Blog

Hiç minik görünümlü kuruyemişlerin ne kadar besin değeri ve protein taşıdığını hiç düşündünüz mü? Eh, onlar sadece küçük görünüyorlar, ama vücudunuzun ihtiyacı olan proteinler ve diğer önemli takviyeleri bol. Bazen kavrulurlar veya tuzlanırlar. Fındık meyveleri, içeride yenmeyen kabuğu ve içinde yenilebilir bir tohuma sahip olan, tüm zamanların en sevilen atıştırmalıklarıdır. Bu kurutulmuş tohumlara fındık denir. Bu meyve somununun 100 gramlık tipik bir porsiyonu, sıfır kolesterol ile yaklaşık 605 kalori, 54 gram yağdan oluşur.

Fındık, badem gibi çok küçük olanları içerir. Fındık, haşhaş tohumu, çam fıstığı, ceviz, fıstık, hindistan cevizi, kaju fıstığı vb. Kabak çekirdeği, susam tohumu vb. Fındık lifleri ve vitamin B ve E gibi diğer önemli besin maddeleridir. Demir ve çinko, içinde bulunan mineraller ile birlikte antioksidan mineraller ve bileşiklerdir. Tek bir doymamış yağ asidi içeriği vücudunuzun kötü kolesterolüyle savaşacakları iyi bir miktar enerji için onlara suçluluk duygusu (önerilen porsiyon) yiyebilirsiniz. Omega-3 zengin fındık anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Kuruyemiş Çeşitleri ve Gerçekleri:

Fındık, çoğumuz için tüm zamanların favorisidir. Onlar sadece besleyici değil, aynı zamanda proteinler ve vücut için diğer hayati takviyeleri iyi güç merkezleridir. Kanıtlanmış sağlık faydaları olan bazı fındık türlerine bakın ve bu nedenle diyetinizin de bir parçası olmalısınız.!

1. Acorn:

Meşe palamudu meşe fıstığı olarak da bilinir ve ABD, Güney Carolina kökenli bir üründür. İçinde bir fincan şeklinde bir kapsül içinde bir sert kabuk, korunan bir tohum içerir. 100 gramlık bir porsiyon için, toplam 24 gram yağ ve sıfır kolesterol içeren 380 kalori içerir. Sindirimi iyileştirdiği ve kan şekeri seviyelerini düzenlediği bilinmektedir. Protein, karbonhidrat ve yağ içerirler..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Mide toksisitesi nedeniyle mide rahatsızlığı ve zehirlenme olur ve bu nedenle.

2. Bademler:

Orijinal atasının izlenmemesine rağmen bademlerin Çin ve Orta Asya kökenli olduğu düşünülmektedir. Badem'in yaygın olarak onaylanmış gücünden biri beyin gücünü arttırmakla ilgilidir. Ayrıca saç büyümesinde de yardımcı olurlar. İçerdikleri bileşiklerin bazıları dopamini düzenlemede yardımcı olurlar. Dopamin ruh halini iyileştirir ve hafızayı keskinleştirir. 100 gramlık bir badem porsiyonu yaklaşık 570 kalori içerir, sıfır kolesterol ve yaklaşık 50 gram yağ içerir. Günlük olarak en fazla üç, ham veya günlük salataya atmak en iyisidir.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Fazla alım, ancak kilo alımına yol açabilir.

3. Beechnuts:

Hint-Avrupa kökenlidirler. Beechnutların dış kısımlarında sivri uçlar ve olgunlaştığı zaman açılan ve iki küçük kuruyemiş içeren bir husky doku vardır. Üçgen şekildedir ve saçların büyümesini teşvik etmek için bahislerdir. Ayrıca cildin sağlığını da korur. Bağışıklık sistemini korumak ve böbrekleri detoksifiye ettiği bilinmektedir. 100 gramlık bir porsiyon yaklaşık 570 kalori ve 50 gram yağ içerir. İyi bir C vitamini ve demir içeriğine sahiptir..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Karın ağrısı ve kusma dikkatli olmanız gereken bir yan etkidir..

