Blog

Hiç hardal yağı kullandın mı? Hardal yağının faydalarını bilmiyor musunuz? Piyasada insan için yararlı olan çok fazla yağ var ama bugün hardal yağının faydaları hakkında konuşuyoruz. Hardal yağı, ekstra pişirme yağlarına göre düşük doymuş yağ içeren yağ olarak ölçülür..

hardal oil benefits

Hardal Yağı Türleri:

Esas olarak üç tip hardal yağı vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir..

1. Yağlı Bitkisel Yağ: Tohumlara basmaktan gelir.

2. Uçucu Yağ: Tohumları ezerek hazırlayın, onları su ile asimile edin ve damıtma boyunca yağı alın..

3. Hardal Yağı: Diğer bitkisel yağlar ile hardal tohumu çıkarılmasını sağlayarak hazırlanır..

Hardal yağı yüzyıllar boyunca bir gıda koruyucu olarak kullanılmakta, hayret verici bir tedavi olmakla birlikte, yine de bir afrodizyaktır. Hardal tohumu yağ asitleri artı proteinler içeren koyu sarımsı hardal yağı üretmek için uygulanır.

Omegalpha-3 artı E vitamini, mineraller, artı antioksidanlar ve vücudun uygun şekilde beslenmesinde yararlı olan vb sayılan omegalfa-6 yağ asitlerinin zengin temelidir. % 12 oranında doymamış yağlar ile ilgili olarak% 60 tekli doymamış yağ asitleri (MUFA),% 21 çoklu doymamış yağlar (PUFA) ile ilgili bir tür yağdır. Hardal yağı, esasen mikropların yanında çalışan ve yağın fitness karına dahil olan Glucosinolate'i kapsar..

Hardal Yağı Faydaları Ve Cilt, Saç Ve Sağlık İçin Kullanır:

Hardal yağının kullanımı yüzyıllara dayanır. Yemeklerde ve masaj için vazgeçilmez bir yağ olarak kullanılan hardal yağının birçok kullanım ve iyileştirici faydası vardır. Cilt, saç ve sağlık için hardal yağının bu kullanımlarından ve faydalarından bazılarına göz atalım. .

1. Sindirim Sağlık:

Bu yağ çok güçlü bir tonik. Çok güçlü bir uyarıcı olduğu için, özellikle atılımı, hareketi ve emilimi motive etmekte başarılıdır. Hardal yağı, karaciğer artı dalakta mide suları ile birlikte safra üretimini canlandırarak sindirimi harekete geçirir. Bağırsak sisteminin peristaltik hareketinden ilham alındığı için, boşaltım sistemi hala hardal yağı tarafından tüketilmektedir. Hardal, başlangıç ​​olarak artıyor, sindirici bir rahatsızlık olarak dikkatli olmakla birlikte, açlığı artırıyor. Mide ve bağırsağın iç kaplamasını tahriş eder, aynı zamanda açlık duygusu veren sindirim sularının emisyonunu da simüle eder. Hardal yağında pişirilen yiyecekler, enzim ürettikçe sindirimi kolaylaştırır ve sindirim suyunun akmasını sağlar..

2. saç büyütme ilham:

Saç derisini, hardal yağı ile masaj yaparak, kafa derisinde kan dolaşımını arttırarak saçların büyümesini hızlandırın. Vitaminler artı mineraller, özellikle yüksek miktarda beta-karoten ile dolu. Bu beta karoten, saç gelişimi için üstün olan A vitamini içine geliştirilir. Buna ek olarak, hepsi saç büyümesini onaylayan demir, yağ asitleri, kalsiyum artı magnezyum içerir. Oleik asit ve linoleik asit, masaj sırasında kafa derisinde etkili olan hardal yağındaki yağ asitleridir. Saç foliküllerini uyarır, kan dolaşımını artırır, saç büyümesini teşvik eder ve saç kaybını önler..

3. Özlemi Geliştirin:

Üstün sağlık, büyük bir miktar için uygun bir istek üzerine bağlıdır. Hardal yağı, karnındaki mide sularına ilham vererek iştah açıcı olarak ilerler. Bağırsak kaplamasını sinirlendirerek açlığı artırır. Bu nedenle, iştahsızlıktan yoksun olanlar, onu yemek yağı olarak kullanmayı düşünebilirler. Yağ sindirime yardımcı olurken, mide problemleri ortadan kalkar ve sağlıklı bir vücut için gerekli olan iyi bir iştahla yer değiştirir..

