Blog

Pattu, ipek anlamına gelen Tamilce bir kelimedir. Pattu sarees ipek dokusu ile çoğunlukla Güney Hint sarees vardır. Bunlar Hindistan'daki geleneksel sare'lerden biri. Günümüzde bazı modern tasarımlarla geleneksel biçimi ile ünlüdür. Samudrika pattu, Parampara pattu, Vastrakala pattu, Vasundhara pattu ve Uppada pattu sarees gibi saf ipek sarees farklı türleri vardır. Parlak ve yumuşak doku, bu saree güzelliğidir. Kıyafetinize geleneksel dokunuş sağlamak istiyorsanız, kaliteli pattu sarees pazarlarda kolayca mevcuttur..

Görüntüler ile Gelinler için son Pattu Sarees:

İşte bu makalede tasvir edilen en iyi 15 geleneksel pattu sari var.

Altın İşleri ile 1. Soluk Yeşil Pattu Saree:

Pattu sarees

Bu pattu saree gelin makyajı için mükemmel olabilir. Bu saree soluk yeşil bir gölgeye sahip olsa da, aslında solgun görünmüyor. Bu pattu saree üzerindeki parlak doku, üzerindeki altın eserler boyunca canlı görünmenizi sağlar. Görünümünüzü tamamlamak için uygun süslemelerle eşleştirmelisiniz.

2. Kırmızı Kanchi Pattu Düğün Saree:

Pattu Sarees-Red Kanchi Pattu Wedding Saree 02

Bu saf kırmızı saree, güney Hintli sarees özel bir tarzı olan geniş altın sınırına sahip bir kanchi pattu düğün saree. Karmaşık işlerin yuvarlak kalıpları, saree'nin her yerinde aynı sırayla yapılır. Bu kıyafetin altın bluzla eşleştirilmesi için kesinlikle geleneksel görünüyorsun.

3. Çok Renkli Son Pattu Saree:

Pattu Sarees-Multi Coloured Pattu Saree 03

Bu koyu tonlu çok renkli son pattu saree, içinde geleneksel bir dokunuş ve parlak bir etkiye de sahiptir. Çok renkli tabakalı üzerinde öne çıkan altın tasarımlar çekici. Pallu saree diğer yarısı kontrast altın eserleri ile sarı bir etkiye sahiptir.

4. Yeşil Vasundhara Pattu Saree:

Yeşil Vasundhra Pattu Saree 4

Vasundhara saree, güney Hindistan'da başka bir pattu veya ipek saree türüdür. Bu yeşil sari, bu sari parçası üzerinde farklı gölge etkisi vardır. Bu, kontrast renkle belirgin bir sınıra sahip değildir, aksine pallu altın dokunuşla öne çıkar. Pallu ile eşleşen, altın bluz kontrast görünümüne uygun.

5. Menekşe-Pembe Vastrakala Pattu Saree:

Mor-Pembe Vastrakala Pattu Saree 5

Bu vastrakala pattu saree, saree'nin bazı kısımlarında küçük altın tasarıma sahiptir. Altın ve koyu pembe tonlarında parıldayan bir sınır var. Menekşe sari pembe kısa kollu bluzlar ile geleneksel yanı sıra moda bir görünüm vermek için pilili.

6. tavuskuşu mavi pattu saree:

Pattu Sarees-Peacock Blue Pattu Saree 06

Tavus kuşu mavi sarees farklı görünüyor. Bu sari, aynı desen ve tasarıma sahiptir. Işık yansıdığında birçok ton sağlar. Bu gerçekten çekici görünmenizi sağlar. Altın muhteşem eserleri güçlendirmek için palülü yalpalamazsınız..

7. Kırmızı Ve Off-Beyaz Samudrika Pattu Saree:

Pattu Sarees-Red And Off-White Samudrika Pattu Saree 7

Bu resimde Samudrika pattu saree tasvir edilmiştir. Bu saree renk ve tasarımların bir karışımıdır. Altın sınır, bazı yaratıcı eserlerle sınırlı bir sınıra sahiptir, ancak bu saree'nin diğer kısmı kendi bakış açısından çok basittir. Off-beyaz ve kırmızı bu sari parçasının ana bileşimi. Ayrıca pallu muhteşem yapan sınırında altın bir etkisi vardır

8. Yeşil Tasarımcı Düğün Kanchi Pattu Saree:

Pattu Sarees-Green Designer Wedding Kanchi Pattu Saree 8

Pattu sarees düğün koleksiyonu için uygun. Kanchi saree koleksiyonlarından biridir. Muhteşem yeşil sari, üzerinde çok küçük karmaşık tasarımlara sahiptir. Daha geniş düz altın sınırın pembe astarı vardır. Bu sari parçası, gelin makyajında ​​güzel görünüyor. Karmaşık tasarımcı bluz ve altın süslemelerle eşleştirildi.

