Blog

Değerli taşlar ve değerli taşlar listesinde yüzlerce isim listesi bulunmaktadır. Değerli olanlar ya da yarı kıymetli olanlar, elmas, boncuklar, taşlar ya da nadir bulunan taşlar, dünyanın yüzeyinde iz bırakmış olsun. Tarih ayına göre mükemmel bir eşleşme taşı veya insan davranışının çözümü için mükemmel olan değerli taşların bulunması, taşların arkasındaki keskin bir araştırma ve insanlar üzerindeki etkilerini araştırmaktır. Değerli taşlar arasında, yakut, elmas, zümrüt ve safir, yeryüzünde bulunan en değerli taşlar olarak kabul edilir..

Değerli Taşlar Mücevher Tasarımları:

Bu değerli taşlar, yarı saydam ve parlak renk parlaklığı, derinliği ve kesilme şekli, şekilleri ve parlaklığı nedeniyle değerlidir. İşte farklı tasarımlarda ilk 15 Değerli Taş Takımız.

1. Opal Kolye:

Değerli Stones

Değerli taş opal, biri farklı yönlerden gördüğü zaman yanardöner renklerini yakıp söndürür. Sarı, turuncu yeşil, mavi, mor ve kırmızı gibi farklı renklerde bulunan değerli opal mücevherlerde harika görünüyor. Opal renk oyunu, insanların onu sevdiği şeydir..

2. Peridot Taş Kolye Seti:

Peridot gemstone pendant set

Değerli ve aynı zamanda yarı kıymetli taşların antik taşları peridot taştır. Peridot taşının zeytin yeşili rengi, Mısır'daki firavunlar ve çeşitli olivin mineralleri ile iyi bilinmektedir. Açık yeşil peridot taşlarından yapılmış takı harika görünüyor.

3. değerli yakut kolye:

Değerli ruby necklace

Değerli taşlar isimleri arasında ruby ​​neredeyse listenin en üstünde yer alıyor. Nadiren bulunan gerçek yakut pırlantalar kırmızı kan rengindedir. Yakut elmastan yapılmış takı değerli ve zengin. Değerli yakut bir kolye gurur meselesidir.

4. Derin Safir Kristal Taş Kolye:

Derin sapphire crystal stone necklace

Koyu mavi safir kristal elmas taş çok nadir ve en popüler mavi değerli taşlardan biridir. Parıldayan ışıltılı mavi safirlerin ihtişamı, zenginler arasında çok değerli ve ünlüydü. Zenginlerin bir varlığı olarak düşünülen safir, glamı uzun zamandır devam ettiriyor.

5. Prive Spinel Pırlanta Yüzük:

Prive spinel diamond ring

Yarı kıymetli taş mücevher listesi, yakutunkiyle aynı kırmızı renge sahip olan spinel taşının ismine sahiptir. Spinel taş sert bir taştır ve ışıltılı kırmızı parıltısı için takılarda yaygın olarak kullanılmaktadır..

Daha fazla gör: Nadir Taşlar

6. Ham Tanzanit Taş Yüzük:

Çiğ tanzanite stone ring

Tanzanit değerli taşlar değerli taş listesindeki taşlardan biri olarak kabul edilir. Çok çeşitli doygun renkleri ve tonları ile görülür. Mavi tonları ve sertliği ile ünlü, süs eşyası yapımında ham ve aynı zamanda cilalı formda kullanılır..

7. Mavi Topaz Taş Bileklik:

Mavi topaz stone bangle

Topaz taşları, safir ve tanzanitin arasında yer alan değerli mavi taşlardan biridir. Açık mavi topazın bir bileziği, güzel tasarımları için göz alıcı ve zengin gözüküyor. Mavi topazlar kahverengi, sarı, altın, pembe veya mor renklerden çok nadir bulunur..

8. Koyu Amber Kolye Kolye:

karanlık amber necklace pendant

Kehribar taşları aslında değerli taşlar değil, tezahürü desteklemek amacıyla bir tür biçimlendirilmiş yarı kıymetli taş mücevher değildir. Fosilleşmiş reçineden yapılmış, koyu sarı renkli taşlar, duyguları dengelemeye ve zihnin olumsuzluğunu gidermeye yardımcı olur. Sıcak bir taştır ve sarı, yeşil, kırmızı, mavi ve siyah gibi diğer renklerde gelir..