4. Döküntüler Artı Enfeksiyonları İçin Bakım:

Anti-bakteriyel yanı sıra anti-fungal özellikleri sayesinde, hardal yağı döküntüleri artı ek cilt hastalığını tedavi etmek için yararlıdır, bu nedenle cildinizi kuruluktan, düzlüğünden ve kaşıntıdan korur. Hardal yağı ile yapılan vücut masajı, cildinizi kan dolaşımını artırarak temizler. Ek olarak, iltihap önleyici özellikleri nedeniyle, deri iltihabının düşürülmesinde ve kesiklerin ve yaraların hızlı iyileşmesinin kolaylaştırılmasında başarılıdır. Yağdaki sülfür, enfeksiyonu azaltır ve selenum, cildin daha hızlı iyileşmesini sağlayan inflamasyonu azaltır..

5. Kalp Sağlığı:

Hardal esansiyel yağı, tekli doymamış yağ asitleri artı, kalp için iyi ölçülmüş olan ve vücuttaki kolesterol seviyelerini azaltmaya yardımcı olan yüksek oranda doymamış yağ asitlerinin oranıdır. Kolesterol dengesini geliştirmek ayrıca trigliseritlerin daha düşük olmasına yardımcı olacaktır, aksi takdirde kalp sağlığını iyileştirmek için şişmanlığı, böbrek hastalığını ve hipertiroidizmi durdurabilen kan yağı seviyeleri. Vitamin B3 olan niasin bakımından zengindir, kolesterolü düşüren ve arterlerin tıkanmasını önleyen budur. Hardal yağı da kan akışını düzenler ve kan basıncını düşürür.

6. Cilt Sağlığı:

Anti-fungal artı anti-bakteriyel özelliklere sahip olması, kükürt mineraliyle dolduğunda bol miktarda enfeksiyondan cildi durduracaktır. Cildin üzerindeki ter bezlerinin açılmasına ilham verir, böylece vücuttaki tüm toksinleri yok ederek cilt rengini azaltır. Ayrıca cilt kızarıklıklarını tedavi etmeyi ve ayrıca cilt kuruluğundaki tüm sorunları çözmeyi de sağlar. Sık sık masaj yapıyorsanız vücudunuzdaki uygun kan akışını iyileştirerek cildi ferahlatır. Yatağa gitmeden daha önce göbek düğmesinde sıkça uygulanan kuru artı kırık dudaklardan memnun olmak en büyük ev tıbbıdır. Zengin oksidatif stres olduğu için serbest radikallerin zararlı etkilerinden ve cildin zarar görmesini önler, çünkü zengin bir antioksidan kaynağıdır, bu nedenle cildi kırışmayı ve erken yaşlanmayı engeller. Hardal yağındaki E vitamini, ince çizgi hattını ve yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cildin yumuşak ve sağlıklı kalmasına yardımcı olur..

7. Vücuttaki Yağ Masajı:

Hardal yağı ile vücut masajı, Glow'un yanı sıra Cildi Pürüzsüzleştiriyor. Tüm vücuda yerleşir ve vücudun her yerinde kan hareketini iyileştirerek rahatsızlıktan kurtulma sağlar. Temizler, nemlendirir ve cildi yumuşatır ve tüm kirleri artırarak vücuttan arındırır. Esansiyel hardal yağı masajı, vücut için toksinleri çıkarmaya, kan dolaşımını arttırmaya ve cildi iyileştirmeye yardımcı olan sindirim sistemini ve ter bezlerini uyararak vücuda iyi gelir..

Anti-İnflamatuar Eylemle Birlikte 8. Anti Bakteriyel, Anti Fungal:

Antibakteriyel yanı sıra anti mantar özellikleri döküntüler artı cilt enfeksiyonu yanında iyi çalışır. Antienflamatuar özelliği, karnın kaplamasında tahriş bırakarak dokunma durumunu azaltmaya yardımcı olur. Bu yağ anti fungal artı bakteriyel özelliklere sahiptir. Ne zaman tüketilirse, hardal yağı, idrar yolu, kolon, bağırsaklar ve sindirim sisteminin ek kısımları dahilindeki bakteriyel enfeksiyonlarla savaşabilir. Cilde açık olarak uygulayın; hardal yağı mantar hastalıklarıyla savaşmaya yardımcı olabilir. Mustard yağındaki selenyum, artrit ve romatizmanın yanı sıra irritabl bağırsak sendromunun neden olduğu ağrı ve iltihaplara yardımcı olur. Yağ ayrıca, anti bakteriyel özellikleri olan ve mide ve sindirim kanalında bakterilerle mücadele eden glukosinolat ve filizotrilere sahiptir..

