Blog

İştahınızı artırmak, obez insanlar için kilo vermek kadar zor olabilir. Eğer kiloluysanız, iştahınızı arttırmak için iştahınızı arttırmak çok rahatsız edici olabilir, özellikle de yiyeceklerin sadece sizin gözünüze hitap etmemesi durumunda. İştahınızı nasıl artıracağınıza dair bir cevap arıyorsanız, bu yazı tam olarak nasıl olacağını size söyleyecektir..

Nasıl to increase appetite

Diyetiniz son derece önemlidir ve genel sağlığınızı şekillendirir. Acıkmadığınızda, vücudunuz temel besin maddelerini kaçırdı ve sonuçta çeşitli hastalık ve rahatsızlıkların nedenleri oldu. İştah kaybı, hormonal dengesizlik, yeme bozuklukları, depresyon, duygusal sıkıntı ve daha birçok faktöre bağlanabilir. Ama endişelenmeyin, doğal olarak iştahı arttırmanın bazı kolaylarını öğrenmek için okuyun.

Küçük ama Sık Yemekler yiyin:

İştahınızı arttırmak istiyorsanız, sık aralıklarla yemeklerin daha küçük bir kısmını yemeyi deneyin. İştahsızlıktan muzdarip olduğunuzda, büyük yemek bölümlerinin görünüşü daha büyük bir dönüşe dönüşebilir. Böylece iştahınızı aşamalı olarak inşa etmek için gün boyunca küçük 4-5 öğün yemek yemelisiniz. Ayrıca kahvaltınızı asla atlamamanız gerekir çünkü günün en önemli öğünüdür.

Daha fazla gör: Kalori Nasıl Yakılır

Besin yoğun gıdalar için tercih:

İştahsızlıktan muzdarip olduğunuzda, çok az yemeye eğilimlisiniz. Bu yüzden, yediğiniz yiyeceğin azami sağlığından faydalanmak için daha fazla besin içeren yiyecekleri tercih edin. Diyetinizi birçok protein, tam tahıl, sağlıklı yağ, meyve ve sebze ile doldurun. İştahı arttırmak için daha fazla yemek yemek, besinleri sıfır ve sadece boş kalori sağlamak gibi cips, şekerler, kızartmalar ve şekerli içecekler üzerinde gorging anlamına gelmez..

Yemeklerde Baharat ve Bitkileri Kullanın:

Yemeğinizi daha çekici hale getirmenin en kolay yolu, otlar ve baharatların kullanılmasıdır. Yemeğinizden gelen kokulu bir koku sadece tat alma tomurcuklarınızı gıdıklayabilir ve yeni tadı denemenin dürtülerini hissedebilirsiniz. Harika aromayı ortaya çıkarmak ve iştahınızı doğal olarak tetiklemek için cömertçe pişmiş yiyeceklere baharat ve baharat ekleyin. Kullanılan ot ve baharatlardan bazıları kekik, biberiye, fesleğen, kekik, tarçın ve nane şekeridir..

Nasıl to increase your appetite

Yemek Zamanında İçeceklerden Kaçının:

Yemekleriniz arasında içecek içmek çok çabuk doldurulmuş hissetmenizi sağlayabilir. İştahınızı arttırmak istiyorsanız, önce yemeğinize odaklanın ve daha sonra kullanmak için çay, kahve ve gazlı içecekleri saklayın..

Daha fazla gör: Asma Yüksekliğini Artırıyor mu

Hoş bir yemek ortamı yaratmak:

Yemeğinizin tadını çıkarmayacağınız zaman, keyifli bir yemek deneyimi yaratmak, daha fazla yemek için ekstra çaba sarf etmenize yardımcı olabilir. Yemek yerken yumuşak müzikler, hafif aromatik mumlar ya da televizyonda en sevdiğiniz programı yakalayabilirsiniz..

Yalnız Yemekten Kaçının:

Yalnız yiyorsanız, daha fazla yemekten kaçının ya da tamamen yemeklerinizi atlayın. İştahınızı arttırmak istiyorsanız, öğünlerinizi arkadaşlarınız ve ailenizle planlayın. Başkalarıyla yemek yapmak, deneyimi daha keyifli hale getirecek ve kapalı olanlarınızdan gelen teşvikler sizi daha fazla yemenizi sağlayacaktır. Ailenin bir araya gelmesi için bir seçenek değilse, herhangi bir foodie'nin sosyal grubuna katılın ve her zaman şirketiniz olur..

Egzersiz:

Egzersiz ayrıca iştahı arttırmak için doğal bir araçtır. Yürüyüş veya koşu gibi hafif egzersizler yapmak iştahınızı canlandırmaya yardımcı olacaktır. Ancak, zayıf olduğunuzda ve iştahı artırarak kilo almayı arzu ettiğinizde, yorucu fiziksel aktiviteden tamamen kaçınmalısınız..

Daha fazla gör: Bisiklet Yüksekliğini Artırıyor mu

İştahı arttırmanın bu yararlı yolları yavaş yavaş daha fazla yemeye yardımcı olacak ve aynı zamanda yemeğinizin tadını çıkarmaya başlayacaksınız. Diğerleri ile iştahınızı arttırmak için bu inanılmaz ipuçlarını paylaşın ve sağlıklı bir iştah başlatmak için onlara yardımcı olun.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =