Blog

Amla ya da Hint bektaşi üzümü, aynı zamanda amalaki olarak da bilinir (aynı zamanda da sürdürülebilirlik anlamına gelir) ayurveda faydaları ile doldurulur. Tadı insanlara cazip gelmeyebilir ama şaşılacak bir meyve değildir. Herkesin bilmediği sağlık yararları ile doldurulur ve aynı şekilde düzenli olarak yararlanılması, genel sağlığında harikaları kanıtlayabilir..

Amla'nın baskın tadı ekşidir, ancak ekşi tatlılık ile doldurulur. Amla birçok medikal maddede kullanılır ve aynı zamanda chyawanprash'ın ana maddesidir. Amla beş tadı-tuz, acı, ekşi, keskin ve büzücüdür. Amla churna'nın ılık su ile günlük alımı faydalı ve sağlıklıdır. Bu yazıda amla veya Hint bektaşi üzümü ya da amalaki'nin birkaç önemli faydasını tartışıyoruz..

amla churna

Amla Churna'nın Faydaları:-

1. Amla göz için çok iyi bir vitamine sahip olduğu için gözler için çok iyidir ve bu nedenle gözlerine iyi bir görüş sağlar..
2. Amla sindirim ile ilgili problemleri tedavi etmeye yardımcı olur ve ayrıca susuzluk için yanma hissini iyileştirmeye yardımcı olur
3. Bir kişinin kanama bozukluğu olması durumunda, amla da bunun için faydalıdır. Burun deliklerinden kanamayı iyileştirmeye yardımcı olur.
4. Amla ayrıca kabızlık problemlerini iyileştirmeye yardımcı olur
5. Doğal bir C vitamini kaynağıdır ve bu nedenle serbest radikalleri temizler..
6. Amla, karaciğerin düzgün çalışmasını sağlar
7. Aynı zamanda besin emiliminde iyileşmeye yardımcı olur
8. Amla kan düzeylerini düzenlemede yardımcı olur.
9. Soğuk algınlığı, astım veya bronşit muzdarip biri varsa o zaman günlük amla tüketebilirsiniz.
10. Amla ayrıca saç dökülmesinin önlenmesini ve ayrıca saçın grileşmesini de sağlar.
11. Eğer ham amla yerseniz, dişlerin güçlendirilmesine yardımcı olabilirsiniz..
12. Amla ayrıca ağız temizliğinde yardımcı olur.
13. Amla suyunun günlük alımı göz görüşünü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca su içinde amla emebilir ve su ve yüzünüzü temizlemek için kullanabilirsiniz..
14. Amla kanı temizler ve cilde parlaklık ve ışıltı sağlamaya yardımcı olur..
15. amla alımı da kilo azaltmada yardımcı olabilir.
16. Amla ayrıca karın yağını azaltmaya yardımcı olur.
17. Amla ayrıca sivilce ve sivilce gibi cilt problemlerinden de kurtulabilir.

Daha fazla gör:  Bebekler İçin Bal

Yararları of amla churan2

Meyve suyu şeklinde veya churna veya toz formunda veya ayrıca kurutulmuş amla şeklinde tüketilebilir. Amla suyu veya tozu veya hatta kurutulmuş amla çok çaba sarf etmeden evde hazırlanabilir..

Daha fazla gör:  Patanjali Aloe Vera Suyu Faydaları

Kurutulmuş amla yapmak için, sadece küçük parçalara ayırın. Şimdi bir plaka veya düz bir kap üzerine yayıldı. Şimdi üzerine bazı ortak tuz serpin ve üç ila dört gün boyunca güneş ışığında bırakın. Nemin tamamen amladan kaybolduğundan emin ol. Mow bunu olduğu gibi kullanabilir veya kuru bir karışıma veya toza karıştırabilirsiniz..

Amla suyu da hazırlamak kolaydır. Amla'yı küçük parçalar halinde kesin ve deseedin. Şimdi ekleyin bu blender ve ince bir macun haline getirin. Hamuru ve suyu ayırmak için ince bir elek veya muslin bezi ile süzün. Şimdi bu suyu hava geçirmez kapta saklayın ve bunu buzdolabında saklayın ve saklayın. Ne zaman tüketmek isterseniz, onu ılık veya soğuk suyla tüketin. Lezzetli hale getirmek için üzerine tuz, karabiber ve nane yaprakları ekleyebilirsiniz.

Daha fazla gör:  Yeşil Çay Yaprakları Yeme Sağlık Faydaları

Görüntüler Kaynak: 1, 2.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 44 = 46