Blog

Sadece sabahın erken saatlerinde ağır bir baş ağrısıyla çalışacağınızı hayal edin. Gün tam anlamıyla şımarık. Seni acı çekiyorlar ve huzur içinde bir şey yapmanıza izin vermiyorlar. Ancak, bazı baş ağrıları daha da şiddetli ve dayanılmaz olabilir.

Adından da anlaşılacağı gibi, baş bölgesinde veya boyunda ya da her ikisinde de şiddetli ağrı baş ağrısına neden olur. Migren, gerilim tipi ve küme baş ağrısında oluşabilir. Bu çok yaygın bir sorundur. Irk, yaş ve cinsiyete bakmaksızın herkes olabilir. Herkes tarafından deneyimlenir.

Bu zihinsel stres, duygusal kaygı, tıbbi bozukluk, açlık, akşamdan kalma ve yorgunluktan kaynaklanabilir. Günde herkes tarafından karşılanan bir hastalıktır. Yayılıyor, zonkluyor ve yavaş yavaş artıyor olabilir. Zamanla tahriş edici olabilir.

baş ağrısı medicines

Kimse bundan hoşlanmıyor. Normalde bir kahve ya da çay olurdu. Tüm bunlar işe yaramazsa, kesinlikle bir hap almanız gerekir. İlaçlar kolayca mevcut değildir. Reçete lazım. Herhangi bir ilaç kötüye kullanımından kaçınmaktır. Çoğu zaman ağrı kesiciler bağımlılık yapar. Bu tür bağımlılık ölümcül olabilir. Çok tehlikeli olabilir. Almadan önce hapını bildiğinden emin ol..

Hindistan'da En İyi Baş Ağrısı İlaçlar:

Her tür baş ağrısını iyileştirmek için birçok ilaç vardır. Bu ilaçları yemekten sonra almanız önerilir. İşte yetişkinler ve çocuklar için en iyi baş ağrısı ilaçları.

1. Ortak Baş Ağrıları İçin Asetaminofen:

asetaminofen For Common Headaches

Asetaminofen ağrı kesici bir maddedir. Genellikle herhangi bir acıyı tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca ateşi düşürdüğü söylenir. Karaciğer ile ilgili sorunları olduğunda bunu almanız tavsiye edilmez. İlaç kullanırken alkolden kaçının ve genellikle hamile kadınlar için önerilmez. Bu ilaç kesinlikle doktorların rehberliğinde alınacaktır..

2. Baş Ağrısı Rölyef Aspirin:

Baş ağrısı Relief Aspirin

Aspirin, salisilik asidin bir türevidir ve bir baş ağrısı için yaygın bir ilaç adıdır. Bu bir salisilattır. Ağrıyı azalttığı bilinmektedir. Vücutta ağrıya sebep olan maddeyi azaltır. Baş ağrısı için çok yaygın bir ilaç seçimidir. Kalp rahatsızlığı olan bir hastanın gözetim altına alındığı söylenir. Kanama bozukluğu olan kişilere verilmemelidir ve emziriyorsanız aspirin almamalı, süt ile bebeğe geçebilsin diye.

3. Migren, Sinüs ve Gerilim Baş Ağrısı için İbuprofen:

ibuprofen For Migraines, Sinus And Tension Headaches

İbuprofen non-steroidal anti-inflamatuar ilaçtır ve migren baş ağrıları ve sinüs baş ağrıları için başka bir en iyi ilaçtır. Acıyı tedavi eder ve iltihabı azaltır. Ağrı, kafa, diş, adet krampı ve kemikleri olabilir. Yetişkinler ve altı aylık bebekler için kullanılabilir. Kalp bypass ameliyatı geçirmiş kişilere verilmemelidir. Hamileliğin son trimesterinde olmamalıdır. Bu ilacın sadece uygun bir yemekten sonra alınması gerekiyor.

4. Gerginlik, Migren ve Hormon Baş Ağrısı İçin Naproksen:

Naproksen For Tension, Migraine And Hormone Headaches

Naproksen nonsteroid antiinflamatuar bir ilaçtır. Propiyonik asittir. Bu element, kafadaki ağrıyı gevşetmeye ve azaltmaya yardımcı olur. Mide ülseri riski taşır. Ağrı, sertlik ve yangıyı azaltır. Gıda ile alınması tavsiye edilir. Hastaları ilaçtan çıkarmak için kullanılır. Bu nedenle, "köprü ilacı" denir.

