Blog

Hepimiz seyahat etmemiz için daha fazla zamanımız olmasını isterdik, ve eğer kimse paranın bir nesne olmaması durumunda nerede olmak istediğimizi sorsaydı, çoğumuz ikamet ettiğimiz yerle kesinlikle cevap vermezdi.!

Mesele şu ki, dünyada pek çok güzel yer var; HERŞEY görmek sevindirici! Sadece yeterli zamanımız yok ve çoğumuz planlamak istediğimiz tüm seyahatleri finanse edecek finanse sahip değiliz..

Yani, daha fazla ado olmadan, dünyanın en güzel yerlerini görmek istiyorsanız, Bölüm A'nın Dünyadaki En Güzel 100 Yer!

* Belirli bir düzende - seçemeyiz!

1 - Niagara Şelalesi, Kanada

Artur Staszewski / flickr.com

Artur Staszewski / flickr.com

Niagara Şelalesi tek başına dünyanın en güzel yerlerinden biridir - bu inkar yoktur. Eğer daha önce hiç orada olsaydınız, dünyanın herhangi bir şelalesinin en yüksek akış hızı, Niagara'yı oluşturan üç küçük şelalenin yanından geçerken, kalbinizde hissettiğiniz vuruşu takdir edemezsiniz. Düşme. Horseshoe Şelaleleri, Amerikan Şelaleleri ve Erie Gölü'nü Ontario Gölü'ne boşaltan Amerikan Şelalesi ve dakikada ortalama dört milyar kübik feet hızında Gelin Veil Şelaleleri var..

Niagara Şelalesi, onu gördüğünüzde sizi ağlatacak. Gözünüzde bir gözyaşı oluşmasına neden olacaktır - bu, kelimenin tam anlamıyla dünyanın en güzel ve nefes kesici yerlerinden biridir ve eğer gitme ve görme şansınız olursa, bunu yapmak için her türlü çabayı göstermelisiniz.!

2 - Vaadhoo Adası, Maldivler

tumblr.com

tumblr.com

Şimdi açıkça bu listede Maldivler gibi tropik yerlerin bir kısmı olacaktı - onlar hiç bir şey için tropikal cennet tatil noktaları olarak bilinmemektedir. Ancak, kumlu beyaz plajların ve güzel mavi suların doğal güzelliği hakkında konuşmayacağız. Bioluminescent fitoplankton denen bir şey hakkında konuşacağız.

Bunun bir biyoloji dersi olmasını istemeyiz, bu yüzden kısa ve öz bir noktada olacağız - Maldivler'deki Vaadhoo adasında, kelimenin tam anlamıyla karanlıkta parlayan bir planktonu görebilirsiniz. Dalgalar, güzelliğe, temiz beyaz sahil sahillerine alıştırıyor ve öyle olduğu gibi, yüzlerce yüzlerce parlak küçük elmas gibi su ve yer parıldar. Gerçekten de dünyanın en güzel manzaralarından biri ve kesinlikle görmek istediğimiz bir şey görmenin ayrıcalığına sahip.!

3 - Retba Gölü, Senegal

jbjdodane / flickr.com

jbjdodane / flickr.com

Reteg Gölü, Senegal'deki Dakar'ın kuzey doğusunda yer almaktadır ve güzel pembe suları ile ünlüdür. Suda pembe renk yapan bir tür alg vardır ve tam etkiyi görmek istiyorsanız, kuru mevsimde gitmeyi hedeflemelisiniz. Tuz içeriği de yüksektir. Öyle ki, Ölüdeniz'de olduğu gibi süzüleceksiniz, bu da oldies, gençler ve hatta su ve boğulmaktan korkanlar için mükemmeldir.!

4 - Mavi Lagün, İzlanda

MindsEye_PJ / flickr.com

MindsEye_PJ / flickr.com

İzlanda'da bulunan bir jeotermal kaplıca, Mavi Lagün ülkedeki en popüler turistik yerlerden biridir. Bir lav alanının ortasında, sular birçok cilt koşullarında yardımcı olduğu söylenen mineraller açısından zengindir ve tamamen rahat ve rahat olduğundan emin olmak için hoş bir sıcaklığa sahiptir..