9. Turuncu Menekşe Brocade Pattu Saree:

Pattu Sarees-Orange Violet Brocade Pattu Saree 9

Bu pattu saree, bu parçanın her yerinde brokar tasarıma sahip. Turuncu, bu saree'de menekşe rengi ile tezat oluşturuyor ve bu da muhteşem görünmesini sağlıyor. Altın esere sahip altın sınır ve menekşe pallu, geleneksel görünmenizi sağlar.

Taş İşi ile 10. Mor Pattu Düğün Saree:

Pattu Sarees-Purple Pattu Wedding Saree With Stone Work 10

Bu saree, bu pattu saree üzerinde tasarımcı taş eserleri vardır. Bu deneysel tasarımcı saree biridir. Bu çok ince taş eserlere sahiptir. Altın tasarımlarla birlikte koyu mor üssü seçkin ve fantastik görünüyor. Bu güzelliğinizi büyütmek için özel partiler veya etkinliklerde giyilmelidir..

Daha fazla gör: Parti Giyim Saree Tasarımları

11. Pembe Renkli Kanchi Pattu Saree:

Pattu Sarees-Pink Coloured Kanchi Pattu Saree 11

Bu kanchi pattu saree çok moda ve sadeliği için tercih edebilirsiniz. Ana renk çok renkli tasarımcı şeritleri ile birlikte pembe taban. Çiçek desenleri, bazı baskılı renkli tasarımlar bu pattu saree yapılır.

12. Mavi Altın Pattu Saree:

Pattu Sarees-Blue Gold Pattu Saree 12

Bu pattu saree karmaşık tasarlanmış pattu vardır. Bu göz alıcı görünmenizi sağlar. Bu saree, bu canlı renkler ile geleneksel bir etkiye sahiptir. Mavi ve yeşilin bu tonları zıttır. Bu kombinasyon, kıyafetlerde oldukça nadirdir.

Daha fazla gör: Gelin Sarees Koleksiyonları

13. Koyu Mavi Parampara Pattu Saree:

Pattu Sarees-Dark Blue Parampara Pattu Saree 13

Koyu mavi gölge Parampara pattu çok renkli kenarlığa sahiptir. Kenarlık boyunca yeşil, turuncu ve altın gibi renkler sıralanır. Sınırın üzerinde karmaşık çalışmalar var. Bu basit pattu saree, esas olarak renk kombinasyonları nedeniyle canlı görünür. Muhteşem görünmek ve güzelliğini yücelten turuncu bluz ile eşleştirebilirsiniz..

14. Kırmızı Ve Siyah Zari Dokuma Kanchi Pattu Saree:

Pattu Sarees-Red And Black Zari Woven Kanchi Pattu Saree 14

Kırmızı kanchi pattu göz alıcı ve şık görünüyor. Bu tasarımcı kanchi pattu geleneksel kanchi pattu farklıdır. Bu saree sınırın siyah tabanı üzerinde zarif karmaşık altın eserlere sahiptir. İpek ve yumuşak dokusu ile ağır tasarlanmış sari giymek gibi, gardırop pattu saree bu tarzı ekleyin. Bu resimde, model aynı sınır etkisi olan bir yaka-karmaşık tasarımcı bluz giyiyor.

Daha fazla gör: Son Net Sarees

15. Sarı Ve Kırmızı Kanchi Pattu Saree:

Pattu Sarees-Yellow And Red Kanchi Pattu Saree 15

Sarı ve kırmızı kanchi pattu size canlı bir görünüm sağlamak için belirgin bir stil kıyafeti. Pallu altın tasarımları ile kırmızı, pattu saree'nin diğer kısmı ise tamamen sarı renge sahiptir. Bu saree karmaşık bir tasarım olmadan basit görünüyor. Henüz basit kıyafet için gitmek muhteşem bu kanchi pattu saree görünümünüz için uygundur.

Geleneksel olaylar, düğün amaçları, resepsiyon ya da herhangi bir özel durum için farklı stiller, bu 15 stilin stili arasından seçilebilir. Tasarımcı pattu sarees, etkisini arttırmak için geleneksel karşı taraftaki son modeldir. Bu ipeksi dokulu kıyafet farklı yaştaki bayanlar tarafından giyilebilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 38 = 46