Blog

Hakini Mudra! Bunu ilk kez duydun mu? O zaman endişelenme! Sen doğru yerdesin. Yoga, zihni ve vücudu iyileştiren antik Hint bilimi, tamamlayıcı ve alternatif tıpta bir çok popülerlik kazanıyor. Bu bilim, Mudras olarak bilinen birkaç farklı poz, egzersiz ve jestlerden oluşur..

bugün size hakini Mudra adımları, hakini mudra ve faydaları nasıl gerçekleştirilir hakkında size anlatacağım, bu yüzden dikkatli bir şekilde okuyun.

hakını mudra

Hakini Mudra Adımları ve Faydaları Nasıl Yapılır?

Hakini Mudra'nın Anlamı:

Tanrı Hakini'den daha sonra isimlendirilen bu çamurun, daha fazla düşünme ve konsantrasyona yardımcı olduğunu düşünmektedir. Hayal gücünüzün daha içgüdüsü nerede olursa olsun, bu el hareketinin Üçüncü Göz Çakrasına bağlı olduğu varsayılır..

Beyin Gücü İçin Hakini Mudra:

Dahası, birkaç iyi fikirle gelmeniz gerektiğinde daha üstündür. Bu daha çok zihinsel çalışma yapmanız gerektiğinde çok işe yarar. Normalde, bu günlerde insanlar unutkanlıklarıyla ilgili çok şey protesto ediyorlar, bu son derece yaygın. Ancak Hakini mudra tarafından beyin verimliliğinizi artırabilir ve beyin hafızanızı geliştirebilirsiniz. Bu hakini el Mudra ayrıca bir çok hafıza eğitimi ve yönetim programında isteğe bağlıdır..

Hakini Mudra nasıl yapılır:

Hakini Mudra, herhangi bir zamanda ve herhangi bir yerde, sadece herhangi biriyle ilgili olarak basitçe uygulanabilir, çünkü oldukça basittir. Aşağıda, Hakini mudra'nın adımları verilmiştir.

 • Avuç içlerinin birbiriyle yüzleşmesi için ellerinizi yukarı doğru tutun, ancak dokunmayın.
 • Sağ elinizin parmak uçlarını, sol elinizin parmak uçlarına, birbirinize dokundukları için taşıyın.
 • Bakışlarınızı yukarı doğru hareket ettirin.
 • Dilinizi ağzınızın üst tarafına koyduğunuzda nefes alın..
 • Dilinizi gevşetmeye izin verirken nefes verin.
 • Bu adımları birkaç kez yapın. Bir şeyleri unuttuğunuzda ve hatırlamak istediğinizde hakini mudra yardımcı oluyor.

Daha fazla gör: Elleriniz İçin Şifa Mudras Yoga

Hakini Mudra'nın Yararları:

 • Bellek gücünü artırır. Konsantrasyonu iyileştirmeye yardımcı olur.
 • Zihni daha açık düşünmeye açan bir dinginlik duygusu yaratma.
 • Ayrıca, beyin için de iyi olan solunumları derinleştirir. Beynine daha fazla oksijen dolduğunda.
 • Bu mudra, öğrencilerin derslerinin varlığından daha üstündür. Sadece mudrayı oluşturabilirler, bu daha iyi odaklanmalarına yardımcı olur
 • Beynin sol artı sağ hemisferleri arasında koordinasyon desteği.
 • Sakinliği onaylıyor.
 • Düşüncelerin netliğini arttırır ve karar verme sürecini iyileştirir..
 • Ayrıca, solunum, beyin için de iyi bir şekilde uzanır. Bu nedenle ekstra oksijen beyne kadar dolu.
 • Düşüncelerin netliğini arttırır, bundan dolayı karar verme sürecini kurtarır..

Daha fazla gör: Prana Mudra Yoga

Hakini Mudra Meditasyonu:

Beyin Yarıkürelerini Dengelemek İçin Hakini Mudra, sol ve sağ beyin yarıkürelerini basitçe parmaklarınızın ucunda dengelemeniz için basit bir yol var, ayrıca Hakini Mudra. Beynin sol tarafı mantıksal düşünme ile bağlanırken, beynin sağ tarafı yaratıcılığa bağlıdır. Düzenli olarak Beyin Gücü artı iyi hafıza için Hakini el Mudra Uygulaması.

Hakini mudra, bir kişinin daha iyi konsantre olmasına yardımcı olan son derece verimli bir jest. Hakini, Hindu kültüründe Tanrı'ya atıfta bulunur ve 6. Çakra ile ilişkilidir. Yani Hakini, alnın (6) çakra ya da üçüncü gözün Tanrı'sıdır. Bilim açısından, bu parmak pozisyonu oldukça iyi araştırılmıştır; araştırmacılar, sağ ve sol beyin yarıküreleri arasındaki işbirliğini onaylayan kararlılığa sahipler.

Ayrıca bugün bellek eğitimi artı yönetim kurslarında önerilmektedir. Hafızanın saklandığı yer olan sağ yarıküre erişimi açması gerekiyor. Bu mudra dahası, solunum ve bunun yanı sıra beyin kazancını da iyileştirir ve yoğunlaştırır..

Daha fazla gör: Tse Mudra Anlamı

Beyin Gücü için Ne Zaman Uygulama Hakini Mudra:

Her gün 45 dakika boyunca beyin hafızasını artıran üstün bellek için Hakini mudra'yı kullanın. Aksi takdirde günde 15 kez 15 dakika çalışın. Bu yeterli. Hakini mudra'nın eksiksiz olması için kesin bir zaman yok. Basit zamanda bitirilebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 1