Blog

Oturma odası için bazı resim fikirleri mi arıyorsunuz? Evleriniz için doğru oturma odası boya fikirlerini seçmek bazen kavramlaştırmanın yanı sıra işlerin yapılmasında büyük çaba gerektirir. Oturma odasına doğru rengi boyamak, onları her zamankinden daha güzel kılıyor. Bu yazıda, oturma odanız için, eviniz için en iyi olanı seçerken size fayda sağlayacak birkaç en iyi duvar boyası fikrine sahipsiniz..

Oturma Odası için en iyi 5 Resim Fikirler:

1. Nötr Renk Boya:

yaşam room painting idea1

Zarif ve sakin bir görünüm sunar ve bu nedenle beyaz, gri krem, taupe ve gri ve kahverengi, herkesi memnun etmek zorunda olan bir oturma odası için klasik bir seçenektir. Oturma odası için en iyi boya kombinasyonunu seçmeniz çok önemlidir. Resminizi, duvar resimlerinizi ve nötr renk sistemindeki her türlü duvar dekorunu verimli bir şekilde üstün gösterebilirsiniz. Oturma odanızı şık bir görünüm sunmak için herhangi bir renk boyasını nötr renk şemasıyla birleştirebilirsiniz. Tek renk, tamamlayıcı, benzer, üçlü, bölünmüş tamamlayıcı, ılık ve soğuk gibi boya renk temalarından herhangi birini seçin.

2. Nane Oturma Odası:

yaşam room painting idea2

Bir oturma odasına doğa hissi taşımak için, geleneksel nane yeşili boyasını uygulayın. Bu duvarlarda güçlü veya doygun değildir. Bu oturma odasında, nane yeşili, kısmen oturma için tercih edilen gölgedir. Çeşitli markalar size daha fazla seçenek sunmak için oturma odaları için son boya renkleri sunar.

3. Bir deri boyama:

yaşam room painting idea3

Deri zarif bir oturma odası yapan bir tekniktir. Ekstra özel bir dokunuş lehine, uzayda pembe boyalı kuşlara benzer, duvara monte aksanıyla dekoratif bir etki elde edin. Ayrıca, dikkat çekici renkleri kanepenin parlak yastığına yansıtılmıştır..

4. Kalın Kırmızı:

yaşam room painting idea4

Kırmızı, geleneksel bir renktir, üstelik geleneği ve dekorasyonunuza cesurca gitmek istediğinizi seviyorsanız; ikisini de çok kırmızı ile yapabilirsiniz. Kırmızı artı gümüş aksi halde kırmızı yay ile ağaç üzerinde altın süsler, çorap ile birlikte atın yastıklar aslında evinizi sıcak artı tatil sezonu için davet edecek.

5. Yeşil Renkli Boya:

yaşam room painting idea5

Yeşil renk, oturma odanıza yeni bir deneyim kazandırır. Oturma odanızı yeşil boya renkleri ile rahatlatabilirsiniz. Oturma odanızda rahat hissetmek için yeşil rengin açık tonunu kullanmak daha sağlıklıdır. Belirsiz bir şekilde, yeşil renk boyasıyla az miktarda beyaz sarı renk kullanırsınız ve daha sonra oturma odanıza şık bir bakış sunar. Oturma odanıza doğal güzellik sağlamak için bazı çiçek ve bitkilerin yanı sıra ahşap mobilyalara da koyun..

Oturma Odası İçin Son ve Modern Boya Renk Kombinasyonları:

1. Sarı Renk Boya:

yaşam room painting idea6

Bu sarı rengin oturma odasına samimi bir görünüm sunduğunu bilmek zorundasınız. Oturma odasındaki sarı renk boyayı kullanmanızın hemen ardından, merkez temaya göz kamaştırıcı bir bakış açısı sağlayacaktır. Ayrıca sarı boya rengini kötü aydınlatılmış koridorda, aksi takdirde karanlık koridorlarda da ilişkilendirebilirsiniz. Üstelik, mükemmel bir kontrast sağlayacak olan sarı artı menekşe renginin bir karışımını deneyebilirsiniz, bununla birlikte, bir rengi hakim renk olarak artı diğerini bir bükülme olarak kullanırsınız..

2. Turuncu Renkli Boya:

yaşam room painting idea7

Turuncu renk, oturma odanıza sıcak bir his verir. Ancak, kırmızı renge kıyasla rengi karşılamaya ek olarak daha zariftir. Turuncu renk boya, oturma odası tasarımınıza tamamen ilgi ve bağlılık katacak.

Daha fazla gör:  Banyo için Fayans Tasarımı

3. Mavi Renk:

yaşam room painting idea8

Serin ve ferahlatıcı bir görünüm için tasarlandı, mavi renk boya isteyebilirsiniz. Durumunuzda, mavi, kırmızı ve sarı tiryaki renk boyalarıyla ilgilisiniz, daha sonra oturma odanızda harika bir izlenim bırakacaksınız. Farklı bir duygu için tasarlanan, beyaz renk ile mavi renk boya bir tonu kullanabilirsiniz.

Daha fazla gör:  Ofis Mobilyaları Tasarım Fikirleri

4. Gri Renkli Boya:

yaşam room painting idea9

Modern sade bir bakış tercih ederseniz, gri renk boya kullanabilirsiniz. Gri renk donuk ve soğuktur. Böylece, iki veya daha fazla renk boyasını oturma odanızdan birleştirebilirsiniz. Rezerve edilmiş gri renkli boya, oturma odasına şık ve şık bir görünüm sunar..

Mükemmel Boya Rengi Seçmek için Tasarımcı Fikirleri:

Doğru renk paletini seçmek bir odayı anında aydınlatabilir ve yeni bir yaşam süresi kazandırabilir. Uzman tasarımcıların ve profesyonellerin çoğu, odanızın tasarımına uygun renk şemasını dikkatli bir şekilde analiz etmenizi önerir. Oturma odanız için mükemmel bir boya rengi seçmek için bazı ipuçları:

  • Doğru seçimi seçmenize yardımcı olması için duvarlarda bir renk örneği oluşturun. Aralarında karar vermeyi zor bulursanız, kalan renk örneklerini örtmek için bir tahta kullanın..
  • Ağır ve renkli döşemeyi planlıyorsanız, nötr bir renk seçmek, döşemeyi vurgulayabilir ve aynı zamanda odanın görünmesini sağlamaz.
  • Koyu renkler ışığı absorbe eder ve odayı daha küçük gösterebilir. Yani, küçük ve rahat bir odanız varsa, yine de büyük görünmesini istiyorsanız, daha açık renkler tercih edin.
  • Oturma odanızın tam bir görünümünü arıyorsanız, şimdi en son trend olan turkuaz ve sarı tonlarını deneyin..

Şimdiye kadar, oturma odanızı nasıl dekore edeceğiniz konusunda harika fikirler edinmiş olmalısınız. Bir rengi seçmek kadar basit olan şey oldukça büyük bir karardır. Duvarların senin için konuşur. İster parlak aydınlatılmış iç mekanlar, ister rahatı ve sıcaklığı tercih eden bir kişi olun, doğru renk tonları görünümü oluşturmanıza yardımcı olabilir..

Görüntüler Kaynak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − = 96