Blog

Nüfusun çoğunu etkileyen yaygın bir sağlık rahatsızlığı mide ağrısının olmasıdır. Bu ciddi bir sorun olmayabilir ama kesinlikle karın bölgesinde ağrı ve krampları beraberinde getiren rahatsız edici bir durumdur. Sorunun farkında olduktan sonra, bir sonraki adım doğru şekilde tedavi edilmek üzere çalışmaktır. Bazı insanlar ilaçları ve profesyonel yardımları denerken, evde iyileştirici tedavi yöntemine inanan bazı kişiler vardır..

Stocmch Pain

Ev ilaçları şüphesiz, mide ve başka yerlerde ağrıları tedavi etmenin en güvenli, en kolay ve en etkili yollarından biridir. Bununla birlikte, sağlık sorununu en üst seviyede tutmanın yollarını arıyorsanız, aşağıdaki tedavi prosedürlerine bakın. Mide ağrısı için bu doğal ev ilaçları kesinlikle istenen sonuçları elde etmenize yardımcı olacaktır:

Mide Ağrısı İçin En İyi Doğal Ev Telafiler:

1. Limon Çayı:

Mide Ağrısı için 25 Doğal Ev Telafiler | Hayatta Stilleri

Kendinize biraz limon çayı hazırlayın ve biraz bal eklerken tüketin. Kesinlikle krampları ve yavaş yavaş mide ağrısını da azaltacaktır. Mide ağrısına karşı almak ve çalışmak için en iyi ev ilaçlarından biridir..

2. Zencefil Suyu Faydaları:

Mide Ağrısı için 25 Doğal Ev Telafiler | Hayatta Stilleri

Biraz taze zencefil suyu al ve yavaşça karnına masaj yap. Bu, ağrıların tedavisi ile ilgili anında sonuçlar verecektir. Meyve suyunu avantajlı hale getirdiğinizden emin olun..

3. bol su var:

Bardak of water

Su, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur ve ayrıca mide ağrılarının yaygın nedenleri olan gaz ve şişkinlik sorunlarını çözer. 7-8 bardak su içmek, ağrılarından verimli bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır..

4. Papatya Çayı:

Mide Ağrısı için 25 Doğal Ev Telafiler | Hayatta Stilleri

Papatyaların yatıştırıcı özellikleri, çayını mide ağrıları gibi birçok durum için mükemmel bir ev iyileştirici tedavi haline getirir. Bu hedefe başarılı bir şekilde ulaşmak için evde bir bardak veya iki taze hazırlanmış papatya çayı alın.

5. Sıcak Paketi:

Mide Ağrısı için 25 Doğal Ev Telafiler | Hayatta Stilleri

Acı ve krampların yaşandığı bölgeye sıcak su torbası veya paketi uygulayın. Bu arada bir havlu kullanarak 15-20 dakikalık bir seans için yapılmalıdır. Acı devam ederse bu ilacı her 2-3 saatte bir tekrarlayın. Sorundan anında rahatlama verdiğinizden emin olun ve sonra da tedrici bir şekilde davranın..

6. Kabartma tozu:

Mide Ağrısı için 25 Doğal Ev Telafiler | Hayatta Stilleri

Bir fincan ılık su kabartma tozu alın ve alın. Bu, mide ağrısının acil çözümlerinden biridir. İstediğiniz sonuçları vermek size bağlıdır. Amaç için sadece kaliteli fırın soda kullandığınızdan emin olun. Bunu günde sadece bir kez iç..

7. Aloe Vera Suyu:

aloe vera juice

Taze Aloe Vera suyunun yatıştırıcı özellikleri sadece mide ağrılarını gidermekle kalmaz, aynı zamanda hazımsızlık, kramp, gaz, şişkinlik, mide ekşimesi ve daha fazlası için de tedavi görür. Biraz Aloe Vera suyu alın ve krizin nasıl tedavi edildiğini görün.

8. Pirinç Suyu:

Pirinç Water

Evde biraz pirinç suyu hazırlamak için pirinç yumuşayana kadar 2 bardak suya bir bardak yıkanmış pirinç kaynatmanız gerekecektir. Artık pirinç süzülerek sıvıdan ayrılmalı ve bu su mide ağrılarının tedavisinde kullanılmalıdır. Bu sıvıyı ılıkken içtiğinden emin ol. Bu size ağrılar ve rahatsızlıklarla ilgili iyi sonuçlar verecektir..

