Blog

Bazı ekstra kiloları azaltmaya karar verdiğinizde, kurutulmuş meyveler hedefinize ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olarak önemli bir rol oynar. İnsanlar yüksek kalorili içerdiğini düşünürken, kurutulmuş meyve yemekten kaçınırlar, ancak bol miktarda vitamin ve mineral içerirler ve besleyicidirler. Kurutulmuş meyveler ve fındıkların avuç dolusu size daha uzun süre dolu kalmanızı sağlar ve bazı kiloları parçalamaya karar verdiğinizde atıştırmalık olarak tüketilebilir. Kurutulmuş meyveler harika bir antioksidan kaynağıdır ve bazı araştırmalara göre antioksidanları tüketmeniz vücut ağırlığınızı, vücut yağınızı daha da azaltır ve hatta karın yağını da azaltır..

Kızarmış meyvelerden kilo vermek istiyorsanız, en önemli şeylerden biri, daha az miktarlarda tüketmeniz gerektiğidir, eğer bunları büyük miktarlarda yediğiniz gibi tüketmeniz, kilonuzu daraltmaktan ziyade, belirli bir zamana sahip olmanızdır. Kilo vermenize yardımcı olan ve aynı zamanda sizin için sağlıklı olan 9 farklı kuru meyve çeşidine de göz atalım..

Kilo Kaybı için Sağlıklı Kuru Meyveler:

Ağırlığı Azaltmaya Yardımcı Kurutulmuş Meyvelerin Listesi.

1. Brezilya Fındıkları:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu küçük minik somun, metabolizmayı geliştirmenize, bağışıklık sistemini geliştirmenize yardımcı olan selenyum ile yüklenir ve böylece kilo vermenize yardımcı olur. Eğer bu küçük Brezilya fıstığının sadece iki parçasını tüketirseniz, o gün için minerallerin gerekliliği yerine getirilir. Bu somun ayrıca lifte de yüksektir ve düşük karbonhidratlar da potasyum, çinko, magnezyum ve kalpte sağlıklı yağlar içerir. Bu fındıklar, zengin kremalı bir lezzete sahip oldukları için ya da hatta doğranır ve yulaf yemeğinize ekledikçe çiğ olarak tüketilebilir. Hatta onları kızartıp az yağlı şurup ve tuzla süsleyebilirsiniz..

Sadece günde sadece 5-6 Brezilya fıstığı tükettiğinizden emin olun.

2. Antep fıstığı:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Kilo vermek için kurutulmuş bir diğer meyvedir, antepfıstığı, kalorilerde oldukça düşük olduğundan, lifte yüksek ve küçük bir kısım uzun süre daha uzun süre dolu kalmanızı sağlar. Bunlar, doymamış yağlar (sağlıklı yağlar) olduğu için kilo verme programına gitmeye karar verdiğinizde, aperatifler için en iyisidir. Sağlıklı yağlar inflamasyonu en aza indirir ve hatta açlığınızı frenler..

Sadece kabuğunu ayırarak tüketilebilir ve ağırlığı azaltmak isteyen bir kişi için 40 ila 60 gram antepfıstığı yeterli olabilir..

3. Kuru Kayısı:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu küçük kurutulmuş meyve, lif bakımından zengindir ve düşük yağlı diyet yemeklerine inanan bir kişi için en iyisidir. Kuru kayısılar suyu emer ve uzun süre boyunca dolmanızı sağlar. Kurutulmuş bu meyvenin lif içeriği, mideyi dolduğu için kilo kaybını arttırır, böylece alım tüketimini yavaşlatır, sindirim sistemini yavaşlatır ve metabolizmayı artırır..

Kuru kayısılarınızı suda gece boyunca suya batırmak ve sabahları tüketmek ya da ıslatılmış olanı yoğurtla karıştırmak ve sağlıklı bir sallama yapmak gibi çok şey olabilir. 100 gram kuru kayısı 220 kcal içerir..

