Blog

Dünyaya yeni doğmuş bir hayat getirmek belki de en şirin şey olabilir, ama doğumdan önceki tatlı kargaşa dikenli güllerden oluşan bir yataktır. Bazıları için her şey kadar kolay, süreçlerden ve rutinlerden geçiyor. Diğerleri için, özellikle ilk el bilgisine sahip ilk kez anneler, bir zamanın kabusu olabilir. Dünyaya yeni bir yaşam getirmek isteyip istemediğine karar veren iki ebeveyn bizden ikisidir. Bir kez yaptıkları zaman, bebek isimleri arasında geçiş arasında bir yerde ağır kararın sorumluluğu geliyor.

Rutin, ilk birkaç hafta ya da bir ay erken sabah bulantısı ve tekrarlanan ruh hali değişimleri gibi önemli sorunlara girdiğinde, buradadır. Her sabah şafak vaktinde annem banyoya koşuyor ve aylar içinde tamamen gururlu bir bebek yumruya dönüşüyor. Hamilelik çok zorlu dokuz ay içinde çok güzel bir şey olsa da, kollarınızdaki mucizeyi elde edinceye kadar sıkı bir rutine ve uykusuz gecelere rastlanır..

Daha fazla gör: Hamilelik Bakımının 16. Hafta

19 Weeks of Pregnancy

Çoğunlukla bu gerçekleşen ilk üç aylık dönem, spermin birleşmesi ve yumurtanın gerçekleşmesi, hamileliğin ilk aşamasıdır. Artık bir blastokist denilen yumurta, fallop tüpünden geçerek kendini plasenta olarak da bilinen yumurtalık duvarlarına bağlar. Oradan, bebek embriyoya dönüştükçe ve son olarak bir fetüse dönüşürken, ilk trimester ikinciye doğru hareket eder. Üçüncü trimester, bebeğin gerçek dünyaya gelmesini gören 40. haftanın son aşaması. Fakat bu üç trimesterde fetus birçok değişikliğe uğrar, iyi değişiklikler.

Bu Hafta Neler Düşünmeli?

İçinizdeki bir yaşamın sahibi olmanın sorumluluğu hem zor hem de büyülü olsa da, bu yan yana duran duygu annenin bu zor aylar boyunca tahammül etmesine neden olur. Şimdi hepimiz 9 ay içinde hamileliği özetliyoruz, ancak doktor muayenesi sıklığı ve doktorunuzun hamileliği nedeniyle haftada toplam 40 hafta olduğu gibi tüm hamilelik sürecini tamamlıyor. Bu daha da disseke edilir ve üç bölüme ayrılır.

Daha fazla gör: 17. Hafta Hamile Belirtileri

Gebelikte 19 Haftalık Semptomlar ve Fetal Gelişim:

Bu makale üçüncü haftadan kaygı duyuyor ve bu hafta içinde fetüsünüzün yaşadığı ortak gelişmelerden bazıları..

Cilt değişimi:

Havuz partisinde geçen uzun bir günün ardından, cildinizin buruşuk ve çarpık olduğunu hissetmiyorsunuz, özellikle de büyükannenizin cildinden daha fazla buruşmuş olan üst kısımdaki parmak yatakları. Bunun nedeni suya aşırı maruz kalmanın sebebi, bu yüzden cildin buruşmasıdır. Dokuz ayda sıvı içinde yüzdüğünü ve cildinize ne yapacağını düşünün. Bizim yumurtamızda, bebeğin dışındaki boş alan amniyotik sıvı ile doldurulur, bu nedenle bu aşamada Vernix bebekte gelişmeye başlar. Belki bu haftanın sonunda bebeğiniz tıbbi terimler olan vernix caseosa olan yağlı beyaz örtü ile kaplanacaktır. Bebeğinizin vücudunu kaplayan lanugo veya yumuşak kahverengi saçlar bunun bir parçasını oluşturur. Bu yumuşak kapak bebeğin cildini buruşmadan korur.

Gergin sistem:

Bu dönemde, bebeğin sinir sistemi her geçen anla daha işlevsel hale geliyor. Birbirleriyle iç içe olan sinirler artık kalp atışları kadar güçleniyor. Dürtü oranı, koku, dokunma gibi büyüyen duyularını ifade eden hızlı bir hal alıyor. Şimdi bebeğin sesin daha çok farkında. Gözleri şimdi kendini görmeye ayarlıyor.

