Blog

Çoğu zaman kadınlar ortak bir alt sırt problemiyle karşı karşıyadır. Ya onun kalçaları ya da bacakları ya da alt bedenin bütünüdür. Bu, genellikle kadınların, yaşlanmaya başladıkları zaman, diz çökme hallerini ve sırt ağrısını her geçen gün büyüdüklerini hissetmelerinin başlıca nedenlerinden biridir. Uyluk yağ hem erkekler hem de kadınlar arasında yaygındır. Merak etmek için ne bir şey, 1 hafta içinde kalça ve uyluk nasıl azaltılır!

Egzersizler To Reduce Hips And Thighs

Bu sadece yaşlı bölümde değil, aynı zamanda genç kadınların ve gençlerin kalçaları ve kalçaları ile zor zaman geçirdikleri genç bölgeler için de bir sorundur. Yediğiniz her şey kalçalarınızda birikmiş hissediyor. Her şey gibi bir çözüm de var ve basit bir tane. Uyandıktan sonra her sabah, bu yogadan bazılarını takip edin ve evde kalçaları ve uylukları azaltmak için egzersiz yapın..

Kalça ve uyluk azaltmak için en iyi yoga ve egzersizler:

Burada, haftalarca kalça ve uylukları azaltmak için yoga seansları ve egzersizler bulalım..

1. Squats:

Çömelme Exercise To Reduce Hips And Thighs Fat

Bu çok alıştırma, kökenini, günlük olarak, alt bedenleri ile biraz fazla gönüllü olmaktan muzdarip olan okuyuculara borçludur. Squatlar kanıtlanmıştır ve mucizevi bir şekilde yağ dokularınızdan kurtulmasa bile, kesinlikle bir ay içinde size mucize sonuçları verecektir..

 • Ayaklarınızla dik durun ve düz bir şekilde dikin. Şimdi bir sandalyede oturduğunuzu iddia edin ve bir çömelme formunda bükün.
 • Daha iyi bir denge için kollarınızı yukarı kaldırın.
 • Öncelikle dizlerini açık tut ama pratik ustasıyla dizlerinin peşinden koşarak kavga sanatı.

Tutarlılık her zaman bir gerekliliktir. Kalçaları ve uylukları azaltmak için egzersiz düzenli uygulamalarda etkili olur.

Daha fazla gör: Bir haftada düz bir karın nasıl?

2. Üç Bacaklı Köpek Pose:

Üç Legged Dog Pose Exercise For Thighs And Hips To Slim

Bu evde kalça ve uyluk için başka bir basit yoga egzersizidir.

 • Hepiniz yoga pozu, aşağıya doğru bir köpekle tanışıyoruz. Vücudunuzla ters çevrilmiş bir V oluşturarak kalçanızı yukarı kaldırarak ve zemine değiyorsunuz..
 • Aynısı burada sadece küçük bir komplikasyonla gider. Üç bacaklı poz, diğer bacağın düz ve yüksek bir kaldırılmasını içerir. Bu iç uyluk kaslarınızı uzatır ve kalçalarınızı tonlandırır.

Bu kalçaları ve uylukları azaltmak için etkili ve en iyi egzersizdir. Bu sıkı egzersiz ve bunu yapmaya alışmak için yeterli zaman gerektirir.

3. Kelebekler:

Kelebekler Yoga Pose To Lose Thigh And Hip Fat

İşte poponuzdaki o ağır yükleri çalıştırmak için harika bir yoga egzersizi. Buna ek olarak, bu egzersiz aynı zamanda bel sevgilinizin kollarını da tutar ve aynı zamanda uyluk sesinizi de çeker..

 • Düz bir şekilde bir mat üzerinde oturun ve bacaklarını önünüzden geçirin..
 • Gövden mesafeyi koruyun, böylece her bir uzvunun parmağı diğerine dokunur..
 • Şimdi onları birlikte kullanmak için elinizi kullanın ve bir kuşun kanadı gibi yukarı doğru harekete başlayın.

İlk başta, biraz zor görünebilir, ancak bir zaman içinde bununla ilgilenir. Bu, hızlı ve kolay kilo vermede yardımcı olacak uyluk ve kalçalar için harika bir ev egzersizidir..

