Blog

Saç dökülmesi tüm erkekler ve kadınlar için ortak bir sorundur. Evde saç dökülmesini kontrol etmek için çok fazla tedavi var. Ama saçınız için hangisinin en iyi olduğunu ve hangi tedavinin yan etkisi olmadığını seçmek zorundasınız. Kronik rahatsızlıklardan saça ve cilde kadar, bedeni ve zihni iyileştirmenin doğal yolları takdir edilmiştir. Ayurveda'nın sanatı ve bilimi, sadece dışardan bakma konusunda değil, aynı zamanda sağlıklı refah ve yaşam için içten bakma konusunda olduğu gibi, bunun da bir sonucudur. Tartışmalar neredeyse her gün kandırılıyor ve çoğu, saç bakımı da dahil olmak üzere daha iyi yaşam için en iyi tedavileri, diyet planlarını ve yaşam tarzı ipuçlarını nasıl kullanacağını bilmek isteyecektir..

saç sonbahar-tedavi

Unutmayın, zavallı diyet soluklukları mermi yaparken, kozmetik şirketleri sadece iyi görünmek için çaresizliğimiz üzerinde para kazanıyorlar. Fakat bu doğru değildi, doğal tedaviler orta derecede yemek yemenizi, iyi egzersiz yapmanızı ve vücudun içten dışa bakmanızı ister. Bu, ev yapımı ve diğer bütünsel tedavilerin sizin için içten dışa baktığı anlamına gelir..

Ev Yapımı Tedaviler ve Uzmanlar:

  • İyi diyet.
  • Egzersiz.
  • Doğal kozmetik kullanımı.
  • Vücudun içinde bol miktarda mineral ve vitamin var..
  • Her gün olumlu tutum, yoga ve meditasyon yapılabilir..

Doğal Saç Güz Tedavileri:

saç sonbahar-tedaviler-için-kadınlar-at-home

Aşağıda, aynı zamanda doğal olan ve tedaviler vermeye değecek olan saç dökülmesi problemi için 17 en iyi ve mükemmel ev yapımı tedaviler verilmiştir..

1. Saç Güz İçin Sıcak Yağ Tedavisi:

Sıcak yağ masajı-için-saç-sonbahar muamele

Saç derisinin günlük doğal masajlara ihtiyacı olan topikal masajlar için günlük masaj ve beslenme ihtiyacı vardır. Bu saçın uzun ömürlü olmasını sağlar, doku, renk ve parlaklık. Saç tipine ve durumuna bağlı olarak ayda iki kez yapılan bir sıcak veya sıcak yağ tedavisi yeterince iyi olmalıdır. Saç derisini ve saçı beslemeye yardımcı olacak, saç derisini kurutabilecek, kan dolaşımını hızlandıracak ve enfeksiyonları ve saç dökülmesini çok rahatsız eden keshya gibi saç dostu bitkileri kullanın..

Daha fazla gör: Saç Dökülmesinin Nedenleri

2. Düzenli Temizlik:

saç yıkama için saç düşme muamele

Olmadığından emin olmak için saçları ve kafa derisini düzenli olarak temizleyin. Günlük olarak saç folikülleri bir dayak alır. Bu yüzden saçlar zayıflar ve düşer ya da kırılır, kırılgan ve kafa derisi kaşarlar. Haftada üç kez hafif bir bitkisel şampuan kullanmanızı tavsiye ederiz, şampuanlamayı aşırıya kaçmayın ya da saçlarınız için daha fazla zarar verirsiniz..

Saç yağının yıkanması sırasında su taze ve ılık olmalı ve kremsi bir doğal bitkisel saç kremi kullanılmalıdır. Amla ve shikakai kullanarak evde bir tane yapın. Saçınızı kuruturken, güneşin işi yapmasına izin verin, ancak zaman için bastırılmış ve bir kurutucu kullanmanız gerekiyorsa, saç derisinin ve köklerinin bu şekilde olmasını sağlayacak şekilde minimum sıcaklıkta ve kafa derisinden iki inç uzakta tutun. yanmaya veya hasar görmeye.

