Blog

Çoğu zaman, yeni yürümeye başlayanlar, tutabileceklerinden daha fazla kalori yakarlar. Ve bu onların suçu değil, onların oynadığı yaş onlardır. Genç çocuklar genellikle kilo almaya başlamadan önce bile daha uzun boylu büyürler. Sonuç olarak genellikle normalden daha düşük vücut ağırlığına sahip olurlar. Bu tür durumlardan kaçınmak için, vücut tarafından gerekli olan besinleri almaları için onlara besinsel yiyecekler sağlamak en iyisidir. Çocuğunuzun diyetine karar vermede yardım istiyorsanız, belki de sağ tarafta olduğunuzdan emin olmak için süreç boyunca sizi değerlendirmek için bir diyetisyenle görüşmeniz gereken süre.

Nasıl to gain weight for kids

Ancak, sadece profesyonel mentorun söylediğine güvenmek yerine araştırmayı seven bir anne iseniz, dergilerdeki makalelere her zaman göz atabilir veya çocukların sağlıkla ilgili makalelerini çevrimiçi olarak inceleyebilirsiniz. Bu makale çocuğunuzun ağırlığını arttırmak için kullanabileceğiniz yöntemleri ve adımları analiz etmede size yardımcı olacaktır..

Çocuklar İçin Ağırlık Nasıl Kazanılır ?:

İşte çocuklar için en iyi ve sağlıklı gıdaların inisiyatifinden alabileceğiniz birkaç kilo alabilirsiniz..

• Kalori Yoğun Gıdalar:

sağlıklı foods for kids to gain weight

Çocuğunuzun fazladan kalori kazanmasını istiyorsanız, o zaman günlük öğünlerinde yüksek kalorili içerikli yiyecekler içermelisiniz. 2 ila 3 yaşındaki sağlıklı bir çocuk günde en az 1000 kalori tüketmeli, 4 ila 8 yaş arasındaki çocuklar ise günde 1.200 ila 1400 kalori tüketmelidir. Çocuğunuzun beslenmesinde her gün 500 kalori daha fazla eklerseniz, o zaman haftada yaklaşık 1 kiloluk bir kilo alabilecektir. Yüksek kalorili besinler çok besleyici olmayabilir, ancak bir şekilde amacınıza hizmet edecektir. Çocuk ağırlığının bir kısmı yüksek kalorili içeriğe sahip yiyecekler, ekşi krema, akçaağaç şurubu, greyfurt, mayonez, tereyağı ve daha fazlasıdır. Tam yağlı süt ve süt gibi süt ürünleri de kalori içeriğinde yüksektir..

• Protein Zengin Gıdalar:

en iyi foods for kids to gain weight

Protein, çocuğun kas gelişimini arttırmak ve aynı zamanda çocuğun genel gelişimi için gerekli olan temel bir besindir. Protein, türkiye, tavuk, balık, sığır eti ve yumurta gibi hayvansal ürünlerde yaygın olarak bulunur. Yüksek protein içeren diğer yiyecekler fasülye, fındık, tohum ve fıstık ezmesidir..

Daha fazla gör: Kilo Vermek İçin En İyi Ayurveda Tıbbı

• Karbonhidrat Zengin Gıdalar:

ağırlık gain foods for kids

Karbonhidratlar çok yüksek miktarda kalori içermemesine rağmen, yine de her bir gramın gıdaya ilave edildiği yaklaşık 4 kaloriye sahiptir. Karbonhidratları çocuğunuzun diyetine sokmanın bir yolu, kurutulmuş meyveler, kuru üzüm ve granola gibi karbonhidratlı zengin aperatif yiyecekler sunmaktır. Karbonhidrat alımını arttırmanın bir başka yolu da, taze meyvelere bal veya meyve nektarı eklenmesi, buğday kreması veya yulaf ezmesi veya elma sosu gibi pişmiş tahıllardır..

Daha fazla gör: Ağırlık Kazanç Protein Tozu

• İçecek İçindeki Kalorileri Artırma:

diyet chart for children to gain weight

Anneler çoğu zaman çocuklarının çok büyük bir yiyen olmadığı konusunda şikayet ederler. Bu gibi durumlarda bile, içeceklerinde kalori içeriğini artırarak çocuğunuzun diyetine kalori eklemenize yardımcı olabilirsiniz. Meyve suları, yüzde yüz süt ve yoğurt bazlı smoothie'ler yaklaşık 100 kalori içerir. Ve bunun artı noktası, bunların ayrıca vitaminler ve mineraller içermesidir. Buna ek olarak, çocuklarınızın kilosunu arttırmak için gerçekten yararlı olan yerel marketlerden çikolata veya vanilyalı içecekleri de satın alabilirsiniz..

Daha fazla gör: Ağırlık Kazanç için Spor Salonu İpuçları

Diyette karbonhidrat miktarını artırmak için çocuklar için en iyi diyet çizelgesini hazırlamak muhtemelen vücut ağırlığını artırmanın en uygun yoludur. Ama diyet planını değiştirirken, başka besinlerden yoksun kalmadığından emin olun, aksi halde çocuk bundan sonra acı çekebilir..

Görüntü Kaynağı: Panjur

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3