Blog

Saç büyümesi ya doğal olarak ya da saç dökülmesi, saç incelmesi ve hatta kellik için özel bir tedaviden sonra ortaya çıkar. Teklifte çeşitli tedaviler ve çözümler var. Bazıları gerçek ve etkilidir, diğerlerinin birçoğu solucanlardır ya da çözüm arayan insanlara yardım etmenin yollarıdır. Homeopati, saç çıkmalarını teşvik etmede ve saç dökülmesini azaltmada ya da süreçte kellik iyileşmesinde son derece etkili alternatif ilaçlardan biridir..

Bu dozlar doğal ve bazen bitkisel ve mineral kaynaklarla hazırlandığı eski bir ilaç akışıdır. Bu dozların hazırlanmasında alkollü ekstreler ve tentürler de serbestçe kullanılmaktadır. Kalın yoğun saçlara sahip olma eğilimi olan veya kellikten muzdarip olan insanlar rahatlama için homeopatiye dönüşebilirler. Birçok uygulayıcı, bir hastanın temel yapısını taşıyan homeopati ilaçlarını reçete eder. Saç büyümesini teşvik ettiği ve saç kaybını azalttığı bilinen birkaç özel ilaç aşağıda tartışılmıştır..

Saç Dökülmesi ve Yeniden Büyüme İçin En İyi Homeopatik İlaçlar:

Saç dökülmesi ve büyütme tedavisi için bahsi geçen ilk 15 en iyi homeopatik ilacı burada bulalım..

1. Silicea:

Silicea For Hair Loss And Re-Growth

Homeopati içinde en popüler reçete edilen ilaçlardan biri Silicea'dır. İnsan dokuları ve kumtaşlarından elde edilir. Bu ilaç saçı güçlendirmek için mükemmeldir, saça tam besin sağlayarak kuruluğu ortadan kaldırır ve büyüme arttırıcı olarak ünlüdür. Homeopatide 12 doku hücresi tuzlarından biridir..

2. Kalium Carbonicum:

potasyum Carbonicum For Hair Fall And Re-Growth

Kalium Carbonicum, Mısırlıların cam hazırlamak için kullandıkları bileşiklerden elde edilen bir başka homeopati ilacıdır. Saç dökülmesini ve kırılgan saçları durduran ve böylece saç gelişimini otomatik olarak teşvik eden bir çok homeopati uygulayıcısı tarafından reçete edilir. Bu tıp ortodoks ve doğada saklıdır insanlar için mükemmel.

Daha fazla gör: Kel Saç Tedavisi

3. Lycopodium:

Lycopodium For Hair Fall And Regrowth

Homeopathlar ayrıca, erken saçsızlık için libopodyum serbestçe reçete ederler. Hamile kadınlar ve doğum sonrası, saç dökülmesinden çok fazla acı çeken kadınlar bu ilacı başarıyla kullanıyorlar. Bu ilaç erkekler için de eşit derecede etkilidir. İyi bir saç büyümesi isteyen düşük değerli insanlar bu ilaçtan çok yararlanır. Bu, daha yaygın olarak staghorn yosunu olarak bilinen kulüp yosunu gibi yaprak dökmeyen bitkilerin sporlarını damıtmak suretiyle hazırlanır..

Daha fazla gör: Saç çıkma için en iyi tedavi

4. Natrum Muriaticum:

Natrum Muriaticum For Hair Loss and Re-Growth

Bu ilacın hazırlanması yaygın olarak sofra tuzu olarak bilinen sodyum klorürden yapılır. Saç dökülmesinin kepekten, saç derisindeki kuru kabuklardan veya deri bozukluğu veya adet bozuklukları nedeniyle meydana gelen saç dökülmesinden oluştuğu saçları büyütmek için Natrum Muriaticum son derece etkilidir. Bazen saç dökülmesi hormonal dengesizliğe bağlı olarak meydana gelir, bu ilaç her ikisini de etkinlikle tedavi eder. Hassas ve duygusal olanlara ideal olarak reçete edilir..

