Blog

Bir kişinin saçın incelmesinden muzdarip olduğu çeşitli nedenler vardır. Ancak, nüfusun yoğun olduğu kasabalarda ve şehirlerde suyun çoğu, vücut üzerinde olumsuz etkide bulunabilecek kimyasallar içerebilir. Bu nedenle birçok kişi için endişe kaynağıdır..

Etkileri Of Using Hard Water On Hair

Sert Suya Bağlı Saç Dökülmesi:

Aşağıda sert suyun saça zarar vermesinin birkaç etkisi vardır..

1. Saçlar negatif yüklüdür ve oksitleyiciler gibi kimyasallar içeren sular çok pozitif yüklenir. Bu, bunun kökler üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olmasının ve foliküllerin zayıflamasına neden olan ana faktördür..

Sert su-saç dökülmesi

Daha fazla gör: Saç Dökülmesi İçin Badem Yağı

2. Düzenli tedarik aldığımız istasyonlardan salınan mineraller vardır ve bunlar kalsiyum, magnezyum, demir ve çok zarar verici olan diğer maddelerdir. Bunların kıvılcımlanmasına neden olur ve bu yüzden pahalıya koşutucular ve diğer takviyelerle bile, bu probleme çok fazla direnemeyiz. Bu, arkasındaki temel faktörlerden biridir. Birçok şirket, ürünlerinin bununla mücadeleye yardımcı olabileceğini iddia ediyor. Ancak, bu doğru değildir. O zaman bile, ürünler daha doğal olan ve zararın azalmasına neden olabilecek mağazalardan uygun şekilde satın alınabilir. Bir kişi aynı zamanda, kıvrımla savaşmak için bazı doğal koşullandırıcıları da kullanabilir.

3. Bir kişi aynı zamanda sabunu sabote ederek bir sertlik testini de deneyebilir. Yeterli köpük varsa, o zaman çok sert değildir ve yeterli köpük yoksa, vücut için iyi olmayan mineralleri vardır. Aynı zamanda cildi ve dokuyu kırar ve kırılgan hale getirir. Ancak bu, fazla kontrol edilemez ancak bir kişi bu problemle mücadele etmek için kıvrılma önleyici serumları kullanmayı deneyebilir. Doğal losyonlar kullanılabilecek başka bir şeydir.

saç dökülmesi gecikmiş-to-sert-su

Daha fazla gör: Saç Dökülmesi İçin Nizoral

Bir kişinin yıkanmak için kullandığı suyun vücuda uyacak şekilde ve aynı zamanda kimyasallardan kurtulmak için düzeltilebileceği çeşitli yöntemler olabilir. Bunlar çeşitli şekillerde yapılabilir. Eğer tedarik istasyonu bu problemin tedavi edildiği yerdeyse, olumsuzluk hane halkına ulaşmadan önce önemli ölçüde azalır. Ancak, bunlar genellikle yapılmadığında, kişi kendi ihtiyaçlarını karşılamak için bunları kendi evlerinde yapabilir. Bu günlerde şehirlerin merkezi istasyonlardan temin edilmeleri nedeniyle birçok insan çeşitli dermatit problemleriyle karşı karşıya..

korumak-saçları-den-sert-su

  • Bir kişi yan etkileri azaltabilir şampuan satın alabilirsiniz. Bir kişi ayrıca bu konuda yardımcı olduğu bilinen klima maddelerini içeren yatıştırıcı ve yumuşatıcı maddeler alabilir..
  • Bir kişi, kimyasalları azaltmaya yardımcı olabilecek depolara gidebilir ve su yumuşatıcıları alabilir. Bunlar bugün popüler olarak satılıyor ve hemen hemen her kişi bunları birkaç para karşılığında satın alabilir. Bunlar ayrıca şehirlerde ve kasabalarda oldukça ucuz ve popüler satılıyor.
  • Yağ masajları daha fazla hasarı önlemek için yapılabilir ve bir kişi bunu düzenli olarak yapabilir. Bunun için kullanılabilecek çeşitli ayurvedik yağlar var..
  • Daha fazla gör: Palmetto Saç Dökülmesi Tedavisi Gördü
  • Bir kişi şampuanın ardından bir sirke durulama kullanabilir, çünkü bu da bu konuda yardımcı olur. Bu saçları koruyabilir ve suyu uygun bir yıkama için kullanılabilir hale getirebilir. Bunlar 1 çorba kaşığı sirke bir kupa veya 2 bardak su ile karıştırılarak yapılabilir. Bu şampuanlamadan sonra her gün kullanılabilir. Bu, düzenli olarak takip edilirse çok yararlı olabilir. Bu aynı zamanda mineraller ve oksitleyicilerden meydana gelebilecek bir delikten kurtulmayı da sağlar..

Görüntü Kaynağı: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

61 + = 67