4. Badem:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu, cildin lif açısından zengin olduğu ve sindirim sistemini ve ağırlığını azaltmaya yardımcı olan sağlıklı bağırsak hareketini geliştirebilen büyülü bir kuru meyvedir. Kan şekerini koruyan ve böylece vücut ağırlığını korumaya yardımcı olan E vitamini ve magnezyum içerir..

Bunları parçalamak ve salatalarınıza ya da kahvaltıda kullandığınız tahıllara eklemek gibi birçok şekilde tüketilebilir. Onları kızartın ve her zaman onları elinizde tutun ve bir kez açlık paniklerine zarar verdiği için günde 20-30 gm tüketen bir şey gibi düşmek.

5. Tarihler:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Her ne kadar tarihler karbonhidratlar ile yüklü olsa da, yine de iyi bir protein kaynağı oldukları için kiloları azaltabilir ve iltihabı azaltan ve böylece kilo alma şansını azaltan doymamış yağ asitleri içerir. Tarihler lif doludur, böylece kilo vermenizi hızlandıran metabolizmayı hızlandırır..

Sütlü tarihleri ​​olabilir ve hatta küçük parçalar halinde kesebilir ve en sevdiğimiz salata veya tahıllara da ekleyebilirsiniz..

6. Kaju Fıstığı:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu, iyi bilinen ve iyi bilinen bir kuru meyvedir ve protein ile yüklendikçe ağırlığı azaltmanıza yardımcı olabilir ve metabolizmanıza yardımcı olan ve ekstra kilo parçalanmasına yardımcı olan diyet lifi vardır. Karnınızı daha uzun süre de doyurdu..

Atıştırmalık gibi birçok şekilde tüketilebilir ya da kızartır ve hatta en sevdiğiniz salata ya da yulaflara eklenir ve kilo verilir..

7. Kuru erik:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu kuru erik, bağırsak hareketlerini geliştiren ve vücudunuz toksinlerden kurtulan ve metabolizma oranını artıran ve böylece daha yumuşak bir şekilde kilo vermenize yardımcı olan lifle dolduğunda kilo vermede önemli bir rol oynar..

Bir kuru erik 10 gramda 240 kcal içerir, böylece diyet kurallarına göre tüketebilirsiniz ve daha ince olsun.

8. kuru üzüm:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu küçük kurutulmuş meyve, kilo kaybı programı için çok popüler olup iyot içerir ve hatta sindirim sistemini geliştirir. Yavaş metabolizma hızına sahip insanlar bunu düzenler ve lif tüm toksinleri vücuttan uzaklaştırır, böylece daha ince yaparsınız..

100 gram kuru üzüm 200 kcal içerir ve düzenli olarak tüketilir. Kişi kalp rahatsızlığı bırakabilir ve tüm rahatsızlıkları sizden uzak tutabilir..

9. Cevizler:

Kilo Kaybı için 9 En İyi ve Etkili Kurutulmuş Meyve | Hayatta Stilleri

Bu cesur ama lezzetli kuru meyve, karın yağını azaltan ve metabolizmayı hızlandıran ve kilo vermenize yardımcı olan çoklu doymamış yağ içerir. Ayrıca antioksidan özellikleri ve karaciğer sağlığı için faydalıdır..

13 gram cevizini, salatalar üzerine serpiştirerek veya tatları zenginleştiren ve daha lezzetli hale getiren ve aynı zamanda kilo vermenize yardımcı olan ekmekler gibi tercihinize göre düzenli olarak tüketebilirsiniz..

Diyet yaparken, yemekler arasında ufak tefek iştahlar vardır ve bazen karşı konulmaz hale gelir ve tüm çabalarınızı boşa harcayarak sağlıksız atıştırmalıkların tadını çıkarırsınız. Bu kurutulmuş meyveleri ve kuruyemişleri tüketebileceğiniz zaman bitki proteinleri, diyet lifleri ve zengin doymamış ve tekli doymamış yağlara sahip oldukları için size yardımcı olabilir. Bu kurutulmuş meyve, sağlıklı bir atıştırmalık olarak ya da kilo vermek için harika bir şekilde yardımcı olan sağlıklı öğünlere ilave olarak tüketilebilir..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

64 − = 63