Blog

Bu günlerde solunum bozuklukları çok yaygındır. Son derece yüksek kirletici seviyeleri, herhangi bir şey gibi solunum bozukluklarına neden olabilir. Yüksek düzeyde kirlilik ve stresli yaşam tarzı, yaşam tarzına sunucu hasarına neden olabilir. Bu, günümüzde majör hastalığın ana sebebidir. Bazı ana solunum bozuklukları bronşit ve astımdır. Bu solunum bozuklukları gençleri ve yaşlıları da etkileyebilir. Bu yüzden, kendinizi ciddi sağlık sorunlarına karşı koymadan önce ve kendinize iyi bakmayı öğrenmek için bozukluklar öğrenin. Astım ve diğer solunum bozuklukları durumunda düzenli ilaç doktorlar tarafından her zaman reçete edilir..

Astım Mudra

Ancak, düzenli ilaç ve ilaçların en azından ömür boyu alınmaması gerektiğine inanıyorum. Dolayısıyla, bir hastanın her zaman uzun vadeli önlemler alması gerektiğine inanıyorum. Bu uzun vadede sağlığınızı etkileyecek veya fayda sağlayacaktır. Böylece, yapmanız gereken şey, mudralar gibi bazı alıştırmalar yapmaktır. Bu mudralar gerçekten ucuz ve ucuzdur. Vücudunuz için en ekonomik çözümdür ve uzun sağlık ve esenliktir. Bazı mudralar, bazı sağlık bozuklukları için özel olarak tasarlanmıştır. Astım için olduğu gibi astım için çok sayıda mudra vardır. Astım atakları için diğer birçok yoga mudrası da tasarlandı.

Daha fazla gör: Sırt Ağrısı İçin Yoga Mudra

Astım Mudra Anlamı Adımları ve Faydaları:

Astım Mudra Pose Anlamı:

Solunum bozukluklarının tedavisinde en önemli mudralardan biri astım mudrasıdır. Astım mudrasının astım açısından yardımcı olduğu bilinmektedir. Düzensiz solunum şekilleri veya solunum bozuklukları, bu çamurların düzenli kullanımı ve pratiği ile tedavi edilebilir. Birçok insanın bu astım mudra yararları hakkında övgü şarkılarını duydum. Nefes almayı büyük ölçüde tedavi ve düzenli hale getirdikleri bilinmektedir. Zaten astım hastası olan veya hatta ciddi astım atakları geçiren veya geçiren kişiler için bile bunu deneyebilirsiniz..

Bu astım mudra el hareketini nasıl yapacağımı öğreteyim.

Daha fazla gör: Atmanjali Mudra Avantajları

Astım Mudra Postür Nasıl Yapılır?

1. İlk olarak, rahat bir pozisyonda oturmanız gerekir. Ya da mat veya herhangi bir hafif halı üzerinde oturun.

2. Kayganlaşabileceğinden doğrudan zemine oturmamanızı öneririm.

3. Ayrıca, doğrudan zeminde oturmak için çamur veya yoga yapmak kesinlikle yasaktır veya fitness uzmanları tarafından tavsiye edilmez..

4. Astım mudra her iki el ile yapılabilir. Önce parmağınızın ucuna, parmağınızın tabanına dokunarak başlayın..

5. Parmağınızın tabanı ile birlikte parmağınızın ve orta parmağınızın ucuna dokunmalısınız. Bu egzersizi kademeli ve sakin bir şekilde yaptığınızdan emin olun..

6. Konfor, bu yoga egzersizin en önemli parçasıdır. İşaret parmağınızı doğrudan dışarıya doğru tutmaya dikkat edin..

7. Tüm duruşunuz çok düz olmalı ama hala rahat olmalı.

8. Ayrıca rahat ortamın tadını çıkarmak için gözlerinizi kapalı tutabilirsiniz..

9. Bunu 5 dakika boyunca pratik yapabilirsiniz. Bu yoga duruşunu 30 dakika boyunca streç hatta kırılmalar ile yapabilirsiniz. Rahat ettiğin gibi yap.

Astım Mudra Faydaları:

Astım mudrası astım gibi majör solunum bozukluğu hastalıklarına olan faydaları açısından son derece popülerdir. Astım oluşumunu azaltabilir. Astım ataklarını da azaltabilir. Ve astımın erken belirtilerini gösteren kişiler de bu astım mudrasına fayda sağlayabilirler..

Daha fazla gör: Apan Vayu Mudra

Bu astım mudra yoga pozunu, günün herhangi bir saatinde istediğiniz zaman astım atağı için pratik yapabilirsiniz. Herhangi bir ekipman gerektirmez ve böylece her zaman ve her yerde pratik yapmak çok kolaydır. Bu astım atağının farklı varyasyonları var. Bunlardan biri astım için el hareketleri. Astım atağı için çok popüler bir yöntem olan mudradır..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

59 − 53 =