Blog

Batı Bengal eyaletindeki Kolkata şehri, şehrin her tarafında konaklar ve binalar olduğu için canlı şehir ve Saraylar şehri olduğu için Sevinç Şehri olarak bilinir. Şehrin sayısız parkları, köprüler, görkemli Eden Bahçeleri, tapınakları, kütüphaneleri, heykelleri, anıtları ve hatta müzeleri ile kutsanmıştır..

Görüntüler ile Kolkata Popüler ve Güzel Müzeler:

İşte Kolkata, Hindistan Ünlü Müzeler listesi.

1. Hint Müzesi:

müzeler in kolkata

Hindistan müzesi 1814'te kuruldu ve bu onu Hindistan'ın en eski müzesi yapıyor. 35 galeriye bölünmüş altı arkeoloji, sanat, antropoloji, jeolojik, zooloji ve botanik bölümlerine sahiptir. Nadir antika koleksiyonları, süs eşyaları, iskeletler, Mısır mumyası, hayvanların mankenleri ve daha birçok nesneye sahiptir..

Daha fazla gör: Chennai'de Müze

2. Netaji Bhavan:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Netaji Subhash Chandra Bose'nin ikametgahı, onun yaşamı ve özgürlük mücadelesi hakkında her şeyi anlatan bir anma salonuna dönüştürüldü. Müze, kullandığı eşyaları gösterir. Onun masasını, yatağını, giysilerini ve ayakkabılarını, yazdığı kalemleri, "khakee" de giydiği kıyafetleri, birkaç silah ve mühimmatı var..

3. Mermer Sarayı:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Mermer Saray, 1800'lü yılların sonlarında inşa edilen şehrin kuzey tarafında bulunan mermerden yapılmış bir konaktır. Kurulduğu günden bu yana bakımlı olan ve çok zarif görünen konaklardan biridir. Sanat sevgisine sahip, zengin bir tüccar tarafından yapılmış ve ev, Batı heykelini, Viktorya dönemi mobilyalarını, Hindistan ve Avrupa'daki sanatçıların resimlerini içeriyordu. Bunun dışında avizeler, eski saatler, yerden tavan aynaları vb..

Daha fazla gör: Delhi Listesinde Müzeler

4. Güzel Sanatlar Akademisi:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Hindistan'ın en eski sanat galerisinde Güzel Sanatlar Akademisi. Hindistan'ın dört bir yanından farklı galerilerde farklı tanınmış sanatçıların resimleri var; Ayrıca okullar veya diğer kurumlar tarafından yapılan sergi için bir alan vardır. Sanat galerisi, Kolkata halkını ilgilendiren düzenli tiyatrolar için tiyatro sahnesine bağlandı..

5. Birla Endüstri ve Teknoloji Müzesi:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Gurusaday Dutt Road'daki Birla Endüstri ve Teknoloji Müzesi, Ulusal Bilim Müzeleri Konseyi tarafından yönetilmektedir. 1954 yılında Hindistan'da kurulan ilk bilim müzesi. Buradaki en önemli şey, Birlas'ın endüstrileri ve ticari işletmeleri hakkında bilgiler. Biyoteknoloji, yaşam bilimleri, matematik, televizyon, ulaşım ve katılımcılar için bilgi sahibi olan düzenli etkinlik ve programlara sahipler..

Daha fazla gör: Mumbai Müzeler Listesi

6. Victoria Anıtı:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Victoria Anıtı, Britanya yönetimi sırasında Hint Kültür Bakanlığı tarafından Kraliçe Victoria onuruna inşa edilmiştir. Kraliçenin ölümü üzerine Lord Curzon, bir bahçe, resimler, heykellerle bir anıtın yer alacağı ve Hindistan'ın tarihini çeşitli nesneler aracılığıyla gösterecek bir anıt yapmanın girişimini üstlenmişti. Anıtın içinde bir de kütüphane var. İnsanlar Kolkata'nın Tac Mahal'i olduğunu düşünüyor.

7. Polis Müzesi:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Polis Müzesi Kolkata Kolkata Polis tarihinin yanı sıra silah, kılıç, bıçak, bomba gibi silah, mühimmat, silah ve mühimmatın bulunduğu bir depodır. Polisin geçmişten günümüze genel insanları nasıl desteklediğini gösterdiler..

8. Asutosh Hint Sanatı Müzesi:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

Asutosh Hint Sanatı Müzesi, Calcutta Üniversitesi kampüsünde yer almaktadır. Üniversitenin rektör yardımcısı olan Sir Asutosh'tan alınmıştır. Müzenin ana nedeni, Hint sanatında faz örneklerini toplamak ve Bengal Sanat'ı vurgulamaktı..

9. Gurusaday Müzesi:

Kolkata'da 9 Ünlü Müzeler Resimlerle | Hayatta Stilleri

El Sanatları, pişmiş toprak, kantha dikiş, halk yorgan dikişleri, vb içeren Bengal halk sanat koleksiyonları vardır Diamond Harbor Gurusaday Müzesi, adını aldı Sir Gurusaday Dutt tarafından kuruldu.

Görüntüler Kaynak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 + = 46