5. Fosfor:

Fosfor For Hair Fall And Re-Growth

Fosfor, saç büyümesini arttırmak için son derece faydalı bir başka homeopati ilacıdır. Kılların kümelerinin bir anda kaybolduğu yerlerde yeniden büyümeyi destekler. Aynı zamanda kepek ve diğer küçük kafa derisi bozuklukları nedeniyle saç dökülmesinden muzdarip olanlar için reçete edilir..

6. Kali Sulphuricum:

homeopatik Medicines For Hair Loss

Bu homeopati ilacı sıvı formda ve tabletlerde mevcuttur. Bu ilaç bile kepek nedeniyle saç kaybını tedavi etmek için çok uygundur. İçinde kükürt kısımları vardır ve bu nedenle saçların genel gelişimi için mükemmeldir. Günde iki kezden fazla almaktan kaçının. Bir seferde iki haftadan uzun süredir sürekli olarak kesilmemesi önerilir..

Daha fazla gör: Saç Büyüme İçin Ev Yapımı Terapi

7. Mezereum:

Bazen, sedef ve kepek gibi cilt enfeksiyonu saç dökülmesine yol açabilir. Yani, mezereum gibi bir ilaç bu sorunu tedavi edebilir ve saçlarınızı büyütür. Etkili ve olumlu sonuçları görmek için bunun düzenli kullanımı şarttır..

8. Grafitler:

Eğer yanlara düşen saçları veya kafa derisindeki yalak kelliklerini gözlemlerseniz, bu ilaç en iyisini yapar. Bazen çok fazla nem, kafa derisinde kaşıntılı ve küçük püskürmeler meydana getirebilir. Bu saç dökülmesine neden olur. Bu ilacın düzenli kullanımı bunları tedavi eder ve saç dökülmesine bir son verir.

9. Kali Sulphuricum, Selenium, Vinca Minor:

Eğer saç dökülmesinin nedeni kepekse, kepekleri tedavi etmek ve kafa derisindeki tahrişi azaltmak için bu ilaçları kullanabilirsiniz. Bunlar sonunda saç dökülmesini ve kel lekeleri durdurur ve saç dökülmesi ve kepek için etkili bir homeopatik ilaçtır..

10. Florik Asit:

Homeopati bu saç çıkma ilacı, Alopesi, kırılgan saç, vertex kellik, idiopatik saç dökülmesi, karışık saç, vb. Gibi hastalıkların tedavisinde kullanılır. Saç hacmine bir yüzdürme sağlar ve saç uzamasını uyarır..

Bu homeopati ilacı, tablet formunda olduğu kadar sıvı formda da mevcuttur. Kepek nedeniyle saç dökülmesini tedavi etmek için idealdir. İçinde kükürt kısımları vardır ve bu nedenle saçların genel gelişimi için mükemmeldir. Günde iki kezden fazla almaktan kaçının. Bir seferde iki haftadan uzun süredir sürekli olarak kesilmemesi önerilir..

11. Kali Karbonyum:

Saçların köklerinden düştüğünü görürseniz, hasarlı kökleri tedavi etmek için, bu kök besleyici ilaca ihtiyacınız vardır. Bu ilacın düzenli kullanımı saç dökülmesini durdurur ve size kalın, sağlıklı ve uzun saç verir..

12. Calcarea Fosfori:

Saç derisinde çok miktarda kaynar ve saç dökülüyorsa, o zaman bu homeopatik ilacı denemelisiniz. Kanıtlanmış sonuçları vardır ve etkili bir şekilde saç büyümesini artırır..

13. Fosforik Asit: Asit Phos 30C For Grey Hair And Hair Fall

Stres saç dökülmesinin, beyaz ve gri saçın bir başka kök nedenidir. Stres sağlığınıza da olumsuz etkide bulunabilir. Bu homeopatik ilaç, saç dökülmesinin temel nedeni herhangi bir stres veya üzüntüden kaynaklanıyorsa, reçete edilen bir seçimdir. Fosforik asit tıbbı, erken beyaz veya gri saçların siyaha dönüşmesi için güvenilir bir homeopati tedavisidir..

