıdır. Türler 30 ek çiçekli bitki içerir ve aslında Afrika ve Akdeniz bölgesinden. Çiçekler güzel denizyıldızı gibi görünür ve koyu mor, pembe, beyaz ve hibritlerin farklı tonlarında mevcuttur..

15. Vadi'nin Lilly'si

15.Lilly of the Valley

Bu inanılmaz küçük çiçeğin en güçlü kokuya sahip olduğuna inanabiliyor musunuz? İlkbaharda Lilly, ilkbaharda çiçek açar; kümelerde yetişen uzun, hacimli yaprakları ve çan biçimli çiçekleri vardır. Akdeniz bölgeleri için son derece ilginç bir bitkidir. Vadinin Lilly'si gölgeye düşkündür ve bazen insanların bahçelerinin etrafında hızla yayılır. Bazı insanlar bunu "Meryem'in Gözyaşları" veya "Meryem'in Gözyaşları" adıyla bilir; Çeşitli Hristiyan efsanelerine göre, İsa çarmıha gerildiğinde Meryem Ana'nın gözyaşları dökülmesinden sonra çiçek kırıldı.

Bu 15 çiçeğin hangisi senin favorin?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1