4. Brezilya Fındıkları:

Doğu Kolombiya, Doğu Per ve Doğu Bolivya'ya özgüdürler. Ayrıca Amazon Nehri ve Rio Negro kıyılarındaki geniş ormanlara dağılmış büyük ağaçlar olarak da görülürler. Brezilya fıstığı vücuttaki selenyum seviyesini koruma gücüne sahiptir ve bu yüzden bir veya iki Brezilya muhtemelen bir günde sahip olmanız gereken her şeydir. Selenyumun şişkinlik ve iltihaplanma gibi ruh haliniz gibi birçok farklı şey üzerinde çalıştığı bilinmektedir. Brezilya fıstığı 100 gramlık bir porsiyon, yaklaşık 650 kalori ve sıfır kolesterol ile toplam 65 gram yağ verecektir. İyi miktarda Magnezyum, kalsiyum, demir ve B-6 vitamini içerir. Günün herhangi bir noktasında onları aperatif.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Bulantı, kırılgan tırnaklar ve saç dökülmesi, somunun yüksek alımı ile ilişkili popüler yan etkilerdir..

5. Butternut:

Ağaç Doğu Kuzey Amerika'ya, Güney Quebec'ten Alabama'ya, Minnesota'ya ve Arkansas'a kadar uzanır. Tereyağı fındık da beyaz ceviz olarak bilinir. Bitkisinin kabuğunun tıbbi özellikleri vardır ve tıbbi amaçlar için kullanılır. Butternut genellikle herhangi bir safra kesesi bozukluğu, kabızlık ve bakteri ve parazitlerin neden olduğu diğer enfeksiyonlar için tüketilir. Bir müshil çalışır ve böylece dışkıyı vücuttan dışarı çıkarmaya yardımcı olur. Bu nedenle, hamileyken bunu yemekten kaçınmanız en iyisidir. Bir porsiyon porsiyon niasin ve A vitamini ile birlikte yüksek C vitamini içeriği verir..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Aynı zamanda müshil ve ishali tetikleyebilir. Bu izlemek için bir yan etkisi.

6. Betel Kuruyemiş:

Betel somunu ayrıca areca nutuna da değinilmekte ve Melanezya ve Mikronezya'yı içeren Tropikal Pasifik'te yetişmektedir. Güneydoğu ve Güney Asya'da ve Doğu Afrika'nın bazı kısımlarında da yetiştirilmektedir. Ayrıca, betel fındıklarının vücut üzerinde de olumlu etkileri olduğunu biliyor muydunuz? İnme iyileşmesi, anti-kavite etkisi gibi faydaları vardır ve ayrıca anemi önler. Betel yaprakları ile birlikte çiğnenir ve ağız hijyeni ve tükürük üretimi için iyi kabul edilir. Ayrıca kuru ağız etkisi için iyi bir ilaçtır. 100 gramlık bir porsiyon için kabaca 340 kalori verir ve yüksek potasyum, kalsiyum, magnezyum ve demir içeriği içerir. Sodyum ve niasin de B1 ve B2 vitamini ile birlikte bulunur.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Betel fındık dişlerinizi ve dudaklarınızı lekeleme potansiyeline sahiptir. Yani, ne kadar aldığına dikkat edin.

7. Candlenuts:

Candlenutun kesin kökeni bilinmemekle birlikte, Malezya, Endonezya, Hawaiin Adaları ve Maluku adalarında yaygın olarak yetiştirilmektedir. Macadamia fıstığı gibi görünen ama farklı tadı olan bir şeydir. Dizanteri ve ishal için iyi bir ilaç olmuştur. Baş ağrısı, diş ağrısı ve ateş de somun tarafından halledilir. Kolesterol yapımını engelleyecek A, B1, folat ve fitosterol oranlarında yüksektir..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: kusma, karın ağrısı ve dehidratasyon, aşırı miktarda almanın ortak yan etkileridir..

