Blog

Yani, çocuğunu dünyaya yeni tanıtan şanslı yeni anne sensin. Bebeğinizle ilgilenirken, saçlarınızı ve cildinizi ihmal ettiniz. İyi haber. Bu geçicidir ve kısa süre sonra muhteşem kendine geri dönecektir. Elbette rejiminizin değişmesi ve dikkat etmesi gerekiyor..

cilt care during pregnancy

Hamilelik boyunca ve sonrasında saçlarınız ve cildiniz bir çok şanstan geçer. Bazıları akne ve streç işaretleri içerir - en yaygın olanları, nadir görülenler ise hiper pigmentasyon, alopesi ve benzerleridir..

Saç ve Cilt Sorunlarını Azaltmak İçin:-

Saç:

Hamilelikten sonra saçınıza dikkat çekmek için aşağıdakiler akılda tutulmalıdır.

Daha fazla gör: Hamile iken yemek için iyi şeyler

1. Sağlıklı yiyin:

Saç bakım rejimini sağlıklı beslenmek yerine bir adım ileriye götürecek hiçbir şey yoktur. Diyetinizin antioksidanlar olduğundan ve elma, muz, kuru erik gibi meyveler bakımından zengin olduğundan emin olun. Çünkü antioksidanlar kökleri güçlendirmeye yardımcı olurken, diyete her zaman demir ve vitamin bakımından zengin meyveler verilir..

2. Saç Derisini ve Saçınızı Temiz Tutun:

Güçlü bir şampuan kullanmayın. Bunun yerine hafif bir anti saç dökülmesine geçin. Kırılmayı önlemek için saçınızı düzenli olarak bakım yapın. Bunların yanı sıra, eğer vaktiniz kısasa kuru şampuan kullandıktan sonra saç kremi içinde bırakınız..

3. Saçını Çekerek ve Takmadan Kaçının:

Saçınızı bağladığınızda, saç derisini zorlarken saçınızı kolayca yerinden çıkaracak şekilde sıkıca çekmekten kaçının. Islak saçları yazmaktan kaçının.

4. Vitamin Takviyeler:

Saç sonrası hamileliğinizin bazı gençleşmeye ihtiyacı olacaktır. B ve E vitamini gibi takviyeleri düzenli olarak kullanmaya çalışın ve saçınızın gücünü geri kazanarak dolgun saçta bırakabilirsiniz..

5. Kimyasal Tedaviler:

Saçınızı hemen hemen hiç kullanmayın, çünkü bu daha önce hiç olmadığı gibi saç dökülmesine neden olabilir.

6. Büyük Kısa Saç Kesimi Alın:

Yüzünüzün dolgun görünmesini ve böylece mutlu ve yüksek hissetmenizi sağlayan anlamlı kısa saçlar..

Cilt:-

Olduğunuzda ve hamile olduktan sonra cilt sıkıntılarını azaltmak için, bu hileler yardımcı olmalıdır.

Daha fazla gör: Eğlenceli Hamilelik Etkinlikleri

1. Akne için:

Yüzünüzü günde iki kez hafif bir temizleyici ile temizleyin. Nemlendiriciyi, tercihen hafif ağırlığını koymayı asla unutmayın. Gözenekleri tıkadığı için bir süre yağlı olanlardan kaçının. Gözenekli bir ovma, kendi başına kötü bir fikir değildir. Temiz bir cilt elde etmek için günlük kullanım için aloe vera ve okaliptüs takviyeleri al.

2. Pigmentasyon için:

Bir yıl içinde, tüm lekeleriniz ortadan kalkar. O zamana kadar içeride kalın ve dışarı çıkmanız gerekiyorsa, ağır SPF formülü ile güneş koruyucu kullanın. Cildi beslemek ve pigmentli ciltler için yapılan kremleri kullanmak için günlük olarak nemlendirici kullanın..

3. Karanlık Çevreler ve Kabarık Gözler İçin:

Her gün en az 8 bardak su iç ve günlük kısa şekerleme yapın. Hiçbir zaman hile görmek için badem yağı ile zenginleştirilmiş bir göz kremi kullanın.

4. Streç İşaretler için:

Bu, en başından kaçınılması gereken bir durumdur. Bu yüzden E vitamini veya zeytinyağı açısından zengin bir nemlendirici deneyin. Sorun bölgelerinize, özellikle göğüsler, kalçalar, göbek ve iç uyluğa odaklanın.
İki kez masaj.

Daha fazla gör: Hamile Bayanlar için Saç Modelleri

Sağlıklı cilt ve saç sonrası hamileliğin anahtarı sakin, mutlu ve stressiz kalmaktır! Bir anne olarak zamanının tadını çıkar ve vücudunun doğal olarak iyileşmesine izin ver.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1