3. Saç Fırçası:

saç fırçalama-saç-sonbahar-tedavi için

Her onbeş günde saçlarınızın ucu bölünmüş uçlardan kaçınmak için kesilir. Saçın fırçalanması günde iki kez yapılmalı, bu da dolaşımı iyileştirir ve kafa derisini masaj yapar. Saçları fırçalarken nazik olun, çünkü yağ üreten bezler iş başında. Bu saçınıza parlak bir his ve görünüm veren, genel olarak sağlıklı kılan doğal bir yağdır. Yağlı saçlarınız varsa, çok yumuşak bir fırça veya geniş dişli bir tarak kullanın ve fırçalamayı aşmayın veya yağ bezleri çift üzerinde çalışacaktır..

4. Sağlıklı Diyet:

Sağlıklı-diyet-için-saç-sonbahar muamele

Diyetler dengeli ve sağlıklı olmalı, bütünsel uzmanlar. Yemek yemeyin, bol bol taze sebzeler ve meyveler yiyin, günde 10 bardak su içirin, yeşil çay, ballı alternatif şeker, yemeklerin yanında sarımsak ve zencefili ekleyin ve salatalarınızı giyinmeyin. Gıdalarınızı iyi bir şekilde çiğneyin, böylece zayıf kalsın, vücut sindirim ihtiyaçları için fazla çalışmaz ve birçok protein, antioksidan ve omega 3 yağ asidi açısından zengin gıdalar tüketmez. Toksinleri temizlemek için su en iyisidir, ama aynı zamanda temizlik maddeleri olarak da popüler olan amla, vibitha ve harad da olabilir. İçerideki vücudun temiz olması gerekir, bu yüzden karabiber, çemen, kimyon, kişniş vb salatalarınızda süslemek için en iyi şekilde kullanılır.

5. Bol Bol Uyku:

uyku-için-saç-sonbahar muamele

Saçlarınızın dinlenmesi gerekiyor, cildiniz de böylece sekiz saat uyku çok önemlidir. Bu rahatsız olursa, cildinizde ve saçınızda görünür. Eski vücut dokularının değiştirilmesi gerekiyor ve sistemin de organize olması gerekiyor. Bu nedenle erken uyuyun ve erken kalkın, akşam yemeğinden iki saat önce akşam yemeği yapılmalı ve hafif olmalıdır. Artık toksinleri yıkamak için yemek yemeden önce bol su iç. Uyumadan önceki gece, bir bardak ılık süt yardımcı olur, iyi bir uyku sağlar ve iç çamaşırları temiz tutar.

6. Meditasyon:

Genç model relaxing isolated

Uykudan önceki gece ve uyandığınız zaman sabahın erken saatlerinde meditasyon yaparak stres atın. Zamanla size iyi sonuçlar veren bedeni ve zihni sakinleştirin. Dünya şimdi bir pandemonium durumunda, olumsuzluğun bir parçası değil. Geriye durup gözlemlemeyi öğren, bu da sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmene izin verir..

Daha fazla gör: Kadınlar için Saç Güz Kontrol İpuçları

7. Yoga:

Yoga-için-saç-sonbahar muamele

Saç bakımı için yoga inanılmaz. Yoga Asanas saçın erken grileşmesini sağlamaya yardımcı olur, saçınıza hayat verir ve parlaklık ve parlaklık kazandırır.. .

8. Saç Güz İçin Soğan Suyu Arıtma:

soğan suyu-için-saç-sonbahar muamele

Soğan suyu, saç dökülmesiyle uğraşırken bir mucizeden ibarettir çünkü kılçık açısından zengindir, bu da saç büyümesini oldukça hızlı bir şekilde uyarır, ancak her gün uygulama gerektirir. Soğan suyu evde sadece çiğ soğan yardımı ile yapılabilir ve evde saç dökülmesini teşvik etmek için mükemmel bir uygulamadır. En iyi sonuçlar için uyumadan önce her gece bu uygulamayı uygulayarak meyve suyuna biraz zaman verin..

9. Su:

içecek-su-için-saç-sonbahar muamele

Bol su içmek, saç dökülmesi için başka bir harika ve doğal ev ilaçtır. Bunun nedeni, saçınızın vücudunuzdaki kadar nemlendirilmesi ve vücudunuzun beslenmesini gerektirmesidir. Yeterli su içmezseniz, vücudunuz da iyi bir şekilde nemlendirilmeyecek, ancak saçlarınız da olmayacaktır. Saç dökülmesi için en doğal ev tedavi yöntemidir..

