Blog

Pokud budete následovat mě na Instagramu, pak byste mohli'Všiml jsem si, že jsem v Kalifornii minulý týden dostal nějaký R & R (tedy mezi jezdeckými letadly ... ta část byla stresující!).

Takže hádej, co se vždycky stane PŘED dovolenou?

Mám pupík. Bez chyby. 

Možná to je's pracovat delší hodiny vedoucí k výletě tak já'm můžu vzít čas na dovolenou. Možná to je'protože já ne'nestačí spát celou noc před odjezdem. Nebo možná's cestujícím samotným "moje kůže pravděpodobně ne't jako letadlo ani letecký letoun. 

Ale vy víte, co jsem udělal o pár bodů, které se objevily na konci cesty?

Nic. Já jsem ne'nepokoušejte se je vyschnout. Já jsem ne'Nepoužívejte žádné topické ošetření spotů. Já jsem ne'Zkoumá je ve zvětšujícím se zrcadle. A určitě jsem to neudělal'vybírat je. Právě jsem hodil na nějaký korektor (Make Up For Ever Full Cover je nejlepší pro zits) a šel kolem mého podnikání.

A pak odešli tak rychle, jak přišli.

To je způsob nebo jejich nedostatek, že jsem'jsem už asi pár let, vždy, když se budu sužovat vadou. Zatímco jsem se cítila přinucena k mikroskopii mé pokožky, teď jsem'm úplně ruce. A já'jsem zjistil, že čím méně dělám, tím lépe.

Někteří nazývají režim "nedělat nic". (A někteří jdou tak daleko, že obhajují "caveman" přístup, i když já ne't to skutečně doporučuje.) 

Dovolte mi vysvětlit, proč si myslím, že postoj "nechte se" k pokožce vám pomůže. LOT:

Vybírání je nejhorší

Ty to víš. Tohle znám. Ale my'všichni to udělali, v naději, že my'situaci zlepší.

Obvykle se zhoršuje. Teď já'm ne 100 procent proti vychystávání (er, popping) pupíku. I'm proti tomu, když pupíku isn't hotovo, což je častěji než ne.

Jak víš, kdy?'je to bezpečné? To bude grafické, ale to je'když to je'je naplněná měkkým hnisem a sedí nad povrchem pokožky. Jinými slovy, don'Nepotřebujete tvrdé, slepé, cystické nebo pod kůži. Pokud je váš pupen IS zralý a připravený, pak může být hnis snadno extrahován sterilizovanou jehlou. Ale v podstatě by tento proces měl být bez námahy ... ne vražedná scéna na bradě.

Bohužel, mohu't počítat kolikrát jsem'jste se mýlili v odhadu "připravenosti", předčasně napadali pupienky a skončili se zánětem, zčervenáním, dokonce i plačícími ranami. Zkuste pokrýt ty s kořením. Můžeš't. 

Namísto toho může trauma vrátit hojivý proces do dnů nebo dokonce týdnů. Pimple vlastně drží bakterie, trosky a oleje obsažené v jeho vlastním malém vaku (ew). Když to stiskneš, ty'neznamená to, že byste z prstů zaváděli bakterie a nečistoty, ale vy'také uvolnění tohoto gunku do hlubších vrstev pokožky, což by mohlo vést k většímu množství pupíků, infekcí a otoku. 

Dokonce i když se vaše kůže léčí po pupíku, vychystávání a stlačení je více pravděpodobné'budou ponechány s plochou hnědou nebo červenou značkou, jinak známou jako post-zánětlivá pigmentace. Ačkoli oni'jelikož nejsou technicky jizvy, mohou tyto tvrdé známky trvat měsíce nebo dokonce roky vyblednout! Což mi v mysli dělá ještě horší než samotné akné. 

A co ty věci s kovem? Věřím tomu'nejlepší pro profesionály. Existují dva druhy; jeden je pro akné (s děsivou jehlou na jednom konci) a druhá pro černé a bílé květy (se dvěma smyčkami, jak je uvedeno výše). Vlastním jednu z nich, ale to je's Je snadné tisknout příliš tvrdě a poškodit pokožku, za velmi malé výplaty. 

Jsem ještě přesvědčena, že jste vybral ain't stojí za to? Nechat's přechodem na aktuality, pak...

Léčba akné může být příliš suchá

Jiný důvod, proč jsem'jsi šel bezmocný a ponecháš teď nějaké pimples sám, je proto, že téma nebyla můj přítel.

Přemýšlejte o tom. Mnoho (nebo dokonce většina?) Žen, když dostaneme vadu, prožijeme "hormonální", podzemní odrůdu. Když umístíte ošetření na místě jako je benzoylperoxid nebo kyselina salicylová na vrchol, můžete konečně vyschnout povrchovou hladinu pokožky namísto hluboké, kde ji skutečně potřebujete. 

