Blog

Amla yağı, C vitamini açısından zengindir. Amla, mevsimlik bir meyvedir; Bu genellikle depolanır ve toz olarak kurutulur. Bunları öğütmek ve toz yapmak zor olabilir, bu nedenle birçok kişi bunları pudra şeklinde satan piyasadaki markalardan satın almaya eğilimlidir. Sadece meyveler kullanılmaz, aynı zamanda ağacın kabuğu bile ekstraksiyon için faydalı olabilir. Amla yağı her gün faydalanmak için masaj yapılmalıdır. Bu oldukça uygun fiyatlı ve çok iyi bir çözümdür, eğer uygun bir şekilde kullanılıyorsa ve aynı zamanda bir kişi bu dolaylı ısıyı ısındırabilir ve sonra bunu biraz ılık olduğu zaman kullanabilirsiniz..

Amla yağının kökler içinde gitmesi daha kolaydır, daha sonra güç verir ve bu nedenle de gençleşir. Saç büyümesi için doğal bir çare isteyen kişiler için bu yağ onlar için oldukça faydalıdır. Bu amla yağları geniş bir ölçekte satılmaktadır ve çoğu dükkanda satılmaktadır. Amla, Dabur, Vatika, Vaadi Herbals ve vedic line gibi birçok popüler ürün markasında çok kullanılan bir malzemedir. Bu markalar popüler olarak bu malzemeyi ve çoğunlukla diğer ürünlerinde birkaç şirket kullanıyorlar..

amla oil

Amla Petrolün İnanılmaz Avantajları ve Faydaları:

Amla, amla suyu ve amla yağı, vücudunuz, cildiniz ve saçlarınız için kullanabileceğiniz bazı yollardır. Fikir, mükemmel sonuçları elde etmek için amla yağının faydalarını anlamaktır. Aşağıda, bir kişinin onlardan haberdar olması gereken en iyi 15 amla yağının kullanımı ve yararları verilmiştir..

1) Saçlara Güç Verir:

Amla, antik çağlardan bu yana köklerin güçlendirilmesine yardımcı olan çok yararlı bir yağ olduğu görülmüştür. Bu, incelme ve kırılganlığa sahip insanlar için iyidir. Bu insanlar için çok yararlı olabilir.

2) Cuticles geliştirir:

Tırnaklarda tırnakların kullanılması için tırnaklarda da yağ kullanılabilir. Bu onları yumuşatmaya yardımcı olabilir ve bu nedenle kuru manikür problemi olan insanlar, bu amla yağını ellerine masaj edebilirler..

3) Vücutta Kullanıldığında Glow Verir:

Bu, C vitamini ve diğer besinler açısından zengindir. Bu, vücut üzerinde masaj yapılırsa faydalıdır. Parlayan cildi hızlı ve güvenli bir şekilde alacaksınız.

4) gerginlik gerginlik:

Bu amla yağı, doğru şekilde masaj yapıldığı ve hafif ısındığı zaman kan dolaşımının daha iyi hale getirilmesi ve ses uykusunda yardımcı olması için çok yardımcı olabilir. Bu nedenle stres bozukluklarından muzdarip insanlar için çok iyi.

5) Graying'i önler:

Bu amla yağı, grileşme koşullarını önlemek için çok faydalıdır. Bu kafa sağlıklı tutabilir ve aynı zamanda siyahımsı bir renk tonu verebilir. Bu demir ve bu nedenle düzenli olarak masaj yapıldığında herhangi bir yapay peroksit boyası olmadan doğal siyah renk tonu görülebilir. Bir kişi aynı zamanda bitkisel paketleri kullanıyorsa bu fayda artırılabilir. Bu, yaklaşık 4 masa kaşığı kuru tozla yapılabilir ve bu, ılık su ile bir pate haline getirilebilir. Daldırma problemleri varsa limon suyu eklenebilir..

Daha fazla gör:  Badem Sütünün Faydası

6) Saç Kremi:

Bu antioksidan özellik bakımından zengin olan bu amla yağı, saç ve saç derisine masaj yapıldığında saç tellerini de etkiler..

