Blog

Moda, glitz ve savurganlık ile ilgili değildir; Halkın göremeyeceği çok farklı taraflar var. Belgesellerden, gerçek hayattan esinlenen filmlere kadar, bu 10 film, muhteşem moda dünyasını size daha yakınlaştıracak ve gerçekte bu modaya uygun modacıların kim olduğunu ve moda simgelerinin varlığının ne olduğunu görmenize yardımcı olacak..

  1. Şeytan Prada Giyer (2006). .

1

Şehrin en büyük moda dergilerinden birinin editörüne ikinci asistanlık görevini üstlenen genç, saf bir gazeteci Andrea (Anne Hathaway) hakkında bir hikaye. Patronu (Meryl Streep) acımasız ve soğukkanlı ve genç kadın moda dünyasına pek uymuyor, ancak meslektaşlarının yardımıyla, Andrea onun yakınlarıyla olan ilişkilerini değiştiren gerçek bir modaya dönüşüyor. Sonunda o hayatın tüm seçimler yapmakla ilgili olduğunu öğrenir. Moda gazeteciliğinde bir kariyer hayal eden herkes için bir zorunluluk..

  1. Chanel'den Önce Coco (2009).

2

Yetimhaneden ayrıldıktan birkaç yıl sonra, Audrey Tautou'nun oynadığı Gabrielle Chanel, yerel bir barda çalışmaya başlıyor. Vardiyaları arasında bir terzi olarak çalışıyor ve aynı zamanda oldukça iyi şarkı söylüyor. Kız kardeşi ile her gece şarkı söylediği şarkı ona yeni bir takma ad verir - ünlü bir Coco. Baron Balsan ile bir bağlantı, ona Fransız toplumuna girme fırsatı sunuyor ve ona giderek popüler olan şapkaların tasarlanması için hediyesini geliştirme şansı veriyor. İngiliz bir işadamına aşık olduğunda daha fazla fırsat açılır, ancak hayat daha da karmaşıklaşır. Bu moda dünyasını seven ve Coco Chanel'e ibadet eden herkes için zorunlu bir klasik..

  1. Seks ve Şehir (2008).

3

Muhteşem Sarah Jessica Parker tarafından mükemmel bir performans sergileyen bir şehir modacı-köşe yazarı Carrie Bradshaw hakkında klasik bir film. Carrie’nin geniş bir ayakkabı koleksiyonu inanılmaz ve kıyafet seçimi her zaman kusursuz bir şekilde şık. Film, stil, cinsiyet, aşk, yaşam seçimleri gibi şovun en iyi şeylerinin bir derlemesidir ve hala yeni bir çağın güçlü bağımsız Cinderella ile modern bir peri masalı olarak kalmaktadır. Carrie'nin ünlü gelinlikleri Vivienne Westwood tarafından tasarlandı ve sadece bu moda şaheseri için filmi izlemeye değer..

  1. Vogue'da: Editörün Gözü, Vogue (2012).

4

). Belgesel hayranı olmasanız bile, bu film sizi uyandıracak ve sonuna kadar emecektir. Vogue editörü Anna Wintour bu filmde, Babs Simpson, Grace Coddington, Tonne Goodman ve diğerleri arasında yer aldı. “Vogue'da” ikonik dergideki ünlü fotoğraf özelliklerinin arka hikayelerini, narin renklerden Vogue tarafından gerçekliğe bir bağlantıdan ziyade bir moda aksesuarı olarak görülen bir bacak kundaktaki bir modelin rezil fotoğraflarına geri sunuyor..

  1. Dior ve ben (2014).

5

Başlangıçta Dior et moi adlı Fransız filmi, izleyiciyi Christian Dior moda evinin büyüleyici dünyasının içine alıyor. Sahnelerin arkasına, Raf Simons'un ilk haute couture koleksiyonunun yaratıcılığına, gerçek bir adanmışlık ve tutkunun hikayesi olan yeni sanat yönetmeni olarak bakma fırsatınız var. Bu belgesel, Simons’un vizyonuna hizmet eden terziler için de canlı bir saygı duruşu. Tüm moda tutkunları ve moda tasarımında kariyer düşünenler için sıkı çalışma ve coşkunun harika bir tasviri tavsiye edilir..