9. Elma Elma Sirkesi:

Mide Ağrısı için 25 Doğal Ev Telafiler | Hayatta Stilleri

Bir bardak ılık suda 1-2 çay kaşığı elma sirkesi mide ağrısının tedavisi için ihtiyacınız olan her şeydir. Bu sadece günde bir kez alınmalıdır. Bu sıvının özellikle hazımsızlık tedavisinde kullanabileceğiniz birçok faydası vardır, bu durum çoğu durumda mide ağrılarına yol açar..

10. nane ve zencefil:

nane and ginger

Bu, kronik mide ağrısından muzdarip insanlar için gider çünkü nane suyu mide ağrısı için en iyi ev ilaçlarından biridir. Sadece nane dışında, zencefil ve kireç ve ayrıca biraz siyah tuza da ihtiyacınız olacak. Bunu tüketmek çok kolaydır, çünkü yapmanız gereken şey sadece bir çay kaşığı nane suyu, zencefil suyu ve küçük bir siyah tuz ile limon suyu karıştırmaktır.

11. Mide Ağrısı İçin Biber Nane:

nane leaves 1

Nane dışında nane de mide ağrısı için çok iyi bir ev ilaçtır. Bu, nane tüketmek için daha kolay ve kesinlikle sakızlar anlamına gelmez. Mideden kurtulmak için ya biber nane çayı tüketebilirsiniz ya da en iyi sonuç için yaprakları çiğneyebilirsiniz..

12. Carom Tohumları:

kimyon Cumin seeds

Daha yaygın olarak bilinen “ajwain” olarak bilinen bu mide ağrısı için en eski doğal ilaçlardan biridir. Annelerinizi ve anneannelerinizi yemeklerden sonra kimyon tohumu çiğnemesini görmüş olabilirsiniz. Bunları mümkün olan en iyi şekilde kullanmak için tohumları kızartmanız ve tüketmeden önce bunlara biraz siyah tuz eklemeniz gerekir..

13. Rezene Tohumları:

Rezene seed

Saunf olarak da bilinen, özellikle Hint mutfaklarında kullanılan çok lezzetli bir malzemedir. Saunf veya rezene tohumu sadece tatlandırıcı maddeler olarak değil aynı zamanda çok iyi mide ağrılarıdır. Saunf'ı tüketmenin en iyi yolu, az miktarda alarak, bir bardak suya batırdıktan sonra, sabahları erken saatlerde tohumlarını siğiden çıkardıktan sonra bu suyu içmektir..

14. Yoğurt:

yoğurt-5

Hazımsızlık, düzenli mide ağrılarının çok önemli bir sebebidir ve yoğurtta bulunan bakteriler, mide bulantısına neden olan mikropları önlemek için kalkanlar gibidir. Bu da ishal durumunda çok yararlıdır. Özellikle öğleden sonra ve öğleden sonra kahvaltıdan sonra yoğurt tüketebilirsiniz..

15. Tarçın:

Tarçın sticks

Bu harika lezzet verici madde, aromasının yanı sıra yüksek tıbbi faydaları ile de bilinir. Mide ağrısı için ev ilaçlarından biri olarak davranmak tarçın çay şeklinde kullanılmalıdır. Burada tarçın çubuklarını suda kaynatmak zorunda kalmayacaksınız, ancak bir veya iki sıcak su kaynatın ve ardından iyiliğin infüze edildiği birkaç dakika sonra.

Daha fazla gör: Evde İyileşme Tedavisinde Vertigo Tedavisi

16. Anason’un:

Anason seeds

Bunlar ayrıca tüm mutfaklarda çok yaygın olarak bulunan maddelerdir ve mide ağrısına yönelik bir ev ilacı olarak çok iyidir. Mide ağrısından anında kurtulmak ve aynı zamanda kabarmış olan tümörleri ve gaz problemlerini gidermek için, bazı anasonları almalı ve daha sonra yemeklerden sonra bunları çiğnemeye devam etmelisiniz..

17. Heeng Mide Ağrısını Hafifletir:

şeytantersi

Asafoetida olarak da bilinen bu, yine bir çok aromaya sahip olan ve çoğu Hint usulü ile birlikte daha çok Kuzey Hindistan mutfağında kullanılan bir maddedir. Bu sayede mutfaklarda kolayca bulunur ve ayrıca mide ağrısının en eski ev ilaçlarından biridir. Biraz menteşeyi ısıtmanız ve ardından ılık süt ile karıştırmanız ve tüketmeniz gerekecek..

