Blog

Sezonun yaz olduğu, bir kişinin saçının düşmeye başladığı çeşitli nedenler vardır. Bunun meydana gelebileceği bir takım nedenler vardır ve bir kişi bu saç dökülmesi problemini kontrol etmek için bazı çareleri deneyebilir..

saç fall in summer

Yaz aylarında Saç Güz Dur Nasıl:

İşte yaz aylarında saç dökülmesini kontrol etmek için birkaç en iyi ilaç:

1. Yağsızlık ile mücadele:

Genel olarak, yaz aylarında daha fazla ter ve sebum salgılanırken aşırı yağlılık vardır. Bir kişi yağlı gıda alımını kontrol altında tutmalı ve ayrıca sebumdan kurtulmak için baş yıkanmalıdır. Eğer grim ve sebum depozit kalırsa, bu yağlı yağlı kepeğe neden olabilir..

2. Saç Derisini Temiz Tutun:

Sıcak mevsimlerde, çoğumuzun kafanın genelde olduğundan daha kirli olabileceğine dair yaygın bir şeydir. Bunun sebebi, salgı bezlerinin daha fazla salgıladığı salgının daha fazla kir ve kirecin bölüme yapışmasıdır. Bu durum, bir kişinin düzenli olarak temizliği sürdürmesi ve fazla miktarda kir birikmesinden kurtulmasının tavsiye edildiği gerekçesiyle diğer mevsimlerde olduğundan daha kirli hale getirir. Bir kişi, biriken tüm kirlerden kurtulmak için derin bir temizleyici şampuan veya temizlik masajı kullanmalıdır. Bunlar aynı zamanda daha fazla problemle sonuçlanabilecek flaklığa neden olabilirler..

Daha fazla gör: Saç Güz Kontrolü Nasıl Yapılır?

3. Sıcak Masajlar:

Bu, stres giderilmesi söz konusu olduğunda çok bilinen bir terimdir. Günümüzde bir dizi kaplıca bu tip hizmetler sunuyor. Yani eğer bir kişi gençleşmek için harcayacak paraya sahipse, o zaman terapistler ile bazı randevular almalı ve bazı masajlar almalıdırlar. Bunlar, bir kişinin hindistan cevizi veya lavanta gibi uçucu yağlar gibi herhangi bir tür yağın ısınabileceği ve bunları başın üstünde kullanabileceği dolaylı ısıtmanın yardımıyla evde de yapılabilir. Neem veya bektaşi üzümü ekstreleri, enfeksiyonlardan bazı faydalar elde etmek için uygulanabilir. Bunlar doğal ve çoğu zaman oldukça yararlı.

nasıl yapılır-kontrol-saç-sonbahar-in-yaz

4. saç keser:

Bir bölüm, bölümlerin uzunluğunu bir bob ile kısaltabilir veya bölümleri yönetilebilir tutmak için fazlalığı orta kısma bölebilir. Bunlar, terleme mevsimi boyunca, özellikle bir kişinin yeterli zamanının olmaması durumunda, bakımı daha kolaydır..

Daha fazla gör: Tapınak bölgesinde saç dökülmesi

5. Yeterli Hidrasyon:

Sıcak havalarda, bir kişinin fiziksel aktivitelere bağlı olarak yeterli su içmesi ve bazen sadece 10 bardaktan daha fazla nem alması önemlidir. Bu pek çok kadının yapamadığı önemli bir şey. Düzgün korunmuş bir kiloya sahip normal bir insan, uygun metabolik fonksiyonlar için en az 8 ila 10 bardak su içmelidir. Bu, besinlerin vücut hücreleri tarafından sindirilmesine ve uygun şekilde emilmesine yardımcı olur.

nasıl yapılır-önlemek-saç-sonbahar-in-yaz

6. Diyet:

Uygun bir diyete sahip olmak önemlidir ve bu sağlıklı bir yaşam tarzı isteyen herkes içindir. Bir insan vücudu liflerle ve aynı zamanda yeterli proteinle tutmak için vitamin ve mineral bakımından zengin taze meyve ve sebzeye sahip olmalıdır. Genellikle daha fazla terleme ve daha fazla mineral ve tuz vücuttan dışarı çıkar. Bu nedenle bu dikkate alınmalıdır.

Daha fazla gör: Kışın Saç Bakımı Nasıl

Diyet, kişinin yaptığı fiziksel aktivite miktarına ve kişinin yaşadığı ter veya dehidrasyon miktarına göre yapılmalıdır. Aşırı kepek varsa, doktor veya bir tricologlog konuşulmalı ve şartlar konusunda tavsiyede bulunabilir. Yaz aylarında veya diğer kafa derisi problemlerinde saç dökülmesini önlemek için ilaçlar da reçete edilebilir..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1