Blog

Boğaz ağrısı nedir:

Bir kişinin karşılaşması gereken çeşitli ortak sağlık sorunları arasında, boğaz ağrısı diğerlerine kıyasla oldukça yaygındır. Sorunlardan sorumlu hava değişiklikleri gibi dış faktörler olabilir veya rahatsız edici duruma yol açan iç sorunlar olabilir. Ancak, sebep ne olursa olsun, ilk öncelik, boğaz ağrısının tedavisi için gerekli olan doğru tedaviyi aramaya başlamaktır. Amaç için ev ilaçlarına ve kürlere uymaktan daha iyi bir şey yoktur. Bu ilaçlar, ilaçlarla karşılaştırıldığında tedavi süreci söz konusu olduğunda güvenli, etkili ve aynı zamanda etkilidir.

Boğaz ağrısı tedavisinde en iyi 25 doğal ev ilaçları | Hayatta Stilleri

Boğaz ağrısı tedavisi için en iyi ev ilaçları:

Aşağıdaki listede, diğer sağlık amaçları için de kullanılabilecek olan boğaz ağrısı için ideal ev ilaçları hakkında daha fazla bilgi verilecektir..

1. Pişirme Soda Gargara:

fırında pişirme Soda Gargle

Boğaz ağrısından kurtulmanın en iyi yollarından biri, bir bardak ılık su alması ve içine biraz kabartma tozu eklemektir. Bu, ağrı ve rahatsızlığın azaltılması için boğazda gargara yapmak için günde iki kez kullanılmalıdır. Boğaz ağrısı için en iyi ev ilaçlarından biridir..

Daha fazla gör: Varisli Damarlar İçin Ev İlaçları

2. Tuzlu Su Yararları:

Tuz water

Bir kişi boğazını bir parça tuzla karıştırılmış ılık suyla da sarar. Bu, boğazdaki ağrı üzerine daha hızlı sonuç almak için günde 2-3 kez yapılmalıdır. Boğaz ağrısı amacıyla kullanılan en eski büyükannenin tariflerinden biridir..

3. Bal Harikaları:

Bal 2

Bal boğaz ağrısı rahatlama için en basit ve en iyi ev ilaçtır. Bal, şifa ve antibakteriyel özellikleri ile bilinir. Bitkisel çaydaki balın karıştırılması ve günde 2-3 kez tüketilmesi ya da günde 1-2 kez bir kaşık bal alması, boğaz ve ağrılı boğaz için iyi bir avantajdır..

4. Boğaz ağrısı için sarımsak tedavisi:

Ev Remedies For Throat Pain Garlic

Sarımsakın anti bakteriyel ve anti inflamatuar özellikleri, boğaz ağrısının doğal tedavisi için mükemmel ev ürünlerinden biridir. Bunları diyete dahil edebilir ya da sorun azalıncaya kadar her gün çiğ sarımsak dişi yapabilirsiniz..

5. adaçayı çayı:

adaçayı Tea

Boğaz ağrısından mükemmel bir kaçma olan bitkilerden biri adaçayıdır. Bir bardak su içinde adaçayı yaprakları kaynar ve bal ile ılık sahip bir adaçayı çay hazırlayın. Acıdan kurtulmak size bağlıdır..

Daha fazla gör: Pnömoni için Doğal Çözümler

6. Suyun İyi Miktarlarını İçiniz:

Su

Kan dolaşımını iyileştirmek ve vücudun işlevlerini düzenlemek için 8-10 bardak suya sahip olun. İyi miktarda düz suya sahip olmak da, ağrıya neden olan bölgedeki iltihaplanmanın tedavisine yardımcı olacaktır. Bu çare ile ilgili birçok fayda var..

7. Boğaz Ağrısı İçin Meyan Kökü Tedavisi:

meyankökü Root

Su ve meyan kökü kullanarak gargara çözeltisi hazırlayın. Bu bir kaynamaya getirilmeli ve daha sonra ılık sıcaklığa kadar soğutulmalıdır. Boğaz ağrısının tedavisinde bu sıvı ile boğazını ve ne kadar iyi olduğunu görün..

8. C vitamini yardımcı olur:

Vitaminler C Foods

C vitamininin bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir ve bu nedenle ağrının neden olduğu boğaz enfeksiyonlarının tedavisinde yardımcı olur. Boğaz ağrısının faydasını elde etmek için C vitamini açısından zengin yiyecekleri özellikle narenciye meyvelerini alın. Bununla birlikte, diyareden muzdarip olmanız durumunda miktarları azaltın..

