Blog

Bangalore, Güney Hindistan'daki Karnataka'nın başkentidir. Hoş bir iklime, enerjik insanlara ve kültüre sahip olduğu bilinmektedir. Hindistan'ın en büyük şehirlerinden biridir ve kendilerine İklimlendirilmiş Şehir, Bahçeler Şehri, Hindistan'ın Pub Başkenti, vb. Gibi çeşitli isimler kazandırmıştır. Kent, müzelerin tasvir edildiği geçmiş ve günümüzün harika bir karışımına sahiptir. İşte Bangalore, Hindistan Ünlü Müzeler Listesi.

Resimlerle Bangalore Müzeleri:

İşte Bangalore'deki en iyi Müzeler Listesi.

Hükümet Müzesi:

Müzeler in Bangalore

Bangalore'deki Hükümet Müzesi, 1865 yılında Surgeon Edward Balfour tarafından Mysore'da kuruldu ve bu da onu Hindistan'ın en eski müzelerinden biri haline getirdi. Müze, jeolojik ve arkeolojik bölümleri olan 18 adaya bölünmüştür. Tüm zaman krallıklarından ve saltanatlarından tabloları, pişmiş toprakları, eski mücevherleri, madeni paraları saklar. Hal midi ve Kannada'nın iki yazıtı MS 450 yılında kazılmıştır..

HAL Havacılık Müzesi:

Ünlü Museums in Bangalore-HAL Aerospace Museum

Hindustan Havacılık Limited Şirketi (HAL) Havacılık Müzesi, Hindistan'daki en eski havacılık müzesidir. HAL Miras Merkezi ve Aero Uzay Müzesi'nin bir parçasıdır ve havacılık makinelerinin nasıl ele alınması gerektiğini bilmeleri gerektiğinden, Havacılık Mühendisliği eğitimi alan herkese yardımcı olur. Uçaklar, hava motorları ve helikopterler sergiliyor ve ayrıca Hint havacılığının tarihini anlatıyor..

Daha fazla gör: Chennai Müzeler

Kempegowda Müzesi:

Ünlü Museums in Bangalore-Kempegowda Museum

Kempegowda Müzesi, Hint’in son müzelerinden biridir. Bangalore şehrini kurmuş olan Yelahanka kabilesi Kempegowda'nın onuruna kurulmuştur. Bina, kırmızı ve beyaz renkli askeri mahallelerde renklendirilmiştir. Birinci katta bir fotoğraf galerisi var. Ziyaretçileri Kempegowda'nın tarihine götüren ahşap merdivenler var. Ayrıca, kale, tapınak, erken Bangalore yazıtları resimleri var.

Halk Müzesi:

Ünlü Museums in Bangalore-Folk Museum

Karnataka'daki Halk Müzesi, Kumara Park'ta yer almakta ve 15 dönümlük bir araziyi kapsamaktadır. Arka planda çalınan halk müziği sunuyor ve halk danslarının video kayıtlarını gösteriyor. Eski günlerde gündelik yaşamda kullanılan nesneler, mutfak eşyaları, sütlü çalkalayıcılar, elle taşlama taşları vb. Gibi sergiler. Kuklalar, silahlar, kostümler, sanatsal objeler vb..

Daha fazla gör: Mumbai Müzeler

Gandhi Bhavan:

Ünlü Museums in Bangalore-Gandhi Bhavan

Gandhi Bhavan, 1965 yılında, Cumhurbaşkanı Dr.Rajendra Prasad'ın gözetiminde Kumara Krupa Yolu'nda kuruldu. Ulusun Babası'nın onuruna, Mahatma Gandhi'ye ve ‘Bhavan’ ın ana sebebi, Gandi'nin halkı ne öğretmek istediğini öğretmektir. Müze, erken yaşamından ölümüne kadar Gandhiji'nin tüm hayatını gösteren resim galerisini içeriyor..

Madras Sappers Müzesi ve Arşivleri:

Ünlü Museums in Bangalore-Madras Sappers Museum and Archives

Madras Sappers Müzesi ve Arşivleri ‘Sappers’ olarak adlandırılan Madras Engineer Group'un tarihini gösterir. Müze, ordu, askeri tarih, eserler, zırh, kıyafet, madalya vb. İle ilgili nesneler sergiler..

Efsaneler Motosiklet Müzesi:

Ünlü Museums in Bangalore-Legends Motorcycle Museum

Legends Motorcycles Museum, yaklaşık 100 yaşında olan ve halen çalışma durumunda olan 20'den fazla eski modele ev sahipliği yapmaktadır. Galeri duvarları araçların fotoğraflarıyla dolu. Jawa Certeza, 1913 Triumph, 1928 BSA, 1948 Corgi gibi birkaç ünlü aracı var..

Daha fazla gör: Haydarabad Müzesi

Filateli Müzesi:

Ünlü Museums in Bangalore-Philatelic Museum

Filateli Müzesi, Bangalore'un nadir pulları ve makaleleri sergiliyor. Yakın zamanda yapılan bir tadilattan sonra, geçmişten günümüze Hint Post hakkında bilgi sahibi olmak için bir sanatçı köşesi, anfi tiyatro ve bir referans kütüphanesi yapılmıştır..

NIMHANS Beyin Müzesi:

Ünlü Museums in Bangalore-NIMHANS Brain Museum

NIMHANS Beyin Müzesi Ulusal Ruh Sağlığı Sinirbilimleri Enstitüsü'nde yer alır ve nöro fizyoloji departmanı tarafından yönetilir. Herhangi bir ziyaretçi, raflarda tutulan farklı beyin örneklerini görmek için sersemlemeyi gerektirir. Şizofren beyin gibi farklı beyin türleri, bir kazadan sonra beyin, hasar gören kişinin beyni ve ayrıca hayvanların beyinleri.

Bir dahaki sefere Bangalore'ye bir gezi planladığınızda, bu ünlü Müzeleri kaçırmayın!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

76 − = 73