Blog

Yağ hücreleri birikimi sıklıkla erkek ve kadınlar için ayrı ayrı farklı düzeylerde ortaya çıkar. Bir kişinin boyu ve kilosu, hem yetersiz hem de aşırı kilolu olup olmadığını belirler. Vücudumuzdaki yağ birikimi çok zararlıdır ve kalp hastalıkları, yüksek tansiyon, diyabet ve diğer solunum rahatsızlıklarına neden olabilir. Kolesterol denilen bir element, vücudumuzdaki yağ birikimini sıklıkla engeller. Yağ birikimine bağlı olarak kilo alır ve hatta obeziteye neden olabiliriz..

Bir insan şişman ve şişman olma eğiliminde olduğunda yağ hücrelerinin sayısının arttığı yaygın bir kavramdır. Ama öyle değil. Bir insan ergenliğe girdikten sonra, yağ hücrelerinin üretimi durur. Bu zaman süresinden sonra, sadece yağ hücrelerinin büyüklüğü artar. Vücudumuzdaki yağ da adipoz doku olarak bilinebilir. İhtiyaç anında bize daha fazla enerji sağlamak için yağlar genellikle vücudumuzda depolanır. Böbrekler üstünde ve derilerimizin altında normal miktarlarda depolanırlar. Düzensizlik olduğunda, yağ depoları şeylerde, önkollarda, göğüslerde, sırtta ve midede gerçekleşir..

Sağlıksız abur cubur tüketimi vücudumuzda yağ oluşumunu engelleyebilir. Vücudumuzdaki yağ birikimi oldukça sağlıksız bir süreçtir; bundan dolayı aynı eradikasyon çok gereklidir. Yan yağları azaltmak için uygun egzersizler çok gereklidir. Yan yağ birikimi sırtınızı sarkık ve sarkık yapar. Kötü görünüşün dışında, vücudunuzu birçok bozukluk ve hastalıklara karşı daha duyarlı hale getirir. Yağın depolandığı farklı vücut bölümleri için çeşitli farklı egzersizler mevcuttur. Bu egzersizlerin yardımıyla yağların alınması kolaylaşır ve kişinin ağırlığı normale döner..

egzersizleri for side fat

Yan yağ Azaltma için Egzersizler:

Yan yağlardan kurtulmak için yapılması gereken egzersizler:

1. Yan Plank:

Yan plakalar, sırtınızın ağırlığını sabitlemekten gerçekten çok yardımcıdır. Yağ birikimine bağlı olarak kasların sarkmasını önler. Bunun dışında ön kollarınızda kuvvet oluşturur ve aynı zamanda sağlam abs yapar. En iyi etkiyi elde etmek için vücudun her iki tarafında da uygulanmalıdır. Vücudumuzun farklı bölümlerini tokmak için pratik yapmak için farklı tipte tahtalar olabilir. Yan tahta esas olarak kollar, abs ve sırt üzerine yoğunlaşır. Bu tahtaların dışında midenin yağlanmasına yardımcı olarak midenin yağlanmasına yardımcı olur. Gövdelerinizi güçlendirmek için plakalar bilinir. Böylece sonuç olarak sırt ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Tahtalar, özellikle yan plakalar, vücudun esnekleşmesine yardımcı olur. Vücudun mükemmel duruşunu ve dengesini korumaya yardımcı olur. Zaman limiti, egzersiz yapmakta olduğunuz süreye bağlıdır. Amatör iseniz, yaklaşık 30 saniye deneyin. Yeterince tecrübeli ve uzun bir süredir bunu yapıyorsanız, zaman sınırını her iki tarafta 4 dakikaya çıkarmayı deneyin. Acemiler için zaman sınırınızı yavaşça artırmanız tavsiye edilir..

Yan Plank

Egzersiz Nasıl Yapılır?

 • Sırtına uzan.
 • Ayaklarınızı birlikte yanlarınıza koyun.
 • Bir kolu direkt olarak omuzun altına koyun.
 • Kafandan ayağa doğru düz bir çizgi oluşturmak için kalçalarını kaldır..
 • Pozisyonunuzu zaman sınırına göre tutun.

