Blog

Saç büyümesi için tüm klinik tedavi ve tedavileri denediniz mi ve hala istenen sonuçları almadınız mı? Antik ve zamanla test edilmiş ayurvedik tedavi ve ilaçlara geri dönme zamanı. Ayurveda tedavisi saçınız dahil vücudun genel sağlığını sağlamak için bütünsel bir yaklaşım sürdürmektedir. Ayurveda'ya göre saç dökülmesi vücudumuzdaki aşırı “Pitta Dosha” nın bir sonucudur. Bu, esas olarak tehlikeli yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarından kaynaklanmaktadır. Ayurvedik tedavi, otlar, düzeltici diyet, yağ masajı, meditasyon ve yoga kombinasyonu ile çalışan tedavi edici ilaçlar sunar. Uzun, parlak kilitler almak için bu rejimi izleyin. Bu yazıda saç büyümesi için ayurveda tedavisi tartışıldı.

Temel Ayurveda Otlar:

ayurveda treatment for hair growth

1. Bhringaraja - Bhringaraja saç uzamasını uyardığı ve saç dökülmesini ve erken grileşmeyi durduğu için saçın kralı olarak bilinir. Ayrıca, uykuyu geliştirir ve zihin sakinliğini korur.

Daha fazla gör: Saç Büyüme İçin Hangi Meyve İyi

2. Amla - Amla veya Indian Bektaşi üzümü antioksidanlar ve C Vitamini için depodır. Amila tozu aynı zamanda saç büyümesi için çeşitli ev ilaçlarında kullanılır..

3. Neem - Neem, doğal bir kan temizleyici ve bitlerle kepekle savaşmak için mükemmel bir ilaçtır..

4. Ritha - Ritha saçları temizlemek için kullanılan mükemmel bir ayurveda otudur. Bütün uçucu yağları boşalmadan saçı temizler..

5. Ashwagandha - Ashwagandha, saçın yeniden büyümesini desteklemek için etkili bir bitkidir. Aynı zamanda sağlıklı ve enerjik hissetmenizi sağlar.

Diyet önerisi:

Saç Büyüme İçin Ayurveda Tedavisini Deneyin | Hayatta Stilleri

Dengeli besleyici diyet sadece sindirime yardımcı olmaz, aynı zamanda saçlarınızın sağlığı için de önemlidir. Sağlıklı bir beslenme ayrıca saç dökülmesini ve saçların erken grileşmesini önler. Ayurveda'ya göre, bunlar saç büyümesini desteklemek için diyetinize dahil etmeniz gereken doğal besinlerdir..

  • Günlük aloe vera suyu içmek güzel bir yele verebilir. Aloe vera, ölü deri hücrelerinin kafa derisinde birikmesini önleyen enzimler açısından zengindir. Böylece gerekli olan tüm besinler saç köklerine etkili bir şekilde ulaşır ve iyi bir sağlık sağlar..
  • Her sabah bir beyaz susam tohumu kaşığı iyi bir kalsiyum ve magnezyum dozu verecektir. Bu mineraller saç gelişimini teşvik eder ve aynı zamanda saç dökülmesini de önler.
  • Yoğurt ve süt gibi süt ürünleri saç dökülmesini ve diğer saç ile ilgili sorunları azaltır..
  • Saç büyümesini teşvik ettiği için taze meyve suları, ıspanak, yonca ve havuç tüketilmesi tavsiye edilir..
  • Elyaf açısından zengin meyveler ve yeşil yapraklı sebzeler de saçların büyümesine yardımcı olur ve saçlarınızın genel sağlığını korumaya yardımcı olur..

Daha fazla gör: Saç Büyüme İçin En İyi Meyveler

Ayurveda Yağı Masajı:

Saç Büyüme İçin Ayurveda Tedavisini Deneyin | Hayatta Stilleri

Saç büyümesi için etkili Ayurveda tedavilerinden biri, ilaçlı saç yağı kullanarak baş masajıdır. Baş masajı saçı sadece besler, aynı zamanda uzun, parlak ve kalın tutulmasını sağlar. Saçlarınızı ve kafa derisini sıcak yağ ile nazikçe masaj yaparak saçların büyümesini sağlayan foliküllere kan dolaşımını sağlar. Bu maksimum sonuç almak için günde 5-10 dakika yapılmalıdır. Ayurvedada saç büyümesi için kullanılan saç masaj yağları Bhringraaj yağı, hindistancevizi yağı, Brahmi yağı ve Biberiye Uçucu yağlarıdır. Bu ayurvedik yağ masajı tedavisinin yanı sıra stres giderici de.

Yoga ve Meditasyon:

Saç Büyüme İçin Ayurveda Tedavisini Deneyin | Hayatta Stilleri

Yukarıda belirtilen rejimin yanı sıra, yoga ve meditasyon yaparak saç büyümesi de teşvik edilebilir. Stres saç dökülmesinin ana sebebi olduğundan, bu ayurveda uygulamalar zihin ve beden sakinliğini korumak için mükemmel bir araçtır. ‘Sarvangasana’, ‘Pawanmuktasana’ ve ‘Apanasana’ gibi çeşitli yoga duruşları saç foliküllerine kan akışını uyarmada ve saç dokusu ve büyümesini iyileştirmede yardımcı olur. Ancak bu yoga asanas sadece eğitimli bir yoga öğretmeni gözetiminde yapılmalıdır. Derin nefes alma uygulamaları ve meditasyon, anksiyeteyi kontrol etmeye ve aklı sakinleştirmeye yardımcı olur..

Daha fazla gör: Saç Büyüme İçin Masaj Başlığı

Saç büyümesi için tüm bu Ayurveda tedavisi son derece etkili, pratik ve kolay bir şekilde yan etkilere sahip değildir. Bu yüzden şimdi bu umut verici tedaviyi değiştirdiğiniz zamanı geldi!

Görüntüler Kaynak: 1, 2, 3 & Shutter stoku

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

9 + 1 =