Blog

Herkesin sessiz bir uyku almak istediği gece görünüşünü gösteren Öksürük nedeniyle uykusuz bir geceye sahip olmak için bir kabus olabilir. Bir öksürük, insan vücudunun çeşitli nedenlerden dolayı vücut tarafından oluşturulan yabancı parçacıklara veya kalın mukozaya karşı savaşmak için yaptığı bir refleks eylemdir..

Ne Causes Coughing at Night - How to Stop Naturally

Geceleri Öksürüğün Başlıca Nedenleri:

Burada gece zamanında öksürük için bazı nedenleri paylaşıyoruz??

1. Yerçekimi:

Gece öksürüğün ana nedeni Gravity, Mitchells Blass'ın bir MD uzmanı olduğunu söylüyor. Düz bir şekilde uzandığımızda gastroözofageal refleks etkimiz gelir ve mukusun yok edilmesine neden olur ve bu da öksürüğe yol açar..

2. Viral-Öksürük:

Viral enfeksiyona bağlı öksürük, mukusun kalınlaşmasına neden olur ve boğazdan aşağı akar. Viral enfeksiyon boğaz iltihabına neden olur ve öksürük merkezini tetikler..

3. Astım:

Astım, trakeobronşiyal düz kasın, tüpleri daraltmasıyla sonuçlanan çeşitli dış uyaranlara hiper yanıt veren etkisinden kaynaklanır. Gece boyunca soğuk algınlığı, astım hastalığına bağlı öksürük riskini artırır..

4. Akciğer Hastalıkları:

Bronşit gibi, hava yolu sıkıntısına neden olan ve özellikle gece boyunca solunum güçlüğü çeken tümörler.

5. İlaca bağlı öksürük:

Nedenleri Tıpkı anjiyotensin dönüştürücü inhibitörleri, kinin aracılarının solunum yollarında birikmesinden dolayı öksürüğe neden olur ve öksürük reflekslerini arttırır..

6. Tüberküloz:

Tüberküloz, herhangi bir büyük semptom göstermez, çünkü bakteriler vücuda etki etmeden insan vücudunda gelişebilir. Bakteriler günlerce büyürse, lenf nodlarının şişmesiyle birlikte artan kuru öksürüğe neden olur..

7. Kalp Sorunları:

Konjestif kalp yetmezliği gibi durumlar, hırıltı ile birlikte sürekli kuru öksürüğe neden olur. Kalp yetmezliği ile birlikte akciğer enfeksiyonu olduğunda balgam kanla renklendirilebilir.

8. Sigara içmek:

Sigara içmek akciğerlerdeki kirpiklerin işlevsiz hale gelmesine neden olur ve bu da toksinin birikmesine neden olur. Toksinleri vücuttan çıkarmak için, özellikle gece boyunca sigara içen insanlar öksürürler. Sigara içenler de denir..

9. Sinüzit:

Kuru bir öksürük olan bir öksürük, boğazda irritasyona ve iltihaplı hava yolu pasajından kaynaklanır ve aynı zamanda sinüs iltihabı sırasında tipik olarak görülen nefes almamızı daha zorlaştıran kuru hava ortamı nedeniyle de ağırlaşır..

Gece vakti kuru öksürük kontrol etmek için doğal ilaçlar:

İşte öksürüğün neden olduğu rahatsız bir uyku sırasında bize yardımcı olacak en iyi 9 yardımcı ilaçları vardır.

1. Ballı Bitkisel Çay:

Bitkisel tea with Honey

Balsız kafeinsiz herhangi bir sıcak içecek, mukus liflerinin kırılmasına yardımcı olur ve boğazda öksürme hissi yaratan hava yolunu temizler. Bu tür ev ilaçları, gecenin herhangi bir noktasında evde kolayca kullanılabilir..

2. Buharı Almak:

alma a steam

Kuru bir öksürük, esas olarak boğazdaki nem içeriğinin azalmasından kaynaklanır. Boğazın nemli olmasını sağlamak ve tahrişi azaltmak için en iyi çare buharı alıp buhar buharını solumak olabilir. Buhar ya suyla ya da burun damlasıyla ya da okaliptüs yağı gibi ilaçla tedavi edilen ilaçla alınabilir..

3. Tuzlu Su Gargarası:

Tuz water gargling

Tuz, mukusun parçalanmasına ve boğaz astarını nemlendirerek boğazın yatıştırılmasına yardımcı olan anti-bakteriyel etkiye sahiptir. Balgam, irritanlardan, enfeksiyona ve boğazın şişmesine yol açan bakterilerden oluşur. Şişirme sırasında tuz konsantrasyonunun hücrelerin dışına çıktığı ozmozun etkisiyle şişlik azalır, hücrelerin sudan salınmasını ve bu sayede şişmeyi azaltır. Tuzlu su gargaraları hemen rahatlatır. Ağız kuruluğuna neden olabileceğinden aşırı tuzlu su gargaralarından kaçınılmalıdır..