2. Denizyıldızı Egzersiz:

Yan tahta, karın ve yan yağları azaltma avantajlarına sahipken, bu denizyıldızı egzersizi bir yan tahtada yüceltilmiş ve gelişmiş bir versiyondur. Göbek yağının azaltılmasını kolaylaştırır. Denizyıldızı tahtaları, yan vücut yağınızı karın ve sırtınıza saldırabilmenize ve omurganızı güçlendirmenize yardımcı olur. Vücudunuzun duruşunu oluşturur ve vücudunuzun stabilitesini ve duruşunu artırır. Deniz yıldızı, yan tahtaların değiştirilmiş versiyonudur. Sadece formunuzu korumakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun metabolizma hızını artırır. Sizi sağlıklı tutar ve huzur içinde uyumanızı sağlar. Bir denizyıldızı egzersizine en az bir ay devam etmenin vücudunuzda değişiklikler yapabileceğini söylemek gereksizdir. Vücudumuzun geçen zamanla ilgilenmesi gerekir. Yaşamın yoğunluğu ile sağlıklı bir bedeni ve programı sürdürmek bizim için önemli ve sağlıklıdır. Amatörseniz denizyıldızı tahtalarını denemek zor olabilir. En iyi tavsiye ilk önce yan tahta egzersizine hakim olmalı ve bu egzersizle eşik setini nazikçe geliştirmelidir. En iyi sonuç için, bu egzersiz vücudun her iki tarafında 15 kez yapılmalıdır..

Denizyıldızı Exercise

Nasıl yapılır:

 • Arkana uzan.
 • Bacaklarınızla birlikte yanlarınızı ve omzunuzun hemen altında bir kolu açın.
 • Kalçanızı yukarı çekin, böylece başınızdan ayağınıza doğru düz bir çizgi korur.
 • Sağ tarafınıza doğru eğimliyseniz, sol bacağınızı havaya bırakın..
 • Sol kolunu havaya koy.
 • Parmağınız parmağınızla dokunmaya çalışın.
 • Birkaç saniye boyunca pozisyonunu tut
 • Orijinal konumunuza yavaşça geri dönün.

3. Eğik Crunch Egzersiz:

Oblik ezme egzersizleri vücudun oblik kaslarında yağ hücrelerinin azaltılmasına yardımcı olur. Sadece alt karın bölgesi yağını azaltmaz, aynı zamanda tüm vücut yağlarını azaltmaya yardımcı olur. Vücudumuzdaki yan yağların azaltılması söz konusu olduğunda çok yararlı egzersizlerden biridir. Vücudumuzdaki eğik kaslar, karın duvarında diyagonal olarak yukarı ve aşağı hareket eden kaslardır. Uygun bakım ve egzersizler yapılmadığı takdirde yağ dokularının gelişimi ve yerleşimi bu alanlarda çok kolaydır. Yan yağın azaltılmasının yanı sıra, bu çatlak egzersizleri, eklemlerin basıncından kurtulmasına yardımcı olur ve sırt ve omuz ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Çok basittir ve çok fazla karın yağınız yoksa kolayca yapılabilir. Göbek yağının da azaltılmasına yardımcı olur. Bu egzersizi günde en az 5 dakika boyunca yapmayı deneyin. Zaman geçtikçe zamanınızı ve sayılarınızı artırmaya çalışın..

eğik Crunch Exercise

Nasıl yapılır:

 • Arkana yaslan.
 • Her iki elinizi de başınızın altına yerleştirin
 • Kafanı kaldır ve ellerini başının dengede tutmasına izin ver.
 • Tek bacağını karnına katla
 • Sağa doğru bükmeyi dene
 • Sağ dirseğinize sol dirseğinize dokunmaya çalışın.
 • Tekrarla

4. Dirsek Twists:

Dirsek kıvrımları esas olarak oblik kaslarınız üzerinde yoğunlaşır, bu da sadece karın yağının azaltılmasında değil, aynı zamanda yan yağınızda da yardımcı olur. Vücudunuzdaki yan yağ birikimi sırtınızı sarkık ve sarkık hale getirebilir ve vücudunuza kötü bir menteşe verir. Vücudun duruşunu ve desteğini kaybeder. Yan yağları azaltmak için uygun egzersizler yapmak önemlidir. Bu dirsek büküm egzersiz bacak kasları ve karın kasları güçlü tutmak için çok yararlıdır. Birkaç aylık bir uygulamadan sonra kolayca yapılabilir ve mükemmelleştirilebilir. Uzun bir süre devam ederse en iyi sonuçları verebilir. Yan yağın azaltılmasında yardımcı olmaz, ancak size tonlu bir mide verir. Bir seferde 20 set yapmaya çalışın. Zaman geçtikçe set sayısını artırın.

