Blog

Rajasthan Udaipur, çoğunlukla parkları, bahçeleri ve sarayları nedeniyle çok romantik ve süslü bir şehir. Ziyaret etmek için çok sayıda yer var ve burada yemek organik, lezzetli ve ucuz. Rajasthan'ın tarihini keşfetmek isterseniz, Udaipur'a gelmelisiniz. Onun muhteşem özellikleri sizi şaşırtacak. Bir seyahat planlıyorsanız, işte size küçük bir tur rehberi. Udaipur ayrıca göller şehri olarak da anılır.

Görüntüler ile ziyaret etmek için güzel Udaipur Turist Yerler:

Burada Udaipur'da ziyaret edilecek en iyi turistik yerlerin listesi, sevinçle geziniz için harika ve harika bir zaman sunuyor. Bu tarihi ve muhteşem şehri ziyaret ettiğinizde hiç unutmazsınız..

1. Saheliyon-Ki-Bari:

Saheliyon-Ki-Bari_udaipur tourist places

Saheliyon-Ki-Bari, Udaipur'da bulunan çok önemli ve tanınmış bir turistik yerdir. Kentin kuzey kesiminde yer alır ve yaprak dökmeyen ağaçlar, çalılar ve çalılarla doludur. Mermer filler ve lotus havuzları da en iyi cazibe merkezlerinden bazıları. Buraya gelmek kesinlikle güzel bir deneyim olacaktır. Udaipur'da görmek ve eğlenmek için en heyecan verici turistik yerlerden biridir. Bu udaipur en iyi turistik yerler.

2. Şehir Sarayı Kompleksi:

şehir-saray-complex_udaipur-turist-yerleri

Şehir Saray Kompleksi, temelde otellere dönüştürülen saraylardı. Bugün onlar büyük bir turistik cazibe ve aynı zamanda iyi bir gelir elde ettiler. İki otantik saray oteli ve bir de Saray Sarayı Müzesi vardır. Bu kesinlikle Rajasthan'ın en büyük kompleksi ve bir kez ziyaret edilmelidir..

Daha fazla gör: Jodhpur yakınlarındaki Turistik Yerler

3. Bagore Ki Haveli:

Bagore-ki-haveli_udaipur-turist-yerleri

Bagore Ki Haveli, 18. yüzyılda Rajasthan Başbakanı tarafından inşa edildi. Bu yeri beş yıl sonra yeniledikten sonra nihayet bir müzeye dönüştürüldü. Burası özellikle Rajasthani kültürü hakkında çok şey keşfedeceğinden, özellikle de kraliyet resimlerine, kişisel eşyalarınıza, kostümlerinize ve mimariye rastladığınızda muhteşem bir yerdir. Udaipur'a yapacağınız seyahat buraya gelene kadar eksik kalacaktır. Bu ziyaret etmek için udaipur en iyi turistik yerlerden biridir.

4. Pichola Gölü:

Göl pichola_udaipur-turist-yerleri

Rajasthan Gölü Pichola mutlak bir güzelliktir. İnsan yapımı olmasına rağmen, bu göl size muhteşem doğal manzaralar ve yerler sunuyor. Burada 300 ila 500 rupi'ye mal olacak bir yolculuk yapabilirsiniz. Buraya gelmeniz size Udaipur şehri ile ilgili tamamen yeni bir bakış açısı verecektir. Udaipur'daki ideal ve mükemmel turistik yerlerden birini ziyaret ettiğinizde nasıl acaba.

Daha fazla gör: Uttar Pradesh ünlü yerler

5. Ambrai Ghat:

Ambrai-ghat_udaipur-turist-yerleri

Eğer fotoğrafçılığın sevgilisiyseniz ve Udaipur'da çekim yapmak için yer arıyorsanız Ambrai Ghat'i kaçırmayın. Buradaki gün batımları nefes kesici. Tüm muhabbet kuşları ve çiftler için popüler bir yerdir ve udaipur'daki en iyi turistik yerlerden biri olarak değerlendirilmiştir..

6. Muson Sarayı:

muson-palace_udaipur-turist-yerleri

Muson Sarayı bir tepe üzerinde yer alır ve muson mevsiminde ziyaret etmek için en iyi yerdir. Hükümet eline geçirene kadar Mewar kraliyet ailesine aitti. Bu yer çok iyi korunmamış olsa da, iyi olan kısmı restore edilmiş ve bu yeri yılın herhangi bir zamanında ziyaret edebilirsiniz..

Daha fazla gör: Kodaikanal'da Görülecek Yerler

7. Jagdish Tapınağı:

jagdish-temple_udaipur-turist-yerleri

Jagdish Tapınağı Orissa'nın Lal Ghat bölgesinde yer alır ve tertemiz ve parlak beyaz bir tapınaktır. Lord Jagannath'a adanmıştır ve isminin burada tutulduğu büyük bir siyah idolü vardır. Buradaki en iyi bölüm, her gün doğumu ve günbatımında gerçekleşen ibadet törenidir..

8. Udaipur Halat Yolu:

udaipur halatlı way_udaipur-turist-yerleri

Bir macera aşığı iseniz, kesinlikle Udaipur halat yoluna gelmelisiniz. Hintli yetişkinler için rupi 72 ve yabancı yetişkinler için 300 rupi bilet mevcuttur. Boy ve milliyete bağlı olarak çocuklar için biletler de mevcuttur. Kuyruklar daima uzun olduğu için beklemeye hazır olun. Udaipur'da ziyaret edilecek en macera yerlerinden biri burası.