4. buhar losyonları:

Buhar Rubs

Buhar buğusu, burun tıkanıklığını baskılamakta önemli bir rol oynayan okaliptüs ve şifalı ot gibi bileşenlere sahiptir. Boğaz bölgesinin çevresine uygulanan, cilde giren ve öksürüğün altına girmesine yardımcı olan harici bir topikal uygulama balsamıdır. Bu tür bir buhar, hindistancevizi yağı, okaliptüs, biberiye ve lavanta yağı kullanılarak veya okaliptüs yağının bir ovucu olarak kullanılmasıyla evde yapılabilir..

Daha fazla gör: Öksürük Hastalıkları Listesi

5. Gece Öksürük Sarımsak:

Sarımsak

Gece öksürük sırasında boğazını yatıştırmaya yardımcı olan bir Farryngeal Demulent'tir. Ağızda eritilerek, mentol, dekstrometorfan ve benzokain gibi anestezik ajanlar içeren ilaçları serbest bırakarak, öksürüğe karşı boğaz bölgesini hafifçe uyuşturabilen, ağızda daha az çözünen, farklı tatlarda çiğnenebilir bir şekerleme olarak gelir. Boğazın nemlendirilmesi ve geceleri öksürüğü tetikleyen sinir uçlarının bastırılmasıyla öksürüğün azaltılmasına yardımcı olur..

6. geceleri öksürük için zerdeçal:

ZerdeçalZerdeçal birçok terapötik değere sahiptir, bunlardan biri anti-bakteriyel etkidir. Mukus oluşumunu kırmaya ve bakterilerin büyümesini yok etmeye yardımcı olur. Karabiber ile birlikte bir çorba kaşığı zerdeçalla birlikte iyi bir fincan sıcak su, öksürme bitene kadar günlük olarak kaynatın ve içirin. Başka bir yöntem, zerdeçal kökü bir toz haline getirerek öğütmek ve su ile birlikte tüketmek olabilir ve bal da öksürükten boğazını rahatlatır..

Daha fazla gör: Kuru Öksürük Belirtileri

7. Gece Öksürük için Soğan Çözümü:

Soğan

Soğanın güçlü buharını solumak kesinlikle öksürüğün durmasına yardımcı olacaktır. Bir çay kaşığı soğan suyunun iki kez bal ile birlikte kullanılması, iltihabı azaltır ve öksürükten korur..

8. Probiyotikler:

probiyotikler

İnsan vücuduna mikroorganizmaya karşı çok fazla fayda sağlar, probiyotikte, öksürük yapan bakterilere karşı mücadele eden bağışıklık sistemi oluşturan bakteri suşları vardır. British Journal of Nutrition tarafından yapılan son çalışmalara göre, Bifidobacterium bifidum belirli bir bakteri suşunun soğuk algınlığı ve griple savaşmasına yardımcı olmaktadır. Yoğurt, turşu sebze iyi bir probiyotik kaynağıdır.

Daha fazla gör: Öksürük ilacı

9. Nane Gece vakti Kabartma: Kabartma Bırakır

nane leave

Nane yaprakları, astımlı hasta için öksürük tedavisinde en faydalıdır. Balgamı yıkmaya yardımcı olan anti-bakteriyel ve balgam söktürücü etkisi vardır. Bir damla nane özü ılık su tüketimine bir damla boğaz için rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir etki verir..

Soğuk algınlığı ve öksürük her zaman insan yaşamında karşılaşılan bir hastalıktır. Altta yatan nedeni teşhis etme ve tedavi etme yolu, uykudan mahrum kalan öksürükten kurtulmanın basit yoludur. Nedeni, dış veya iç faktör olabilir. Soğuk algınlığı bir haftadan fazla devam ettiğinde, doktor tavsiyesi şiddetle tavsiye edilir. Tezgah üzerinde, olumsuz yan etkileri nedeniyle ilaç kesinlikle önlenmelidir. Daha az dozajı olan öksürük şurubu, bir kişinin herhangi bir filaktik reaksiyondan kaçınmak için tıbbi öyküsünden emin olduğunda veya basit bir soğuk algınlığı tedavi etmenin en iyi yolunun, iyi bir rahatlama sağlayan ev ilaçları kullanmak olduğu durumlarda kullanılabilir. Çocuklar için, herhangi bir ilaç uygulamadan önce bir doktora danışmak en iyisidir.

Görüntüler Kaynak: Shutter stock 4, 8,

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 21 = 22