Blog

Asya ülkelerinde kızlar ve kadınlar, özel ve uğurlu bir vesileyle ve özellikle de düğünlerde ellerini ve ayaklarını mehndi ile süslemektedir. Genellikle kına diye adlandırılan Mehndi, güzel bir vesileyle yüzleşir ve ellerde tasarlandığında yüzünüzde sevimli bir gülümseme getirir. Mehndi, Bengalce kültüründe pek popüler değildir, fakat kuzey ve batı Hindistan'dan gelen nüfuz nedeniyle, mehndi'yi kendi topluluklarına da uygulama yönünde bir eğilim haline gelmiştir..

Görüntüler ile Eller için Son ve Kolay Bengali Mehndi Tasarımlar:

İki el ve ayak üzerinde uygulanan Bengali mehndi tasarımlarına bir bakalım..

1. Tavuskuşu Tarzı Bengalce Mehandi Tasarım:

Bengal mehndi designs

Tavus kuşu güzel bir kuş olarak bilinir ve avuç içi bir mehndi olarak uygulandığında zarif görünür. Küçük yarı çemberlerle süslenmiş tavus kuşu tüyleri ve ellerde uzayan noktalar bu tasarımı çok sanatsal ve güzel bir şekilde vurgular ve birçok kıvrımın avuç içi görünümünü geliştirir..

2. Gelin Bengalce Mehndi Tasarımları:

gelin Bengali Mehndi Designs

Bu tip bir gelinlik Bengalce mehndi tasarımı olağanüstü görünüyor ve antik tapınak oymalar esinlenerek. Kolların arka tarafında büyük boy çiçekler, küçük çizgiler ve kıvrımlar ile tasarlanmış. Çiçekle birlikte tasarlanan Mango yaprakları, tüm gelin tasarımını çok çekici kılıyor ve gelinin diğerlerinden özel görünmesini sağlıyor..

Vine Theme ile 3. Sevimli Bengalce Mehndi Tasarım:

Sevimli Bengali Mehndi Design with Vine Theme

Bu tip Bengalce kına tasarımı genç kızlar tarafından avuç içlerine uygulandığında çok sevimli görünüyor. Palmiye ve dinlenme avlusunda tasarlanan sevimli beş yapraklı çiçek, kıvrımlar ve küçük çizgilerle dolu. Parmaklar asma tema üzerinde benzersiz ve harika görünmesini sağlayan uygulanır.

4. Gölgeli Çiçek Bengalce Mehndi Tasarımları:

gölgeli Floral Bengali Mehndi Design

Bengalce mehndi'de bir çiçek tasarımı çok cennet gibi görünüyor, çiçek gibi benzer ve çok popüler. Çiçek desenleri genellikle yandan eğimlidir ve hassas bir bilekten parmağa doğru bir kafadır ve çok şık görünür..

5. Arap Stil Ağır Bak Bengalce Mehndi Tasarım:

Arap Style Heavy Look Bengali Mehndi Design

Mehndi tasarımları Arap ülkelerinden esinlenmiştir. Bu tip tasarım kızlar, onlara modaya uygun ve çekici bir görünüm kazandırdığı için başvurmayı severler. Ellerin üzerinde güzel ve karmaşık küçük çizgiler ve eğriler, özel tasarım tipi görünmesini sağlayan parmaklar üzerinde üzüm deseni ile tasarlanmıştır.

6. Foot’ın Geleneksel Bengalce Mehendi Tasarımı:

Geleneksel Bengali Mehndi Design for Feet’s

Geleneksel olarak Bengalce kültüründe kızların ayaklarında ve ellerinde de koyu kırmızı renkli “alta” lar vardır. Eski günlerde ve hala ayakların kenarlarında, ayakların ortasında büyük daire ile birlikte uygulanır. Şimdi çiçek, asma deseni veya mango yaprakları gibi birçok güzel tasarım tasarlanıyor ve size tipik ve geleneksel Bengalce bir görünüm kazandırıyor..

7. Basit Bengalce Mehndi Tasarım:

Basit Bengali Mehndi Design

Bu tür mehndi tasarımların uygulanması çok basittir, ancak avuç içleri süslendiğinde harika görünmektedir. Küçük mango yaprakları ile birlikte yaprakları genç kızlar için güzel ve çekici bir görünüm veren tasarlanmıştır.

8. Tam Bengalce Mehndi Tasarım:

Tam Hand Bengali Mehndi Design

Her iki elin de karmaşık ve ince çizgilerle ve eğrilerle dolu olduğu şaşırtıcı görünen bir mehndi tasarımı. Bu tarz bir tasarım tam el olarak adlandırılır ve her iki el de müthiş ve canlı bir tasarıma sahiptir ve avuç içi ve parmakları güzel bir şekilde kaplar. Bu, herhangi bir fırsat için en iyi bengali mehndi tasarımları.

9. Dairesel Desen Bengali Mehndi Tasarım:

dairesel Pattern Bengali Mehndi Design

Birçok genç kız mehndi tarzı farklı ve şık bir şekilde seviyor. Bu nedenle, bu tarz bir dairesel desen tasarımı, onlar için harika ve geleneksel bir görünüm kazandıracağından, onlar için mükemmel bir seçim olabilir..

10. Ayna Görüntü Bengali Mehndi Tasarım: 

Ayna Image Bengali Mehndi Design

Bengalli kızlar ve kadınlar da bu ayna görüntüsü mehndi tasarımını sever ve süslemektedir. Sevimli duymak, bir yandan diğer yarısında bir sonraki yarının tasarlandığı yerdeki görüntünün yarısı nerede tasarlanmıştır. Yani bir kez katıldığınızda güzel bir tasarım görüntülenir ve size ve avuçlarınıza cennet gibi bir görünüm verir..

Şimdi bir gün el ve ayakları kına ile süsleyen, karmaşık ve muhteşem tasarımıyla popülerlik kazanıyor ve kadınlara yeni bir görünüm ve büyüleyici bir kişilik kazandırıyor. Her kadın için mehndi uygulamak ve o güzel ve güzel görünüyor olsun süslüyor. Bazı günlerde mehndi ortadan kalkar, ancak kadın ve kız çocuklarına ellerini ve ayaklarını çok nazikçe uygularlar..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

19 − 15 =