4. Locust Pose:

Nasıl To Reduce Thighs And Hips Fast With Locust Pose Exercise

Bu, kalça ve uyluk yağlarınızı azaltmak için yoga tarafından sunulan en zor ve en etkili egzersizlerden biridir. Öne doğru uzanarak başla. Bu alıştırma muazzam miktarda enerji kullanır, bu yüzden buna hazırlıklı olun.

 • Bacaklarınızı yukarı kaldırın ve mümkün olduğunca köşegen oluşturun.
 • Şimdi üst vücut ağırlığınızı kullanarak ellerinizi arkaya doğru atın ve kıvrılmaya çalışın..
 • 40'a kadar bu pozisyonda kalın..

İlk seferde doğru yapmadıysanız stres yapmayın. Bu egzersiz çok pratik ve çabayla geliyor. Her gün denemeye devam et.

Daha fazla gör: 2 hafta içinde karın yağ azaltmak için nasıl?

5. Köprü Pose:

Köprü Pose Exercise For Hips And Thighs At Home

Bu egzersiz aynı zamanda çok fazla karın basıncı ve bel kas çalışması gerektirir. Bu basınç aynı zamanda fazlalıktan kurtulmak ve yağ biriktirmek için de iyidir.

 • Burada her iki tarafta kollarınızla sırt üstü uzanarak başlıyorsunuz.
 • Şimdi ayaklarınızı yere çakmak ve vücudunuzun üst kısmına dokunmak, kalçalarınızı kaldırın ve duruşunuzu koruyun..
 • Belinizi sırt kaslarınızda hafif bir his hissedebilirsiniz ki bu size bu antremanın zaten mucizesini yapıyor..

Uyluk ve kalçalar için en iyi egzersiz olsa da, önemli olumlu sonuçlar görmek için, 3 aylık bir süre için günlük pratik yapın..

6. Ekstremite Kaldırma:

Haftada Kalça ve Uylukları Azaltmak İçin 8 Basit Egzersiz | Yaşam Tarzı

Bu, sırtınızı uzatma ve uzuvlarınızı kaldırmanız gereken evde uylukların ve kalçaların en kolay uygulanabileceği egzersizlerden biridir. Şimdi egzersiz hayal gücünüzün akması için serbest bırakıldı. Genellikle, bu egzersizin üç kısmı vardır.

 • Bacaklarınızı bir bisiklet hareketiyle hareket ettirebilir veya düz bir şekilde gerdirebilirsiniz..
 • Makas bıçaklarından bacaklarınızla uzatabilirsiniz..
 • Hatta, havada kaldırılmış olan uzuvların döndüğü dönüş tekniğini bile kullanabilirsiniz..

Tüm bu egzersizler ağır kalça ve uyluk yağınızı şekillendirmeyi amaçlamaktadır..

7. Bacak Yoga Yükseltmek:

Bacak Raise Yoga Fo Tummy And Hips And Thighs Fat

Aynı şey, dört ayaklarınızın üzerinde diz çöküp bacaklarınızı bir defada kaldırdığınız bacak yükseltmesi ile de aynı şekilde devam eder. Bu, dizlerinden biri önceki egzersizde olmayan zemine temas edeceğinden, bu üç bacaklı köpek pozundan farklı ve daha kolay.

Uylukları ve kalçaları azaltmak için bu evde egzersiz etkili ve evde egzersiz yapmak kolaydır.

8. Mutlu Çocuk Pose:

Mutlu Child Pose Exercise To Lose Weight In Hips And Thighs

Bu, karın, kalça ve uyluklardaki ağır kilolarınızı kontrol etmek için başka bir yoga pozudur. Yoga pozu, titiz ve kalça egzersiz antremanına yöneliktir..

 • Göğsünüze karşı dizlerinizle sırt üstü uzanarak başlayın. Bu otomatik olarak alt sırtınızda bir streç oluşturur.
 • Şimdi dizinizi göğsünüze sabit tutarak bacaklarınızı uzatın ve sonra ayaklarınıza ulaşmak için kollarınızı yukarı kaldırın..
 • Üst bölgelerdeki tek basınç vücut üzerinde değil, kollarda olmalıdır..