5 - Poseidon Undersea Resort, Fiji

Poseidon Resorts

Sadece bu lüks tesise tam anlamıyla deniz altında bir göz atın! Bir lagünün ortasında, deniz altında 40 metre kalıyor, yani hayatınızda göreceğiniz en güzel şeyleri göreceksiniz! Su altı şapelinde burada evlenebilir ve bir restoran, bar, spor salonu ve 25 süit bulunmaktadır. Pahalı ama yine de bunu yapmak için cesur olmalısın!

6 - Thor'un Şey, Oregon

W Mustfeez / flickr.com

W Mustfeez / flickr.com

ABD'de (Oregon) bulunan Cape Perpetua'nın bir parçası, Thor'un Kuyusu - oldukça destansı bir şey yapan derin bir kaya parçası. Derin delik, dalgaların içine çarpmasına neden olur ve dolduğunda, havada 20 metreye kadar su akıtır, tamamen taşar ve suyu tekrar denize bırakır..

7 - Cennetin Kapısı, Çin

flickr.com

flickr.com

Bu dönüm noktasını bu kadar güzel kılan şeylerden biri, hemen hemen her zaman ya sis bulutu ya da güzel güneş ışığı bulutlarıyla kaplanmış olmasıdır. Cennetin Kapısı veya Cennetin Kapı Merdivenleri Çin'de Tianmen Shan'dadır. Tanrı'nın Üstü'nün adımlarına kadar, taşa oyulmuş 999 basamaktan, efsanelere ve hikayelere kadar, burası kesinlikle tatillerinden özel bir şey arayan herkes için ziyaret edilecek bir yer..

8 - Angel Şelalesi, Venezuela

İnti / flickr.com

Inti / flickr.com

Yaklaşık 1,000 metre yüksekliğindeki Angel Şelalesi, aslında Venezüella'da bulunan iki düşme seviyesi. Bu aslında, 807 metrelik devasa bir düşüşle dünyanın en uzun kesintisiz şelalesi olma rekorunu elinde tutuyor. Bu da doğal güzellik olarak sınıflandırılan bir şeyi arayan herkes için mutlaka görülmesi gereken bir yer.!

9 - Jacob’ın kuyusu, Teksas

San Marcos Local News, 2009

San Marcos Yerel Haberler, 2009

Su temasıyla uğraşırken, ABD’nin Teksas’taki Jacob’s Well’ine geliyoruz. “İyi” ismi onu verir - temel olarak, tüplü dalgıçların keşfedilmesi için bir dizi su altı mağarası olan, Teksas'taki Cypress Creek'te iyi bir formasyon. Tehlikeli olmasına rağmen, sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyen turistler için 10 metrelik “iyi” bir zorunluluktur. Doğal kaynak suyu da getirebileceği doğal sağlık özelliklerinin tadını çıkarmayı seven binlerce ziyaretçi çekiyor.!

10 - Lake Louise, Kanada

Danny Nicholson / flickr.com

Danny Nicholson / flickr.com

Kanada'daki Alberta eyaletinde yer alan Lake Louise, kelimenin tam anlamıyla nefesinizi alacak yer ve manzaraya sahip, yeryüzündeki en şaşırtıcı güzellikteki yerlerden biridir. Tüm yıl boyunca kar, kış sporlarını sevenler için mutlaka görülmesi gereken bir yer haline getiren bir alt iklim ile mümkündür ve parlak mavi sular, koyu yeşil ağaçların ve ayaz beyaz karların arka damlalarına karşı muhteşem görünmektedir. Cennette romantik bir kış molasından daha fazlasını isteyebilirsiniz.?