9. Shilpgram:

shilpgram_udaipur-turist-yerleri

Udaipur Shilpgramı, 1986 yılında hükümetin emriyle inşa edildi. Burası, Rajasthan, Gujarat ve Maharashtra'nın kültür ve geleneklerinin bir yansıması olarak duruyor. Ayrıca burada yapılan en iyi halk danslarından bazılarını ve deve ve at gezintilerini bulacaksınız..

10. Göl Fateh Sagar:

Göl fatehsagar_udaipur-turist-yerleri

Fateh Gölü'nün yıldızı Udaipur'un cazibelerinden biridir. Göl, Pichola'nın kuzeyinde yer alır ve Udaipur'da en iyi yerlerden biridir. Yer çok güzel ve enerjik, her yıl bir dizi turist çekiyor. Göl, Pichola Gölü'nün kuzey kısmına bir tünel yardımıyla bağlanmıştır. Tekne gezintileri, buradaki başlıca faaliyetlerden biridir. Onu eğlendirmek için çok fazla şans var ve Lake Fateh sagar'ın Udaipur'un ziyaretçilerine sunacağı en iyi şeylerden biri olduğu söylenebilir. Bu gölde, o kadar büyük olmayan birden fazla ada var, ama neredeyse hepsi resmedilmeye değerdir. Bu udaipur en çekici turistik yerler.

11. Jag Mandir:

sersem mandir_udaipur-turist-yerleri

Udaipur'da oldukça sık ziyaret edilen ve Udaipur'da görülmesi gereken en iyi yerlerden biri olduğu söylenebilir. Jad Mandir dış güzelliği ile ünlüdür ve iç havasıyla da ünlüdür. Bir çok ünlü insan burayı ziyaret etti ve bu muhteşem yer hakkında olumlu geri bildirim sağladı. Buradaki lüks otel, 17. yüzyıla kadar uzanan bir saraya benziyor. Bu yerin kraliyet ve tarihi vibe turistleri bu yerle ilgileniyor.

12. Göl Sarayı:

Göl palace_udaipur-turist-yerleri

Bazı Udaipur gezi yerlerine ihtiyacınız var mı? Göl Sarayı bir tür. Mekan şaşırtıcı derecede güzel mimari güzelliğe sahiptir ve aynı zamanda binanın dış yapısı için oldukça ünlüdür. Görülmeye değer birkaç tüzük var. Bu yerin, vintage güzelliğe muhteşem bir dokunuşla spor yaptığı söylenebilir. 18. yüzyılın tamamında yer alan bu alan neredeyse tüm tarafların sularıyla çevrilidir ve su ulaşımı ile oraya ulaşırsınız. Bir James Bond filminde önemli bir rol oynadığı için saray da turistler arasında ünlüdür..

13. Gulab Bagh ve Hayvanat Bahçesi:

Kemalpaşa-bagh-ve-zoo_udaipur-turist-yerleri

Bu şehirdeki ve eyaletteki en büyük bahçedir. Komşu ülkelerden gelen insanlar ve ülkenin hemen her bölgesi bu güzel bahçeyi ziyarete geliyor. Bahçe, farklı çeşitlerdeki güllerin bir takım sporlarıdır ve bu yüzden yer, “Gulab” un “gül” anlamına geldiği “Gulab Bagh ve Zoo” olarak adlandırılır. Çiçeklerin rengarenk bolluğu bu bahçeyi aslında gözler için bir muamele haline getiriyor ve en büyüleyici yerlerden biri haline getiriyor. Burası çevresinde çok sayıda popüler cazibe merkezi var ve bu yüzden insanlar burayı kendi yerlerinde saklıyorlar. 'ziyaret etmek için onları diğer cazibe merkezlerine ve yerlere bağlayan bir portal olarak görmek.

14. Moti Magri:

moti-magri_udaipur-turist-yerleri

Fateh Sagar Gölü'nün yakınında, beyaz ayağı benzeri bir yapı üzerinde yer alan atı (şarj) yapan bir adamı gösteren güzel bir heykel inşa edilmiştir. Bu ünlü Rajput kahramanı Maharana Pratap'ın heykeli. Bronzdan yapılmış heykel aslında gözler için bir muamele. Bu güzel yapılı heykeli görmek için insanlar buraya geliyor. Heykel, Udaigarh'daki en iyi yerlerden biri olan inci tepesinde yer almaktadır. Udaigarh'da görülecek en iyi yerlerden biri olduğu söylenebilir..

15. Shiv Niwas Sarayı:

shiv-niwas-palace_udaipur-turist-yerleri

Udaigarh'da birçok tarihi saray var ve Shiv Nivas Sarayı bunlardan biri. Saray Pichola Gölü'nün diğer tarafından görülebilir. Otel hilal şeklindedir ve eğlence odaları, internet (WiFi), süitler, salonlar, yakındaki yemek mekanları, vb..

Udaipur'da birçok güzel yer var ve en iyi olanlardan bazıları burada tartışılıyor. Asıl liste asla bitmez. Ancak, bunlar turistlerin sık sık ziyaret etmek istedikleri en güzel yerlerden bazıları. Eğer Udaipur'u ziyaret ederseniz, bu yerleri kesinlikle ziyaret etmeniz önerilir..

Görüntü Kaynakları: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 3 =