5. Aspirin ve Asetaminofenin Kombinasyonu:

kombinasyon Of Aspirin And Acetaminophen

Asetaminofen ateşi azaltır ve ağrıyı hafifletir. Aspirin diğer yandan ağrıları ve iltihapları tedavi eder. Onun kombinasyonu çok etkilidir. Ağır bir ilaç olduğu için sadece acı çekilmezse almalısınız. Kalp atışı, mide alerjisi, uyuşukluk ve mide ekşimesinde artış gibi yan etkileri vardır. Bir doktor gözetiminde alınmalıdır.

Daha fazla gör: Baş Ağrısı Farklı Türleri

6. Küme ve Migren Baş Ağrıları İçin Barbiturat:

uyku hapı For Cluster And Migraine Headaches

Barbiturat iyi bir anti-depresyon ilaçtır. Analjezik etkileri vardır. Hafif anestezik etkileri vardır. Küme baş ağrısını tedavi eder ve migren başağrısı için bir ilaçtır. Uykusuzluk ve anksiyeteyi tedavi etmek için de kullanılır. Bu bağımlılık yapıcı ve panzehiri yok. Bu bağımlılık olabilir. Yaşlı yetişkinlere, bebeklere ve hamile bayanlara verilmez..

7. Migren ve Kronik Baş Ağrıları İçin Amitriptilin:

Amitriptilin For Migraine And Chronic Headaches

Amitriptyline, "Elavil" adı altında satılmaktadır. Depresyon, anksiyete gibi durumları tedavi etmek için kullanılır ve akut baş ağrılarını azalttığı bilinmektedir. Nöropatik ağrı durumunda migreni önlemek için bilinir. Düşük tansiyon, ağız kuruluğu ve kabızlık gibi çok az yan etkiye sahiptir. Migren öyküsü olanlar için tavsiye edilir.

8. Günlük ve Migren Baş Ağrıları İçin Topiramat:  

topiramat For Daily And Migraine Headaches

Topiramat, antikonvülsandır. Epilepsi tedavi eder. Akut baş ağrısı ve migrenlerde kullanılır. Beynin kan damarları üzerinde bir etkisi vardır. Bu ilaç yetişkinler için acıyı azaltır ve rahatlamanıza yardımcı olur. Daha az yan etki gösteren migren hastaları için çok etkilidir. Baş dönmesi, kilo kaybı, yorgunluk ve depresyona neden olabilir..

9. Küme Baş Ağrıları İçin Tizanidin:

tizanidin For Cluster Headaches

Tizanidin, kas gevşetici ve ağrıyı azaltmak için en iyi ilaçtır. Omurga ve merkezi sinir sistemi ağrılarını azaltmaya yardımcı olur. Şiddetli baş ağrıları için bir ilaçtır. Ağrı tolere edilemez olduğunda verilir. Karaciğer hasarı ve baş dönmesine neden olabilir. Ayrıca eller, ayaklar ve bacaklarda sinirlilik, halüsinasyon, uyuşukluk, kabızlık, ağız kuruluğu, kusma, mide ağrısı, kalp ağrısı ve karıncalanma hissine neden olur. Bu nedenle bir doktorun rehberliği altında alınması önerilmektedir.

10. Gerilim Tipi Baş Ağrısı için Buspirone:

Buspirone'un For Tension Type Headaches

Buspiron, beyinde üretilen nörotransmiterler gibi doğal maddeyi etkileyen kaygı ilaçtır. Bu baş ağrısını azaltmaya yardımcı olur ve bir sinüs baş ağrısı ilacıdır. Ağız yoluyla alınan ilaçtır. İlaç gibi bazı yan etkileri vardır. Çok bağımlılık yapabilir. Baş dönmesi, uykululuk ve duygusal dengesizliğe neden olabilir. Bu ilaç, herhangi bir ilaç kötüye kullanımı önlemek için sadece uygun reçeteyle satılmaktadır..

Daha fazla gör: Çocuklarda Baş Ağrısı

11. Botulinum Toksin A:

Botulinum Toxin A

Botulinum toksini A, bakteriler tarafından üretilen nörotoksin protein ürünüdür. Servikal distoniyi, miyofasiyal ağrı sendromunu ve acıları dindirir. Gerilim baş ağrısı ilacıdır ve etkili bir şekilde lehte olduğu bilinmektedir. Refrakter migren hastaları için de güvenli ve etkili bir tedavi yöntemidir. Hafif ve kendi kendini sınırlayan yan etkilere neden olur. Bu nedenle, herhangi bir tereddüt olmaksızın migren problemi olan tüm hastalara verilir. Gıda ile alınacak iyi olacak.