  1. Bir Alışverişkoliğin İtirafları (2009).

6
Arsa, güzel kıyafetleri çok fazla seven genç bir moda yazarına odaklanıyor. Eh, o kadar çok, çoğu parasını ödeyemez. Bir Alışverişkoliğin İtirafları, ana kahramanı Rebecca Bloomwood (Isla Fisher) için muhteşem kıyafetler arasında hayat dolu, çekici (ve bazen de saçmalık) bir şeydir. Alışverişle ve onun gelir kaynağının ani çöküşüyle ​​yıkıcı bir takıntısı ile baş edemeyen Rebecca Bloomwood, sarhoş bir mektup-mailing karışımı sonrasında yanlışlıkla mali bir dergi işi için yazı yazdı. Paradoksal olarak kendisinin hiçbir şey bilmediği çok tüketici dikkati hakkında yazmak zorundaydı, ancak yenilikçi karşılaştırmaları ve ekonomi için alışılmadık moda ve alışveriş metaforları onun eleştirel beğeni, kamu başarısı ve destekleyici patronu Luke'un hayranlığını dile getirdi. Sonunda hala onun alışverişkolik durumunun üstesinden gelmek ve kariyeri hakkında daha fazla seçenek yapmak zorunda. Film mutluluk, dürüstlük ve yine doğru seçimler hakkında.

  1. Tiffany'de Kahvaltı (1961).

7

Filmlerde bir moda tartışması, bu ikonik moda filmi, zaman dilimleri olmayan ve günümüzde modaya uygun ve şık olan gerçek bir başyapıt olmaksızın her zaman eksik olacaktır. Filmin ikonları Audrey Hepburn, moda tasarımcısı Hubert Givenchy ve efsanevi kostüm tasarımcısı Edith Head'ın kombinasyonu, sartoriyat başarısı için kesin bir tarifdi. Givenchy'nin birleşik dehası ve Hollywood Edith Head'de çok beğenilenleri, sadece Hepburn’un ikonik statüsüne değil, aynı zamanda filmde giydiği topluluklara da neden oldu: Tiffany'nin Breakfast'ındaki kostümlerin çoğu, aktrisin kendisi gibi tanımlanabilir. Film, serbest bırakılmasından bu yana elli yıl olmasına rağmen bugün moda ve güzelliği etkilemeye devam ediyor. Kostüm tasarımı üzerindeki etkisi ve “klasik tarz” kavramı, reklam dünyasının filmin önemini tanıması için büyük bir teşvikti..

  1. Eylül Sayısı (2009).

8

Belgesel, Vogue dergisinin Eylül 2007 sayısında yaklaşık beş kilo ağırlığındaydı ve yayınlanan bir derginin en büyük konusuydu. Eşi benzeri görülmemiş bir erişim ile, bu film baş editörü Anna Wintour'daki efsanevi Vogue editörü ve konuyu yaratan ve moda dünyasına egemen olan büyük editör ekibini anlatıyor. Bu filmi In Vogue: Editörün Gözü ile karıştırmayın. Eski, sahnelerin ardındaki insanların hayatlarını ve çalışmalarını anlatırken, Eylül sayısında lüksün ve aynı zamanda yılın en büyük meselesinin bir araya getirilmesi için gereken yoğun işlerin resimleri yer alıyor. Modayla lüks ve parlaklık hakkında düşünen herkes için mükemmel bir saat..

  1. Zoolander (2001).

9

Ben Stiller, bu tipik moda favorisi ile “çok parlak olmayan” erkek modelin stereotipik hayatını üstleniyor. Stiller’in Derek Zoolander’ı VH1’in üç yıllık erkek modeli, ancak rakibi Hansel, ödülü sarstığında, Derek’in dünyası tersine dönüyor. Arkadaşları yok olur, babası onu hayal kırıklığına uğratmıştır ve başarısız olduğu için model kariyerini durdurması gerektiğini düşünmektedir. Bununla birlikte, kötü moda gurusu Mugatu Zoolander'ı işe alırken, hayatının tekrar döndüğünü, yani Mugatu'nun aslında Malezya Başbakanı'nı öldürmek için beyinlerini yıkadığını öğrenene kadar düşünür. Modayı ve modelleme dünyasını seven herkes için eğlenceli ve kolay bir saat..

  1. Bill Cunningham New York (2010).

10

Bu belgesel film, not edilen ve olağanüstü neşeli New York City moda fotoğrafçısının bir profilini sunuyor. Mutluluk ve mütevazı çekicilik dolu Bill Cunningham New York, Bill Cunningham'ın hareketli, dokunaklı, hafif esprili bir portresi sunuyor. Moda fotoğrafçılığına herkes için bir zorunluluk izle.

Ve en sevdiğin moda filmleri hangileri?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

77 − = 72