Dirsek Twists

Nasıl yapılır:

 • Arkana uzan
 • Birlikte bacaklarına katıl
 • Her iki bacağını da havaya kaldır
 • Vücudunuzun üst kısmını yukarı çekin
 • Her iki elinizi de öne doğru kaldırın.
 • Bacaklarına dokunmaya çalışın

5. Bacak Asansörü:

Bacak asansörleri, alt karın yağlarına ve yan yağlara indirgeme konusunda çok yararlıdır. Bacak kaslarınızı güçlendirir ve vücut çekirdeğinizin konsantrasyonunu artırır. Bacakların esnekliğini korumaya ve tonda bir bacağın korunmasına yardımcı olur. Tonda abs elde etmek için yardımcı olur ve hiçbirine göbek yağ azaltır. Omurganın gücünü artırmaya yardımcı olur ve sırt kaslarına destek artar. Sol asansörler basit egzersizlerdir, ancak zaman geçtikçe uzmanlık gerektirir. Bir günde en az 20 set olmalı. Zaman geçtikçe set sayısı artırılmalıdır..

Bacak Lifts

Nasıl yapılır:

 • Arkana uzan
 • Ellerini dümdüz yere koy ve altına koy.
 • Bacaklarını bir araya koy
 • Başını kaldırmadan bacaklarını kaldırmaya çalış.
 • 20 kere tekrarla

Bunlar, vücudunuzdaki yan yağları ortadan kaldırmanıza yardımcı olabilecek birkaç alıştırmadır ve birkaç ay sonra tonize olana ulaşmanıza yardımcı olur..

6. Bacak Döndürme:

Yan Yağ kurtulmak için 9 Basit Egzersizler | Hayatta Stilleri

Antrenmanınızda daha az sert bacak pivotu veya bacak rotasyonu ekleyebilirsiniz. Diğer bacak egzersizleriniz yerde yatarken, kollarınızı vücuda yakın tutmanız gerekiyor. Düz tutun ve arka tarafını sabitleyin, sonra bacaklarınızı kaldırın, bacakları tek tek değil, birlikte kaldırmanız gerekir. Şimdi bu pozisyonda havada bacak çemberi çizin. Mide yağında çalışmanıza yardımcı olur ve aynı zamanda arka ucun güçlendirilmesine yardımcı olur. Bu alıştırmada, 20 tekrardan oluşan üç tekrar seti yapabiliyorsunuz.

7. Yan Eğimler:

Yan Yağ kurtulmak için 9 Basit Egzersizler | Hayatta Stilleri

Bu mide egzersizlerinin yan yağını bitirmek için son egzersiz. Bu egzersiz için, düz bir şekilde ayağa kalkmanız, düz bir şekilde geriye dönmeniz ve bir elinizde bir dambıl tutmanız gerekir. Kollar vücudunuza yapıştı, ayaklarınızla marjinal olarak ayrıldıkça güçlendi. Düz vücudunuzu diğer tarafa hafifçe eğmeniz yeterlidir. Dizlerini bükmeyin. Her bir taraf için 3 set ile 20 tekrar yapın. Bu antremanı da rahat bir kiloda herhangi bir halterle tamamlayabilirsiniz..

8. Yoga Takvimi:

Yan Yağ kurtulmak için 9 Basit Egzersizler | Hayatta Stilleri

Midenizin yan yağını azaltmak istiyorsanız, egzersiz programınıza yoga programı ekleyebilirsiniz. Bu kesinlikle yan yağ kurtulmak için yardımcı olur, zihin seti ve fiziksel egzersiz arasındaki dengeyi korur. Vücudunuz için biraz egzersiz yapmanız gerektiğini düşünüyorsanız o gün herhangi bir zamanda spor salonuna gitmek için sıkıldığınızda yoga sizin olacak. Verilen görüntü başına, her sette 12 tekrardan oluşan 2 set kullanarak bu yoga türünü yapabilirsiniz, düzenli egzersizinizi korumanıza yardımcı olur ve yan yağınızı azaltmak için emin olduğunuzdan emin olursunuz..

9. Düşük abs için egzersiz:

Yan Yağ kurtulmak için 9 Basit Egzersizler | Hayatta Stilleri

Karnımızdaki yan yağları azaltmaya karar verdiğimizde o zaman tüm mide kaslarına dikkat etmemiz gerekir. Daha düşük abs için egzersiz yaptığımızda, mide ön abs abs için uygun yağ kaybı alırız. Bacaklarınızı kaldırdığınızda, tüm gövdeyi kaldırdığınıza odaklanın ve yüzeye dokunmadan vücudunuzun pozisyonu düştüğünde bacaklarınızı aşağı indirin. Her biri 2 set 20 tekrar yapın. Bu egzersizin mide üzerindeki her kas üzerinde etkili olmasına yardımcı olacağını hissedeceksiniz..

.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 17 = 24