Daha fazla gör: Diz ağrısı için ev ilaçları

9. Tavuk Çorbası var:

Tavuk soup (2)

Boğaz ağrısından kurtulmanın en güzel yolu, tavuk çorbasına sahip olmaktır. Sorun her şey düzelene kadar her gün bir kez yapılabilir. Ayrıca, tıkalı bir burnunuz varsa, buharı çorbadan soluyabilirsiniz. Bir sürü margarin yerine tavuk çorbası suyu almak daha iyidir.

10. Limon Boğaz Ağrısı için Yardımcı Olur:

Limon

Bu, boğaz ağrısı için en iyi ev ilaçlarından biridir ve bu, boğaz içindeki mukusun daha fazla ağrının neden olduğu hasarı temizlemek için çok yararlıdır. Birincisini, limonun ılık suda bir miktar limon suyunu karıştırarak ve ardından da aynı şekilde gargara yaparak çıkarabileceğiniz iki yol vardır. İkincisi, bir limon kama alabilir ve üzerine biraz tuz ve karabiber serpip yavaşça yalabilirsiniz..

11. Tarçın:

Tarçın

Tarçın ılık bir maddedir ve her türlü acıyı tedavi etmede çok yararlıdır ve aynı zamanda yaygın boğaz ağrısı çarelerinden biridir. Sıcak suya tarçın tozu ve karabiber ekleyip sonra gargara yapabilirsiniz. Alternatif olarak bazı ballara tarçın yağı ekleyebilir ve daha sonra her gün en az iki kez tüketebilirsiniz. Bu, boğaz ağrısı için en iyi ev çaresidir ve her evde kolayca bulunur..

12. Nar Cure Boğaz Ağrısı:

Nar

Nar, boğaz ağrısı için bir ev ilacı olarak yaygın bir şekilde kullanılır ve nar kabuklarını 3-4 bardak suya kadar kaynatıp günde iki kez içebilirsiniz. Şimdi bu çözümü zorlayın ve ya çay olarak içebilirsiniz ya da bu su ile gargara yapabilirsiniz. Ayrıca her gün iki bardak nar suyu içmelisiniz..

13. Elma Elma Sirkesi:

elma Cider Vinegar

ACV olarak da adlandırılan bu, boğaz ağrısından anında rahatlama için mutlaka kullanmalısınız. ACV'nin bir kaşık kaşığını ve bir fincan ılık suda bir tatlı kaşığı bal ile seyreltebilir ve daha sonra gargara yapabilirsiniz ya da aynı solüsyona biraz tarçın tozu ve karabiber ekleyebilir ve daha sonra doğal ilaçlar için kullanabilirsiniz. boğaz ağrısı.

14. Şekerler:

şekerler

Bu mutlaka şeker şekerleri değildir, çünkü sadece şekersiz şekerler hakkında konuşuyoruz. Boğaz ağrılarından muzdarip olduğunuzda, tükürüğünüzü sağlam tutmak ve boğazdaki tıknazlık hissinden kurtulmak için bu tür sert şekerler ve popsicles veya pastilleri emmeniz gerekir..

15. Hidrojen Peroksit:

Hidrojen Peroxide

Bu, diğer kesikler ve acılar için iyi bir çare olmakla birlikte boğaz ağrısı çareleri listesinde çok iyi bir şeydir. Hidrojen peroksit dolu bir kap almanız ve bunu bir bardak ılık suyla karıştırmanız gerekir. Şimdi bunu boğazını karıştırmak için kullan. Tadı çok kötü ve dilerseniz bunu geliştirmek için biraz bal ekleyebilirsiniz. Hidrojen peroksit, boğaz ağrısı rahatlaması için en etkili ev çarelerinden biridir..

16. Boğaz Ağrısı İçin Karanfil Tedavisi:

Karanfiller

Bu özel baharat, çok zengin bir öjenol kaynağı olarak bilinir ve bu nedenle, boğaz ağrısını uyuşmasında yardımcı olacak olan öjenol miktarını serbest bırakmak için 4-5 dişi çiğnemeye başlayabilirsiniz. Alternatif olarak 3-4 karanfil ile biraz su kaynatıp bitkisel çay yapabilirsiniz. Bu boğaz yaraları için çok iyi bir çare olabilir.

