Blog

En iyi ve en popüler Japon çocuk gruplarını seçmek zor bir iş. Çizelgeleri vurmak için yüzlerce kişi bekliyor. Bazıları sosyal medyada popüler, diğerleri ise akılda kalan şarkıları ve anlayışlı sözleriyle meşhur oldular. Listemiz sıkı çalışma, harika görünüm ve şaşırtıcı yetenekler sayesinde zirveye yükselmeyi başaran isimler içeriyor. Daha yakından bakın ve seçiminizi yapın. Seçtiğimiz 10 Japon erkek grubundan hangisini en çok beğendiniz??

1. Arashi 

Arashi, Japonya'nın en ünlü ve beğenilen çocuk gruplarından biri olarak biliniyor. Grup 5 önemli üyeden oluşur: Satoshi Ohno, Masaki Aiba, Sho Sakurai, Jun Matsumoto ve Kazunari Ninomiya. Bu kadar popüler olmanın nedeni, 1999'dan beri etraflarında olmaları. Arashi, Hawaii'de kuruldu ve kariyerlerinin başlangıcında Pony Kanyonu ile bir sözleşme imzaladılar. Altı single ve bir ilk albüm, çocuk grubunun yıldıza dönüşmesine yardımcı oldu. 2001'de J Storm ile yapılan ikinci bir sözleşme Arashi'yi on yılın Japon erkek grubuna dönüştürdü. “Believe” ve “One Love” (2008) adlı iki single'ı, üst üste 2 yıl boyunca Oricon Singles Chart'da üst sıralarda yer aldı..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Riya Mei aracılığıyla

2. Hey! Söylemek! JUMP

2007 yılında başlatıldı Hey! Söylemek! JUMP, 9 harika üyeye sahip, ilginç, yetenekli ve yetenekli bir gruptur: Ryosuke Yamada, Yuri Chinen, Yuto Nakajima, Daiki Arioka, Keito Okamoto, Yuya Takaki, Kei Inoo, Kota Yabu ve Hikaru Yaotome. Çocuklar 2007'de bir grup kurmak için bir araya geldi. İlk single'ı “Hey! Stay!”, Grubun tanınmasını hızlandıran ünlü anime dizisi Lovely Complex'i açtı ve 120.000'den fazla hayranı albümden ilk 2 haftada albümüne ikna etti. . 2012 yılında, Hey! Söylemek! JUMP, ilk Asya turunu Japonya, Tayvan ve Güney Kore gibi ülkelerde konserler verdi. Grubun 3. albümü S3ART, grafikleri parçaladı ve aynı hafta 1 numaraya ulaştı..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Maizei Johnson tarafından

3. SMAP

SMAP, Japonya’nın en eski ve en sağlam çocuk gruplarından biridir. Grup 1991 yılında kuruldu ve o zamandan beri 50'den fazla single ve 20 müzik albümü yayınladılar. Takuya Kimura, Masahiro Nakai, Shingo Katori, Goro Inagaki ve Tsuyoshi Kusanagi: Beş yetenekli üyeler grubu oluşturuyor. Grubun ismi aslında bir kısaltmadır ve “Spor Müziği İnsanları Bir Araya Getir” anlamına gelir. Yıllar geçtikçe, SMAP Japon müzik listelerine, akılda kalıcı, akılda kalan şarkılarıyla başladı. Grubun üyelerinden bazıları çok çeşitli filmlere, TV şovlarına, reklamlara ve dramalara katıldı ve böylece grubun uzun süreli itibarını korudu..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterst / Ayumi üzerinden

4. KAT-TUN 

KAT-BM, 2006 yılında 6 çekirdek üye ile giriş yaptı. Grubun adı her bir üyenin soyadı: Kamenashi (Kazuya), Akanishi (Jin), Taguchi (Junnosuke), Tanaka (Koki), Ueda (Tatsuya) ve Nakamaru (Yuichi). 2006'da, J-One Record, onların plak şirketi, bir albüm, CD single ve müzik DVD'si yayınladı. Yıllar geçtikçe, KAT-UN şarkılarının birçoğu hem DVD hem de Oricon müzik kategorilerindeki grafiklere imza attı. Akanishi 2010 yılında gruptan ayrılsa da grup adını korudu ve mirasını taşımaya devam etti. Bugüne kadar, KAT-UN, Japonya’nın en etkili erkek gruplarından biri olarak biliniyor..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Shelley C aracılığıyla

5. SUCHMOS 

Suchmos, 2013 yılında kurulduğu günden bu yana çeşitli müzik türleriyle uğraştı. Çekirdek stili, hip-hop ve caz etkileriyle rock'tı. Grubun ismi caz müziğinin kralı Jouis Amstrong'a getirilen bir saygı duruşu. Suchmos onun takma adıydı. Japonya'daki geleneksel çocuk gruplarından farklı olarak, Suchmos, R & B yeteneğini sadece kendi aralarına ayırmak için müziklerine getirdi. Albümlerinden ikisi, blues, rock ve funk efektleri getirdi, böylece J-pop müzik senaryosunu tamamen değiştirdi. 2017 başında Oricon grafiğinin 2. pozisyona çıkmasını sağlayan “The Kids” adlı bir stüdyo albümü çıkardılar..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / akki_hanna tarafından