8. Kaju fıstığı:

Bazı kaju fıstığı için gerçekten bir nedene ihtiyacımız var mı? Kaju fıstığı Brezilya kökenlidir ve Portekizli denizciler aracılığıyla Hindistan ve Doğu Afrika'ya doğru yol almıştır. Kalp-damar hastalıklarının önlenmesinde yardımcı olur ve çok miktarda lif, protein ve diğer kalp dostu ve sağlıklı yağlar içerir. İyi miktarda magnezyum, B-6 ve kalsiyum içerirler. Günde 15 kaju, iyi bir porsiyon, yaklaşık 550 kalori ve 45 gram yağ içerecek.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Kaju içindeki magnezyum içeriği diyabetik ilaçlar ve tiroid ilaçları ile karıştırılarak vücutta olumsuz etkiler yaratır..

9. Kestane:

Kestane, aslen Küçük Asya'da yetiştirildi. Romalılar daha sonra kültivasyonlarını genişletti. Kestane, toplam 1 gram yağ ile 100 gramlık bir porsiyon için sadece 130 kalori içerir. Bununla birlikte, A vitamini, B-6, magnezyum demir ve kalsiyumda yüksektir. Daha güçlü kemikler oluşturmaya ve sağlıklı sindirim sağlığını teşvik etmeye yardımcı olurlar. Aynı zamanda iyi bir yenilebilir orta-gün atıştırmalık yapma antioksidan özellikleri var.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Mide rahatsızlığı, baş dönmesi ve baş ağrısı, aşırı kestaneların yemesi ile ilişkili yaygın yan etkilerdir..

10. Şili Fındık:

Bu bölünmüş ve genellikle yemekten önce kızartılır. Yeni Zelanda ve Kaliforniya'da iyi yetiştiği bilinmektedir ve kökleri tamamen izlenebilir değildir. Yüksek E vitamini içeriğine sahiptir ve cilt için bazı harika faydaları vardır. Ayrıca yemek pişirmede de kullanılır ve sıklıkla tatlılarda kullanılır. 100 gramlık bir Şili fındığı, 60 gram yağ ile yaklaşık 600 kalori enerji sağlayacaktır. Vitamin B2 ve B3 ile birlikte iyi miktarda protein ve diyet lifi vardır. İçlerindeki uçucu yağlarla paketlendiklerinden, cildinizin sağlıklı ve sulu görünmesini sağlamak için iyi bir yoldurlar..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Kusma ve deri döküntü belirtilerine dikkat edin.

11. Hindistancevizi:

Hindistancevizi ilk olarak Güneydoğu Asya, Filipinler, Endonezya ve Malezya Adaları'nda yetiştirildi. Hint Okyanusu'nda, Hindistan'ın Güney Çevresi, Sri Lanka ve Maldivler muhtemelen başka yetişen bölgelerdi. Diyetinize dahil edilmesi gereken bir başka iyi somun, 30 gramlık bir yağ ile 100 gramlık bir hizmet için yaklaşık 350 kaloriye sahip olan hindistancevizidir. Demir, vitamin B-6, magnezyum, C vitamini ve kalsiyum açısından zengindir. Anti-viral, anti-fungal ve anti-parazittir. Sindirim sıkıntılarınızı iyileştirmek için iyi bir besin kaynağıdır. İyi kolesterolü artırır ve kalp hastalığına karşı koruma sağlar..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Alerjiye ve kilo alımına neden olabilir. Kalorilerde yüksektir ve yüksek miktarda şeker içerir..

12. coquito fındık:

Şili'nin kıyı vadilerine özgüdür. Coquito fındıkları bulmak çok nadirdir, ancak 100 gramlık bir porsiyon yaklaşık 110 kalori ve 10 gram yağ içerir. Diyet lifi, karbonhidratlar, sodyum ve doymuş yağ oranı yüksektir. Mini hindistancevizi gibi görünüyorlar ve bir mermerin boyutu. Bu Şili'nin bir ürünüdür ve bir mikserde karıştırılarak ve tatlı üzerine serpilerek yenebilir.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Yedikten sonra gelişebilecek ani alerjilere dikkat edin..