17. Zerdeçal:

Zerdeçal

Zerdeçal çok fazla anti-bakteriyel ve anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve bir miktarını ılık suda karıştırabilir ve her sabah bu solüsyonu yudumlayabilirsiniz. Yine sütü ısıtmak için biraz zerdeçal ve biraz karabiber ekleyebilir ve boğaz ağrısından emin bir şekilde kesmek için her gece yatmadan önce yavaşça yudumlayabilirsiniz..

18. Zencefil Boğaz Ağrısını Azaltabilir:

Zencefil

Zencefil, boğaz ağrısı için çok iyi bir ilaçtır, çünkü ona bir miktar ısısı vardır ve aynı zamanda boğazda mukusun temizlenmesine yardımcı olur. Küçük zencefil parçaları alabilir ve şimdi 2 bardak su alabilir ve içindeki zencefil parçalarıyla kaynamaya başlayabilirsiniz. Şimdi su bir bardakta azalıncaya kadar kaynatın. Şimdi buna bal ekle ve sıcak karışımı yudumla..

19. Buhar:

Buhar

İçinde bir kap ve sıcak su alın. Şimdi bu kabın içine birkaç damla okaliptüs yağı dökün. Şimdi yüzünüzle bu suya doğru oturun ve sıcak buharı soluyun. Buharın birikmesine izin vermek için başınızı bir havluyla örtün. Bu mukusun temizlenmesine yardımcı olur ve böylece rahatlama sağlar.

20. Cayenne Biber:

arnavut biberi Pepper

Boğaz ağrısı için bu çare tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır. Ilık suda biraz bal ve daha sonra 1/4 çay kaşığı acı biber karıştırın ve sonra sıcak su üzerinde yudumlayabilirsiniz. Bu boğaz ağrısından çok rahatlama sağlayacaktır. Cayenne biberine alerjiniz varsa miktarını azaltabilirsiniz..

21. Domates Suyu:

Domates Juice

Domatesler çok yüksek likopen kaynaklarıdır ve bu doğal bir antioksidandır. Boğaz ağrısı için bir çare olarak domates suyunu ve yaklaşık 10-12 damla biber sosu ile suyu ısıtın ve bir anlığına rahatlamanız için boğulmaya başlayabilirsiniz. Bu boğazda biraz rahatsız edici olabilir ama kesinlikle rahatlayacak.

22. Çemen Boğaz Ağrısından Hafifletir:

çemen otu

Çemen otu pek çok antiinflamatuar özelliğe sahiptir ve boğaz ağrısı problemleri için kullanabilirsiniz. Bir miktar çemen otu tohumu alabilir ve biraz suda kaynatın. Bir kez bittikten sonra bitkisel çay olarak yudumlayabilir ve boğaz ağrısından anında rahatlayabilirsiniz.

23. Hatmi Kökleri:

Hatmi Roots

Marshmallow kökleri dolu bir kaşık alabilir ve sonra suyla dolu bir bardağa ekleyebilirsiniz. Şimdi bunu kaynatın ve yaklaşık yarım saat kaynamaya devam edin. Bittiğinde alevi kapatabilir ve bunu oda sıcaklığına getirebilirsiniz. Şimdi bu suya biraz bal ekleyin ve sonra günde en az üç kez tüketin..

24. Ahududu Çayı:

Ahududu Tea

Bunun için bir avuç kuru ahududu yaprağı gerekecektir. Şimdi onları bir toz haline getirmek için öğütün ve şimdi bu suyun içine girinceye kadar bir miktar suda kaynatın. Şimdi sadece sıcak olana kadar ısıyı biraz düşürün. Çözeltiyi süzün ve bu çayı iç..

25. Buğday Çimi Suyu:

Buğday grass Juice

Bu boğaz ağrısı için harika bir doğal ev çaresidir ve basit buğday çimi ve daha sonra bunların bazı meyve suyu yapmak için biraz su karışımı ile alabilirsiniz. Şimdi boğaz ağrısından biraz rahatlamak için bu meyve suyuyla gargara yapabilirsiniz..

Boğaz ağrısı çok rahatsız edici ve inatçı gibi görünüyor. Bu durumda su içmek zordur ve boğaz ağrısı için bu ev ilaçları ihtiyacınız olan tüm rahatlama için çok yardımcı olacaktır..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 1