Blog

Yılbaşı partisinden Saraswati Puja'ya kadar uzanan kutlamaların özünü kutlayan Kış, tüm bunlar dışında en çok beklenen olaylar düğünler. Törenler makyajsız, pansumansız ve Mehendi oturumuna sahip olmak zorunda değildir. Yine de kuru ve soğuk havalarda. En iyi ve nefes kesen kış mehndi tasarımlarından bazılarını, bu kışda size ilham veren resimlerle birlikte sunmak için.

Resimlerle Çarpıcı Kış Mehndi Tasarımları:

1. Lord Ganesha’nın Kış İçindeki Mehendi Tasarımı:

Kral Ganesha’s Design

Bunlar düğün töreni için en kutsal sanat eserleri. Bu, farklı şekil ve boyutlarda yaprakları olan çeşitli tipteki çiçeklerle lordlarımızın çeşitli anlarını içerir. Lord Ganesha’nın formları, elin güzel görünmesini sağlayan çok daha fazla tasarım modelini düşündüğü en popüler olanlardır..

2. Kış İçin Tam Geri Tavuskuşu Mehendi Tasarımları:

Tavuslar Designs

Tavus kuşu tüylerinin farklı formlarını içerir ama çoğu zaman, tavus kuşunun dans formu ağaçların, çiçeklerin ve bazı rastgele şekillerin yanı sıra tam bir görünüm vermek için kullanılır. Bazen tasarım çarpıcı bir görünüm vermek için fil desenleri ve noktalı desenler içerir.

3. Kış İçin Minimalist Mehendi Tasarımı:

Minimalist Designs

Bu tavus kuşu mehndi sanat seçildi ve iki şekil arasında boşluk bırakarak oval bir desen çizdi. Tavus kuşunun tüylerinin içindeki mini boşlukların korunması sadece caziptir. Rastgele çiçek deseni, boşluklar oluşturan şekillerde aynı anda seçilen noktaları, tek çizgiyi ve kıvrımlı çizgiyi kaplıyor.

4. Kış Bilezik Mehndi Tasarımları:

Bilezik Designs

Bu, kuma özgü benzersiz kına tasarımlarından bir tanesidir, bu da bazı özel çiçek ve geometrik desenlerle doludur ve tasarım üçgenin kare sanatını içerir. Küçük kareleri örtmek için daireler ve noktalar yerleştirilmiştir. Bu kına tasarımı, el gibi bilezik üzerine yerleştirilmiş çeşitli şekillere sahip seriye benziyor. Bu basit ama şık görünecek.

5. Kışın Pakistanlı Mehendi Tasarımları:

Pakistan Designs

Bu motif modelleri, Afrika'daki kabile yaşamlarının sanat eserlerinden esinlenmiştir. Tek düz çizgiler, garip çizgiler, kıvrımlı çizgi, çemberler ve kareler ile yerleştirilmiş desenler, sık sık avuç içinde kullanılan ve sarmal bir tasarıma sahip bileğe kadar gerilen rastgele çizilen desenlerdir..

6. Arapça Kış Mehndi Tasarımları:

Arapça Designs

Tüm sanat eserleri arasında Arapça en sofistike ve popüler olanıdır. Tavus kuşu, çiçek, yaprak, sarmaşıklar ve nokta deseni çiçekleri uygun görünmek için geniş bir şekilde kullanılıyor. Parmaklar çiçeklerle ve noktalarla vurgulanmış ve elin tamamını örtmez..

7. Çiçekli Kış Mehandi Tasarımları:

Çiçek Designs

Çiçek mehendi, güllerin sık sık bu aşkın işareti olarak kullanıldığı çiçek açan çiçek yaprakları ile birlikte çiçek eklemek için bazı eğri çizgi ekleyerek çeşitli şekiller ve boyutları içerir. Basit olmayı tercih eden insanlar, bu güzel kış kına tasarımını ellerinden alabilirler..

8. Balık Kış için Mehandi tasarımını çizer:

Balık Patters

Bu, tam avuç içinde örgü, çiçek ve yaprak desenli benzersiz bir tasarımdır, V şekli tasarımı farklı bir görünüm vermek için kullanılmıştır. Tüm parmaklar aynı küçük çiçek deseni ile kaplıdır. Bu mehandi tasarımı, diğer karmaşık desenlerle fırlatılan tüm bu motiflerin muhteşem bir kombinasyonuna sahiptir..

9. Geleneksel Kış Mehendi Tasarımları:

Geleneksel Designs

Bu, kıvrım ve çizgilerle bir ayçiçeği dokunuşlarını içeren elin arkasındaki farklı mehndi tasarımlarından biridir. Noktalar, tasarıma zarif bir görünüm kazandırmak için kullanılmıştır, tüm parmaklar karmaşık desenlerle benzer basit tasarıma sahiptir. Mehandi sanatçısı da düzgün bir görünüm için güzelce ayrılmış eğimli çizgiler çizebilir.

Sonuç:

Bu Mehndi Tasarımları, soğuk ve kuru olacağı için kış seansı için özel olarak yapılmış ve uyarlanmıştır. Özellikle kış sıcağında mehandi'nin derin bir rengini geliştirmek için çok yardımcı olur. Bu tasarımlar, çarpıcı ve güzel göründüğü için bu sezon için kolayca yönetilebilir. Mevsime ve duruma göre kullanılabilecek çok daha fazla tasarım var..

Görüntü Kaynağı: 9.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

11 + = 15