7) Fungal Enfeksiyonları Azaltır:

Birçok insan kafasındaki fungal sivilce problemlerinden mustariptir. Bu amla yağı her gün nazik hareketlerle masaj yapılırsa azaltılabilir. Bu, anti mantar özellikleri içerdiğinden.

8) Kepek önler:

Bu, yüksek miktarda C vitamini ve anti oksidanlar içerdiğinden kepek önlenmesi için çok iyidir. İyi marka ürününün düzenli kullanımı birçok insanda pul problemini tedavi edebilir.

9) Saç Büyümesini Artırır:

Amla yağı besin açısından zengindir ve ayrıca anti oksidant özelliklerine sahiptir. Bu aynı zamanda daha az yoğunluğa sahiptir ve bu nedenle kökleri diğer çeşitlerden daha iyi nüfuz edebilir. Bu nedenle, kökleri içeriden besler ve düzenli kullanım, hızlı bir şekilde saç büyümesini artırmaya yardımcı olabilir.

Daha fazla gör:  Tarçın Yağı Faydaları

10) Beyin Sağlığını Geliştirir:

Amla Yağı vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olmalıdır. Beyninde doğru miktarda oksijenin sağlanmasına yardımcı olan sıvıda da yüksek seviyede demir bulunur. Özellikle hafızayı geliştirmek için amila yağının uygulanması genel beyin sağlığından sorumludur..

11) Tümör Hücre Büyümesini Önler:

Bu, kaliteli ve saf amla yağı ile ilişkili üst çentik faydalarından biridir. Amila yağındaki zengin antioksidan seviyeleri vücutlarımızdaki serbest radikallerin neden olduğu tüm hasarların önlenmesine yardımcı olur. ORAC (Oksidatif Aydınlanma Aktivite Kapasitesi) ayrıca hücrelerin oksidatif stresden uzak tutulmasına yardımcı olur. Bu ölümcül kanserden uzak durmaya ve vücutta tümör büyümesini önlemeye yardımcı olur..

12) Anti-Aging Özellikleri:

Amla yağının kayda değer faydalarından biri, cilt için sahip olduğu yaşlanma karşıtı özelliklerdir. Amla yağı ciltte aynı şekilde kullanılabilir. En iyi faydalar için yüz maskelerinde kaliteli yağın bir kısmını bile karıştırabilirsiniz. Antioksidan özellikler, yeni hücre büyümesini uyarmada yardımcı olan kolajen üretimine yardımcı olur. Bu gerçekten denemeye değer bir şey!

13) Büzücü Özellikleri:

Amla Yağı cilt yapımcısı ve tonlama yeteneğine sahiptir. Gözenekleri küçültmede yardımcı olur. Amla yağının cilt üzerindeki kullanımı size büzücü yarar sağlar. En iyisi, doğal olarak ve cildin güvenli bir şekilde yapmasıdır..

14) Cildin Kuruluklarını İyileştirir:

Cilt üzerinde kuru yamalar olanlar için, sizin için iyi haberlerimiz var! Gece boyunca ciltteki amla yağının uygulanması sabahları yumuşak, esnek ve nemlendirir. Bu, kuruluktan kurtulmak için düzenli olarak yapılmalıdır. Nemlendirici özellikler ve antioksidanlar, cildin ışıldamasını ve problemsiz kalmasını sağlar..

15) Gözler için Sağlıklı:

Amla yağı, araştırmacılara göre, gözler için kesinlikle sağlıklı. Yakın görüşlülüğün tedavisi ile birlikte, kataraktların iyileştirilmesinde de yardımcı olur. Yüksek seviyelerde antioksidanlar nedeniyle retinayı oksidatif stresden korur. Bu, maküler dejenerasyonu ve görme kaybını önler.

Genel olarak, amla yağı formunda gelen bu süper sıvı ile gerçekten faydalanabilirsiniz. Aslında, amla yağı evde de kolayca hazırlanabilir. Bu sadece bir bütçe fikri değil, aynı zamanda ürün içinde saflık güvencesi de veriyor..

Daha fazla gör:  Kakao Yağı Faydaları

Görüntü Kaynağı: 1

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − = 87