Blog

Elma sirkesi, Doğa Ana tarafından bize verilen en yararlı armağanlardan biridir. Ancak, vücudun sayısız avantajları olduğu ve sağlık sorunları ve koşulları için çeşitli ev ilaçları olarak kullanıldığı gibi, karşılaşmanız gereken bazı yan etkiler de vardır. Elma sirkesi yan etkileri yaygın bir olaydır ve birçok insanda görülür. Ancak, bu sıvıyı bulaşıklarınızdan veya kürlerden herhangi birinde kullanmadan önce, negatif uçlar dahil olmak üzere her şeyi bilmeniz önemlidir..
Aşağıdaki bu kılavuz, elma sirkesinin neden olabileceği üst çentik yan etkilerini veren alandır. Bilgiyi ve bilgiyi genişletmenin en iyi yoludur, genellikle kendimizi sadece avantajlarla sınırlandırırız. Onları kontrol et:

elma cider vinegar side effects

Mide bulantısı sorunları:

Günlük olarak elma sirkesi sirkesinden şikayet eden birçok insan vardır, buralarda mide bulantısı hissine yol açar. Kusmaya yol açmanın en uç noktasına gitmeyebilir, ancak daha sonra nauseatik hissettiğiniz birkaç saat vardır. Bu, her gün yüzleşmek için rahatsız edici olabilir. Bu koşullarda, aç karnına elma sirkesi alınmamalıdır. Genellikle sabah erken almak mide bulantısı neden olur.

Daha fazla gör: Acai Berry Yan Etkileri

Mide ağrıları:

Hafif ila ağır mide ağrıları, yüz yüze olabileceğiniz elma sirkesinin diğer yan etkilerinden biridir. Bu genellikle birkaç saat sürer ve oldukça rahatsız edici olabilir. Bu asidik doğadan kaynaklanır ve içerken çözelti içine biraz kabartma tozu tozu ekleyerek körfezde tutulabilir.

Akne nedenleri:

Cildinin gerçekten farkında olan biri misin? Eğer evet ise, o zaman günlük olarak elma sirkesi tüketiminin ciltte sivilce oluşumuna neden olabileceğini bilmelisiniz. Elma sirkesi, sivilce ve sivilce şeklindeki cildin yüzeyine gelen ciltteki pisliklerin temizlenmesine yardımcı olur. Birkaç hafta içinde akacak, böylece elma sirkesi dozu ile devam edebilirsiniz.

Potasyum Kriz:

Elma sirkesi kullanımının vücuttaki potasyum seviyelerini düşürdüğü ve kemiklerdeki mineral yoğunluğunu azalttığı bilinmektedir. Bu sadece aşırı tüketim durumunda, bu da osteoporoz gibi aşırı durumlara neden olur. Bu bilmeniz gereken bir yan etkidir.

Daha fazla gör: Acı Kabak Suyu Yan Etkileri

Baş ağrısı:

Baş ağrısı, elma suyu sirkesi de dahil olmak üzere birçok gıda ürününün ve doğal öğelerin en yaygın yan etkilerinden biridir. Bu, önümüzdeki 2-3 hafta boyunca açık ve kapalı olacak. Vücudun detoksifiye olduğunu gösteren bir işaret. Acı çok şiddetli olana kadar endişelenecek bir şey yok. Eğer 3 haftadan uzun süre devam ederse, elma sirkesine alerjiniz olabilir ve bu nedenle durdurulmalıdır..

Kaşıntı:

Birçok insan ilk birkaç gün boyunca elma sirkesi tüketerek vücutta kaşıntı hisseder. Bu herhangi bir kızarıklıktan dolayı meydana gelmez ve tüketime karşı alerjik bir tepkidir. Böyle bir yan etki yaşanırsa, o zaman bu sıvının tüketimini derhal durdurmalıdır. Biri de birkaç gün boyunca sıvıyı durdurabilir ve problem devam edip etmediğini görmek için tekrar tüketebilir..

Daha fazla gör: Sarımsakın Yan Etkileri

Diş Emaye Üzerindeki Etkileri:

Elma sirkesinin asidik seviyeleri diş minesine olumsuz etki yapar ve yok olmasına neden olur. Aynı zamanda dişlere sarı bir renk katar ve dişlerin hassasiyetini getirir. Dişlerle temas etmemesini sağlamak için bir elma suyu sirkesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca, elma sirkesinden sonra dişlerin ve dişlerin üzerindeki asidin etkilerini azaltmak için dişleri fırçalayabilir..

Görüntüler Kaynak: Shutterstock

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

82 − = 79