Blog

Sağlık uzmanları, biberlerin A, C ve K vitaminlerinin küçük güç evleri olduğunu söylüyor. Bunun dışında, biberler hepimizin önleme ve destek sağlama konusunda bildiğimiz zengin bir antioksidan kaynağıdır..

çan pepperHücre hasarı

 • Kanser
 • Yaşa bağlı hastalıklar
 • yaşlanma
 • dokunulmazlık
 • İltihaplanmayı azaltır
 • Artrit riskini azaltır
 • Astımı getiriyor
 • Kan pıhtılaşmasını azaltır
 • Kemikleri güçlü yapar
 • Hücreleri şekil değiştirir ve oksidasyonun kavramalarından uzak tutar
 • Karotenoidler ve likopen yüksek
 • Mesane, serviks, pankreas ve secde kanserlerini yenmeye yardımcı olur.
 • Özellikle sigara içenlerde veya pasif içicilerde akciğer kanserini önlemeye yardımcı olur.
 • Fitokimyasal olarak zengin
 • Lif ile vücudu sağlar

Biberlerin Sağlık Faydaları:

1. Biberler, C vitamini açısından zengin kaynaklardır, bildiğimiz gibi, vücudun serbest radikallerin yarattığı tahribata karşı savaşmasına yardımcı olan bir antioksidan, hücrenin zarar görmesi için suçlanan suçlulardır. Serbest radikallerin hızla artması kontrol altında tutulmazsa, başka türlü düşünülenden daha erken yaşlanabilir ve aynı zamanda çeşitli sağlık sorunlarına ve sorunlarına da ev sahipliği yapabilir. Mayonezde bulunan vitaminler aslında çeşitli tiplerdeki enfeksiyonların kontrol edilmesine yardımcı olur, cildi kızarır ve kolajen gelişimi ile de yardımcı olur. Diş etleri, kemikleri ve dişleri ve hatta kan damarları bile zamanla daha da güçlenir, biberler sayesinde

Daha fazla gör: Arpa Sağlığı Faydaları

2. Biberler zengin bir karotenoid kaynağıdır, ayrıca tüm biber çeşitleri de vardır. Bunlar aslında sebzelerin tonlarını böyle yapan pigmentlerdir. İnsan vücudu bunları vitaminler ve retinole dönüştürür, bu da gözler ve vizyon için iyi, hatta cilt ve bağışıklık için de iyidir. beta karoten, güçlü bir antioksidan olarak bilinir ve kalp ve kanser sorunlarını azaltmaya yardımcı olabilir, sağlık uzmanları deyin.

3. Biberler bol miktarda likopen içerir, bu nedenle sebzenin renkleri çok güçlü ve parlaktır. Bu bir kez daha çok güçlü bir antioksidandır, bu da vücuttaki hücrelerin korunmasına yardımcı olur ve kan hücrelerinin oksidasyonunu engeller..

4. Prostrat kanseri, erken yaşta biber tüketmeye başladığımızda, özellikle erkeklere, kaynaklardan söz edilebilir. Bunun nedeni sebzenin içinde yüksek miktarda likopen bulunması, bu da uzun vadede kalp hastalıklarına, saldırılara ve felçlere karşı düşen erkek ve kadınların hassaslığını azaltır.

5. Biberlerde bulunan zeaksantin ve Lutein bolluğu, konsantre bir nota göz sağlığı sorunları ile yardımcı olabilir. Bunlar, meyvelerin ve sebzelerin çoğunda bulunan ve maküler dejenerasyondan gözlerin retinasına yardımcı olan karotenoidler olacaktır..

Daha fazla gör: Papatya Faydaları

6. Yemeklerinizde daha fazla lif istiyorsanız, içinde biber bulunan bir salataya atlayın, sağlık uzmanları deyin. Kolayca vücut tarafından sindirilir ve karbonhidrat kolayca emilir, biber, diyet lif bol miktarda mevcuttur. Yağlar ve proteinler bile içinde bulunan diyet lifi sayesinde kolayca parçalanır..

7. Biberlerde bulunan diyet lifi yardımıyla sindirim sisteminin mutlu tutulduğu garanti edilebilir. Kolon ve bağırsaklar bile mutlu tutulur. Elyaf, yediğimiz yiyeceklerdeki ekstra suyu emer ve ertesi sabah kolay bağırsak hareketlerine yardımcı olur.

8. Özellikle çiğ biber tüketildiğinde kolesterol ve kan basıncı büyük ölçüde azalır..

9. Acı biberler ağrıları, ağrıları ve iltihapları azaltmaya yardımcı olur ve ayrıca yavaş şeker emilimini de destekler. Bu nedenle kan şekeri seviyesi kontrol altında tutuldu ve rahatsızlık duymayacak kadar acı çekmedi.

Özet:

a. Dolmalık biberler minimum kalori sayısına sahiptir, bu yüzden bir bardak yağ yapmaz, bunun yerine sağlıklı bir şekilde yemek yersiniz.
b. Biberler, vitaminler, özellikle bağışıklık gücünü güçlü tutan ve cildi parlak tutan C vitamini kaynağıdır..
c. Biberler zengin bir karotenoid ve fitokimyasal kaynağıdır, uzmanlar, özellikle vücudunuzu bol miktarda antioksidanla kutsayan beta-karoten
d. Acı biberler ağrıları ve ağrıları azaltan antiinflamatuar sebzelerdir.
e. Dolmalık biber, LDL ve kötü kolesterolü azaltmaya veya azaltmaya yardımcı olur
f. Biber biber kontrol ve diyabet düşürür
g. biber kontrolü ve tansiyonu düşürür
h. Dolmalık biberler vücut için önemli olan güçlü mineral ve besin maddelerine sahiptir.
ben. Biberler kansere neden olan hücrelerle savaşmak için önemli olan sülfür içerir.
j. Biberler, cildinizin yumuşak, esnek ve genç olmasını sağlayan E vitamini içerir.
k. Biber B6, merkezi sinir sistemi sağlığı ve esenliği için gerekli bir vitamin ve hücre yenilenmesi için de var
l. Biber göz görüşünü güvenli ellerde tutan Lutein var.

Bir kaç piliç içinde ham formda haşhaş gibi hissetmiyorsanız, çevrimiçi olarak indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz tarifler vardır. Bizimle paylaşmak için kendi tarifleriniz varsa, lütfen bunları gönderiniz, böylece biberle kullandığınız tarifler bir ve tümüyle paylaşılabilir..

Tabiatın doğası, sunacak çok şey var ve eğer şimdi başlıyorsak, daha uzun ve çok daha anlamlı yaşamlar yaşayacaktık, daha sonraki bir aşamada maliyetli ameliyatlar ve ilaçlar ihtiyacını koruyoruz. Her gün salatalarınızda biber var.

Daha fazla gör: Tarçının Sağlık Faydaları

Bunlar, biberleri sevmemizin en iyi dokuz sebebiydi. Bazı ipuçlarınızı ve fikirlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz, lütfen aşağıdakileri yazmaktan veya yorum yazmaktan çekinmeyin. Sizinle paylaşmayı sevdiğimiz için sizden duymayı çok seviyoruz.

Görüntü Kaynağı: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1