Blog

Sivilce, aşırı miktarda sebumdan, gözeneklerin tıkanmasından ve sonuçta bakteriye yatkın hale gelmesinden kaynaklanan istenmeyen döküntülerdir. Diş macunları cilt ve sivilce için tahriş edici olabilirler ancak diğer tüm ilaçlar ile karşılaştırıldığında kesinlikle hızlı bir ilaç olarak hareket ederler. Ciltte en az tahrişe sahip olmak için uygun tekniği kullanmalısınız..

Sivilce Diş Macunu Nasıl Kullanılır:

İşte sivilce için diş macunu uygulama ve kullanma yöntemleri.

azaltmak pimples acne

Doğru Diş Macunu Seç:

Tamamen beyaz olan ve mavi, yeşil veya kırmızı ile çizgili olmayan diş macunları için her zaman gidin. Kabartma tozu, hidrojen peroksit vb. Gibi diş macunu malzemeleri sivilcelerin azaltılmasına yardımcı olur. Bunlar temel olarak diş macununun beyaz kısmında bulunur, bu yüzden renkli bir tahriş edici olabilir.

Daha fazla gör: Akne için zerdeçal

Beyaz Ama Diş Beyazlatmayan Diş Macunu:

Beyaz diş macunları sadece mükemmeldir, ancak özellikle diş beyazlatmak için satılan diş macunlarından kaçınılmalıdır çünkü bunlar plaj içeriğine sahiptir ve yamaya neden olurlar. Koyu tenli insanlar, tenli kişilerden daha fazla kaçınmalıdır, çünkü cildindeki ekstra melanin, cildin daha cılız olmasını sağlar..

Jel Diş Macunu:

Jel tipi diş macunlarının formülasyonda diğer beyaz diş macunlarına göre farkı vardır. Örneğin, kabartma tozu gibi birkaç önemli içerikten yoksundur. Cildinize iyi gitmeyeceği için jel diş macunlarından kaçınmak daha iyidir, bunun yerine tahriş edici gibi tepki verebilir.

diş paste234

Az Florürlü Diş Macunu:

Diş plağını çıkardıkları ve dişeti hastalıklarının birikmesine izin vermediği için dişler için florid içeriği önemlidir. Fakat florid deri ile temas ettiğinde, insanlar döküntü, tahriş ve diğer zararlı problemlere neden olabilir. Çok az miktarda florür içeren veya içermeyen diş macunlarını uygulamak en iyisidir..

Organik Diş Macunları:

Organik diş macunları, sivilceleri hızlı bir şekilde tedavi etmek için en iyi seçenektir. Bunlar, cilde zarar verebilecek veya tahriş edebilecek flüorür veya kimyasallara sahip değildir. Çay ağacı yağı, kabartma tozu gibi maddeler çok çirkin ve sivilceleri kurutmak için en iyisidir. Daha doğal ve yatıştırıcı hissettiriyor. Bazı doğal diş macunu ayrıca anti bakteriyel olan aloe, myrrh ve okaliptüs yağına sahiptir..

Daha fazla gör: Sivilce için Rose Su

Sivilce Diş Macunu Kullanımı:

İşte diş macunu diş macunu aşağıdaki gibi kullanmak için adımlar.

temizleme:

Temiz ve kuru ciltlerde her türlü leke tedavisi uygulanmalıdır. Bu yüzden her şeyden önce, yüzünüze düzenli yüz yıkamanızı temizlemeli, böylece cildinizde herhangi bir kir veya aşırı yağ olmadığından emin olmalısınız. Yüz yıkamasını iyice durulayın ve kurutun..

Parmağınıza Diş Macunu alın:

Diş macununun parmağınıza sıçramasına izin verin. Yüzünde sahip olduğunuz sivilce sayısına kıyasla muhtemelen diş macununun ne kadarına ihtiyacınız olduğunu bulmanız gerekir..

Doğrudan Sivilce Uygula:

Diş macununu parmaklarınızdan aldıktan sonra, sadece macunu, içinde bulunduğunuz bölgelere uygulayın. Sivilcelerin bulunduğu bölgelere yavaşça masaj yapın ve sivilcenin kendisinde olduğundan emin olun. Bu bölgeler tahriş eder. Diş macununun asla bir yüz maskesi gibi kullanılmaması ve her yere uygulanması gerektiğini unutmayın. Cildinizi kurutabilir ve güzelliğinizi soyulabilir..

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-images-tooth-paste-image330599

Diş Macunu Geceleri Korunmalıdır:

Hızlı ve uygun sonuç almak istiyorsanız diş macununu sivilcelere uygulamanız ve bir gecede saklamanız gerekir. Fakat hassas bir cildiniz varsa, diş macunu 15 dakikadan fazla tutmayınız. Bu size gecikmeli sonuç verebilir, ancak en azından sizi olası zararlardan koruyacaktır..

Daha fazla gör: Akne için yüzünde Aloe Vera nasıl uygulanır

Yıkayıp temizlemek:

Diş macununu ıslak bez ile yıkayın ve hafifçe yaptığınızdan emin olun. Bittikten sonra, yüzüne yeterli su püskürtün. Sivilce inatçıdır ama hassastır; onlara özenle davranmalısın.

Görüntüler Kaynak: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =