Blog

Mudra Hint geleneğimize bağlı derin bir öneme sahiptir. Tarihimizde çok derin bir alakası vardır. Çamurlara bağlı çeşitli hikayeler vardır. Çamurun, sağlık sorunlarımızın çoğuna iyi baktığı biliniyor. Daha önceki günlerde insanlar çok fazla şifalı tesise sahip değildi, o zaman insanlar sadece mudrayı uyguluyorlardı ve bugün olduğumuzdan çok daha sağlıklıydılar. Hatta bu günlerde yaşam beklentisinin bugün olduğundan çok daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Bilim ve tıbbi özellikler bugün bile çok ilerlemiş olsa da, yine de sağlık sorunları da defalarca çoğalmıştır. Böyle çok önemli çamurlardan biri de Abhaya Mudra'dır..

abhaya Mudra

Abhaya Mudra'nın Anlamını Anlayalım:

Abhaya sözcüğüne bağlı çeşitli anlamlar vardır. Kızılderililerin Sanskritçe iletişim dili olarak kullandıkları yıllardan önce, abhaya sözcüğü çok kullanıldı. O günlerde abhaya, korkusuzluk anlamına geliyordu. Ayrıca abhaya ile koruma, barış ve sessizlik anlamını da ekleyebilirsiniz. Ayrıca abhaya mudra'nın korku ve kötülüğün hayatımızdan kopuşunu sembolize ettiğini de söyleyebiliriz. Bu sembolün Budizm'in başlangıcından önce çok kullanıldığı düşünülmektedir. Bu sembolün kökeni arkasındaki fikir, yabancılara dostça bir jestle yaklaşmaktı. Fakat yabancılarla ve arkadaşlarla konuşmaktan ve yabancılarla tanışmaktan kaçınmaya alışkın olmamanız gerektiğine inanılıyordu..

Daha fazla gör: Merudanda Mudra

Yani, bu kavram, insanların mutlu bir şekilde tanışıp, yabancılarla tanıştığı abhaya mudra'dan evrildi. Bu hareketi çevreleyen bir başka teori, Gautam Buddha'nın bir filin saldırısına uğradığı zaman ortaya çıkmış olmasıdır. Gautam Buddha'nın bu hareketini gördükten sonra filin hemen sakinleştiği biliniyor. Budizm uygulayan insanlar, Gautam Buda'nın korkusuzluk eyleminde ellerini kaldırdığını söylüyorlar. Bu mudra diğer tarihi geleneklerde de çok popüler. Gandi'nin kutsal sayısında bile görüldü. Gandhara sanatında bu eylem çoğunlukla vaaz için kullanılmıştır. Bu mudra, özellikle de 4 ve 7'nci yüzyılların kuzeyi ve sui bölgelerinde çok yaygındı. Bu hareket aynı zamanda Amoghasiddhi olarak da bilinen beşinci dhyani Buda'da da çok popüler. Eğer uzun bir süre amoghasiddhi uygularsanız, kıskançlıktan kurtulabileceksiniz ve bu, hayatınızda yeni başarılar elde etmek için uzun vadede size yardımcı olacağına inanılmaktadır. Tayland ve laos'ta bu çamur halkın popüler olarak Buda'yı gezmek olarak bilinir..

Abhaya Mudra nasıl yapılır?

Bu nedenle, bu mudrayı tümüyle bildikten sonra, ana sorun bu çamurun nasıl yapılacağıdır. Endişelenmen sana bundan yardım etmeyeceğiz. Herhangi bir tür çamur yapmadan önce vücudunuzun gevşek olması için bir ön şarttır. Eğer aşırı baskı yaparsanız veya baskı ve stres nedeniyle vücudunuzu çok sıkı yaparsanız, doğru yapmıyorsunuz demektir. Tüm dünyevi ilişkileri ele geçirmeli ve daha sonra çamur formuna konsantre olmalısın. Öyleyse uzun vadede bunun dışında herhangi bir fayda beklersiniz. Eğer bu mudrayı yapıyorsanız, sonuca ulaşmayacağınızı düşünerek ya da başka bir deyişle düşünmeye başlıyorsanız, sonuçlara ulaşamayacaksınız demektir..

Aşağıda, bu Abhaya Mudra'nın Tutulmasına yardımcı olacak Kısa adımlardan bazıları:

  • Bir nilüfer veya çok kolay yarı oturur pozisyonda oturun. Herhangi bir mudra egzersizinin ilk koşulu rahatlıktır. Bu egzersizi yapmak için rahat bir konumda olmalısınız. Ardından mindere ya da açık renkli halıya oturmanızı öneririz. Bunun nedeni, birçok fitness uzmanının ve diyetisyenlerin çıplak yere oturmamanız gerektiğini öne sürmeleridir. Çıplak zemin çamur yayılırken iyi ve sağlıklı olmayan bir radyasyon yayar ve ortaya çıkarır. Gözlerinizi istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz. Kapalı gözler kesinlikle daha fazla konsantrasyon sağlar.
  • Sağ elinizi omuz yüksekliğinize kadar kaldırın.
  • Şimdi, kollarınızı ve avuçlarınızı parmaklarınızı dik olarak dışa doğru bükün.
  • Şimdi, sadece ayakta dururken sol ellerinle birleştir.

Daha fazla gör: Varun Mudra Avantajları

Abhaya Mudra yapmak için ipuçları ve püf noktaları:

Bu mudrayı ne zaman ve ne zaman yapacağı belli değil. Bu mudrayı istediğin gibi yapabilirsin. Bu çamur ayrıca herhangi bir belirli oturma düzeni içermediğinden. Abhaya mudra ayakta dururken kolayca yapılabilir, böylece koşarken bile bunu yapabilirsiniz. İşinizden sıkılırken mola verirken mola vermekten zevk alabilirsiniz. Abhaya mudra'yı yap, o zaman senin de korkunun üstesinden gelebilirsin. Yani, bu büyük rekabet dünyasında, korku ve kıskançlığınızı aşmanız zorunludur. Öyleyse sadece uzun yaşam yarışı içinde başarılı olabilir ve rekabet edebilirsin. Bu nedenle, düzenli olarak abhaya mudra uygulamanız bir zorunluluktur. Abhaya mudra'nın uzun süreli uygulaması ile yaşamınızda ve yaşam tarzınızda olumlu değişiklikler görebilir ve hissedebilirsiniz. Bu mudra son derece popüler. Doktorlar bile korkularından kurtulmak için abhaya mudra'yı tavsiye ediyorlar..

Daha fazla gör: Adi Mudra

Fakat Abhaya mudra'nın bir gün içinde mükemmelleşemeyeceğini unutmamalısınız. Herhangi bir sağlıksız uygulama sadece bir günde kazanılabilir. İşlerin üstesinden gelmek ve zaman kazanmak için zaman kazanmak çok zaman alır. Bu nedenle, bizim önerimiz bu mudrayı uzun süre uygulamaya devam etmektir ve o zaman sadece korkunuzu ve kıskançlığınızı yenebilirsiniz. Bu fiziksel değişimlerden ziyade zihinsel bir gelişmedir, dolayısıyla daha fazla zaman alır. Bu yüzden sonuçlara ulaşamadığınız gerçeklerin üzerine bulaşmazsınız. Zaman ve biraz sabır ile, eğer yeterince güveniyorsanız ve doğru yapıyorsanız kesinlikle sonuçlara ulaşacaksınız..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + = 13