11 - Nevada Ateşi, Nevada

Ken Lund / flickr.com

Ken Lund / flickr.com

Ateş Vadisi hakkında bilmeniz gereken en önemli şey, Nevada eyaletindeki en eski eyalet parkı olmasıdır. 1968 yılında Ulusal Doğal Dönüm Noktası haline geldi ve kırk iki bin dönüm arazi üzerinde güzel kırmızı kum fırtınası oluşumları ile büyük ismini veren kayaların bir kısmı, 150 milyondan fazla olan kayaların bir kısmını da görebilirsiniz. petroglifler şeklinde antik nesiller.

12 - Tac Mahal, Hindistan

Taj Mahal, India

Bu muhteşem manzaradan söz edemezdik değil mi? Bu güzelliği Agra'da, Hindistan'daki Uttar Pradesh'de ve hatta ismin kendisinin de telif hakkı anlamına gelen “Palace of Palaces” anlamına gelebilir.

Sadece bir yıl içinde (2001) bu inanılmaz dönüm noktası iki milyondan fazla ziyaretçi getirdi ve bu ziyaretçilerin iki yüz binden fazlası denizaşırıydı! Şimdi bu oldukça etkileyici, değil mi? Yerliler, her şeyin adil olduğunu garantilemek için yabancılardan daha küçük bir giriş ücreti alıyorlar ve bu binanın dünyanın dört bir yanına yerleştirilmiş mini kopyaları bile var.!

13 - Gizli Plaj, Meksika

Dailymail.co.uk

Dailymail.co.uk

Eğer ona gerçekten ilginç bir geçmişi olan bir tatil istiyorsanız, Puerto Vallarta, Meksika'daki Marieta Adaları'nın Gizli Plajını kontrol etmelisiniz. Başlangıçta Meksika Ordusu bütün hedef uygulamalarını yaparken devasa bir bomba patlaması yarattı! Eve gitmeyi ve Meksika'da pastoral bir bombalama deliğine birkaç gün geçirdiğin herkese anlatmayı hayal et.!

Kristal berraklığındaki sular, ışıltılı temiz beyaz kumlu plajlar ve normalde sadece görmeyi hayal edebileceğiniz yaban hayatı bu cennet adasında beklediğiniz şeydir. Buraya gelmek bile çok zor - kelimenin tam anlamıyla bir tünelden hedefinize doğru yüzmek zorundasınız.!

14 - Yellowstone Ulusal Parkı, ABD

Redeo / flickr.com

Redeo / flickr.com

Doğa senin işinse, o zaman bu gerçekten gezegendeki en muhteşem yerlerden biridir. Yellowstone Ulusal Parkı, eyaletlerde Wyoming'de gerçekten yer almakla birlikte, Idaho ve Montana'ya da düşmektedir. Teknik olarak, bu aslında dünyanın her yerinde süper özel kılan ilk ulusal parktır ve çok çeşitli ekosistemler ile dikkat edilmesi gereken oldukça muhteşem bir manzara vardır..

Burada şelaleler, ormanlar, kanyonlar, göller, volkanik püskürmeler ve hatta doğal kaynaklar var… Bu kesinlikle bir maceraperest rüyası.!

15 - Mermer Mağaralar, Şili

Mermer Caves, Chile

Teknik olarak iki ülkenin sınırında bulunan - Şili ve Arjantin, bulabileceğiniz en havalı doğal manzaralardan birini bulacaksınız. General Carrera dağ gölündeki berrak ve çarpıcı mavi suları kaplayan mağaraları oluşturan mermer kayalar ve turistler onu kelimenin tam anlamıyla dünyanın dört bir yanından akın ediyor. Bu tür bir şeyden hoşlanıyorsanız, burada da oldukça etkileyici bir balık avı var ve şimdiye kadar yapacağınız en muhteşem fotoğraflar için fırsat tam önünüzde. Ne aşk değil?