18. Biberiye Yağı:

Biberiye oil

Bu, aromaterapinin çok önemli bir parçasıdır ve aynı zamanda aromaterapi uygulamasında kullanılan esansiyel yağlardan biridir. Bu, aynı zamanda, aromaterapi teknikleri kullanılarak mide ağrılarını iyileştirmek için çok iyidir. Bunun için sıcak banyo suyunuza birkaç damla biberiye yağı dökmeniz ve bununla banyo yapmanız yeterli olacaktır..

19. Yanmış Ekmek:

Yanmış Bread

Evet, garip geliyor ama son derece etkili. Bu özellikle genel gıda zehirlenmeleri veya alkol etkileri durumunda etkilidir. Yapmanız gereken şey bir ya da iki ekmek almak ve yanana kadar onları kızartmak. Onlar da üzerinde biraz kömür olmalı. Bunlar mide ağrısı için büyülü doğal ilaçlar gibidir.

20. Kola Şurubu:

limonata funk

Mide ağrıları ve ağrıları genellikle gaz kaynaklarının ve aşırı yemenin sonucudur ve bu da daha fazla hazımsızlığa neden olur. Aksi halde zararlı kalorilerle dolu olan favori kola şurubunun, mideden fazla gazı çıkarmaya ve böylece mide ağrısından kurtulmanıza yardımcı olacak, aksi takdirde daha acı verici bir form alacağını bilmekten mutluluk duyacaksınız..

Daha fazla gör: Sinüzit için Ev İlaçları

21. Dinlenmenin Bolluğu:

almak proper rest

Herhangi bir hastalık veya hastalık için doktorlar tarafından reçete edilen en iyi ilaç elbette bol miktarda dinlenmedir. Dava ve çözüm de bu yerde aynı. Karın ağrısına neden olan mide enfeksiyonlarından muzdarip olduğunuzda, çok iyi bir şekilde dinlenene kadar çok fazla dinlenmeli ve yiyecek tablonuzda kısıtlamalar bulundurmalısınız..

22. Nar Çekirdeği:

Nar

Bu güzel meyve, mide ağrısı için de bir ev ilaç olarak yararlıdır. Lezzetli bir çare olduğu kadar çok kolaydır, çünkü yapmanız gereken şey karabiber kadar karabiber alıp bunları nar çekirdeği üzerine serpmek ve daha sonra meyve suyunu çıkarmadan yiyin. Bu mide ağrıları anında rahatlama sağlamak için söylenir.

23. Çemen Tohumu:

çemen otu 3

Çemen otu tohumlarının avantajları ve kullanışlılığı sayısız görünmektedir ve bu malzemeyi başka bir listede bulmak mutluluğudur. Bu mide ağrısı için harika bir ilaçtır ve kolayca mevcut bir çözümdür. Yapmanız gereken şey sadece çemen otu tohumu almak, ezmek ve tozu küçük bir yoğurtla karıştırmak. Şimdi bunu bir kaşıkla yemelisin..

24. Kereviz Yaprakları:

kereviz leafs

Hepimiz acı çeken rahatsızlık veya rahatsızlık ne olursa olsun anında rahatlama almak için seviyorum ve bu mide ağrıları durumunda daha da önemli görünüyor. Bu durumda kereviz yapraklarının kullanışlılığı büyülüdür. Sadece 2-3 kereviz yaprağı alın ve bunlardan güzel ve pürüzsüz bir hamur yapın. Şimdi bu macun için biraz miktarda tuz tuzu ekleyin ve daha sonra tüketin..

Daha fazla gör: Ağız ülserleri için ev ilaçları

25. Bael veya Ahşap Elma:

Bael Fruit

Bu meyve, kötü mide ağrısı için doğal bir ilaç yanı sıra çok iyi. Mide ağrısından anında kurtulmak için iki şekilde dava açabilirsiniz. İlk yol, bael hamurunu almak ve daha sonra ayran içine güzelce karıştırmak ve daha sonra tüketmek. Aksi halde, rahatlama için doğrudan bael suyu tüketebilirsiniz..

Mide ağrısının sık görülen bir yanı sıra düzenli bir problemdir ve birtakım şeylere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bir yandan kesinlikle çok iyi ve düzgün bir yaşam tarzı sürdürmelisiniz, öte yandan mide ağrısı için bu doğal ilaçları denemelisiniz..

Görüntüler Kaynak: Deklanşör

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + = 21