6. EXILE 

Sürgün, Japonya’nın en eski ve en çeşitli çocuk gruplarından biridir. 2001 yılında 19 üye ile giriş yaptı ve bazı üyeler emekli olmasına rağmen, yıllar boyunca müzik endüstrisinde büyük bir etki yaratmayı başardılar. Grubun lideri Hero, tüm albümleri ve single'ları Rythm Zone etiketi altında piyasaya sürüldü. Geçtiğimiz 20 yıl boyunca Sürgün, Japonya'nın her yerinde 20 milyondan fazla rekor sattı, bunların en unutulmazlarından biri olan “The Next Door”, aynı zamanda Street Fighter IV'te Japonca bir tema şarkısıydı..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / r nowaki aracılığıyla

7. mermi tren 

Bullet Train, Stardust Promotion tarafından 2011 yılında kuruldu. Japon çocuk grubu, tüm grubu daha dinamik hale getirmek için bir grup vokalist ve ana dansçılarla tanıştı ve bir gruba taze, serin bir hava verdi. Onların kimlik ve müzik türü elektronik dans müziği, J-pop ve elektro-pop'a odaklanır. Yıllar boyunca, hayranlarına "Renk" deki GreeeN grubu için bir müzik videosu da dahil olmak üzere birçok genel görünümle seslenmeyi başardılar. Bullet Train’in en başarılı single'larından biri olan “Bloody Night”, “Vampir Cenneti” nden beğeni topladı. “RING” ve “Dramatic Seven”, grubun en beğenilen albümlerinden ikisi.

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Daniela Chacon tarafından

8. SID

Görsel rock grubu SID, 2003 yılında basçı Aki ve vokalist Mao'yla tekrar sahnelendi. Daha sonra Shinji (gitarist) ve Yuuya (davulcu) katıldılar. İlk CD demolarını yayınladıktan kısa bir süre sonra grup, Danger Crue Records ile ilk sözleşmelerini imzaladı. 2004 yılında SID, resmi bir Japon erkek grubu olarak ilk single'ı olan “Kaijou-Ban” ı başlattı. ABD'de, Anime Central'a yurt dışına seyahat ettikten sonra, hayran kitlesini güçlendiren ve “Renai” adında bir albüm hazırlamaya zorlayan bir etki yaratmayı başardılar. Farklı bir tarzda ve ulusal tanınırlığa ulaşmak için motive olan SID, genç nesiller arasında popülerlik kazanarak hızla büyüdü ve Japonya'da “canavar müzik grubunun bir canavar grubu” unvanını kazandı..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Mika Yamada

9. B’z

B’z, Japonya’nın en eski ve en başarılı çocuk gruplarından biridir. İki üyeden, besteci ve vokalist Koshi Inaba ve gitarist Takahiro “Tak” Matsumoto'dan oluşan grup, iyi, canlı ve enerjik pop baladları ve hard rock parçalarıyla tanınıyor. Japonya'da B’z, en çok satan müzik grubu ve 1 numaralı müzik listelerine sahip 46 ardışık single. Küresel ölçekte 100 milyondan fazla rekorla satılan B’z, albümlerini kariyeri boyunca 25 kez No.1 listelerinde aldı. HMV Japonya, 2003 yılında on yılın en etkili 30. pop etkinliğinde onları sıraladı..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Heather Klins üzerinden

10. Bay Çocuk 

Popüler olarak Misu-Chiru olarak bilinen Bay Çocuk, 1989'da büyük bir ilk olarak 1992'de kuruldu. 4 üyeden oluşan grup, 50 milyondan fazla rekorun satıldığı Japonya'daki en başarılı gruplardan biri olarak kabul ediliyor. Onların müzik türü ilerici pop, güç pop ve pop rock üzerinde duruluyor. Yıllar boyunca, Bay Çocuklar “Mic-chil” fenomeninin yaratılmasına yol açtı. Onların "Namonaki Uta" single'ı 1,2 milyon kopya sattı ve 1 numaralı müzik listelerine ardışık 30 ardışık single almayı başardı. 1995 yılında “Masum Dünya” single'larıyla Japonya Rekor Ödülü'nü, 2012'de “İmza” ile kazandı..

Top 10 En Popüler Japon Boy Bantları

Pinterest / Raquel MC adlı geliştiriciden

J-pop, Japonya'daki müzik endüstrisi üzerinde en büyük etkiye sahipti ve grupların bazıları en yenilikçi şarkı sözlerini ve benzersiz ritimleri yayınlayarak dünya çapında tanınmayı başardı. Listemiz, yıllar boyunca insanlara en büyük katkıyı yapan 10 erkek grubu içermektedir. Aklınızda bulundurduğumuz bir aklınız var mı? Aşağıdaki yorum bölümünde bizi bilgilendirin.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − 41 =