Blog

Arunachal Pradesh festivalleri her yıl Hindistan Hükümeti Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenir ve yayınlanır. Bu makale Arunachal Pradesh eyaletinde kutlanan en önemli festivalleri listeler.

Tawang Festivali:

festivaller of arunachal pradesh

Tawang Festivali her yıl ekimde düzenleniyor. Arunachal Tribal kültürünün temasına odaklanır. Festivalde renkli danslar, geleneksel mutfaklar, yerli oyunlar ve spor ve kültür fuarları yer alıyor. Bu devletin halkının kültürünü ve mirasını kutluyorlar..

Tagin'den Si-Donyi:

Si Donyi of Tagin

Si-Donyi, Tagins denen kabilenin bir festivalidir. Her yıl 6 Ocak'ta kutlanıyor. Kabilenin halkının sağlığını, refahını ve refahını teşvik etmek için kutlanmaktadır. Festival, Si (Toprak) ve Donyi (Güneş) Tanrıları gibi çeşitli unsurları yatıştırmak için yapılan çeşitli ritüelleri içeriyor. Kutlama, yaş, cinsiyet ve cinsiyete bakılmaksızın herkesi kapsar ve geniş katılımlı katılımı görür. Festival halk oyunları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor

Idu Mishmi'nin Reh'si:

Reh of Idu Mishmi

Reh, Idu Mishmi denen kabilenin bir festivalidir. Her yıl 1 Şubat'ta kutlanmaktadır. Kabilenin halkının sağlığını, refahını ve refahını teşvik etmek için kutlanmaktadır. Festival, Si (Dünya) ve diğer tanrılar gibi çeşitli unsurları yatıştırmak için yapılan çeşitli ritüelleri içeriyor ve festivaller, yaş, cinsiyet ve cinsiyete bakılmaksızın herkesi kapsıyor ve geniş katılımlı bir katılım görüyor. Festival, Igu dansı ve büyük bir topluluk bayramı gibi halk oyunlarıyla sona eriyor.

Daha fazla gör:  Haryana Festivali

Hill Miri Boor-Boot:

hödük Boot of Hill Miri

Boor-Boot, Hill Miri denen kabilenin bir festivalidir. Bu kabilenin yıllık tarım festivalidir. Her yıl 4 Şubat-8 Şubat tarihleri ​​arasında kutlanmaktadır. Bu kabile halkının sağlık, zenginlik, iyi hasat ve refah teşvik etmek için kutlanmaktadır. Festival, Tanrı Boori Uyi ve diğer tanrıları gibi çeşitli tanrıları yatıştırmak için yapılan çeşitli ritüelleri içeriyor ve festivaller yaş, cinsiyet ve cinsiyete bakılmaksızın herkesi kapsıyor ve geniş katılımlı bir katılım görüyor. Tanrılar için fowls ve diğer kuşlardan yapılmış fedakarlıklar vardır. Festival halk oyunları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona ermektedir..

Monpa'dan Losar, Sherdukpen:

Losar of Monpa Sherdukpen

Losar, Sherdukpen'de bulunan Monpa denen kabilenin bir festivalidir. Bu, Sherdukpens, Monpa, Khamba Memba ve Nah gibi Mahayana mezheplerini kapsayan Budist kabilesinin yıllık bir festivalidir. Her yıl 11 Şubat'ta kutlanıyor ve onların Yeni Yılı. Bu kabile halkının sağlık, zenginlik, iyi hasat ve refah teşvik etmek için kutlanmaktadır. Dualar Gompa denilen bir Budist tapınağında sunulmaktadır. Festival, Lamas tarafından yapılan çeşitli ritüelleri içerir ve festivaller yaş, cinsiyet ve cinsiyete bakılmaksızın herkesi kapsar ve geniş katılımı görür. Festival pandomim dansları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor

Daha fazla gör: Chhattisgarh Festivali

Taraon ve Kaman Mishmi'den Tamladu:

Tamladu of Taraon & Kaman Mishmi

Tamladu, Taraon & Kaman Mishmi adlı kabilenin bir festivalidir. 15 Şubat'ta Dibang ve Aşağı Dibang Vadisi Bölgesi'nin kabileleri tarafından her yıl kutlanmaktadır. Kabile halkının sağlığını, refahını, güvenliğini ve refahını desteklemek için kutlanır..

Daha fazla gör: Assam'ın Ünlü Festivali

Miji Hanı veya Chindung:

Kağan or Chindung of Miji

Chindang, Batı Kameng'de yaşayan Miji (Sajolang) adlı kabilenin bir festivalidir. Bu kabilenin yıllık tarım festivalidir. Sonbaharda on gün boyunca her yıl kutlanmaktadır. Bu kabile halkının sağlık, zenginlik, iyi hasat ve refah teşvik etmek için kutlanmaktadır. Festival, çeşitli tanrıları yatıştırmak için yapılan çeşitli ritüelleri içeriyor. Tanrılar için fowls ve diğer kuşlardan yapılmış fedakarlıklar vardır. Festival halk oyunları ve büyük bir topluluk şöleniyle sona eriyor.

Geçen yıl, Hindistan Hükümeti Turizm Bakanlığı, Doğu ve Kuzey Afrika Uluslararası Turizm Mart 2. Baskı düzenledi. Tawang, Arunachal Pradesh Eyaletleri. Bu, 18 Ekim'den 20 Ekim’e 2013’te düzenlendi..

Görüntü Kaynağı: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

88 − = 80