Blog

Tapınak bölgesinde tüyler zayıflamaya başladığında, insanlar genellikle kimyasal ilaçlara yönelirler. Bu problemle mücadele etmek için başka çeşitli yöntemler var. Bazı ev ilaçları da denenebilir.

saç loss at temple area

Tapınak Saç Dökülmesi Tedavileri:

Aşağıda tapınak bölgesinde saç dökülmesini tedavi etmek için en popüler 6 ev metodu bulunmaktadır..

1. Margosa Paketleri:

Bu paketi yapmak çok kolay. Bunlar kolayca bulunabilir ve yan etkileri olmadan kullanılır. Bunlar genellikle şiddetli kuruluk veya mantar enfeksiyonu problemleri olan kişiler için bir iyileştirici önlem olarak adlandırılır. Bir kişi, iyi bilinen ürün satış şirketleri tarafından satılan yaprakların kurutulmuş tozlarını satın alabilir. Bunlar yerel pazarlarda mevcut ise taze yaprakları ile yapılabilir, bir kişi bunlardan demet satın alabilir ve daha sonra bir hafta boyunca soğutulmuş tutun. Bunlar suya batırılabilir ve daha sonra yaklaşık 20 ila 25 dakika süreyle uygulanabilecek bir macunla topraklanabilir.

Bu yıkanabilir ve daha sonra bir temizleyici ile iyice temizlenebilir. Bu dikkate değer sonuçları görmek için haftada 2 kez takip edilmelidir. Bu genellikle sorunları tedavi etmek için zararsız bir yoldur ve piyasadan taze yaprakları alamayan insanlar da kurutulmuş tozları satın alabilir ve daha sonra 6 çay kaşığı bir bardak kaynar suya batırır. Bu bir gecede tutulmalı ve ertesi gün bu taze neem yaprakları ile aynı şekilde uygulanabilir..

Daha Fazla Makale: Ev Telafiler ile Kışın Saç Bakımı

2. Yumurta Karışımları:

Protein bileşenlerinin bölgelere sağlanmasının yararlı olabileceği görülmektedir. Bir kişi yumurtayı ve bir bardaktaki yumurta sarısını dövebilir ve bunun için de yoğurt gibi daha fazla süt proteini ekleyebilir ve bunu bir karışım haline getirebilir. Bu masaj hareketlerinde uygulanabilir ve sonuçlar düzenli uygulama ile görülebilir. Bununla birlikte, bazı insanlar çiğ yumurtaların uygulanmasına duyarlı olabilirler, bu nedenle, bir kişi bunun kullanımı nedeniyle kaynar veya döküntülerle karşılaşırsa, bu insanlar tarafından kullanılmamalıdır. Bu karışıma duyarlı olmayanlar için yaklaşık 20 dakika saklanmalı ve daha sonra iyi bir temizleyici ile yıkanmalıdır..

3. Hindistan Cevizi Yağı:

Bu doğal yağlar var. Bu, bu kâsenin yarısı kadar bir kapta, dolaylı ısıda, bir kase içinde tutularak ve sonra kaynayan suyun üzerine konularak ısıtılarak uygulanabilir. Bu, biraz soğuduğunda ve iyi masaj yapıldığında uygulanabilir. Bu, düzenli olarak yapılabilir ve faydalı sonuçları görmek için iyi bir yumuşak temizleyici ile yıkanabilir..

Daha Fazla Makale: Nasıl Saç Güz Azaltmak

4. Çemen:

Bu kafa derisi üzerinde bir topraklanmış macun şeklinde uygulanabilecek hafif bir ajandır. Bu iyi sonuçları görmek için düzenli olarak yapılabilir.

tapınak saç dökülmesi

5. Hint Yağı:

Bu kolayca yeni bir büyüme üreteceği bilinmektedir. Bu nedenle, herhangi bir normal yağa birkaç damla uygulanabilir ve daha sonra düzenli olarak kullanılabilir. Bir kişi, geceleri uyumadan önce bunu uygulayabilir. Bu sayede daha uzun bir süre sahada kalacak ve daha sonra normal olarak temizleyici ile yıkanabilecektir..

Daha Fazla Makale: Yaz aylarında saç dökülmesi nasıl

6. Bhringraj:

Bu iyi markalı şirketlerden satın alınabilir ve daha sonra bir gecede suya batırılabilir. Bu, inceltme ile karşı karşıya olan tapınak alanına uygulanabilir. Bu, haftada birkaç kez düzenli olarak yapılabilir ve yaklaşık 20 dakika süreyle uygulanmış halde tutulur. Bu saç sorunu bu tür tedavi etmek için çok yararlı ve hafif.

Görüntü Kaynağı: Panjur

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 2 =