Blog

Pondicherry'nin kendi tapınak payı vardır. Onlardan 9 tane göz atalım.

ArulmiguManakaluVinayagar Tapınağı:

tapınaklar in pondicherry

ArulmiguManakaluVinayagar Tapınağı, Pondicherry'deki popüler bir hac yeri ve turistik yerdir ve Lord Ganesha'ya adanmıştır. Tapınak 1666'dan önce var. Tamil'deki ManakaluVinayagar, Tanrı'nın kum havuzunun yanında olduğu anlamına gelir. Tapınağın adanmışlardan toplanması ve bağışlanması esasına göre yapılmış olan 7.5 kg altın bir arabası var..

Sri VaradharajaPerumala Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry2

Sri VaradharajaPerumala tapınağı Lord Vishnu'ya adanmıştır ve Vishnu'nun 108 DivyaDesamından biridir. Bu tapınak, Vaishnavites'in en kutsallarından biri olarak kabul edildi ve aslında 1053'te Cholas tarafından inşa edildi. Tapınağın bir Varadharaja ya da Vişnu tapınağı küçük bir tepede bulunuyor. Burada kutlanan büyük festivaller, hacılar tapınağa akın ettiğinde Bhramotsavam'dır..

Vedpureeswarar Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry3

Vedapureeswarar tapınağı Lord Vedpureeswara'ya adanmıştır ve Cheyyar Nehri'nin kuzey kıyılarında yer almaktadır. Tapınağın ayrıca ilginç bir şekilde Shiva Lingam'ın karşı yönüne bakan bir Nandi boğa vardır. Yerliler, büyük bir fırsat olan 10 günlük Brahmotsavam festivalini kutluyorlar..

SithanandaSwamy Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry4

SitanandhaSwamy tapınağı, bir aziz Guru Sithanandar'ın canlı gömülü olduğu ünlü bir tapınaktır. Mezar yerine Lord Shiva'ya adanmış bir tapınak inşa edilmiş ve barışseverler için ünlü bir yer. Guru Sithananda’nınJeevan Samadhi’ye 28 Mayıs 1837’de ulaşıldı. Hacılar tapınağı ziyaret ettiler ve her Perşembe günü heykeline özel pujalar yaptılar..

Kamakshi Amman Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry5

Kamakshi Amman tapınağı Hindu tanrıçası Kamakshi, MaaDurga veya Parvati enkarnasyonuna da adanmıştır. Tapınağın, 6. yüzyılda Pallava kralları tarafından yapıldığı söylenir. Tapınak her gün dört ibadet hizmeti vermektedir. Bunun dışında, ThePam denilen Ther ve şamandıra festivali düzenlenen chariot festivali olan Spring'deki yıllık festivalini kutluyor. Navaratri, Aadi ve AippasiPooram, SankaraJayanthi ve VasantaUtsavam da kutlanıyor.

Daha fazla gör:  Maharashtra Tapınağı Listesi

Sri GokilambalThirukameswarer Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry6

Villanur'da bulunan Sri GokilambalThirukameswara tapınağı, Pondicherry'deki en önemli dini yerlerden biridir. 15 metre boyundaki tapınak arabası, dolunayın ortaya çıkmasıyla mayıs ayından haziran ayına kadar bir geçit törenine çıkarıldı. Güzel bir festival ve birçok insan görkemine tanıklık etmek için burayı ziyaret ediyor. Tapınağın başkanlık tanrısı, festival boyunca güzel dekore edilmiş arabada çekilen ve prasadam'ı teklif eden ThirukameswarerGokilambal'dır. Aracını çekerlerse adananların isteklerinin yerine getirildiğine inanılır..

Irumbai Shiva Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry7

Irumbai Shiva tapınağı Lord Shiva'ya adanmış eski bir tapınaktır ve 275 Thevara Pedal Petra Sthalangals'tan biridir. Tapınağa giden yol, yanlarda Hindistan cevizi ağaçları ile güzel yollara sahiptir. Tapınağın kutsal bir tankı vardır. Tapınağın başkanlık tanrısı, Lord Shiva'nın bakır tellerle bir araya getirilen ve bağlanan bir Shiva Lingam formundaki enkarnasyonu olan Maakaaleswarar'dır..

Daha fazla gör:  Madhya Pradesh'deki Ünlü Tapınaklar

Panchavati Panchmukha Anjaneya Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry8

PanchavatiPanchmukhaAnjaneya tapınağı, tapınağa pek çok turist çeken Lord Hanuman'ın başka bir formu olan Anjaneya'nın devasa 32 metre idolüne sahiptir. JayamangalaValampuriMahaGanapathy ve Sri RamachandraPrabhu'nun her biri iki güzel sannidhis vardır..

ThirunallarSaneeswaran Tapınağı:

tapınaklar in Pondicherry9

ThirunallarSaneeswaran tapınağının Tamils ​​tarafından söylendiği gibi Lord Shani veya Saneeswaran'ın bir tapınağı vardır ve kompleks içindeki başka bir tapınak Lord Shiva'nın bir şekli olan Lord Darbharanyeswaran'a adanmıştır. Tapınağın Navagrahas'ın putları da vardır..

Daha fazla gör: Odisha Tapınağı Resimleri

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1