9. Diş Sağlığı:

Diş ve Diş etlerini uygun hale getirir. Tuz ve hardal yağının harmanlanmasıyla diş fırçalamak dişleri ve diş etlerini güçlendirir, güçlü, fit ve kötü bir nefes almaz. Ayrıca hardal yağı artı Sendha namak (ek olarak hızlı bir şekilde kullanılan tuz kullanılır) karışımının dişetlerine sıkça diş etiyle temas etmesi halinde kanamalı sakız problemlerini iyileştirmek de kolaylaşır. Bal artı hardal yağı ile diş fırçalamak dişleri daha da güçlendirir. Hardal yağındaki antioksidan özellikler ve vitaminler, dişleri beyazlatır ve dişeti hastalığından kaynaklanan ağrı ve şişliği azaltır..

10. Bebekler İçin Hardal Yağı:

Yağ masajının bebekler artı yeni doğmuş bebekler olduğu yerde bir aile geleneği olduğunu bilmek zorundasınız. Chill bebekler için ekstra yağ masajı talep ediyor. Kışın başlangıcında, bebeklerimizi / çocuklarımızı mümkün olduğunca nemli tutmak bizim için en önemli husustur. Sadece sıcak değil, nemlendirme de hayal etmek için önemlidir. Bebek için ağırlık, orta kol artı orta bacak çevresi ve aynı zamanda uzunluk geliştirir. Ayrıca antibakteriyel bileşenlere sahiptir ve kış aylarında ısınma etkisi vardır..

Daha fazla gör:  Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır

11. Eklem Ağrısı Hafifletmek:

Hardal yağı, özellikle Artrit durumunda ağrıyı hafifletme avantajına sahiptir; Bu, eklem iltihabı ağrısında yardımcı olur ve bu eyaletteki insanlara yaşam iksiri olduğunu kanıtlar. Romatizma artı artritik ağrıyı azaltmak için hardal yağı yardımıyla yapılan bir masaj, burkulan ayak bileklerinin yanı sıra diğer eklem ağrılarını ve ağrıları hafifletir. Anti-enflamatuar özelliği, eklem ve deri iltihabının giderilmesi için üstün olan selenyum adı verilen eser mineralin katılımıyla tanınabilir. Artritik ağrı durumunda, 2 çorba kaşığı hardal yağında 3 ila 4 sarımsak karanfil ilave edin ve rahatlatmak için ihale eklemlerine sürün. Yine de, aksi takdirde kaşıntılı duyu yanması durumunda, hemen döküntüler dökülüp durmak bu petrolü kullanır. Hardal yağında bulunan curcumin, artrit ve romatizma ağrılarına yardımcı olan antioksidanlardır.

12. Normal Güneş Koruyucu:

E vitamininin yüksek seviyelerinin yanı sıra kalın kıvamı nedeniyle, bu yağın mevcut uygulaması cildinizi sert ultraviyole ışınlarının yanı sıra diğer kirletici maddelerin yanı sıra cilt kanserini önler. E vitamini, güneş koruyucusu olarak ek olarak yaşlanmayı ve kırışıklıkları da önler. Antioksidanları sayesinde bedeni serbest radikallerden korur ve bağışıklığı artırır..

13. Soğuktan Öksürük ve Öksürük:

Bu yağ, göğsün yanı sıra burun aşırı birikmesini ortadan kaldırmaya yardımcı olduğu için öksürüğün yanı sıra soğuk algınlığı olanlara da yardımcı olur. Bir çay kaşığı hardal yağı artı kafurdan oluşan bir karışımı karıştırın ve buharların akciğerlere nüfuz etmesine izin vermek için geriye yaslanın. Hardal yağı buharı hareketi için, birkaç kaşık dolusu hardal yağı artı kimyon tohumu kaynar suya bir tavaya ekleyin ve bu buharda nefes alın. Hardal yağının sert aroması solunum sistemini ısıtır, dolayısıyla düzenlemenin yanında savunma sağlar ve balgam artışına neden olur. Yağ tıkanıklığı hafifletir ve akciğeri temizler, bu da hasta için nefes almayı kolaylaştırır..