16 - Büyük Kanyon, Arizona

kla4062 / flickr.com

kla4062 / flickr.com

Eğer beğendiğiniz bir MASSIVE ölçeğindeki güzelliği, o zaman Büyük Kanyon size istediğin herşeyi verecektir. Colorado Nehri, dünyanın en güzel kanyon yollarını kavuşturdu ve onu çevreleyen Büyük Kanyon Ulusal Parkı, ziyaretçilere bazı en çılgın şeyleri görme şansı veriyor. Farklı kaya oluşumları ve dramatik hava sistemleri var. ABD'nin en temiz havası burada bulunabilir ve kanyonun sunduğu farklı ekosistemler, doğal ortamlarında normalde göremeyeceğiniz şeyleri görme şansı verir. Ne sevdiğiniz önemli değil, çok fazla aktivite var - görme, helikopter turları, yürüyüş, koşu, tırmanma, rafting ve hatta kamp yapma!

17 - Peri Havuzları, Skye Adası (İskoçya)

LienT5 / flickr.com

LienT5 / flickr.com

Kimse Cullin Dağları'ndan uzaklaşan bu su havuzlarının Peri Havuzları olarak adlandırıldığını bilmiyor, ama muhtemelen baktıkları yolla yapacak çok şey var - bunlar berrak sular (en az bulutlu bir günde görülebilirler) hafif bir sağanaktan sonraki gün), şaşırtıcı renklerin arasından bakmak. Su soğuk, ama mutlaka ayak parmaklarını oraya koymalıydın, ve eğer gerçekten cesur olursan, oraya bile girebilirsin, çünkü banyo kıyafetleri tavsiye edilebilir, çünkü her şey yolunda çok soğuk olabilir.!

18 - Borneo Yağmur Ormanı Kanopi Geçidi

küçük Raven / flickr.com

Küçük Kuzgun / flickr.com

Gerçekten kaçınız gerçek hayat Tarzan ve Jane'mişiz gibi yapmak istemiştiniz? Bunu gerçek hayatta yapabildiğinizi hayal edin! Borneo adasının kuzey masraflarında, Rainforest Canpoy Walkway, Danum Valley Koruma Alanı'nda yer almaktadır. Yaklaşık 300 metrelik bir mesafede, yağmur ormanlarında, 30 metrelik havada yolunuzu yapmaktan zevk alacaksınız. Kuşlar, manzaralar ve tropikal yüksek hayatın bir kısmı… Daha ne isteyebilirsiniz??

19 - Giants Causeway, İrlanda

Amandabhslater / flickr.com

Amandabhslater / flickr.com

Kuzey İrlanda'da bulunan Giants Causeway aslında, yıllar önce patlayan ve tuhaf görünümlü kaya sütunları oluşturan bir yanardağın sonucudur. Country Antrim'de yer alan bu otel, her yıl özellikle de denizaşırı ülkelerden gelen binlerce ziyaretçiyi incelemek ve çekmek için harika bir şey..

20 - Siyah Kum Plajı, Hawaii

Mat McGee / flickr.com

Matt McGee / flickr.com

Bu güzel siyah kum genellikle Büyük Hawaii Adası'ndaki Punalu’u Plajlarının plajlarında bulunur. Yine bir volkanın neden olduğu kumsal, temel olarak lav püskürmesi ve bazaltın birleşimidir ve eğer siyah kum üzerinde hızlı bir kedi kedisi olan Yeşil kaplumbağaları izlemenin sesini seviyorsanız başa çıkmak için harika bir yerdir..

Sular tehlikeli ve kayalık olsa da, görülmesi gereken çok sayıda güzel balık var ve kesinlikle fotoğraf makinenizi yanınıza almalısınız.!

21 - Waitomo Glow Worm Mağaraları, Yeni Zelanda

flickr.com

flickr.com

Waitomo Glow Solucan Mağaraları turistler için bir mıknatıs olarak sınıflandırılmıştır, çünkü görmek çok güzel bir manzaradır. Mağaralarda yaşayan milyonlarca ışıma solucanının görünümü, elmas efekti gibi parıltılı bir görüntü veriyor ve gerçekten büyülü bir tur, özellikle de dünyaca ünlü tekne turlarını mağaralardan daha yakından görmek için!