13. Ginkgo Fındıkları:

Ginkgo fındık Çin'in yerli ve yaygın olarak yetiştirilmektedir. Gingko ağacından alınan ekstraktlar bir güç antioksidandır ve flavonoidleri, vücudun oksidan bileşiklere karşı korumasını sağlayan terpenoidleri içerir, aksi takdirde vücut hücrelerine zarar verme potansiyeli vardır. 100 gramlık bir porsiyon ve yaklaşık 1.5 gram yağ için yaklaşık 180 kalori verir. B6 vitamini, A vitamini, C vitamini ve demir açısından zengindir..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Çok fazla porsiyon, baş dönmesine, mide bulantısına ve baş ağrısına neden olur..

14. Hican:

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Hican tipik olarak pekan ve diğer hickory türü veya melez bir ağaçtan gelen somun arasında bir haçtır. Bu haçların doğal olarak oluştuğu bilinmektedir. Hican ağaçları, ancak 60 feet'e kadar büyüme potansiyeline sahiptir ve bir ürün üretmek için yaklaşık 10 yıl sürebilir..

15. Hickory Kuruyemişleri:

Güney Appalachian'da yaygındır ve aynı zamanda menşe yeri olarak kabul edilmiştir. Hickory fındıkları sert ağaçlardan düşüyor. Somun kalbinizi korur ve doğal olarak kilo almak isteyenler için, burada çıtır bir şey var. Ayrıca metabolizmayı artırdığı ve dolaşımını artırdığı bilinmektedir. Tek bir hickory porsiyonu, 4 fındıklı bir porsiyon için yaklaşık 18 gram yağ ve 5 gramdan fazla karbonhidrat içerir. Bu kompleks karbonhidratlar, insülin ve glikoz seviyelerinde dalgalanmaya neden olmaz, böylece diyabetin oluşmasını önler.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Hickory fındık tüketmekten kaynaklanabilecek alerjilere dikkat edin.

16. Kola Kuruyemiş:

Afrika'nın tropik yağmur ormanlarına özgüdür.Kola fındıkları kestane büyüklüğündedir ve çiğnemeye başladığınızda acı bir tatlıdır. Daha fazla çiğneme ile daha tatlı olur. Kola fındık tozu sindirime yardımcı olur. Fındık da kafein içeriği ile metabolizmayı artırmak için bilinir. Halk hekimliğinde kola fıstığı öksürük için iyi bir şekilde topraklanarak ve balla karıştırılarak kullanılır. Kafein, tanik asit, teobromin içerirler..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Solunum zorlukları ve mide rahatsızlığı, kola fıstığının iki popüler yan etkisidir. Geceleri uyumakta zorluk çekiyorsanız, yatak zamanlamalarından önce bunları almayın, çünkü içindeki kafein içeriği sizi uyandırır.

17. Macadamia:

Macadamia Avustralya'ya özgüdür. Macadamia, vücudunuz için gerekli olan bazı önemli besinleri ve mineralleri içerir. A vitamini, B, protein, sağlıklı yağlar, demir, folat ve diğer güçlü antioksidanlara sahiptir. 100 gramlık bir servis için, sıfır kolesterol ile yaklaşık 700 kalori enerji sağlar. Bu kabuklar tekli doymamış yağ asitleri bakımından zengindir, bu da trombositlerin birbirine yapışmamasını ve dolayısıyla kan damarlarında pıhtı oluşma olasılığının daha düşük olmasını sağlar. Düşük karbonhidratlara sahip oldukları için kilo kaybına da yardımcı olur..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Alerji, çok fazla macadamia tüketmenin ortak bir yan etkisidir. Tuzlu olanlardaki tuz içeriği kan basıncınızı artırabildiğinden, her zaman tuzsuz olana gidin..