9. Ametist Taş Kolye:

Ametist stone pendant

Yarı kıymetli değerli taşlar arasında, ametist çok nadiren bulunur, ancak moda takı yapımı için ünlü taşlar olan ortak taşlar. Rengin mor tonu, kraliyet gibi görünür ve giyinme seçiminize büyüleyici bir stil kazandırır..

10. Aquamarine Gemstone Kolye:

Akuamarin gemstone necklace

Yeşilden mavi tonuna kadar renk tonlarının akuamarin taşları en değerli taşlar berillerden biridir. Aquamarine taşlarının en ünlü mineralleri, dünyanın dört kıyısından biridir. Akuamarin taşlarından yapılan mücevherat gerçekten inanılmaz ve açıklama etkisi.

Daha fazla gör: Doğal Taş Takı

11. Citrine Taş Boncuklu Kolye:

sitrin stone beaded necklace

Yer kabuğundaki en yaygın taşlar sitrin taşlarıdır. Doğal sitrin taşı çok nadirdir ve dünyanın yarı değerli taşlarından birisidir. Sitrinin koyu sarı tonlarına kadar parlak sarı çok pahalı değil ama taşlardan yapılmış mücevherlerin inanılmaz olduğunu düşündü.

12. Turmalin ve Gümüş Bileklik:

Turmalin and sterling silver bracelet

Turmalin, granit taşlara benzeyen yarı değerli bir taştır. Renkler, macentadan turkuaz mavisi, çayır yeşili gölgesinden parlak canlı sarımsı renk tonuna kadar geniş bir yelpazede değişir. Renk karanlığa kadar karanlık bile olabilir. Turmalin taşlarından yapılan mücevherler, göz kamaştırıcıları ile çarpıcı ve etkileyici görünmektedir..

13. Turkuaz Taşlı Kolye:

Turkuaz stone necklace

Turkuaz taşlar, maviden yeşil tonlarına kadar gölgeli opak bir taştır. Nadir bulunan taş değerlidir ve dünyanın değerli taşlarının isimlerinden biridir. Süsleme amaçlı bir değerli taş olarak ödüllendirilmiştir ve renginden dolayı binlerce yıldır benzersiz kabul edilmektedir..

14. Morganit Taş Nişan Yüzüğü:

Morganit stone engagement ring

Morganit taşları, kadınların ve erkeklerin güzelliği için takı süslemelerinde en iyi görünen dünyanın değerli taşlarıdır. İnsan aklı ve bedenindeki stres ve kötü bileşenleri iyileştirir ve temizler. Taşın açık pembe tonu, kalbe yavaşça etki eder ve ruh içinde bir ışık verir..

Daha fazla gör: Gevşek Taşlar

15. Gümüş Aytaşı Küpeler:

Gümüş moonstone earrings

Değerli taşlar arasında ay taşı, dünyanın en nadir taşlarından biridir. Taşın kıymetliliği, saydamlığın ve ergenliğin mavisinin ne kadar olduğuna bağlıdır. Boyut ve şekil de taşı daha değerli kılar.

Yarı kıymetli taşlar, sadece nadir değil aynı zamanda renk, ton ve parlaklık bakımından inanılmaz derecede güzel olan dünya kabuğundan çıkan pek çok taşın isimlerini de içerir. Afganit taşları, tanzanit taşları, kehribar, ametistleri, benitolit, beril, aylar güzel tonları ve güzel süslemeler yapan tonları var. Morganit, turkuaz ve turmalin boncuklar, güzel takılar yapmak için birlikte boncuklandıkça görkemli görünmektedir. Bu güzel yarı kıymetli taşlar da nadir ve pahalıdır. Bu taşlardan yapılmış kolyeler ve bileziklerden oluşan zenginlik kusurları.

Görüntüler Kaynak: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 + = 88