Blog

Astrolojiye göre, astrolojik fenomenler ile bu dünyadaki insanlar arasında ne olursa olsun bir bağlantı vardır. Bu nedenle, astroloji temel olarak, bir kişinin doğduğu gezegenlerin ve yıldızların pozisyonunu ifade eder ve bu yıldızların ve gezegenlerin bir insanın yeryüzündeki kaderini önceden belirlediğine inanırlar..

Astroloji in Marathi

Batı medeniyetinde astroloji, esas olarak bir kişinin özelliklerini ve kişiliğini temsil eden burçlardan oluşurken, doğu medeniyetine göre, astroloji, bir kişinin elindeki çizgileri okuyarak, kaderlerini okumaya çalışan fahişeliğin okunmasına işaret eder..

Hindistan'da, farklı kültürler ve dinler farklı astroloji formları oluşturur. Hindistan, çeşitli kültürlere sahip bir ülkedir ve çeşitli kültürler çeşitli görüş ve algılara yol açmakta, bu da çeşitli astroloji biçimlerine yol açmaktadır. Bazıları eller okurken diğerleri diğerleri alnındaki çizgileri ve hatta çizgileri okurlar.

Daha fazla gör: Kerala Vedik Astroloji

Astrolojinin kökleri M.Ö. 3. binyıldadır. Astroloji kavramları tıpta, simya ve meteorolojide de kullanılmaktadır..

Astroloji gazetede burçlar okumak kadar basit değildir. Altta yatan karmaşık bir anlamı vardır, sadece birkaç kişi tarafından bilinir. Yani, bugün Marathi astrolojisi hakkında daha fazla tartışacağız.

Marathi'deki Astroloji Aşaması:

Marathi astrolojisini anlamak için çeşitli aşamalardır.

Aşama 1: Astrolojik Semboller:

Bu bölüm Marathi astrolojisinin ana dilini anlamayı içerir. Yeryüzünde bulunan her işaret ve gezegenin farklı ve benzersiz sembolleri vardır. Marathi astrolojisini anlamak için, altta yatan anlamların anlaşılması gerekir..

Aşama 2: Zodyak İşaretlerini Anlamak:

Zodyak işareti yedi kategoriden oluşur. Bunları iyice anlamak gerekiyor.

Aşama 3: Zodyak İşaretlerinin Yorumlanması:

Koç, Kanser, Toros, vb. Tüm zodyak işaretleridir. Bunların geniş kapsamlı bir şekilde anlaşılması gerekiyor. Zodyak işaretleri şunlardır: Kova, Toros, Kanser, Leo, İkizler, Yay, Akrep, Terazi, Balık ve Koç.

Daha fazla gör: Kızlar için Palm Astroloji

Aşama 4: Gezegenlerin Nasıl Olduğunu Bilin:

Zodyak 12 burcunun onlarla ilişkili 12 gezegeni vardır. Bu, her işaretin bir gezegen ile ilişkili olduğu anlamına gelir.

Kuruluşundan bu yana, astroloji her zaman tartışmalı bir konu olmuştur. Çoğu insan böyle bir varoluşa inanmaz. Şüphecilik her türlü astroloji ile oldukça ilişkilidir. İnsanların varlığından şüphe etmesinin başlıca nedeni olan çok az bilimsel uygulama ve imaya sahiptir..

Astroloji kanıtlanmış bir çalışma değildir..

Marathi Astrolojisinin 12 İşareti:

Marathi Astrolojisinin temel işaretleri üç geniş kategoriye ayrılır. Onlar aşağıdaki gibidir:

  1. Kardinal belirtiler: Koç, Kanser, Terazi ve Oğlak kardinal belirtilere dahildir. Canlılık, hareket ve dinamikleri temsil ediyorlar..
  2. Değişebilir işaretler: İkizler, Başak, Yay ve Balıklar değişebilir işaretlere dahildir. Uyarlanabilirlikleri ile bilinirler. Bu işaretler yaşamda değişiklikler ve değişiklikler yapabilir. Yaşadıkları yaşam koşullarında değişiklikler yapabilirler..
  3. Sabit işaretler: Boğa, Aslan, Akrep ve Kova, sabit işaretlere dahildir. Onlar aşağı toprak, sabit ve istikrarlı doğa için bilinir. Büyük bir iradeye sahipler ve sık sık sert firma doğası nedeniyle önemli değişiklikler getiriyorlar.

Daha fazla gör: Astroloji El Okuma

Astroloji bir inançtır. Özgünlüğünü yargılayabilen kanıtlanmış bir kayıt yoktur. Eğer buna inanırsanız, sizin için bir dünyadır ve eğer yapmazsanız, mevcut değildir. Kundali eşleştirme, aynı zamanda, iki bireyin kutsal evliliğe girmeye uygun olup olmayacağına karar vermeden önce çeşitli Hintli aileler tarafından uygulanan bir astrolojinin bir parçasıdır..

Görüntü Kaynağı: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 1