18. Malabar Kestane:

Malabar kestane, Güney Meksika ve Kuzey Brezilya yerlidür.Malabar kestane büyümek ve hızla ayılar kolaydır. Olay bitkinin çiçek yaprakları ile birlikte yenilebilir. Çiçekler bir fındık tadı var. Çiçekler, bitkiden yeni düştüklerinde körili ve kızartmalarda kullanılır. Yüksek protein içeriğine sahiptir ve fındıklar kızartılmış veya hafif kızartılmış olarak yenir. Fındık bazen kurutulmuş ve toz haline getirilir, daha sonra ekmek ve keklere eklenir.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Alerjiye ve cilt tahrişine dikkat edin. Ancak, 100 gramlık bir porsiyon zarar vermeyecek.

19. Mongongo Fındık:

Subtropikal Güney Afrika'ya dağılmış olan mongongo somunu, mongongo ağacı tarafından taşınan yumurta şeklinde bir somundur. Meyvesi, yenilebilir meyveleri saran kalın ve sert bir korumadır. İçerideki bu etin cilt ve saç için son derece faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Besleyici ve içindeki linoleik asit, cildiniz için mükemmel rejenerasyon, nemlendirme ve yeniden yapılandırma özellikleri sağlar. Somun% 57 oranında yağ içerir, bunun% 17'si doymuş yağdır. Proteinler açısından zengindir ve 100 gramlık bir porsiyonda yaklaşık% 17'sini sağlar. Bunun yanı sıra, çekirdek, bakır, çinko ve kalsiyum açısından zengindir.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Tükettiğinizde ciltte tahriş ve alerji yaygın yan etkilerdir..

20. Fıstık:

Peru ya da Brezilya ve Güney Amerika kökenlidir. Ancak, bunu kanıtlamak için sağlam bir kanıt yoktur. Yerfıstığı, tüm zamanların film aperatif fıstığıdır. Onlar enerji bakımından zengindir ve aynı zamanda cilt için en iyi korumayı sunar. Kalbinizi sağlıklı tutacak yüksek düzeyde tekli doymamış yağ ve çoklu doymamış yağ içerirler. Bunlar iyi folat kaynaklarıdır ve bu nedenle hamilelik öncesi tüketen kadınların nöral tüp defekti ile doğma riski daha düşüktür..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Dikkat etmeniz gereken bir şey var. Aşırı tüketim, gaz, mide ekşimesi ve ayrıca gıda alerjisine yol açabilir. Yüzde şişme ile birlikte ağızda karıncalanma hissi gibi alerjik reaksiyon.

21. Cevizler:

Pekan, Alabama, Arizona, California, Florida'da yaygın olarak yetiştirilmektedir. Bunlar, potasyum, kalsiyum, manganez, demir ve çinko gibi bazı temel vitamin ve minerallerin depolarıdır. Tekli doymamış yağlar ve herhangi bir şekilde kalp hastalığını azaltmaya yardımcı olacak antioksidanlar olarak oleik aside sahiptirler. Pecanlar da lif bakımından zengindir, böylece koroner kalp hastalığı riski azalır.

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: kovanlar, boğazın şişmesi ve solunum problemi, yaygın yan etkilerden bazılarıdır. Yan etki, vücuttaki bir kimyasal olan histamin sonucudur..

22. Çam Fıstığı:

Çam fıstığı Avrupa kaynaklı.Bu kilo kaybı da yardımcı olacak lezzetli bir aperatif olduğunu! Çam fıstığı vücut için bir dizi sağlık faydası içerir. Onlar kandaki kolesterolü düşürecek olan tekli doymamış yağ bakımından zengin oldukları için kardiyovasküler sağlığı geliştirdikleri bilinmektedir. İyi kolesterolü artıracaktır. Ayrıca karaciğerin trigliseritleri vücuttan atmasına yardımcı olacak oleik asit içerir. Antioksidanlar açısından zengindirler ve böylece vücudun enfeksiyona ve virüse karşı direnç geliştirmesine yardımcı olurlar. 100 gramlık bir porsiyon 13 gram protein ve sıfır kolesterol ile birlikte yaklaşık 670 kalori içerir. A vitamini ve E bakımından zengindir, az miktarda C vitamini içerir. Çam fıstığı içinde kalsiyum, bakır, demir ve magnezyum gibi mineraller yüksektir..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: İyi bilinen yan etki, düzenli tüketimde ağızda acı bir tat veren çam ağzı sendromudur. Ancak, zararlı değildir. Diğer yan etkiler arasında ishal ve deride kaşıntı vardır..