Daha fazla gör: 18 Hafta Hamile

Fiziksel - Bebek Büyüklüğü ve Ağırlığı:

Bu noktada bebeğiniz hala bir softbolun büyüklüğü olabilir. Başlangıçta, bebek oluştuğunda, kafa, vücudun geri kalanından daha büyüktür. Daha sonra bu hafta sonunda beden hala biraz hareket etse bile normal oranlara ulaşır. Karnınızdaki yuvarlanan yuvarlanma hissi büyük olasılıkla oyun oynamaya devam ediyor. Bebeğinizde de gülümseyerek ya da esneme gibi belli duyular fark edilebilir. Yeterince şanslıysanız, ultrason sırasında eylemlerinden birini bile yakalayabilirsin..

Bebek saç:

Saçları büyütmeye başladığı için bu zaman zarfında saçların küçük bir özelliği fark edilir..

Parmak izi:

Zamanla bebeğin parmakları ön plana çıkıyor. Sonra bu noktada hala yumuşak ve eksik olan küçük tırnaklar geliyor. Bu zamanda, parmak izlerinin yavaşça ortaya çıkması fark edilebilir. Bu hafta boyunca bebeğiniz kendi göze çarpan parmak izini büyütecek.

yeniden:

19. haftada bir kız taşıyorsanız, doğum günlerinde onu bekleyen yumurtalarında 6 milyon yumurtalık bir depozito zaten var. Eğer bir erkeğiniz varsa, onun skrotumu zaten aşağı iniyor ve genital bölgesi nihayet bir şekle dönüşüyor.

Bebekle birlikte, bebeğin annesi de değişimlerden geçiyor..

Karın ağrısı:

Zamanla uterus daha fazla büyür ve bu hafta karnınızda acı bir acı hissi ile garip bir gerginlik hissettiniz. Doktorlar bunu yavaşça tam bir şekil alan gergin bebeğinizle suçluyorlar. Karın ve yumurtalık çeperindeki daralmış kaslar artık bir balon gibi dolduğunda basınçla karşılaşıyor. Bu hafta, karın bölgenizde hafif bir ağrı olabilir nedeni bu olabilir. Bu, belli streç işaretlerinin ortaya çıktığı zamandır. Acıdan kurtulmak muhtemelen imkansızdır, ancak yapabileceğiniz şey basittir. Soğuk kompres veya sıcak bir torbadan oluşur. Fikri almıyorsun değil mi? Çoğu zaman, bunlar sadece ağrı kesiciler kadar iyi çalışır. Ve hamileyseniz ve uyuşturucu kullanımı kısıtlandığından, bu başlamak için iyi bir yer olurdu.

Hamilelik Maske:

Bu korkutucu bir düşünce olabilir, ancak yüzünüzdeki koyu lekeler herhangi bir cilt rahatsızlığından dolayı değildir. Bu, semptomun yüzdeki yumuşak ama kahverengi lekeleri içerdiği bazı durumlar için normal bir olaydır. Kişi kendi başına yok olduğunda sonuna kadar kolayca taşıyabilir. Doktorlar bunun kloazma veya “hamilelik maskesi” olarak adlandırılan tıbbi bir durum olduğunu iddia ediyorlar. Endişelenme. Sadece iyi bir yağ ve Aloe Vera'yı saklayın. Bu, cildinizi nemlendirir ve daha az not gösterecektir. Suyun tüm zamanlar dünyanın sonu olduğu gibi içilmesi.

Yuvarlak Ligament Ağrısı:

Bu, 19. haftanın günü gösterirken önemli bir semptom değişikliği. Her organ gibi, rahminizin de bağlarla desteklendiğini bildiğiniz gibi oluyor. Artık büyüyen aşamadasınız ve size çok şey oluyor, bağlarınız karnınızı yerinde tutmaya çalışan gerginliği hissediyor. Bu çekme bazen her zaman keskin ağrılara yol açar ve sonra. Bunlar genellikle birkaç saniye sürer ve bundan daha fazla alırsa doktorunuzu hemen arayın. Şimdi, içine soktuğunuz durumu nasıl aşacağınız hakkında konuşmak, en iyi çıkış, ayaklarınızı denemek ve kullanmaktır. Bu yardımcı olursa rahat bir pozisyona girin, ama acı şiddetli olursa, tüm ayakları tekmelemek işe yaramaz. Bunların hiçbiri yardımcı olmazsa, uygulayıcınız en iyi yardımınız olacak.