Yapılması kolay ve günlük olarak yapılabilen yoga ile kalça ve kalçalarda kilo vermek günlük egzersizinize iyi bir alternatiftir..

Daha fazla gör:  Belly Fat Hızlı Nasıl Lose

Kalça ve uyluk yağ azaltmak için ipuçları:

Kalça ve uyluk yağını azaltmak için en iyi ipuçlarından bazılarını uzaklaştırın. Zaman ve uygulama ile önemli etkiler gösterirler..

1. Duruşunu Korumak:

Yoga ve egzersiz gibi kalça ve uylukları azaltmak için yapılan tüm egzersizler için doğru duruş şarttır. Herhangi bir yanlış hareket veya duruş, vücudun olumsuz bir cevabını kışkırtırken bunun amacını yenmek için yeterlidir..

2. Düzenli Egzersiz:

Düzenli egzersiz ve uygulama her çaba için sonuçları görmek için bir zorunluluktur. Uyluk ve kalça için egzersiz yapmak kolay değildir. Bazıları bunu doğru yapmak için zaman ayırır ve bazıları seni biraz terletir. Uygulama ile normalleşecek ve bunun acılarına adapte olacaksınız..

3. Dengeli Diyet:

Merak ediyor! Egzersiz yapmadan kalça ve uyluklardan nasıl kilo verilir? Sonra dengeli bir diyete gitmelisin. Her koşulda dengeli bir beslenme şarttır. Uyluk ve kalçalardaki aşırı yağlardan kurtulmak için yağlı yiyeceklerden kaçının. Az yağlı ve yağsız yiyecekleri tercih edin ve diyetinizden 250-500 kalori alın. Diyetinize çok miktarda yağsız protein ekleyin.

Kalça ve uyluk azaltmak için çareler:

Kalça ve uylukları azaltmanın en kolay yollarından bazıları evden başlıyor. Hedefe ulaşmak için iyi bir diyet şarttır. Bazı diyet takviyeleri bir göz atın.

A. Düşük Kalorili Meyveler:

Düşük kalorili meyveler ve sebzeler, egzersiz yapmadan kalçaları ve kalçaları azaltmanın bir yoludur. Kaloriler içinde olduklarından, nispeten daha büyük bölümler alabilirler.

Nasıl kullanılır:

 • Akşam yemeğinden hemen önce bir tatlı kaşığı zeytinyağlı çilekli yeşil salata alın. Çorba, makarna ve güveçte biraz sote sebze ekleyin.
 • Sebze çorbası veya atıştırmalık bir elma veya havuç dilimleri üzerinde tüketin..

B. Boost Fiber Girişi:

Elmalar, armutlar, ahududular ve yapraklı sebzeler, biberler gibi diğer sebzeler gibi yeteri kadar zengin meyve alın.

Nasıl kullanılır:

 • Elma, armut, ahududu dilimleyin ve üzerine bir kaşık bal ekleyin. Bu senin nihai meyve tabağın..
 • Daha fazla besin zenginleştirmek için çorba veya salata yapraklı sebzeler dahil.
 • Buğulanmış ıspanak ile biraz ızgara somon tüketin. Sebze çorbasına biraz siyah fasulye eklemeyi unutma.
 •  Yulaf ezmesi, tam buğdaylı makarna ve ekmek, alabileceğiniz lif bakımından zengin diğer besindir..

C. Egzersiz:

Uyluk ve kalçalarınızdaki şişman yağları başka bir daha hızlı ve kolay bir şekilde dökmek için ne var? Bazı sıkı egzersizlerde kendinizi şımartın ve ter atın. Kalçalarınıza ve kalçalarınıza meydan okuyacak egzersizler yapın. Cardios en iyisi! Bunu günlük yapın.

Uyluk ve kalçalarda aşırı yağ, sadece şişman görünmekle kalmaz, aynı zamanda sağlıksızdır. Genellikle burada biriken yağlar, kötü yağdır ve onları çıkarmak için her zaman doğru seçimdir. Bazı ciddi egzersiz ve kardiyo egzersizleri ile şımartın ya da günlük olarak yoga yapın. Onlar sizi ince almak ve bir uyluk ve kalça yağ bu ekstra kilo kaybetmek için emin yollardır.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

33 − 25 =