10. Hava Kurutma:

Hava kuru-for-saç sonbahar muamele

Havayla kurutma, saç dökülmesini kolaylaştırmadan saçınızı kurutmanın en iyi doğal yollarından biridir. Bir kurutmanın kullanılması saçınızın kullanım süresi boyunca kaba ve zayıf olmasını sağlar ve bu nedenle aşırı saç dökülmesine neden olmadan saçınızı kurutmanızı gerektirdiğinde hava kurutma en iyisidir..

11. Geniş Dişli Tarak:

Yumurta akı-için-saç-sonbahar muamele

Yumurta ve bal uygulamaları, soğan suyu ve benzeri gibi çok sayıda yöntemi içeren herhangi bir ev tedavisi sırasında, banyodan sonra veya iyi bir gece uykusundan önce tarama sırasında saçın kaybolmaması için geniş dişli bir tarak kullanın ve kullanın. Bu, sahip olabileceğiniz en iyi saç dökülmesi tedavisi sırasında en iyi aksesuardır..

12. Methi:

çemen-için-saç-sonbahar muamele

Methi, saçınızın yoğunluğunu kaybetmemesi için saçınızı güneşten ve kire karşı güvende tutmak için kına ile kullanabileceğiniz saçlar için iyi bir uygulamadır. Diğer bir deyişle, saçınızın durmasını önlemek için saçınızı güçlendirir. Kına ile birlikte kullanıldığında saçlarınız için çok kullanışlı bir uygulama..

13. Stres Giderimi:

stres rahatlama-için-saç-sonbahar muamele

Stresin giderilmesi, saçların büyümesine yardımcı olma açısından çok gerekli bir durumdur çünkü aşırı stres, saç büyümesini teşvik ederken ideal bir faktör değildir. Stres sadece daha fazla saç kaybına yol açar, bu nedenle saç büyümenizi teşvik etmek için boş zamanınızı en iyi şekilde kullanmanız gerekir..

14. Alkol içermeyen şampuan:

Şampuan bottle

Alkol bazlı şampuanlardan uzak durun ve sadece zararlı kimyasallarla doldurulmadıklarından emin olun, aynı zamanda saç dökülmesine neden olan ve uzun vadede saçlarınızın saç dökülmesine neden olan baz bileşene de sahip olun..

15. Saç Güz İçin Limon Tedavisi:

limon-for-saç-sonbahar-tedavi

Limonlar saçlara mükemmel bir uygulama olan iyi bir C vitamini kaynağıdır. yumurta akı ile karıştırıldığında saç dökülmesine yardımcı olur ve zamanla saç büyümesini kolaylaştırır, daha iyi bir uygulamadır..

16. Susam Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı:

susam yağı-için-saç-sonbahar muamele

Susam yağı ve hindistancevizi yağı, amla, brahmi ve bhringraj yağları veya hatta hibiscus yağı ile karıştırıldığında her gün saçlarınızda kullanmak için eşit ölçülerde inanılmaz bir karışım olacaktır. Saçın rengi ve parlaklığı ne kadar hasarlı olursa olsun, restore edilecektir. Uygulama haftada bir kez kuru ve hasarlı saçlar için haftada bir kez, yağlı saçlar için haftada iki kez ve normal saç tipleri için haftada iki kez yapılmalı, ardından sıcak bir türban terapisi uygulanmalıdır. Bir geceden önce veya duştan yirmi dakika önce kalmayı tercih edebilirsiniz..

17. Saç Güz İçin Bitkisel Çaylar Tedavisi:

bitkisel-çayları-için-saç-sonbahar muamele

Bitkisel çaylar, papatya ve yeşil çay önerilir, ayrıca Brahmi, Mandukparni, Ashwagandha ile birlikte çaylarınızda Jatamansi'yi de dahil edin, canlılık, canlılık ve yaşamı bedeninize ve zihninize getirin.

Daha fazla gör: Saç dökülmesi için ev ilaçları

Bu makalede, saç dökülmesi için en iyi ev iyileştirici tedavilerden bahsedilmektedir, böylece bu problemle karşılaştığınızda tam olarak ne yapacağını ve ne zaman yapılacağını biliyorsunuz..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − = 53