Ruh hali:

Şimdi 19. haftanız olduğu için, değişim ayarını kesinlikle hissedeceksiniz. Bu da ruh halinizde birçok aksaklık ve değişiklik getirecektir. Günün tuhaf saatlerinde kendiniz durumunuz hakkında mutlu olursunuz, diğer günlerde ise uzun süreler için oturup oturup sülfürden başka bir şey yapmak istemezsiniz. Açıkça kendini suçlayamazsın. Hormonların işi budur ve bir profesyonel gibi davranmanız gerekir. Tüm durumdan kurtulmak için uyumaya çalışın, ancak diyetinizde de çalışabilir ve ihtiyacınız olduğunda bir danışmanla konuşabilirsiniz, çünkü hatırlayın, durumunuz daha da kötüleşebilir ve zaten tüm stresle ilgili rahatsızlık duymak istemezsiniz. sen. Uyku rutinleri, duygularınızı düzenlemede de önemli bir faktördür..

Yanlış kasılmalar:

Bu aydan itibaren, Braxton Hicks Kontraksiyonları denen korkunç şeyleri deneyimlemeye başlayacaksınız. Genellikle ortada başlarlar. Daha normaldir ve vücudun dehidrasyonu nedeniyle oluşur. Rahim nazikçe açılır ve kapanır, böylece uterus büyüdüğünde sıkma hissi oluşur. Sadece uterusun tonize olması ve onu emek güçleri için reiki yapması yüzünden. Bol miktarda su içmek daha etkili olur.

19. Hafta Etkinlikleri

Her şeyi çözmenin ve zihnini çözmenin ve şu ana kadar seni rahatsız eden konuları telafi etmenin zamanı geldi. Bu hafta faaliyetlerin çoğu iş ikilemleri, kaygı ve hormonal değişimleri içerecektir. Ve bebek, beynini koku, tat, işitme, görme ve dokunma gibi duyu organları için belirleyecektir. Bebek konuşmayı duyabilecektir, bu nedenle şarkı söylemekte tereddüt etmeyin, konuşmayın vb. Bu hafta, rahim destekli bağlar bebeğin artan ağırlığını alabilmek için genişlemeye başlayacaktır. Ağrı varsa, biraz dinlenmeye dikkat et..

19. Hafta için Diyet ve Egzersiz:

Diyet:

 • Eğer bir vejetaryen iseniz, soya fasulyesi ve soya fasulyesi protein seviyesi bakımınız için size yardımcı olacaktır. Öte yandan vejetaryen olmayan biriyseniz, her zamanki yağsız et içeriğiniz.
 • Çocuğunuzdaki kan hücrelerinin sağlıklı gelişimi için, diyetinizde demir takviyeleri ve folik asitinizi unutmayın. Ispanak ve muz sıcak seçiminiz olmalı.
 • Kalsiyum takviyeleri sağlıklıyken, sadece bebeğinizin kemik gelişimi için kaynağınız olarak yeterli değildir. Bu nedenle 19'uncu haftada süt ürünleri mutlaka kullanılmalıdır..
 • Diyetinizdeki sebzeleri unutma, çünkü gerekli tüm besin maddelerini size yükleyecekler. Lahana, Kabak, Domates ve Fasulye bizim kişisel seçimlerimizdir.
 • Sağlıklı bir hamilelik diyeti arıyorsanız, meyveler genellikle akıllıca bir seçimdir. Onlar kahvaltı açacağı olarak hizmet edebilir ve aynı zamanda açlık istekleri için doğru atıştırmalıklar haline gelebilirler..

Egzersiz:

 • Bebeğin artan ağırlığı, omurga için daha fazla stres yaratacaktır, bu nedenle omurga için biraz gerginlik oluşturacak ve omuz sırtını geriye doğru eğecektir..
 • Yürüyüş, stres atmanın en iyi yoludur ve kilo almak da ekstra strese neden olacaktır..
 • Hamilelik egzersiz listesinde Stretching, en güvenli egzersizlerden biri ve en kolay olanı olarak kaçırılmaz..
 • Vajinal bölgedeki esneklik, kegel egzersiziyle arttırılabilir, böylece doğum süresinde daha az ağrılı olacaktır..

