Blog

Çocuklar bağışıklık sistemleri hala gelişmekte olduğundan, yetişkinlere göre hastalıklara daha yatkındırlar. Özgül beyaz kan hücrelerindeki bağışıklık sistemleri, vücudun korunmasına temel olan çizgidir. Bağışıklık sistemi olmadan vücudunuz, içinde tam ve toplam hasara neden olabilecek her hastalığa açık olacaktır. Bu nedenle, bağışıklık sisteminizi işlevsel tutmaya yardımcı olacak şekilde sağlıklı yiyin ve kendinizi formda tutun. Bir çocuğun soğuk algınlığı veya ateşi ile ıstırabilmesi normaldir çünkü hafif bir hastalıktır, alınması kolay ve kurtulmak kolaydır. Çocuklar ani bir hava değişiminden dolayı ya da yedikleri bazı yiyecekler nedeniyle soğuk algınlığına neden olabilirler. Soğuk algınlığı genel olarak özel bir tedaviye sahip değildir ve bir süre sonra yavaş yavaş dağılır, ancak süreci hızlandırmak için bazı ev ürünleri kullanılabilir.

ev remedies for cold for kids

Soğuk algınlığından kurtulmaya yardımcı olan bu ev araçları aşağıda verilmiştir:-

Çocuklar İçin Soğuk İçin En Etkili Ev İlaçları:

Dinlenme:

Dinlenmek çocuğunuzun soğuktan kurtulmasına yardım etmenin anahtarıdır. Soğuk algınlığı ve ateş genellikle el ele gider ve normalde çocuğun uyuşuk ve hasta hissetmesine neden olur. Bol miktarda dinlenme çocuğun bağışıklık sisteminin soğuk algınlığına neden olan bakterilerle etkili bir şekilde savaşmasına izin verir. Çocuk vücudun her tarafına yayılan beyaz kan hücrelerini, mikroplara neden olan herhangi bir hastalık türünü ortadan kaldırırken.

Daha fazla gör: Soğuk ve Ateş için Ev İlaçları

Nemli hava:

Soğuk algınlığı da göğsün tıkanmasına neden olabilen tıkanıklığa neden olabilir. Nemli buharlı havayı solumak, göğüste mukusu eritmenin en iyi yoludur, böylece çocuğunuzun serbestçe nefes almasına izin verir. Bir kase alın ve biraz su kaynatın, sonra Childs kafanızın çevresine bir havlu koyun ve derinden nefes alıp vermesini sağlayın, böylece buharı sudan soluyun.

Bol bol su:

Bardak of water

Çocuğunuzun vücutta mikropları yok etmek için verilen dövüş çocuğunu çok yorgun ve sulu bir şekilde bırakabileceği için çocuğunuzun bol su içtiğine bakın. Su ateşi düşürmeye ve soğuğu kontrol altında tutmaya yardımcı olur. Su, vücudu doğal olarak temizleyen ve istenmeyen mikropların idrar yolu ile rahatlamasına izin veren genel bir detoksdur..

Bal:

Bal 6

Sıcak çay, sıcak çikolata veya süt ile birlikte birkaç kaşık bal, soğuk ve ateş kontrol altında tutmanın en iyi yoludur. Balın kanı güçlendiren ve mideyi temiz tutan birçok inanılmaz özelliği vardır. Bal, iyi bilinen doğal bir ilaçtır ve çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılabilir..

Daha fazla gör: Hamilelik sırasında öksürük nasıl tedavi edilir

Gargara:

Tuzlu su, çocuğunuzun soğuk algınlığı sırasında sık görülen boğaz ağrısından kurtulmasına yardımcı olabilir. Bunun nedeni, soğuk algınlığının öksürük ve sürekli öksürüğün en çok boğaz ağrısına neden olmasıdır. Bu nedenle ılımlı bir miktar tuzu bir bardak ılık ılık suya serpiştirin ve çocuğunuzun onunla gargara yapmasını isteyin. Bunlar çocukların boğazının boğaz bölgesini rahatlatır..

Tavuk çorbası:

Tavuk soup1

Soğuk algınlığı tedavi etmek için tavuk çorbası eski bir eşi masalı olduğunu ama tavuk çorbası doğal bir rahatlama olduğunu kesin olarak söylenir. Tavuk çorbası, soğuk mikroplara karşı mücadelede yardımcı protein ve vitamin açısından zengindir. Bu bir efsane olabilir ama tavuk çorbasının çocuğunuzu iyileştirmeye yardımcı olacak mükemmel bir besindir..

Ekstra Sıvılar:

Meyve Juices 5

Suyun yanı sıra bağışıklık sistemini daha da güçlendirmek için çocuğa da su gibi ekstra sıvılar verilebilir ve çocuk daha iyi hissedecektir..

Daha fazla gör: Çocuklarda Öksürük İçin Evde Çözüm

Baş yükseklik:

Soğuk sık sık bazı çocuklarda mide bulantısı bırakır bu nedenle mide bulantıyı gidermek için iyi bir yoldur. Bunu yukarıdaki yöntemlerle yapmak, çocuğunuzun birkaç gün içinde soğuktan kurtulmasına yardımcı olacaktır..

Buhar yakmak:

VapoRub

Sıkışık bir sandığı yumuşatmanın bir başka yolu da buhar losyonları kullanmaktır. Kaynayan suyun buharında bir bez ısıtın ve sıkışık alanlarda cömertçe uygulayın. Bu tamamlandıktan sonra mukusun öksürmesi doğaldır.

Görüntü kaynağı: Panjur, 6.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4