23. Antep Fıstığı:

Hepimiz antepfıstığı sevmiyor muyuz? İşte onları sık sık yemek için bazı sebepler var. Antepfıstığı, Suriye'den Afganistan'a Batı Asya ve Küçük Asya kökenlidir. Bunlar iyi lif kaynakları, B6 vitamini, potasyum ve antioksidanlardır. Kolesterol seviyesini düşürdüğü ve kilo kaybını teşvik ettiği bilinmektedir. Göz ve kan damarlarının sağlığına yardımcı olurlar. 28 gramlık bir antep fıstığı porsiyonu size yaklaşık 150 kalori ve 6 gram protein sağlar. Ayrıca yüksek dozda bakır içerirler ve bunların içinde% 17 oranında manganez bulunur. Tiamin ve fosfor da sağlıklı yağ ile birlikte bulunur..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Gastrointestinal sorunlara neden olduğu bilinmektedir. Karın ağrısı ile birlikte ishal ve şişkinliğe yol açacak olan sindirim sistemini bozan fruktanlar içerirler..

24. Cevizler:

İşte kalp için iyi bir başka popüler somun. İngiliz cevizleri İran'da doğdu, siyah varyant ise Doğu Kuzey Amerika'da ortaya çıktı. Kardiyovasküler sistem için yararlı olabilen iyi bir omega-3 seviyesine sahiptir. Taşıdığı antioksidan özellik yardımıyla bağışıklığı artırır. İçlerindeki alfa-linolenik asit, daha güçlü ve sağlıklı kemikleri teşvik eder. Ayrıca anne ve bebeği beklemek için gerekli olan folat, roiboflavin, thiamin içerir (önerilen porsiyon).

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Yan etkiler: Vücut Kitle İndeksiniz ve Kilonuz değişecektir. Kilo alımını arttırır. Kızarıklıklara ve şişmelere yol açabilir. Emziren hamile annelerin, tüketime en az ihtiyacı vardır..

25. Yeheb Fındık:

Bunu hiç duydun mu? Eh, fındıklar protein içerir ve amino asitler açısından zengindir. Somali göçebeleri uzun zamandır yaygın olarak bilinirken, kesin kökeni bilinmemektedir. Ayrıca oleik aside sahiptir. Çoğunlukla Etiyopya'da yetişir ve Kenya, Sudan, İsrail'de egzotiktir. Bitkinin yaprakları çay demlemek için kullanılır ve çalışmalar eritrosit üretimini geliştirdiğini ve böylece anemi için bir çare olarak kullanıldığını göstermiştir. İyi bir sodyum, potasyum, klor ve fosfor içeriğine sahiptir..

Günlük Diyetinizde Dahil Olmanız Gereken 25 Zaman İçinde Sağlıklı Fındık

Bir günde fındık avı sağlıklı bir yaşama başlamak için iyi bir yoldur. Bazıları popüler çay saati ve gün ortası aperatifleri olsa da, bazıları gerçek enerji vericileridir ve hayat kurtarıcıdır. Kalbinizi ve vücudunuzun diğer kısımlarını korudukları bilinmektedir. Hurdaya sarılmanın ve bir zaman geçidi olarak fındık yemeyi düşünmenin zamanı geldi. Bugün sağlıklı yaşamaya başlayın, ihtiyacınız olan iyiliğin kalanı mutlaka takip edecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2 + 8 =