22 - Flathead Gölü, Montana

flickr.com

flickr.com

Montana'daki Flathead Gölü'nün, 510 kilometrekarenin üzerinde bir alana sahip olan eyaletlerdeki en büyük doğal tatlı su gölü olduğunu biliyor muydunuz? İçinde olduğu kadar güzel sularda da oynayacaksınız ve bu inanılmaz küçük noktada balık avı mükemmeldir. 28 mil uzunluğunda ve 15 mil genişliğinde, nefesinizi almayı garantileyen bazı güzel dağ manzaraları göreceksiniz ve etrafınızda dolaşan bol bol yaban hayatı ile kameranızı hazırda bulundurmayı düşünebilirsiniz..

23 - Algarrobo Yüzme Havuzu, Şili

flickr.com

flickr.com

Doğaya çok yakın olmayan bir şey istiyorsanız, kesinlikle şaşırtıcı bir 66m galon su tutan dünyanın en büyük yüzme havuzunu kontrol etmeniz gerekir. Sadece bu havuzun bir uzunluğunu yapmak için, size biraz fikir vermek için 20 olimpik yüzme havuzunun uzunluğunu yüzmek zorunda kalacaksınız.!

Algarrobo kentinde Şili'de yer alan, berrak deniz suyu ile doldurulur ve sadece dünyanın en büyük yüzme havuzu olma rekoruna sahip değil, aynı zamanda oldukça etkileyici bir 115 metre derinliği ile de en derin olanıdır! Bu kadar uzaklara gitmek için kesinlikle gözlüklerine ihtiyacın olacak.!

24 - Lover’s Bridge, Fransa

flickr.com

flickr.com

Petit Pont de l’Archevêché Köprü, Fransa'da bir şeyler başlatmış gibi görünüyordu - sevgililerin başlarına köprünün üstündükleri köprü, asma kilitlerini köprünün üzerine koymak ve sonsuz sevgiyi sembolize etmek için anahtarı atmaktı. Şimdi Fransa'da bir trend başlatmış gibi görünüyor, ancak, orjinal olanı dolduğundan, diğer köprülerin üzerlerine kilitlenen asma kilitleri var.!

Seine'e bakan asma kilit sanat Paris'i biraz rahatsız ediyor gibi görünüyor ve birkaç yıl önce, asma kilitleri kaldırmayı planlıyorlardı, ancak bu, dünyanın dört bir yanından gelen turistleri, onların ortaklarına olan sevgisiz aşkı ilan etmek için buraya gelmesini engellemedi..

Ebedi aşkı göstermek için bir asma kilit kilitlemenin bu çılgınlığı başlangıçta Fransa'da başlamamıştı - Macaristan'ın baştan çıkardığı bir şeydi ve bazı insanlar asma kilitlerin bir gözbebeği olduğunu protesto etse de, kesinlikle romantik bir çekiciliğe sahipti. değil mi?

25 - Hotel de Glace, Quebec

flickr.com

flickr.com

Şimdiye kadar buz otelini duymuş olmalısınız - Quebec, Kanada'da tamamen buzdan yapılmış ünlü otel. Gezegendeki en romantik yerlerden biri olduğu söyleniyor, birçok insanın her yıl orada evlenmeyi tercih ettiği ve sadece son zamanlarda oldukça yeni açılmış olmasına rağmen (2001), burası ilk onlardan biri olarak tanımlanıyor. Dünyada evlenecek yerler. Bu şekilde istatistiklerle tartışamazsınız!

2005 yılında otel, ilk eşcinsel evliliğine sahipti ve beşinci açık sezonunda, burada yetmiş bin turistin burada kalmanın keyfini yaşadığı bildirildi! Kesinlikle en iyi listemizden bir liste.!

Yani dünyada 100 En Güzel Yerimizde ilk 25 yer var! Neden gözlerinizi Bölüm B için soyulmuyorsunuz? Yakında yakında geleceğine söz veriyoruz!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

44 − 37 =