14. Kanser Beklentisi:

Ultraviyole ışınları ile birlikte güneş yanığından korunan ve böylece cilt kanserinden sakınan kolay bir ucuz ev terapisidir. Hardal tohumları, vücut için ekstra bir enzim olan glikozinolat, bol miktarda enzim içeren ve anti kanser özelliğine sahip olan ve gastrointestinal artı kolorektal kanser üzerinde yararlı olan glikozinolat miktarını kapsar. Anti-kanserojen özelliğe sahip Glucosinolate adlı bir bileşiği barındırır, bu nedenle vücuttaki kanserli hücrelerin büyümesini geciktirir. özellikle mesane, kolon ve serviks kanserleri ile ilişkili olanlar. Bazı çalışmalar hardal tohumlarının büyüyen kanser hücrelerini durdurduğunu göstermektedir.

15. Kilo Kaybını İyileştiren Hardal Yağı:

Metabolizma sürecini hızlandırmaya yardımcı olan B-grubu vitaminler (tiamin, folat, niasin, B12, riboflavin, vb.) İle doludur..

16. Gözler Sağlığı:

Göz bozukluklarını tedavi ettiği bilinen bir gerçektir. Hardal yağı tutuşu B grubu vitaminleri ve karoten (Vitamin A), bu nedenle, sık sık tüketildiğinde kseroftalmiye benzer göz hastalıklarının düzeltilmesine yardımcı olur. Gözlerin altındaki koyu halkaların düşürülmesine yardımcı olur. Vücudunuzun alt kısmının günlük hardal yağı ile masaj yapılarak vizyonun geliştirilebileceği önerilmiştir..

17. Dalak Artı Karaciğerinin Taşınmasını Sağlayın:

İyi yemek sindirimi için peristaltik hareketi iyileştirmek için safra artı sindirim sularının sınırlı emisyonu için dalak karaciğer de uyarır.

18. Sağlıklı Kan Dolaşımını Artırın:

Hardal yağı ile yüzeysel olarak vücut masajı tüm vücutta kan dolaşımını hızlandırır ve vücut sıcaklığını korumak için ter bezlerini uyarır. Güçlü bir uyarıcı olduğundan, hardal yağı, masaj yoluyla, derilerin pembe bir renk haline geldiğinde görebileceğiniz dolaşım kanıtı ile yardımcı olur..

19. Saç sağlığı:

Sağlıklı bir yele için istenen hemen hemen tüm vitaminler ve mineraller ile doldurulduğu sürece, saçın uzun, kalın, siyah, pürüzsüz ve düzgün bir şekilde (saç köküne uygulandığında veya başka bir şekilde tüketilmesi halinde) saç yaparak muhteşem bir görünüm sağlar..

Doğru Saç Büyümesini motive eder. Saç derisine hardal yağı tarafından masaj yapan saçlar, saç köklerine kan akışını hızlandırarak uygun saç büyümesini teşvik eder. Saç derisine karşı doğru masaj yaparsa, saç dökülmesinden, olgunlaşmamış saçların gölgelenmesinden, saç dökülmesinden ve vb. Saç derisi, hardal yağı, badem yağları hindistancevizi yağı ve zeytinyağı karışımı ile masaj yapıyorsa, mantar büyümesi, kepek, kuruluk ve benzeri kafa derisi enfeksiyonlarından kaçınarak saçları sağlıklı ve güçlü kılar. Hardal yağında bulunan yağ asitleri saç derisini ve saç köklerini besleyen saç köklerini ve uzun, parlak kilitleri besler..

20. Prematüre Gravent'i Önleyin:

Hardal yağı, erken grileşmeyi ve saçınızı elbette koyulaştırmayı önlemede başarılıdır. Bu nedenle, saç boyama bir alternatif olarak, sonucu gözlemlemek için saç her gece hardal yağı ile ovalayabilirsiniz. Hardal yağında bulunan farklı vitamin ve yağ asitlerinin zengin bileşenleri, koyu saçları koyulaştırmak için hardal yağını en iyi hale getirmektedir..

Daha fazla gör:  Hindistan Cevizi Yağı Sağlığı Faydaları

21. Burun için Hardal Yağı:

Burun tıkanıklığını rahatlatır. Burun tıkanıklığından derhal rahatlama sağlar, soğuk algınlığı ve hem de burun damlaları ile birlikte hafifçe işlenerek çiğ hardal yağının damlacıklarının her iki burun deliği için de yararlıdır. Soğukta nazal mukus akıntısını koyulaştırır ve semptomdan dolayı serbest bırakılmasını sağlar. C vitamini ve antioksidanlar, burnu temizlemeye ve enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur..

