Blog

Kerala Kültür ve Festivalleri | Hayatta Stilleri

Kerala Kültür ve Festivalleri:

Hindistan'ın, yeryüzündeki cennetinin, kişisel bir görüş olarak gurur duyması, keraladan daha güzel bir kış tatili için daha iyi bir yer yoktur ve bugün bu devletin altın kültürlerine dalmaya ve kendimizi festivallerinde şımartmaya devam edeceğiz. Batı ghatları ile Arap denizi arasında kalan kerala, tatlı ve ekşi baharatları ve doğal yeşillikleriyle bir hayrettir. Din-etnisiteye toleranslı bir devlet olan kerala, kendi içinde geniş bir yelpazede kişilikleri ve insanları emer ve onlarla birlikte festivallerin büyük bir kısmı gelir..

Daha fazla gör: Dadra ve Nagar Haveli Festivalleri

Beyinlere sahip bir güzellik olan bu devlet, bu nedenle tüm turistik cazibe merkezidir ve yerli festivallerinden birini yaşamaktan daha caziptir.?

Kerala Kültür ve Festivalleri | Hayatta Stilleri

Eğer bir yıl boyunca kerala ziyaretiniz planlanıyorsa, bu mevsimde geçerli olan en ünlü festivali yakaladığınızdan emin olun, eğlenceli bir haftada bir ve üç gün daha heyecanlı ve coşkulu. Kerala yerlilerinin Onam festivali. Sürgünde olmak, kral Mahabali'ye sadece bir kez krallıklarına dönüp onun konularını kontrol etmesi için izin verildi ve bu yılda bir kez onamı bilmek istediler. 10 güne kadar uzansa da, bu günlerin hepsi eğlence dolu ve neşeli. Dans ya da şarkı ya da belki de fuarlar gibi kültürel programların yanı sıra insanlar kendilerini lezzetli yemeklere ve ev dekorasyonlarına ayırıyor.

Daha fazla gör: Himachal Pradeş'in Ana Festivali

Kerala Kültür ve Festivalleri | Hayatta Stilleri

Ancak bu, takip eden aydan beri geçerli değil, yani Aralık ayında başka bir festival için kendini kanıtlıyor. Thiruvathira festivali. Kadın folkloru tarafından kutlanan bu festival, Lord Shiva'nın doğumu ve muhtemelen aşk tanrısı Kamadeva'nın ölümü ile ilgilidir. Tüm sabah, tövbe ve dua tekliflerine ayrılırken, geri kalanı da mutlu bir şekilde geçiyor. Thiruvathirkkali bu olaya özel olarak ayrılmış bir dans formu da ayrılmaz bir parçasıdır.

Ocak ayında insanlar, Lord Ayyappa'nın ibadeti olan Makaravillakku festivalini kutlamak için Sabarimala'da bir araya geliyorlar. Özellikle güney bölgelerden gelen çok sayıda adanmış bu adaya tanıklık etmek ve katılmak için Sabarimala'ya akın ediyor. Gelecek ay Aluva Sivarathri Festivali Periyar nehri kıyısında kutlanıyor. Mitoloji, Lord Shiva'nın bir zamanlar dünyayı mutlak yıkımdan kurtarmak için zehir dolu bir varil tükettiğini ve bu günlerde insanları nehir kıyısında gezdirip, kutsal kitapları okuyup bir gün nöbeti sona erdirirken, bali ritüeli tükettiğini söylüyor. şafak vakti gerçekleştirilir.

Daha fazla gör: Mizoram Ana Festivali

Ayrıca Ocak ayında kerala rezil Kovalam plajının kumları üzerinde Kerala köyü festivaline tanık olur. Bu sahil fuarı kerala kültürlerini tasvir eden el sanatları ve el sanatları, sanat ve mimarlık gibi yerel yetenekleri sergilemek için harika bir platform. Tüm bu kalabalıklar, yerli halk ve turistler, sahildeki bu 10 günlük fuarı kutlamak için bir araya geliyorlar..

Kerala Kültür ve Festivalleri | Hayatta Stilleri

Mart ya da nisan ayları boyunca Thrissur Pooram festivali Thrissur'da gerçekleşir. Kerala etrafındaki en iyi filler toplanır, dekore edilir ve süslenir ve bu fillerin tümü, The Thissur'a bir alayda götürülür. Tüm bu fillerin kuyruğu ya da nadir görülen senaryosu, kuyruğu kuyruğa sokar, bagajdaki gövdede gideceği yere seyahat etmek, görülmeye değer bir manzaradır. Vişnu festivali de bu ay devam ediyor.

Kerala Kültür ve Festivalleri | Hayatta Stilleri

Kerala çok çeşitli etnik kökene ve dine hitap ettiğinden, yaygın bir Hıristiyan geleneksel festival olan Paskalya, aynı zamanda geniş bir şekilde kutlanmaktadır. Tıpkı hindus için dusshera gibi, bu da kötülüğün iyiliğini tasvir eden İsa'nın yeniden doğuşunu kutluyor..

Daha sonra - Navaratri ya da İslami Chandanakudam Mahotsavam gibi festivaller ya da aynı zamanda kutlanan Pongal festivali de var. Yerli renklerde ondanın renklendirdiği bir renk festivali.

Görsel kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

49 − = 44