Blog

Kolesterol terimi antik Yunan harf ‘kolesterol’ den geliyor. Bunu alkolden stereo ve ‘ol’ takip ediyor. Vücudun hücresinde bulunan mumsu bir maddedir. Vücudumuz tarafından gıdalarımızı sindirmek için hormonlar, D vitamini ve meyve suları yapmak için kullanılır. Normalde kolesterol vücudumuz tarafından yapılır, ancak çoğunlukla gerekli seviyeyi korumak için bir miktar tüketmek zorundayız. Bu nedenle, yemek, yağ, tere ve ghee kullanıyoruz.

hardal oil for cholesterol

Hardal yağı uzun bir tarihe sahiptir. Başlangıçta Güney Avrupa'da bulundu. Lahana ailesinden geliyor. Küçük siyah tohumlar üretir. Bu tohumun kahverengi versiyonu Asya'da bulunur. Çok fazla yemekte görebilirsiniz. Sağlığımız için çok faydası var.

Vücutta Kolesterol için Hardal Yağı Kullanımı Nedir:

Hardal Yağı'nda Kolesterol:

Hardal yağı, sağlıklı kolesterolüyle bilinir. Mono doymuş omega-3 yağ asidine sahiptir. Kalp için çok iyidir ve birçok kalp hastalığından korur. Kolesterol seviyelerini düşürmek için bilinir.

Her 100 gram hardal yağında 0,4 gram yağ bulunur. Bu yağ için çok daha az yağ seviyesidir, böylece günlük olarak kullanmanıza olanak tanır. Kalbiniz veya kolesterolünüz hakkında çok fazla endişe duymadan pişirebilir ve yiyebilirsiniz..

Daha fazla gör: Hardal Yağı Yan Etkileri

Kolesterol Üzerindeki Etkileri:

Hardal yağı, hem doymuş hem de doymamış doymuş yağlardan zengindir. Vücudumuzdaki kötü kolesterolü azaltmak ve HDL kolesterolü artırmak bilinmektedir. Vücudun trigliseritlerini düşürür, bu da kanın yağ seviyesi, obez, böbrek hastalıkları ve hipertiroidizm olmasını engeller..

Düzenli hardal yağı tüketimi vücudunuzda da çok iyi etkiler gösterir. Yağ ve protein sindirimini artırır. Düşük yoğunluklu lipoprotein, LDL kolesterol ve trigliserit düzeyleri azalır. Bütün bu seviyeler çoğunlukla herhangi bir insanın alt tarafındadır. Ancak kalp bloklarından muzdarip olanlar, hızlı bir şekilde düşürmeleri gerekiyor. Ve gerçekten herhangi bir sayıda ilaç onları düşürmez. Ancak günlük bazda hardal yağı tüketimi kesinlikle olumlu sonuçlar veriyor.

kolesterol in mustard oil

RBC üzerindeki etkisi:

Yüksek kolesterol ile, Kırmızı Kan Hücreleri membranları zayıflar. Yüksek seviyelerde daha kırılgandırlar. Düzenli olarak hardal yağı alımı kötü kolesterolü azaltır, böylelikle RBC zarlarını güçlendirir. Bu, hardal yağının, yağ asidi tüketimini hücrelerdeki doymamış forma değiştirdiği için elde edilmiştir..

İyi bir kalbi korumak için yüksek seviyelerde HDL'ye ve düşük seviyede LDL'ye sahip olmalıyız. Poli doymamış yağlar hem LDL hem de HDL seviyelerini azaltır ve doymuş yağ LDL seviyelerini arttırır. Bu nedenle hardal yağı, zeytinyağı ve susam yağı gibi mono doymuş yağ kullanılması tavsiye edilir. Günlük olarak hardal yağının en az 3 çorba kaşığı tavsiye edilir. Ayrıca 6 yemek kaşığı tüketilecek maksimum yağ miktarıdır. Birçok şef, günlük yemek pişirmeimizde sınırlı miktarda hardal yağı kullanmak için tarifler yazdı.

Daha fazla gör: Hardal Yağı Markaları

Kardiyo Vasküler Hastalıkların Azaltılması:

Son zamanlarda yapılan bir çalışma, hardal yağının tüketiminin% 70 oranında kardiyovasküler hastalık olasılığını azalttığını göstermiştir. Bu, hardal yağının vücutta kolesterol seviyelerini düşürerek ılımlı olarak tüketildiğinde kalp problemleri riskini azalttığını doğrular..

ABD laboratuarı tüketim için uygun olmadığını gösterdikten sonra birçok kişi hardal yağı kullanmayı bıraktı. Ama eğer kullanıldıysa, sağlığınıza çok faydalı olabilir. Kalbinize iyi geliyor. Antifungal ve antibakteriyeldir. Cilt ve saç için iyidir. İltihabı azaltır ve vücudu ve cildi gençleştirir. Kolesterol seviyeleri, hardal yağıyla zahmetsizce indirilir..

Daha fazla gör: Evde Hardal Yağı Nasıl Yapılır?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

18 − 17 =