22. Yaşlanmayı Önleme:

Antioksidanlarda, fıstıklarda (karoten ve lutein) artı E, A, C artı K vitaminlerinin refahı, sık sık masaj yapılırsa yaşlanmayı önlemek için zekice davranır. Sık görülen cilt sorunlarından korunmaya yardımcı olur. E vitamini ince çizgilerin ve kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur.

23. Ekstra Kafa Derisi Sorunlarının Yanısıra Saç Dökülmesini Önleyin:

Hardal yağı, saç kaybı ve kellik ile savaşmak ve aynı zamanda kuru ve zarar görmüş saçlara bakım yapmak için bir saç bakımı olarak görev yapar. Saç derisi enfeksiyonunu engelleyerek mantar büyümesini önler ve nemlendirir. En büyük yol, ılık hardal, zeytin, hindistancevizi ve badem yağlarının kombinasyonundan bulaşmak ve 15 ila 20 dakika boyunca saçlarınıza masaj yapmaktır. Saçınızı bir duş başlığıyla örtün ve kiri hafif bir şampuanla saçınızı 2-3 saat sonra serbest bırakın. Bu saçlarınızı uzun, hantal ve parlak yapacak. Yağdaki A ve K vitaminleri saç dökülmesine ve yeniden büyümesine yardımcı olur..

24. Tahriş edici:

Bu kadar güçlü olmak için, hardal yağı doğal olarak uyarıcı olduğu kadar tahriş edici de olabilir. Bu yağı kullanarak masaj yapmak, hissiz bölgelere geri gelmek için duyumu teşvik eder, aynı zamanda kasları uyarır ve büyümeyi teşvik eder..

25. Samimi:

Bu, tüm yuvarlak sağlığı almak için iyi bir tonik. Bir tonik veya samimi olarak sahip olmak, kış boyunca iyi olan vücut üzerinde bir ısıtma etkisi vardır. Sonuç olarak öksürük ve soğuk algınlığı ve tüm iç sistem için harikadır..

26. Böcek Kovucu:

Güçlü aroması nedeniyle, Böcekler hardal yağıyla itilmeye meyillidir. Bu zararlılara karşı büyük bir silahtır ve böcek kovucu ve fümigant ve vaporizatörlerde kullanılabilir..

27. Ter bezleri:

Masaj sırasında ya da tüketildiğinde hardal yağı çocuğun sıcaklığını düşürmeye ve terlemeyi açmaya yardımcı olur, vücudun terlemesini sağlar ve böylece toksinleri ve tuzları vücuttan temizler..

28. Uyarıcı:

Hardal yağının gücü, masajı iyileştirmek ve kan dolaşımını iyileştirmek ve sindirim suyunun akmasını teşvik etmek kadar iyi bir uyarıcı olmasını sağlar..

29. Astımda Yararlı:

Hardal yağı astım artı sinüzit için doğal bir ilaç ölçülür. Bir astım krizi durumunda, standart buhar yakıcıların bir alternatifi olarak, ciğerlere hava akışını iyileştiren bir nefes alma kabiliyeti sunarken, sandığa kahverengi hardal yağı ile masaj yapın. Ayrıca bir çay kaşığı şekerin yanı sıra bir çay kaşığı hardal yağı da birleştirebilirsiniz. Öte yandan, günde bir tatlı kaşığı bal artı hardal yağı karışımından üç kez karıştırın. Bu ilaçlar, astımı kontrol etmede başarılıdır. Yağ, tıkanıklığı giderdiği ve solunum yollarını temizlediği için solunum sorunlarına karşı etkilidir..

30. Tan Plus Dark Spotları Ortadan Kaldırır:

Hardal yağı, doğal olarak parlayan bir cilt sunmak için bronz ve koyu lekeleri çıkarmakta başarılıdır. Bu nedenle, hardal yağı, lor, besan (Bengal gram unu) ve birkaç damla limon suyunu karıştırarak yüz maskesini ve yüzünüze sürün. 10 ila 15 dakika sonra soğuk su ile yıkayın. Bu, en iyi sonuçlar için haftada üç kez yapılmalıdır. Yağdaki E Vitamini cildi besler ve lekeleri ve lekeleri azaltır ve düzenli masaj ile koyu lekeler azalır..

Daha fazla gör:  Zencefil Yağı Kullanımı

Pek çok kullanım ve avantajı olan, amaca hizmet etmediğimiz şekillerde sağlıklı, çok amaçlı bir yağ. Ancak, gücü ve tahriş edici olması nedeniyle, belirli bir miktar özen ve dikkatle kullanılmalıdır..

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 22