14. Sepya 30C:

Sepya 30C For Hair Loss And Re-Growth Treatment

Bazen saçlar doğumdan sonra hızla düşmeye başlar. Ayrıca menopozdan sonra olur. Böylece, bu ilacıyla kellik tedavisine ve kısa bir süre içinde saçınızın daha önceki yüzdürme gücü ile tekrar büyüdüğüne bakın. Bu, saç dökülmesi ve iyi işlediği bilinen gri saçlar için başka bir homeopatik ilaçtır..

15. Lycopodium, Baryta Carb ve Fosforik Asit:

Bunlar, kellik durumunda saçın yeniden büyümesi için bilinen çözümlerden bazılarıdır. Lycopodium hamilelikten sonra kellik veya saç dökülmesi için reçete Homeopatik ilaçtır. Saç büyütme için güvenilir Homeopatik ilaçların bir diğeri Baryta Carb'dir ve tepe (tepe ve taç) kellik durumlarında yararlıdır. Fosforik asit, saç büyümesi için bir başka homeopatik ilaçtır ve kronik kederden sonra ortaya çıkan kellik için bir reçetedir..

16. B & T Saç Büyüme Yağı:

B & T Hemeopathic Hairgrowth Oil

Schwabe Hindistan tarafından B & T saç yeniden büyüme saç büyümesi için en iyi homeopatik ilaçtır. Saçlara mükemmel bir parlaklık ve parlaklık veren ve saç gelişimini güçlendiren Jaborandi, Arnica Montana, Sabal Serrulata ve Zeytinyağının zenginliği ve birleşimi ile doludur..

17. Vinca Minor: Cezayir menekşesi Minor For Hair Loss And Re-Growth

Yamalar, gri saç ve alopesi areata için homeopati ilaçlarında mükemmel bir ilaçtır. Herhangi bir yan etkisi olmadan doğal olarak çalışır.

18. Jhactions Saç-SPA Yağı:

Saç SPA Oil For Hair Loss And Regrowth

İşte kadın ve erkeklerin saç büyümesi için başka etkili homeopati saç yağıdır. Kepek, hasar görmüş saçlar, gri saçlar, yağlı saçlar ve beyaz saçlar gibi tüm saç problemlerini giderir..

19. SBL Damla No.1:

SBL Drops No.1 For Hair Loss And Regrowth

SBL tarafından saç dökülmesi için en iyi homeopatik ilaçtır. Asit fosforisi, arnika montana ve lycopodium gibi bileşenlerin saç derisinde aşırı kıl, kepek ve kaşıntı gibi etkileri olduğu kanıtlanmıştır. Aynı zamanda saç köklerine başvurarak hasar görmüş saçların yeniden büyümesine yardımcı olur..

20. SBL’nin Homeopatik Şampuanı:

SBL's Homeopathic Shampoo For Hair Fall

Hap ve solüsyonlar dışında, homeopati ilaçları da kellik tedavisi için harikalar yaratan ve saçların büyümesini arttıran şampuan formunda mevcuttur. Etkinliği kepeklerin giderilmesinde, erken grileşmenin ve saç dökülmesinin azaltılmasında etkilidir. Saç derisinin hijyenini korumak için de çok iyidir. Bu ilaçlı şampuan, Arnica mont, jaborandi ve calendula özlerini birleştirerek hazırlanır. Bu ilaçlı şampuanın düzenli kullanımı saç dökülmesinde mükemmel sonuçlar verdi..

Saç dökülmesine neden olan saç bozukluklarından muzdarip insanlar, en az yan etkilere sahip en popüler ve etkili bütünsel uygulamalardan biri olan homeopati ilaçlarına başvurabilirler..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

1 + 8 =