Blog

Kış, evlilik mevsimidir, insanların çoğu Kasım ve Aralık aylarında evlenir ve genellikle bataklıklar doğrudan evlilikten sonra gelir. “Sevginin dokunuşuyla, herkes bir şair olur.” - Dolayısıyla, çiftlerin şiirsel yanlarını kendileri ortaya çıkarmaları çok önemlidir. Bu, onların gittikleri yerde sessizce hoşlanmıyorlarsa olmazdı. İnanılmaz Hindistan'ın gidebileceği birçok güzel yeri var, ama kışın bir balayı için, çiftler akıllıca planlamalı.

Kışın Hindistan'da Güzel Balayı Yerleri:

Andaman ve Nicobar:

balayı places in india in winter

Plajların kenarında, Andaman ve Nicobar adalarında kalan kristal berraklığındaki su, çiftlerin balayına ihtiyaç duyacağı bir şeydir. Yürüyüşe, şnorkelle yüzmeye, derin deniz balıkçılığına ve çok daha fazlasına gidebilirler. Çiftler, hatta çadır istemek ve sahilde kamp yapabilirsiniz. Sıcaklık 30 derecenin ötesine geçmediğinde kışlar en keyifli zamanlardır..

Ooty:

Hindistan'da 8 En İyi Balayı Yerleri | Hayatta Stilleri

Ooty, Güney Hindistan'ın popüler balayı destinasyonlarından biridir. Ooty'deki botanik bahçeleri binlerce çeşit bitki ve görünmeyen çiçeklere sahiptir. Ooty Gölü piknik için mükemmeldir, ancak sevenler için romantik tekne gezintileri vardır. Pykara Nehri'nin şelaleleriyle kamp yapmak, çiftler için iyi bir manzara olabilir. Romantik yürüyüşler için çiftler Nilgiris'teki otlak alanı ve Wenlock Downs adlı ormanlarla kaplı küçük tepeleri ziyaret etmelidir..

Daha fazla gör: Aralık ayında Hindistan'da Balayı için en iyi yer

Nainital:

Hindistan'da 8 En İyi Balayı Yerleri | Hayatta Stilleri

Nainital, Kumaon serisinin ayağıdır. Naini Gölü, kano, yatçılık, şnorkelle yüzme ve romantik bir tekne yolculuğu gibi harika su sporları sunmaktadır. Çiftler, Naina Zirvesi, Arazi Sonu veya Dorothy Seat'den Karlı Dağlara şahit olabilir. Teleferik de çiftlere güzel bir üstten görünüm veren bir ulaşım aracıdır.

Darjeeling:

Hindistan'da 8 En İyi Balayı Yerleri | Hayatta Stilleri

Darjeeling, Kuzey Doğu Hindistan'da bulunan çok güzel bir tepe istasyonu. Kanchenjunga Darjeeling'den tanık olabilir, çay bahçeleriyle ünlüdür ve çoğu İngiliz hükümdarlığı sırasında başlamıştır. Toy Train tarafından gezilen, trekking yapan, Singhalia Milli Parkı'nı ziyaret eden çiftler, çiftlerin soğuk havalarda zamanlarını geçirebilecekleri birkaç şeydir..

Kovalam:

Hindistan'da 8 En İyi Balayı Yerleri | Hayatta Stilleri

Kovalam “Güney Cenneti” olarak bilinir. Kerala'daki ideal iklim, Hindistan'ın her yerinden ve yurt dışından yeni evli çiftleri cezbediyor. Burada üç tane plaj var, en büyüğü ise Deniz Feneri Sahili. Çiftler kumsalda oturup sevdikleriyle sessiz zaman geçirirler, çünkü dalgaların sesi kulaklarına çarpar. Son zamanlarda onlar da turist sayısını artırmanın bir nedeni olan ayurvedik salonları tanıtmaya başladılar.

Daha fazla gör: Şubat ayında Hindistan'da En İyi Balayı Yerleri

Shimla:

Goldrop balayı

Kış aylarında Shimla çiftlerin istediği sıfır derecenin altına düşer. Gezmek için güzel yerler vardır, en önemlisi görkemli Himalaya Menzili'nin görüntüsü. Konaklama nispeten makul, bu yüzden çiftler buraya gelmek gibi, daha fazlası. Prospect Tepesi, Chadwick Şelalesi, Jakhoo Tepesi, vb. Shimla'da ziyaret edilecek birkaç yer var.

Pondichery:

Hindistan'da 8 En İyi Balayı Yerleri | Hayatta StilleriPondicherry, deniz kenarındaki tatil beldelerinde balayı için iyi bir yerdir. Cennet, Serenity ve Deniz Feneri gibi plajlar başlıca ilgi çekici yerlerdir. Kış aylarında hava, kalan zamanlardan çok daha soğuktur. Çiftler orada Aurobindo Ashram ve Botanik Bahçeleri ziyaret etmelisiniz.

Daha fazla gör: Temmuz ayında Hindistan'da En İyi Balayı Yerleri

Auli:

Hindistan'da 8 En İyi Balayı Yerleri | Hayatta Stilleri

Auli, karda kayak yapmak, trekking yapmak ve içeride biraz eğlenmek gibi maceralar için bir yerdir. Hindistan'daki karlı yerlerden daha az kalabalık bir yer, bu çift için biraz yalnız zaman veriyor. Badrinath Tapınağı, dağlardan geçen teleferikler, Gorsau tepesi, görülmeye değer bir yer..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 25 = 35