(Výjimkou je retin-A, který může být efektivní pro akné'není to bodová léčba typu věcí, a trvá nejméně šest týdnů důsledného užívání pro začátek vidět výsledky. Přečtěte si mé příspěvky o výhodách Retin-A a jak je používat bez vysušení pokožky.)

Osobně jsem'd hodně spíše udržuje mou pokožku dobře zvlhčené a baculaté místo použití léčby akné, které způsobuje, že moje citlivá pokožka vypadají suchá, podrážděná a šupinatá ... a nemusí výrazně urychlit můj léčebný čas stejně. Jsme opravdu další krok dopředu s vločkovitě vypadající pupínek namísto pravidelné jeden?

Drsné čištění může dráždit

Jak můžete'už jsem si uvědomil, já'm není fanoušek agresivních akné čisticích prostředků ani křovin, pokud nemáte náhodou velmi pružný, silný a mastný typ pleti. Mohou odstranit pokožku'přirozenou ochrannou bariérou, což zanechává náchylnější k infekci a způsobuje podráždění. 

Ale já'm není přesně fanouškem "caveman" rutiny buď'kde jste skutečně nic nedělají, to znamená, že ani ne omyjete obličej. Důvod, proč si myslím, že lidé mají úspěch, je proto, že všechno, co očistili předtím, bylo příliš drsné. Někteří lidé mohou'ani netolerují jejich tváře voda.

Pokud ne't praní, pak špína, znečištění, olej a mrtvé kožní buňky (nemluvě o make-up!) se mohou zvětšit, potenciálně ucpávají póry a přinejmenším zpomalují pokožku. Takže si to stále myslím'je to dobrý nápad, abyste jednou nebo dvakrát denně vyčistili pokožku něčím velmi jemným. Já osobně jsem masivní uživatel Bioderma Sensibio H2O a tento produkt to ne't dokonce vyžadují oplachování. 

Pokud chcete dělat víc, pak místo nanášení na pokožku na odfarbování miluji jemné tonery na bázi kyseliny, jako je Lotion P50, které jsou k dispozici v různých provedeních v závislosti na typu pokožky. Kyselina mléčná je jemná a zvlhčující, ale překvapivě vynikající, že pomáhá udržet akné pod kontrolou tím, že rozpouští mrtvou povrchovou pokožku a urychluje tok buněk. A jak jsem řekl, pokud potřebujete hlubší exfoliaci, Retin-A může být skvělý, pokud se správně používá.

Cortisone Shots mohou zálohovat

My'všichni měli ty výjimečné krásy, kdy se v nejhorším možném okamžiku objeví pupen. Osoba s vysokou údržbou, kterou jsem, já'je známo, že běží k dermu'aby se rychle snížila zánět.

Kromě toho, co jsem naposledy udělal to, jsem měl v mé čele bláznivé zuby tak špatně, než kdyby mohla být pupka někdy. 

Musel jsem jít další doktor, můj pravidelný derm (který mě často zachraňuje od sebe!) a musel si ho nastříknout plnidlem kyseliny hyaluronové, aby zakrýval odsazení. Díky bohu, že zmizela v době, kdy se výplň rozplynula, o šest měsíců později, ale někdy to nešlo'někdy jít pryč. 

Tolik pro rychlou opravu, hm? 

Být milý k pokožce

Samozřejmě, pokud ano'mám vážnější problém s akné než příležitostné místo nebo dvě, pak ty'budu chtít pracovat na základních příčinách (což si myslím, že jsou tyto). A ne'nedělej mě špatně, já'nemusíte proti silnějším dermatologickým zákrokům, pokud je to zaručeno, "řekněme, pokud máte akné, které způsobuje hluboké lesklé jizvy. Že'není něco, co chcete "nechat být". (Ačkoli moje rada, že předčasně nevybíráte nebo jinak neublížíte, pokožka stále zůstává.)

Ale pro všechny ostatní, můžeme přijmout, že příležitostná pupenka je normální? To'je to jen život. 

Je pravděpodobné, že vaše škody zjistíte daleko víc než kdokoliv jiný kolem vás. můžu'Řeknu ti, kolik přátel mi ukázalo, že se mi to líbí't EVER byly detekovány.

Taky? Bůh dělal z nějakého důvodu skryta. Nechat'Použijte ji. Podívejte se na moje tipy, jak pokrýt pupínkem make-up. Poté jeďte a nechte svou kůži dělat to, co je'je určen k léčení sám.

Řekni to

Postupujete podle metody "nedělat nic"? Byl jste někdy příliš agresivní s kůží? 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

57 − = 55