19. Haftada Hamilelikte Cinsiyet:

Hamilelik sırasında seks yapmak kesinlikle normaldir. Kalın mukus tıkacı serviks sızdırmaz ve bebeği enfeksiyondan korur gibi bebek ile bağlantılı değildir. Rahim ve amniyotik kesenin güçlü kasları da bebeği önleyecektir. Bununla birlikte, eğer kanama, ağrılar veya kramplar, kırık sular, servikal zayıflık öyküsü, düşük yalancı plasenta, eğer cinsiyetiniz varsa seks yapmak tercih edilmez..

Hamilelik sırasında Stres aşmak için ipuçları:

 • Bebeğin sohbeti yapmasına ve doğmamış bebeğe şarkı söylemesine izin vermesi iyidir, sizi duyabilirler. Yorgunsanız vücudunuzu dinleyin. En kısa zamanda yatağa git. Vücudunun bebeği beslemek için daha çok çalıştığı gibi. Annelik krizini aklını kaçırmak için bekle.
 • Kendinizi şımartmak, kendinizi daha iyi hissetmeniz ve ruh halinizi iyileştirmeniz gerektiğinden, bu aşamada iyi bir fikir olabilir..
 • Sağlığınızı ve risklerinizi tartın ve sizin için en uygun olana karar verin. Başkalarının kararlarını size bırakmasına izin vermeyin ve işinizi bitirin.
 • Ortak olmak uzun yoldan öğrenen bir şeydir, ortağa karşı daha dürüst olun. Stresle kendinizi aşırı yüklüyorsunuz, her şeyi ortakla paylaşın.
 • Bebeğin sağlığını nasıl etkileyeceğinden emin olmak için düzenli kontroller yapın. Bu sadece gerekli değil, aynı zamanda tüm durum için endişelenirken sağlığınızı mahvediyor.

Tıbbi Tedaviler ve Kontrol:

Her zamanki bebek tıbbi kontrolleri takip edecek. Bu, daha çok ultrason ve daha az kan testi anlamına gelir. Koşullarınız daha da kötüye gidemese de, muhtemelen bu ilaçları alışveriş listenize koymak istersiniz:

 • Kusmuk- Her şey Ibuprofen'i bekliyor. Tercihen asetaminofen seçin.
 • Allergy-Allegra ve Xryzal anlaşmayı imzalamalılar.
 • Öksürük-Beklentiler durumunuz için en iyisidir.
 • Kabızlık-Metamucil açığa çıkar, ancak laksatifler kaçınılmalıdır.
 • Hazımsızlık: Antasitler deneyin, ancak Proton Pompa İnhibitörlerini tamamen önlemek.

İpuçları ve Önlemler:

 • Braxton Hicks'e karşı dikkatli olun ve her bir daralma arasındaki farkı hemen tanımaya çalışın. Zararlı olmamasına rağmen, olağandışı belirtiler rapor edilmelidir.
 • Bebeğinizi, küçüklüğünüzü zararı önlemek için evi kanıtlamayı unutmayın. Erken başlamak sadece daha iyi güvenlik ve daha az stres anlamına gelir.
 • İhtiyacınız olması durumunda göbek kablonuzu dondurmak için, evrak işleminin başlaması ve üzerinde çalışılması için en uygun zaman budur..
 • Eğer vücudunuzu olumsuz yönde etkilediğinden ve aşırı yağ sizi kardiyovasküler hastalıklara yakalayabileceğinden, abur cuburunuzu tamamen kesiniz..
 • Olağandışı görünen herhangi bir belirtiyi göz ardı etmeyin. Bu kanama, lekelenme, muazzam ağrı ve benzeri olabilir.

Şimdi 19. hafta burada daha önce hamile kalmış insanlardan tavsiyeler aramak. Bütün durum hakkında çok şey biliyorlar ve size yardımcı olacaklar. Tabii ki, her hamilelik eşsizdir ve karşılaştıkları şey şansınız olmayacaktır. Belirtileriniz hakkında bilgi sahibi olmak, durumunuza daha iyi yardımcı olur.

Görüntüler Kaynak: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

41 − = 38