12. Ortak Baş Ağrıları İçin Parasetamol:

parasetamol For Common Headaches

Parasetamol, asetaminofen'dir. Bu analjeziktir. Parasetamol, herhangi bir listede yer alan en yaygın ilaç adıdır. Prostaglandinler olarak bilinen bir enzimi bağlayıp bloke ederek çalışır. Bu enzim ağrıyı azaltır. Parasetamol ağrıyı hafifletir ve ateşi azaltır. Karaciğer hastalıkları ve alkolizm öyküsü olan kişiler için önerilmez. Ağrıyı rahatlatmak için çoğunlukla herkes tarafından kullanılır. Bilindiği gibi hala reçete gerektiriyor.

13. Baş Ağrısı için Bitkisel Saç Yağı:

Bitkisel Hair Oil For Headaches

Anneannemlerimiz her gece başımızı masajla yağlardı. Bu çok duygusal bir bağ oldu. Yağlama kafa derimizi nemlendirir ve gerginliğimizi hafifletir. Yağlar saç köklerini girer ve stresi azaltır. Baş ağrısını gidermek için özel yağlar vardır. Onlar aromatik ve çok yatıştırıcı. Soğutma etkilerine sahiptir. İlaç kullanamayan veya karaciğer ve kalp problemi olmayan kişiler için çok etkilidir. Baş ağrısını hafifleten birçok yağ var. Koku bazen başkalarına bir baş ağrısı verebilir.

14. Baş Ağrısını Tedavi Etmek İçin Rulo Yağlar:

Roll on deodorant Oils To Treat Headaches

Rulo yağlar, rahatlatıcı aromatik yağlardır. Alnın üzerine sürülür. Aromalar ağrıyı hafifletir. Kas gevşetici de gergin kasları rahatlatır. Bu yağlar uyumaya çalışıyor. Bazıları da küçük çocuklar için geliyor. Uçucu yağları var. Bazılarına alerjik olabilir. Her zaman bir yama testi yapmalısınız. Dudak kremi gibi çok küçükler. Bunu çantanızda da taşıyabilirsiniz. Rulo yağların kokusu daha az kokar, dolayısıyla her yerde ve her zaman kullanılabilir. Yapışkan değil. Hızlıca emilir. Koku da zamanla gider. Mendilinize uygulayabilir ve koklayabilirsiniz. Bu aynı zamanda ağrıları giderir.

Daha fazla gör: Ateş için Tıp

15. Günlük Baş Ağrısı için Balsamı:

Hindistan'da Etkili Ve Güvenli Baş Ağrısı İlaçlar 17 Listesi | Hayatta Stilleri

Balsamlar baş ağrısına bir merhemdir. Bu petrol jölesi gibi kalın. Çoğunlukla beyaz renktedir. Yapışkanlığı önlemek için az miktarda jel formunda gelir. Balsamı tıpkı senin roll-on gibi aroma vardır. Onu alnına uygulayabilirsin. Normalde insanlar uyumadan önce uygularlar. Yatıştırıcı etki yaratır ve kan akışına kimyasal girmesini istemeyen hamile bayanlar için çok iyidir. Göz ile temas halinde derhal durulayın..

16. Belladona (Baş ağrısı için Homeopatik İlaç):

belladona (Homeopathic Medicine For Headaches)

Belladona, şiddetli ağrı eşlik eden yoğun bir baş ağrısına yol açan baş ağrısı için homeopatik bir ilaçtır. Ağrı, alından başın arkasına kadar uzanabilir. Işık veya gürültüye karşı aşırı hassasiyet, bu tür şiddetli acılara yol açar. El ve ayaklar soğuyabilir ve göz bebeği dilate olur. Belladona bu gibi durumlarda kullanılır.

17. Nux Vomica (Baş Ağrıları İçin Homeopatik İlaç):

Nux Vomica (Homeopathic Medicine For Headaches)

Bu, alkol, kahve ve diğer ilaçların alımından kaynaklanan baş ağrısı için bir başka en iyi homeopatik ilaçtır. Uyku eksikliği de ciddi bir baş ağrısına neden olabilir. İlacı aldıktan sonra, başınızı örtmeyi ve etkili bir sonuç için sıcak bir odada kalmayı unutmayın..

Yüksek sesle müzik, partiler, gece gibi rahatsız edici ve sağlıksız yaşam tarzlarında sık sık baş ağrısına neden olur. Tedavi etmek için birçok ilaç var. Yemekle veya bir bardak sütle alabilirsin. İlaç kullanmadan önce mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Bu ilacın ılımlı olması önerilmektedir. Aşırı doz ölümcül ve iç organlar için zararlı olabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 9